Podivný postoj papeže Františka ke glorifikaci příslušníků SS   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 05:01:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Proč Vatikán nereaguje, když řeckokatolická církev glorifikuje zločince z SS Galizien? Takovou otázku klade kněz Arménské katolické církve Tadeusz Isakowicz-Zaleski v souvislosti s pohřbem příslušníka SS Galizien v Ivano-Frankivsku na Ukrajině Mychajlo Mulyka, kterému byl přítomný také řeckokatolický arcibiskup Volodymyr Viytyshyn a další duchovní této církve, zejména z místního církevního semináře.

Podle kněze je to to také otázka pro papeže Františka. Nedávno totiž hovořil o „hrdinských ctnostech“ arcibiskupa řeckokatolické církve Andreja Šeptyckého, který psal děkovné listy Adolfu Hitlerovi a posílal své kněze k jednotkám SS. Tadeusz Isakowicz-Zaleski je významný katolický duchovní, publicista, církevní historik a aktivní účastník opozice proti komunistickému režimu v Polsku. Připojme, že Eduard Dolinsky z Ukrajinského židovského výboru na Facebooku nazval událost „satanistickým rituálem“ a připomenul, že ukrajinští příslušníci SS vyvraždili v této části Ukrajiny nejméně 50 tisíc Židů. Povraždili také při etnickém čištění desetitisíce dalších lidí, včetně Čechů.

Jan Urbach

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://ww12.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27242
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0854 sec,0.0469 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,068kB