Úterý 04 únor 2020
Ministr Petříček našel řešení. A že stojí za to!   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 18:23:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za co stojí, v rámci korektnosti pomlčme. Je zde ovšem otázka, co pana ministra zahraničí vedlo k tomuto názoru (ne-li dokonce k rozhodnutí), že bychom se mohli postarat, aby místo čtyřiceti 6ti až 12ti letých sirotků ze Sýrie, o jejichž přijetí usiluje zakomplexovaná europoslankyně paní Šojdrová, přijali několik mladých, osmnáctiletých Afghánců.

Tento názor, úvaha nebo myšlenka je nejen zcestná, ale také naprosto nepřijatelná. Pan ministr Petříček by měl především vědět, jaké peripetie a problémy mohou nastat v případě, že by stát přijal několik mladých lidí, konkrétně osmnáctiletých Afghánců, i když neřekl, zřejmě z opatrnosti, kolik by těch „několik“ Afghánců mělo asi být! Že by také čtyřicet?

Svým poněkud „siláckým“ výrokem si pan ministr zřejmě chtěl přihřát svou polívčičku u představitelů EU navzdory tomu, že svým výrokem jde také proti názoru, resp. zásadnímu nesouhlasu svého šéfa, předsedy ČSSD Hamáčka. Lze tedy usuzovat, že svůj nárok asi nebude brát příliš vážně, ale kdo ví, co se mu honí hlavou, že? Pokud to však vypustil jen jako jistou možnost či úvahu, pak by takovém případě udělal lépe, kdyby mlčel a tuto myšlenku vůbec nevypustil z úst (kulantně řečeno).

Nicméně, jak bylo výše zmíněno, pan ministr Petříček nedomyslel (nebo mu to snad nedošlo?), jaké problémy by s přijetím „několika“ Afghánců nastaly, pak nebude od věci mu to touto cestou připomenout:

* mladí Afghánci by s největší pravděpodobností byli bez platných dokladů

* proto by také s největší pravděpodobností, tvrdili, že jsou sirotci,

* rovněž by tvrdili, že je jim 18, možná i méně let let, i když by podle vzezření vypadali na 25 až 30 let,

* po jejich přijeti by nastalo dilema, zda se hodlají adaptovat na české
podmínky, zda by měli zájem učit se česky a respektovat české zákony,

* po nějaké době by se rozpomenuli, že mají v Afghánistánu příbuzné a že by
chtěli, aby přicestovali za nimi do ČR, aby se jako rodina spojili,

* téměř se stoprocentní jistotou lze předpokládat, že by byli muslimové,
vyznávající islám, což by také mohlo mít vliv na jejich adaptaci k našemu
prostředí a společnosti vzhledem k naší katolické veřejnosti a jejich
islámským vírou,

* byly by reálné předpoklady, že by se zrovna o práci nezajímali, pokud by se
jí přímo nevyhýbali,

* protože by šlo o mladé lidi, předpokládejme 18 leté, podle našich zákonů by
byli již plnoletí a tedy zodpovědní za své činy,

* s největší pravděpodobností by ve svém věku sotva projevili eminentní zájem o práci nebo o studium na škole, ale daleko pravděpodobnější by bylo, že by se
dopouštěli nezákonného jednání, tedy trestných činů,

* ať už by byl jejich pobyt v ČR více či méně komplikovaný nebo problematický,ze zákona by pobírali veškeré finanční náležitosti, jak nám je nadiktovala EU,

* z výše uvedeného vyplývá, že jejich přijetí do České republiky je naprosto
nežádoucí, neboť jejich pobyt by pro českou společnost nebyl naprosto
žádným přínosem, zato by nás jejich pobyt stál statisíce, ne-li miliony korun
na jim poskytovaným finančních příspěvcích, jak nám to ukládá EU,
notabene bez možnosti je ze země vyhostit!

Pokud pan ministr zahraničí při vyslovení této irelevantní myšlenky nevzal tyto skutečnosti v potaz, nebo o všech těchto skutečnostech nevěděl, nebo nedej bože věděl a přesto se takto vyjádřil, pak je to ministr na dvě věci: ze strany vlády na okamžitou demisi, ze strany jeho postavení (funkce) v ČSSD suspendování na řadového člena! Protože ministr zahraničí, který nezná následky a důsledky byť jen nevážně myšlené či naznačené úvahy o možnosti přijetí 18letých Afghánců, si nic jiného nezaslouží!

Jiří B a ť a
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNemít na vlastní bydlení je zločin současného státu a režimu!   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 18:20:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rapidní zdražování nemovitostí, podvody s nemovitostmi a pozemky, bezradní lidé, kteří zaplatili dvakrát, třikrát, za uvedenou nemovitost; nešťastné rodiny, jednotlivci, pracující, starobní a invalidní důchodci platící předražené...

Rapidní zdražování nemovitostí, podvody s nemovitostmi a pozemky, bezradní lidé, kteří zaplatili dvakrát, třikrát, za uvedenou nemovitost; nešťastné rodiny, jednotlivci, pracující, starobní a invalidní důchodci platící předražené nájmy za malý prostor.

Již uvedený režim přebírá mafiánské praktiky z USA a Evropské unie, vždyť migrační krize má v médiích větší přednost než řešení problematiky bydlení!

Rapidní zdražování nemovitostí probíhá společně s rapidním zdražováním všeho potřebného! To není ideální stát, ale katastrofa pro občany okleštěné republiky.

Dostáváme se tedy do kritických 30. let minulého století. Raději se řeší předražený nákup zbraní (fidlátek) od USA než problematika bydlení.

Je hrozné, že jsou priority nastaveny v současnosti špatným směrem. Zároveň krajina a životní prostory strádají, životní prostředí též.

A bude hůř, pokud se nebudeme zabývat kvalitním a levným bydlením pro občany České republiky, a to v souladu s nádherným okolím.

V naší zemi nesmějí vznikat kriminální gheta, bezdomovectví a kriminální ubytovny. Občané naší republiky musejí mít nárok na důstojné a kvalitní bydlení. Předražené ceny nájmů a nemovitostí musejí být minulostí, jinak se z marasmu nedostaneme jako celek.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže v zájmu CIA   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 18:10:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský nejvyšší soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže pro CIA. Další dva byli odsouzeni na 5 a 10 let vězení.

„Nejvyšší soud nedávno potvrdil rozsudek smrti americkému špionu Amirovi Rahimpurovi, který byl dříve zadržen, brzy uvidí odvetu,“ cituje agentura Mizan zástupce soudní moci Gholamhosseina Ismailiho.

Podle jeho slov Írán také identifikoval „další dva špiony“ a odsoudil je na deset a pět let vězení.

„Dva ... špioni CIA, kteří pracovali pod záštitou organizace a charitativní nadace, byli identifikováni, souzeni a odsouzeni na deset let vězení za špionáž a pět let ve vězení za jednání proti národní bezpečnosti,“ prohlásil Ismaili.

V létě roku 2019 íránská média odhalila podrobnosti o hlavním kybernetickém špionážním „kroužku“, který byl údajně řízen zpravodajskými službami USA.

V červnu Írán oznámil, že s pomocí zpravodajských služeb jiných zemí rozbil hlavní „kybernetickou síť CIA“.

Soud země později uvedl, že íránský vojenský personál pracující pro americké zpravodajské služby bude popraven za zradu, zatímco nevojenský personál bude dostávat dlouhé tresty odnětí svobody.

Bylo oznámeno, že došlo k identifikaci 17 špionů CIA. Byly zveřejněny fotografie a videa o údajných pokusech USA o nábor Íránců pro práci proti své vládě.

Odhalení kybernetické špionáže

Loni v dubnu jsme informovali o tom, že Laboratoř Kasperského (Kaspersky Lab) odhalila kampaň kybernetické špionáže na Blízkém východě. Prohlásil to ředitel blízkovýchodního výzkumného střediska společnosti Amin Hasbini.

Podle jeho slov je kampaň pod názvem SneakyPastes organizována politicky motivovanou arabskojazyčnou skupinou Gaza, která působí na Blízkém východě a v severní Africe.

Nejaktivnější byla v období od dubna do listopadu 2018.

Hackeři používali jednoduché a levné nástroje, nákaza byla šířena cestou rozesílání e-mailů s phishingovými přílohami.

Jak zjistili analytici, k provedení kampaně sjednotily své úsilí minimálně tři kybernetické skupiny: Operation Parliament, Desert Falcon a MoleRats.

Podle slov Hasbiniho se obětí stalo přibližně 240 lidí a organizací ve 39 zemích. Patří k nim ministerstva, politické strany, velvyslanectví, diplomatická zastupitelství, vzdělávací zařízení, banky, občanští aktivisté a novináři.

Největší počet obětí kybernetických útoků se nachází na tzv. palestinských územích, v Jordánsku, v Izraeli a Libanonu, upřesnil analytik.

V Kaspersky Lab uvedli, že výsledky vyšetřování byly předány bezpečnostním orgánům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BpQw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrest za globalizaci – světově rozšířené pandemie   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 17:50:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před časem jsem napsal článek „Chamtivost mocných“. Čas od času přichází trest. Ten však bohužel dopadá na nevinné. Ti, kteří jsou původci všeho zla, si za miliardy vytěžené z globalizace své zdraví dokáží ochránit.

A tak se nyní setkáváme s nakaženými v Bavorsku i jinde v Evropě ve firmách, které mají své pobočky v Číně. Nevíme do jakých hrůzných podob se vyvine současná pandemie, která díky globalizaci proniká i do dalších zemí a kontinentů. Možná, že se ji podaří zastavit drastickými opatřeními izolujícím nakažené oblasti od okolního světa.

Měla by být ovšem výstrahou, že není možné neustále „optimalizovat“ výrobu. Akcionáři globálních firem chtějí samozřejmě neustále zvyšovat své příjmy a tlačí na manažery, aby produkovali za co nejmenší výdaje největší zisky. Tím se dříve lokalizovaná výroba přesouvá do různých států a světadílů.

Někdy lidé v oněch státech pracují za špatných podmínek a za velmi nízkou mzdu. Produkty se pak prodávají za mnohonásobné ceny. Pracovníci se v těch státech, kam se přesouvá výroba, stěhují z venkova, kde byla zaručena určitá, byť minimální, soběstačnost jejich výživy, do megapolí. Tam si přinášejí své hygienické návyky, které ovšem s moderní dobou nejsou kompatibilní. A upozorňuji: Venkov v mnoha asijských státech (o Africe ani nemluvě) se diametrálně odlišuje od venkova tak, jak jej známe u nás.

V megapolích se logicky nákazy šíří daleko rychleji než v lokalizovaných venkovských sídlech. Zvláště, když si uvědomíme, že v Číně, ale i jinde v Asii (či Africe, Jižní Americe), mnohdy nepodléhají produkty, ze kterých se připravují pokrmy (živá zvířata atd.) hygienické kontrole.

Necháme se unášet supermoderní technickou vybaveností Číny. Jejich rychlovlaky, výstavbou dálnic, obrovských mostů atd. Existuje však i jiná Čína. V té jiné, tradiční Číně, jsou podmínky na tržnicích naprosto nevyhovující. I ve velkoměstech se obchoduje na tržnicích se živými zvířaty. Hygiena skladování masa a ryb veškerá žádná. Nákaza se šíří právě z těchto tržnic. Zde zřejmě leží častá příčina pandemií (vzpomeňme v minulosti SARS a pod.).

I když se na internetu šíří jiné teorie. Jestli se ony teorie zakládají na pravdě, či jedná-li se o pouhé výmysly, osvětlí až budoucnost.

To, že v této rozlehlé zemi vyrábějí své produkty globální firmy (a nejenom tam, také na Filipínách a i jinde v jihovýchodní Asii), je jednou z příčin rychle se šířících pandemií. Samozřejmě na vině je také turismus oběma směry. V zájmu přežití, by se lidstvo mělo zamyslet a vrátit se k tomu, co bylo obvyklé v minulých dobách. Vyrábět a spotřebovávat v místě. Hlavně by kazatelé boje proti klimatickým změnám měli obrátit svá ostří proti těm, kteří ničí planetu nejvíce. Proti globálním megafirmám. Jinak možná lidstvo vyhladí dříve něco zcela jiného než oteplování planety.

Mgr. Petr Hannig, předseda ROZUMNÝCH - za spravedlnost a životní jistoty, bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744408
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodivný postoj papeže Františka ke glorifikaci příslušníků SS   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 05:01:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč Vatikán nereaguje, když řeckokatolická církev glorifikuje zločince z SS Galizien? Takovou otázku klade kněz Arménské katolické církve Tadeusz Isakowicz-Zaleski v souvislosti s pohřbem příslušníka SS Galizien v Ivano-Frankivsku na Ukrajině Mychajlo Mulyka, kterému byl přítomný také řeckokatolický arcibiskup Volodymyr Viytyshyn a další duchovní této církve, zejména z místního církevního semináře.

Podle kněze je to to také otázka pro papeže Františka. Nedávno totiž hovořil o „hrdinských ctnostech“ arcibiskupa řeckokatolické církve Andreja Šeptyckého, který psal děkovné listy Adolfu Hitlerovi a posílal své kněze k jednotkám SS. Tadeusz Isakowicz-Zaleski je významný katolický duchovní, publicista, církevní historik a aktivní účastník opozice proti komunistickému režimu v Polsku. Připojme, že Eduard Dolinsky z Ukrajinského židovského výboru na Facebooku nazval událost „satanistickým rituálem“ a připomenul, že ukrajinští příslušníci SS vyvraždili v této části Ukrajiny nejméně 50 tisíc Židů. Povraždili také při etnickém čištění desetitisíce dalších lidí, včetně Čechů.

Jan Urbach

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak a s kým ke světlým zítřkům českého národa? anebo Pojďme do voleb!   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:55:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čtenáři nezávislých médií dobře vědí, že naše Česká republika se nevyvíjí směrem příznivým pro zářnou budoucnost našeho národa. Krize, která je ve své podstatě krizí mravní a prostupuje celou tzv. západní civilizaci, už je dobře viditelná ve všech oblastech života společnosti.

Ekonomická úroveň většiny našeho obyvatelstva je neslavná, politika má celá tři desetiletí od změny režimu povahu frašky s tragickými důsledky, práva se člověk dovolá jen tam, kde to nemá valného významu, šikana byrokracie je na denním pořádku, když je v mainstreamových médiích pravda, tak se jedná o celostátní svátek, zdravotnictví, školství a sociální služby jdou od desíti k pěti, v krajině řádí kůrovec, sucho a řepka, atd. Dobrou zprávou je, že stále roste podíl obyvatelstva, které si špatný směr vývoje uvědomuje. Velmi špatnou zprávou je, že ani tak není v dohledu naděje na zlepšení.

Lidé ve vedení naší země, kteří mohou nejvíce něco pro zlepšení stavu udělat, buď aktivně v tvorbě problémů pokračují, nebo je ignorují a přinejlepším je řeší jen povrchně a nedostatečně. A přitom v našem myšlenkovém prostoru existují na všechny problémy řešení, i lidé, kteří by ta řešení uskutečnit dokázali, pokud by k jejich uplatnění měli příležitost. Jenže ji nedostávají.

V dnešní době se do vedení státu lidé dostávají pomocí voleb. I když jsou jejich výsledky v našem volebním systému do jisté míry zmanipulovatelné, přeci jen konečné složení Parlamentu dle mého názoru zhruba odpovídá tomu, jak občané skutečně volili. A z toho vyplývá, že za krizový vývoj naší země pochopitelně mohou voliči, kteří svou volbou nebo nevolbou dosazují do čela státu lidi, kteří naši zemi vedou špatným směrem. Vyplývá z toho bohužel i to, že většina našeho obyvatelstva politice dobře nerozumí, nedokáže si spojit příčinu své špatné volby nebo nevolby s důsledkem špatných životních podmínek a stále skáče prolhaným politikům na špek.

Pak je tu další skupina lidí, která by chtěla volit dobré lidi a dobré politické strany, ale stěžuje si, že nemá koho a na to, že vlastenecké síly jsou roztříštěné a nejsou schopny spojení. Já jim bohužel musím dát za pravdu. Podívejme se na nabídku: ODS, TOP09, ČSSD, STAN, KDU-ČSL – to jsou strany jednoznačně a dlouhodobě vlastizrádné. Nově se k nim bohužel přidali i Piráti. Momentálně vládnoucí ANO na tom není o moc líp a jejich konflikt s výše uvedenými je jen bojem dvou mafií o koryto a projevem mocenských bojů na globální úrovni. Další dvě parlamentní strany – KSČM a SPD – mají každá své vlastní problémy, které jim neumožňují růst. KSČM se nedaří reagovat na aktuální výzvy a nedokáže získat důvěru mladších voličů. SPD se potýká s nedemokratickými praktikami uvnitř Strany přímé demokracie.

Z neparlamentních stran vzbuzuje aktuálně největší zájem Trikolóra, která však stojí a padá s osobu Václava Klause ml., což oprávněně vzbuzuje u velkého množství voličů nedůvěru kvůli jeho otci, jenž je zodpovědný za mnohé privatizační zločiny. Žádná z dalších neparlamentních stran neoplývá nějakou výraznou dynamikou rozvoje, i když mají často zajímavý program, jako např. ČSNS a Cesta odpovědné společnosti. Co tedy s tím? Koho za dva roky volit?

Z logiky věci vyplývá, že když nejsem spokojen s nabídkou, musím ji vytvořit sám. A protože si špatný směr vývoje uvědomuji již mnoho let, tak se také již mnoho let snažím dobrou politickou nabídku vytvořit a hledat cesty, jak do vedení našeho státu dostat lidi, kteří by jej vedli dobrým směrem. Musím však konstatovat, že se mi bohužel nedaří. Jako logickou cestu vidím spojení lidí, kteří dobře chápou problémy v různých oblastech života společnosti do jednoho politického subjektu, vysvětlit voličům, že my jsme ti, kteří to s naší zemí myslí dobře a dokážou naše problémy vyřešit, vyhrát volby, převzít řízení země a navigovat ji ke světlým zítřkům.

Zní to jednoduše, ale v praxi je to zatím neuskutečnitelné. Mnoho let jsme jako společnost řešili, která řešení jsou ta dobrá a velmi mnoho pokusů o spojení ztroskotalo na neshodě nad představami o tom, co je pro nás dobré. Toto se již díky intenzivní celospolečenské diskuzi probíhající vzhledem k cenzurovaným mainstreamovým médiím především na internetu posunulo a u mnoha témat se našla alespoň rámcová shoda. Avšak ani dnes se ti, kteří dokážou vytvářet dobrá řešení, z různých důvodů nechtějí zapojit.

Nejčastějším důvodem je strach před následky činnosti proti vládnoucí moci, které mívají podobu ztráty relativně dobrého zaměstnání, či ztrátu zakázek. Dalším problémem je obrovská časová a duševní náročnost politické práce, která nutně musí doprovázet proces získávání důvěry voličů. Čas jsou bohužel peníze a většina lidí má bohužel sílu tak akorát na vlastní obživu a už ne na aktivní politiku s nejistým výsledkem. I kdyby se toto vše povedlo překonat, tak je zde ještě nebezpečí od vládnoucí moci, která se nebude chtít vzdát zdrojů, které má pod kontrolou a na potenciální soupeře zákonitě zaútočí nejdříve mediálně, pak ekonomicky a když to nepomůže, tak může dojít i k útokům fyzickým nebo k uvěznění na základě vykonstruovaného procesu.

Souhrnný potenciál řídit tuto zemi k obecnému blahu u nás tedy je, ale vůle ke spojení a k zorganizování se za účelem převzetí vlády nad zemí zde stále není dost. Máme se všichni stále relativně dobře. Většinou máme co jíst a kde bydlet, i když to za moc nestojí. Je u nás stále relativně bezpečno, i když v okolních zemích, především na západ od nás, se situace rapidně zhoršuje. Ještě stále existuje poměrně mnoho svobodných médií, i když tlak na vymývání mozků v kultuře, v mainstreamových médiích a především ve školství se zvyšuje. Naše příroda je relativně zdravá, včely stále ještě všechny nevymřely, průmyslová hnojiva jsou stále na skladě, průmyslově vyráběné potraviny nás zabíjejí stále ještě celkem pomalu a o ostrůvky pozitivní ekologické deviace stále občas potkáváme.

Kdy se tedy u nás vzchopí dostatečné množství lidí a otočí kormidlo dějin ke světlu? Budeme čekat na dobu, kdy už se tu bude žít tak špatně, že mnoho z nás nebude mít co ztratit a rizika z boje o moc nad vlastní zemí se vyrovnají rizikům z nečinnosti a až budeme zahnaní do kouta a budeme bojovat o holý život? Bude to krize ekonomická, bezpečnostní nebo ekologická? Na 99% to budou všechny krize dohromady. Stále nechápu, že si zde popsané souvislosti uvědomuje stále velmi málo lidí a nechce udělat nic proto, aby ta krize byla co nejméně bolestivá. Občas někdo zkusí nějakou sólovou akci, která však zákonitě nic nevyřeší. Přitom je jasné, že se musíme spojit a organizovaně spolupracovat. Já svůj díl odpovědnosti za budoucnost této země ponesu tak, že chci v příštích parlamentních volbách kandidovat. Podmínky jsou složité a úspěch v blízké době nepravděpodobný. Nějak se však začít musí. Nevím ještě s kým a na kandidátce jaké strany to bude. Avšak vím s jakým programem. Jeho základ je jednoduchý: Důstojné podmínky k životu pro co největší množství obyvatel této země.

Vy můžete mezitím přemýšlet o tom, co si pod tím konkrétně představujete a jak byste toho chtěli dosáhnout. Ale hlavně, hlavně přemýšlejte o tom, co s tím vším tady uděláte?! Představte si, jak se budete cítit na konci života? Budete mít čisté svědomí z toho, jakou zemi zanecháte příštím generacím? Budete si jistí tím, že jste udělali vše, co bylo ve vašich silách? Přemýšlejte...

Já budu postupně publikovat texty a videa k důležitým otázkám týkajícím se řízení naší země a odpovídat na otázky a návrhy, které k tomu od vás přijdou. Je bohužel smutnou skutečností, že existuje mnoho lidí, kteří mají o těchto věcech naprosto mylné představy a nedokážou celou tuto problematiku objektivně posoudit. S takovými příliš diskutovat nebudu. Ale s těmi, kteří to myslí vážně, projevují vůli k práci na naší společné budoucnosti a rozumí tomu, jak to funguje u nás i v okolním světě, s těmi budu rád konstruktivně komunikovat a připravovat proces proměny České republiky na místo vhodné ke šťastnému a uspokojivému životu.

Pojďme do toho!

Jan Korál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMultikulturní "obohacení" nebere konce   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:50:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Multikulturní "obohacení" nebere konce. V Belgii stejně jako ve Francii imigranti s mačetami napadají kamiony směřující na trajektu do Anglie. Děje se tak na odpočívadlech po celé trase z Bruselu směrem k pobřeží. Útoky se odehrávají téměř každý týden a belgická policie už ani nedává šanci na zlepšení. Tohle v naší zemi nesmíme dopustit! Pokud jsou Západoevropané tak pitomí, že si to nechají líbit, my je v jejich sebevraždě nesmíme následovat!

Například minulou středu probudil řidiče na odpočívadle hluk. Banda afrických „žadatelů o azyl“ se mu dobývala do kamionu. Když je nechtěl pustit a zavolal policii, rozzuření imigranti s tyčemi a mačetami zaútočili na kabinu. A šlo mu o život. Podařilo se mu naštěstí ujet. Policie ho našla v šoku několik kilometrů dále na krajnici...

Ne, tohle fakt ne. Tohle v naší zemi nesmíme dopustit. Pokud jsou Západoevropané tak pitomí, že si to nechají líbit, my je v jejich sebevraždě nesmíme následovat! Naši zemi musíme bránit a ubránit! Proti Bruselu. Třeba proti všem!

Autor: Jiří Kohoutek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší šílenost z Bruselu   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:48:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další šílenost z Bruselu. Europoslanec SPD Ivan David upozornil, že Evropská komise chce zakázat dieselové motory. Říkají tomu „Zelený úděl“. Traktor ani kombajn na baterky zatím nikdo nesestrojil. Ani se o to nepokouší. V Bruselu, jak je vidět, nikomu nedošlo, že zemědělství se bez dieselových motorů neobejde. Zemědělské stroje potřebují velký kroutící moment a v určitých okamžicích také velký výkon. Elektromotory sice umějí dodat velký výkon, ale ne na baterky. Traktor na baterky by nedojel ani ze stodoly na pole... Musíme se vzepřít diktátu Bruselu a vystoupit z EU jako Britové a stát se znovu svobodnou zemí!

Ivan David si z bruselských potentátů udělal legraci a napsal, že by se to dalo vyřešit podobně jako na autodromu s elektrickými autíčky, kdy z autíčka vedla nahoru trolej, která byla napájena z husté sítě drátů vysokého napětí.

Navíc elektromobily jsou procentuálně mnohem častěji součástí dopravních nehod než jakýkoliv jiný typ vozu. Ukazuje to studie dánského deníku Politiken, který sesbíral data od místních pojišťoven, které evidují údaje o nehodách. Za současných technologií je elektromobilita slepá cesta. Už jen vybudování sítě na dobíjení je nereálné!

Musíme se vzepřít diktátu Bruselu a vystoupit z EU jako Britové a stát se znovu svobodnou zemí!

Autor: Radim Fiala / euportál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRealita lidských práv ve světě. Nepřátelský Iran je na tom lépe než k USA a EU přátelská Saudská Arábie či Afganistan   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:45:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě jednou bych se rád vrátil k otázce lidských práv, jak jsou vnímána v různých místech světa. Protože jak ukazují zprávy z Ukrajiny, pro mnohé rusky mluvící Ukrajince jsou lidská práva v Rusku na výrazně vyšší úrovni než ve vých. (nemluvě o západní) Ukrajině. Snad nejlépe se tato situace dá sledovat v zemích Blízkého východu, kde nejenom, že se otázka lidských práv a jejich ochrany liší stát od státu, ale i v rámci jedné země v různých oblastech jsou různá. Například Írán, který je na západě prezentován jako nejhorší potlačovatel lidských práv, je obyvateli okolních států považován za výspu svobody až dekadence, bylo dost afér, kdy děvčata z místních kmenových oblastí utíkala před nucenými sňatky a nuzným životem do hlavního města, které pro ně představovalo zónu svobody.

Lidská práva v Afghanistánu nemají cenu prázdné nábojnice, proto také 4 miliony Afghánců legálně či ilegálně utíkalo během posledních 15 let právě do Íránu. Lidská práva v Saudské Arábii se vztahují jakž takž pouze na místní muslimské muže, žena je bez nároků. Tímto chci pouze ilustrovat, jak vnímání svobody a lidských práv je v různých oblastech různé a že podle všeho neexistuje jedna, všeobecně celosvětově uznávaná definice toho, co vlastně lidská práva jsou. Také neexistuje jasná mezinárodní definice toho, jak jsou důležitá. Je totiž mnoho samozvaných ochránců a prosazovatelů lidských práv, ale když se do jejich teorií podíváme do hloubky, v drtivé většině případů za nimi najdeme ekonomické zájmy určitých finančních skupin. Aktivisté, kteří ve svatém boji např. o Tibet tak vytrvale ničí naše vlastní zájmy v Číně, většinou sami nedohlédnou, jak jejich akce pomáhají zahraničním koncernům získávat zakázky, které by jinak dodávaly české firmy. Navíc, přiznejme si to, jejich akce jsou navíc bez jakéhokoliv dopadu na situaci v Tibetu.

Také je zapotřebí říci, že otázka lidských práv je relativní i na mezinárodní úrovni, protože kdo vlastně ochrání například lidská práva soukromníka, který nesmí dovézt stroj, protože vláda exportujícího státu vyhlásila embargo vůči vládě jeho státu, protože jeho policie zbila nějaké disidenty? Uvědomme si, že úplně jinak se totiž vyhlašují sankce dobře placenému úředníkovi z Bruselu, který nikterak nenese důsledky svých rozhodnutí, a jinak se zdůvodňují firmám, které spolu dlouhá léta obchodovaly a živilo je to několik generací na obou stranách a najednou nesmí pokračovat z důvodů, které ani jedna strana nezpůsobila ani neovlivní. Že by je někdo kompenzoval za bránění obchodu, porušené ochraně investic atd? Ani náhodou.

Otázka lidských práv není jednoznačně definovaná (například základní právo na sebeurčení je podle interpretace EU odpíráno občanům Krymu ale bylo přiznáno obyvatelům Kosova a takových příkladů je mnoho) a stává se nástrojem politického vydírání zejména slabších ekonomik.

Jsem přesvědčen, že otázka lidských práv má být řešena na mezinárodní úrovni ale s ohledem na místní a regionální situaci a zvyky.

Autor: Jirka Kobza
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci našli způsob, jak se vypořádat s agresivní neléčitelnou rakovinou   
Pridal tk Úterý 04 únor 2020 - 04:34:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí vědci z Vanderbiltovy univerzity našli způsob, jak se vypořádat s růstem maligních nádorů a způsobit jejich regresi. Metoda je založena na blokování aktivity proteinů rodiny MYC, které jsou zodpovědné za přibližně sto tisíc případů úmrtí na nevyléčitelnou rakovinu ročně pouze ve Spojených státech.

Takové informace v tiskové zprávě zveřejnil portál MedicalXpress.

Specialistům se podařilo narušit interakci mezi MYC a kofaktorem WDR5, což usnadňuje fungování proteinů. Je známo, že tento komplex podporuje fungování genů, které podporují růst zhoubných tkání.

Pokusy přímo blokovat aktivitu proteinů MYC s léčivými preparáty selhaly.

Vědci analyzovali strukturu WDR5, aby pochopili mechanismus její interakce s MYC. Experti také provedli experimenty s laboratorním Burkittovým modelem lymfomu, který je vysoce agresivní. Nahradili geny kódující MYC mutantními formami, takže se proteiny nemohly vázat na WDR5.

Ukázalo se, že narušení interakce mezi molekulami vede k rychlé a komplexní regresi nádorů.

Co zlikviduje mutaci

Dříve jsme psali o tom, že se vzdání kouření může napomoci růstu zdravých buněk a likvidovat mutace, které vedou k rakovině plic, i když se dříve mělo za to, že zůstanou dokonce poté, co člověk skoncuje s kouřením. K tomuto závěru dospěla skupina vědců, jejichž článek zveřejnil časopis Nature.

Vyšlo najevo, že v případě, kdy člověk skoncuje s kouřením, buňky, které nebyly poškozeny chemickými prvky obsaženými v tabáku, začínají nahrazovat buňky s genetickými mutacemi.

Vědci prozkoumali tkáně 16 lidí – kuřáků, nekuřáků a těch, kdo kouření nechali. 96 procent buněk v plících kuřáků mělo genetické mutace, které nebyly nalezeny u nekuřáků.

Přitom 25 procent buněk mělo alespoň jednu mutaci spojenou s rakovinou. Zatímco u lidí, kteří kouření nechali, bylo zdravých buněk v dýchacích cestách čtyřikrát více než u těch, kteří i nadále kouřili.

Podle slov odborníků efekt vyléčení plic byl zaznamenán dokonce u těch, kteří dříve po dlouhá léta vykouřili krabičku cigaret denně. Vědci se domnívají, že lidské plíce jsou schopny obnovení dokonce v případě, když zlozvyk měl pro organismus vážné následky.

Zdroj: MedicalXpress, Sputnik, Nature
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2163 sec,0.0636 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,746kB