Íránský soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže v zájmu CIA   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 18:10:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Íránský nejvyšší soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže pro CIA. Další dva byli odsouzeni na 5 a 10 let vězení.

„Nejvyšší soud nedávno potvrdil rozsudek smrti americkému špionu Amirovi Rahimpurovi, který byl dříve zadržen, brzy uvidí odvetu,“ cituje agentura Mizan zástupce soudní moci Gholamhosseina Ismailiho.

Podle jeho slov Írán také identifikoval „další dva špiony“ a odsoudil je na deset a pět let vězení.

„Dva ... špioni CIA, kteří pracovali pod záštitou organizace a charitativní nadace, byli identifikováni, souzeni a odsouzeni na deset let vězení za špionáž a pět let ve vězení za jednání proti národní bezpečnosti,“ prohlásil Ismaili.

V létě roku 2019 íránská média odhalila podrobnosti o hlavním kybernetickém špionážním „kroužku“, který byl údajně řízen zpravodajskými službami USA.

V červnu Írán oznámil, že s pomocí zpravodajských služeb jiných zemí rozbil hlavní „kybernetickou síť CIA“.

Soud země později uvedl, že íránský vojenský personál pracující pro americké zpravodajské služby bude popraven za zradu, zatímco nevojenský personál bude dostávat dlouhé tresty odnětí svobody.

Bylo oznámeno, že došlo k identifikaci 17 špionů CIA. Byly zveřejněny fotografie a videa o údajných pokusech USA o nábor Íránců pro práci proti své vládě.

Odhalení kybernetické špionáže

Loni v dubnu jsme informovali o tom, že Laboratoř Kasperského (Kaspersky Lab) odhalila kampaň kybernetické špionáže na Blízkém východě. Prohlásil to ředitel blízkovýchodního výzkumného střediska společnosti Amin Hasbini.

Podle jeho slov je kampaň pod názvem SneakyPastes organizována politicky motivovanou arabskojazyčnou skupinou Gaza, která působí na Blízkém východě a v severní Africe.

Nejaktivnější byla v období od dubna do listopadu 2018.

Hackeři používali jednoduché a levné nástroje, nákaza byla šířena cestou rozesílání e-mailů s phishingovými přílohami.

Jak zjistili analytici, k provedení kampaně sjednotily své úsilí minimálně tři kybernetické skupiny: Operation Parliament, Desert Falcon a MoleRats.

Podle slov Hasbiniho se obětí stalo přibližně 240 lidí a organizací ve 39 zemích. Patří k nim ministerstva, politické strany, velvyslanectví, diplomatická zastupitelství, vzdělávací zařízení, banky, občanští aktivisté a novináři.

Největší počet obětí kybernetických útoků se nachází na tzv. palestinských územích, v Jordánsku, v Izraeli a Libanonu, upřesnil analytik.

V Kaspersky Lab uvedli, že výsledky vyšetřování byly předány bezpečnostním orgánům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BpQw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://ww12.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27244
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1014 sec,0.0344 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,074kB