Čtvrtek 06 únor 2020
Coronavirus v Číně nakazil již přes 150 000 lidí, mrtvých je skoro 25 000 a číslo stále roste!   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:53:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Coronavirus v Číně nakazil již přes 150 000 lidí, mrtvých je skoro 25 000 a číslo stále roste! Telekomunikační gigant Tencent pustil na několik hodin na web necenzurovaná čísla! Odvážný čínský novinář prchající před čínskou policií natočil otřesné video a svědectví z nemocnic ve Wuhanu! Pacienti leží na chodbách, dokonce i před záchody, mrtví pacienti na židlích, kteří se nedočkali v čekárně pomoci! Nakažení lidé jsou napojeni na bomby s kyslíkem, nemocnice už nemají další místo, místní samospráva nařizuje lidem domácí vězení, nikdo je v nemocnici už neošetří!

Situace v Číně dramaticky eskaluje a na veřejnost se postupně začínají dostávat zdrcující čísla a svědectví, která prostě potvrzují původní slova čínské lékařky z minulého týdne, která informovala o tom, že v Číně je 90 000 nakažených osob. Česká televize tuto informaci z článku Aeronetu a video lékařky, které jsme přinesli, označila za dezinformaci. Teď očekáváme, že se nám Česká televize omluví. Taiwanská média dnes přinesla informaci, že čínský telekomunikační obr a gigant Tencent na nějakou dobu pustil do své webové aplikace Epidemic Situation Tracker skutečná a pravá čísla získaná od čínské vlády.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/389576802

Po několika hodinách a zjevně po intervenci čínské vlády Tencent svoji informační webovou stránku shodil, byla nedostupná asi na 20 minut, a když znovu naskočila, aplikace již ukazuje oficiální čísla čínské vlády o údajně nízkém počtu nakažených a obětí. Jak uvádí ve svém článku mainstreamový server Taiwan News, čínská společnost Tencent zjevně disponuje oficiálními čísly o objemech mrtvých a nemocných, ale nařízením čínské vlády má zobrazovat jen zlomek těchto skutečných čísel. Aplikaci zřejmě selhal algoritmus na krácení skutečných čísel nemocných.

Čínskému telekomunikačnímu gigantu Tencent unikla pravá a necenzurovaná čísla

Aplikace Epidemic Situation Tracker totiž několik hodin ukazovala 154 023 nemocných lidí v celé Číně, podezřelých případů aplikace ukazovala 79 808 lidí, počet úspěšně vyléčených osob jen 269, ale šokující bylo poslední číslo, mrtvých bylo 24 589. Tato uniklá čísla, jak si všiml taiwanský list, jsou ve skutečnosti 10-násobkem a 80-násobkem toho, co přiznává oficiálně čínská vláda. Novináři na Taiwanu se tak domnívají, že došlo k selhání algoritmu na webové stránce Tencentu, který je napojený na oficiální zdroje skutečných čísel, ale firma má nařízeno dělit tyto objemy čísly 10 a 80, tedy reportovat a hlásit lidem a světu 80x menší objemy mrtvých a 10x menší objemy nemocných.

Tento průšvih Tencentu tak ukazuje, že svědectví, která unikají z Číny, jsou pravdivá a jejich hrozivý rozměr dosahuje netušených obrysů. Před týdnem Česká televize plivala na náš server, že prý šíříme dezinformace o objemech nemocných v Číně. Teď, když o tom píší už i taiwanská mainstreamová média, je v ČT ticho po pěšině. Jenže, zdaleka nejde jenom o únik skutečných čísel na webu Tencentu. Před několika dny se totiž dostalo na Západ video zoufalého čínského novináře. Video jsem otitulkoval a přeložil do češtiny, máte jej v úvodu článku.

Děsivé záběry z nemocnice, mrtvola na židli v čekárně, která se nedočkala doktora

Čínský novinář Chen Chu pocházející z města Cheng-du se koncem ledna vydal do Wuhanu, aby natočil reportáže. Mezitím došlo k uzávěře celého města a on tam zůstal uvězněný spolu s 11 miliony obyvatel. Postupně přinášel a nahrával na čínský internet reportáže. Ty byly okamžitě mazány a cenzurovány, takže videa začal přes VPN posílat do světa. Nyní po něm pátrá čínská policie, vyšetřuje oba jeho rodiče, protože novinář natáčí šokující videa a svědectví o tom, jaká je skutečná situace ve Wuhanu a zejména v nemocnicích.

A právě 30 ledna natočil toto zmíněné video. Jeho svědectví je prostříháno záběry z několika nemocnic ve Wuhanu. Ve svém svědectví popisuje utrpení, jakému čelí obyvatelé města, kteří hledají lékařskou pomoc. Prostě se do nemocnice nedostanou, protože čínská vláda zastavila veškerou dopravu ve městě a došlo k uzavření i čerpacích stanic. Některé oblasti Wuhanu mají dokonce speciální režim, že lidé nesmí vycházet ze svých domovů a budov. Nedostanou se tak do nemocnice.

Novinář popisuje bizarní a neuvěřitelný způsob nakládání s pacienty. Aby vůbec někdo někoho ošetřil, potřebuje nejprve tzv. Certifikát o karanténě, který poskytují jednotlivé ambulance. Jednak to jsou ambulance stacionární, tedy pohotovosti, a rovněž mobilní ambulance v podobě sanitek. Těchto certifikátů je akutní nedostatek. Ve Wuhanu jich bylo vydáno na 10 000 kusů, ale vůbec to nestačí. Teprve s certifikátem na zápěstí se člověk musí dostavit do nemocnice k lékaři. Čekání na setkání s lékařem trvá hodiny, v některých případech i několik dnů. Mezitím dochází k tomu, že někteří pacienti v pokročilém stádiu nemoci se setkání s lékařem nedočkají. Děsivé video novináře zachycuje, jak mluví v nemocnici se ženou, naproti níž na židli sedí muž, který nejeví známky života. Žena novináři říká, že muž je po smrti. Nedočkal se doktora. Situace v nemocnici je však mnohem děsivější.

Nemocnice jsou plné k prasknutí, pacienti leží na chodbách, před záchody, chybí léky a lékaři mají jen jedinou léčbu, připojení pacienta na bombu s kyslíkem, aby vydržel dýchat o něco déle

Nejsou lůžka. Prostě všechno je tak přeplněné, že novinář na chodbě natočil lidi na zemi, kteří mají na ústech masky a někteří jsou dokonce připojení na kyslíkové bomby, které mají za úkol zachránit lidi před smrti, protože Coronavirus napadá v pozdější fázi plíce a hrozí upadnutí do bezvědomí na základě nedostatečného přísunu kyslíku do krve ze selhávajících plic. Lékaři tak nouzově připojují pacienty na kyslíkové bomby a tento koncentrovaný čistý kyslík má zajistit dostatečné okysličování krve pacienta.

Při nedostatku kyslíku v krvi jako první selhává mozek, člověk se prostě zhroutí na zem a padne jako moucha. Není to způsobené únavou, jak se píše na některých serverech mainstreamu, tyto kolapsy jsou způsobovány nedostatečným okysličováním krevního řečiště, které tak nedokáže do mozku dopravit dostatek kyslíku. Člověk tak de facto upadá do bezvědomí způsobeného umírajícím mozkem, který bez kyslíku postupně selhává. Situace natočená na skrytou kameru tímto novinářem je děsivým svědectvím.

Není divu, že čínská policie po něm pátrá a on má strach a obavy, policii nahlásil jiné místo pobytu, aby ho nenašli, jeho rodiče prý už policie vyšetřuje a zoufalý novinář ve videu uvádí, že bude bojovat dál a pokud to přežije, poví lidem úplně o všem, co se ve městě děje. Spolu s dnešním únikem pravých čísel a počtu mrtvých a nakažených na webu Tencentu se jedná o další důkaz mohutného a bezprecedentního utajování a tutlání mamutího rozměru krize a nákazy, která se rozšířila z Wuhanu do celé Číny. Sami teď vidíte ze svědectví čínského novináře, ale i z uniklých čísel Tencentu, že objemy mrtvých jsou ve skutečnosti 80x vyšší, než uvádí čínská vláda a počty nakažených jsou 10x vyšší, než jsou současná a dnešní čísla čínské vlády.

Alternativa informovala o pravdivých číslech a obrysech nákazy již před 2 týdny, tehdy to ČT označovala za hoaxy dezinformačních webů

Postupně unikají na veřejnost skutečná čísla z mnoha zdrojů, ze svědectví, anebo i omylem, jako v případě Tencentu. Byla to ale alternativa, která jako první o tomto spiknutí a snaze o utajování čísel informovala. Znovu se tak ukazuje, že je to právě alternativa, která v dnešní době hraje hlavní roli v poskytování objektivních a necenzurovaných zpráv, přičemž v případě veřejnoprávních médií v ČR je to přesně naopak. Čím větší rozpočet média, tím větší mlžení a zamlčování pravdivých informací. Uznání patří čínským novinářům, kteří se nebojí ve městě plném nákazy přinášet reportáže a svědectví, zjišťovat situace přímo v nemocnicích a pořizovat nahrávky, které ukazují skutečný stav a krizi, která v Číně vypukla po rozšíření nákazy.

Už je vám doufám jasné, proč čínská armáda staví ve Wuhanu narychlo další nemocnici s další tisícovkou lůžek, protože situace v nemocnicích ve Wuhanu je kritická. Není místo, není prostor, lidé leží na chodbách, před záchody, v podzemních parkovištích nemocnic, lidé umírají v čekárnách, protože se prostě nedočkají ošetření od lékaře, který toho má tolik, že prostě nestíhá a na všechny se nedostane. Věděli jsme, že původní zpráva o 1 800 nakažených je lež, protože už v té době byly všechny nemocnice ve Wuhanu přeplněné. Čeho je třeba si ale všimnout, to je číslo počtu vyléčených. To číslo je brutálně nízké v porovnání s číslem skoro 25 000 mrtvých a 150 000 nakažených. Toto číslo je tak nejděsivějším podtrhnutím celé situace, které čelí už nejen Čína.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEkonomka Lipovská nominací do Rady ČT přivádí pražskou kavárnu do extáze a elity se hroutí   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:37:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hřebejkové, Hilšerové, Hrušínští a další vykladači jediného správného názoru se dostávají do extáze. Pseudoelity ječí, pseudoelity pláčí, pseudoelity vyhrožují. Aňa Geislerová má sice horko těžko základní vzdělání, ale prsí se, že vyžene lid na Václavské náměstí, neb je ona tou správnou odbornicí. A Pražská kavárna z Moravy vyhrožuje Pražským povstáním. Je rok 2020.

Odborníky na ekonomiku a kontrolu České televize nikdy nepřipustíme, řve i parta z jakési chatařské kolonie samozvaně pasovaná jako Ústav nezávislé žurnalistiky prý nadační fond nezávislé žurnalistiky se superodborníkem na cenzuru Josefem Šlerkou. Lidé se ptají, zda to není spíše Ústav z Bohnic.

Jedině my máme právo dávat kulaté razítko na jedinou pravdu a vše ostatní je dezinformace, zoufale povykují a šílí. Pluralita znamená, že vystupovat smí každý, kdo má správný názor a kdo má špatný názor, do České televize nepatří. Jedině to je správná demokracie. Radního Šarapatku chytá amok, sprostě nadává na všechny strany a uráží každého včetně prezidenta Zemana. Šafr a jeho FORUM 24 vyhlašuje, že spáchá seppuku, neboli harakiri. Nepřipustíme kontrolu České televize. Nezávislí propojení s Českou televizí ječí, že jedině utajením finančních toků jsou nezávislí a každý, kdo bude pátrat, kam jdou peníze koncesionářů, je ruský agent placený Putinem. 19 senátorů chce spáchat hromadnou sebevraždu, píše zvací dopisy a vyhrožuje rozpuštěním Senátu. Nebo tak nějak. Lid už se v nich nevyzná. V éteru nezávislých neziskovek napojených na Českou televizi je větší poplach, než kdyby k nám měla opět vstoupit vojska Varšavské smlouvy.

A toto šílenství nastalo v okamžiku, kdy nominaci do Rady České televize dostala odbornice z ekonomického institutu Václava Klause, která se věnuje rozkrádání a napojení na státní socialistické cecíky různého nezisku a napsala knihu s příznačným názvem "Kdo chce naše peníze".

Jaké jsou dva největší zločiny České televize

1.Naprostá neprůhlednost hospodaření a mzdová zařazení
2.Totalitní zpravodajské a publicistické pořady s naprostou absencí svobody slova a plurality

O hospodaření netřeba více rozepisovat. Nikdo neví, za co se utrácí peníze, komu se dávají paníze, kam proudí peníze a na jaké projekty jdou peníze. Takže klidně přes dotace se může platit pornoklub a říkat tomu třeba dotace pro Ústav nezávislé žurnalistiky. Je to tak (ne)průhledné, že by i Stanislav Gross se strýčkem Vikem žasl nad křišťálovostí...

U zpravodajských pořadů se točí stále stejná parta demoverze jednoho názoru a režije nepřipustí nikoho z opačného názorového spektra. Václav Moravec se chová jako generální ředitel, prapodivné nenávistné pořady jako Newsroom 24 mají do veřejnoprávnosti nekonečně daleko a Česká televize se chová jako štvavá soukromá televize s malinkou partou nenávistných šílenců, kteří si myslí, že mají zakotvenu jedinou pravdu v Ústavě jako měla KSČ do roku 1989. Svoboda slova a pluralita názorů je ve psí. Navíc dennodenní reklama na prapodivný Deník N s Petrou Procházkovou s její extremní nenávistí je naprosto neprůhledná a propojení nečitelné. Hosté České televize jsou "demokraticky" selektovány a zástupci ač dle Eurostatu až 60% názorového proudu občanů České republiky byli vytlačeni a nesmí ani do vrátnice na Kavčí hory. (Třeba Robejšek a další)

Pravda se stala lží a lež pravdou!

A došlo to tak daleko, že ti "správní demokraté" vyhrožují podřezáním prezidenta, Šarapatkové si nezadají s pověstnou sprostotou dlaždičovou, Fendrychové na Aktuálně.cz už urážky ani neskrývají a to vše dokresluje úzkou skupinu nenávisti propojené s Českou televizí lidí, kteří si myslí, že jim miliardy koncesionářů a veřejnoprávní televize Čt patří.

Pluralita (latinsky „mnohost“) znamená rozvrstvenost mnoha názorových proudů zaručující svobodu jakéhokoliv názoru ve společnosti (pozor, nezaměňovat názor s výzvami třeba na válku či zabíjení)

Ekonomka Hana Lipovská (*1990) je členkou řady institucí, například České společnosti ekonomické a The American Economic Association.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3031-ekonomka-lipovska-nominaci-do-rady-ct-privadi-prazskou-kavarnu-do-extaze-a-elity-se-hrouti
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe pandemie z Wu-Chanu nepředvídatelná událost nebo záměrná a cílená?   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:32:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pandemie koronaviru označeného 2019-nCoV se již rozšířila z Číny do dvaceti pěti zemí. Téměř čtyři sta lidí viru podlehlo a víc jak šestnáct tisíc s ním bojuje o život.

Šedesát měst v Číně, v nichž žije víc jak padesát miliónů lidí, jsou v karanténě. Letecké společnosti ruší jedna za druhou spojení s Čínou. Podniky po celé zemi u příležitosti čínského nového roku zavřely vrata a měly by je v příštích dnech otevřít, ale čtrnáct provincií a měst, jejichž výroba představuje dvě třetiny čínského hospodářského produktu, již oznámily, že nezahájí činnost dřív nežli za deset dní.

Bezprostředně po přiznání první oběti ve Wu-chanu se objevila zpráva, že z tamní laboratoře pro biologickou bezpečnost nedopatřením unikl vzorek koronaviru, ukradený v kanadském ústavu pro výzkum smrtonosných viru (NML) ve Winnipegu dvěma čínskými vědeckými pracovníky. Wuhanská laboratoř je vybavená špičkovou technologii, která umožňuje virologům pracovat i s velice smrtonosnými rody koronavirů, včetně syndromu náhlého selhání dýchání (SARS), virusu chřipky HSN1, japonské encefalitidy a horečky dengue. Vědci rovněž zkoumají příčiny antraxu, spolu se způsoby jeho použití, obrany proti němu a léčby.

James Gordano, profesor neurologie na univerzitě v Georgetownu, USA, který je poradcem amerického velení pro zvláštní operace řekl, že Čína neustále zvyšuje peněžní podporu pro biologické vědní obory a jiná odvětví špičkové technologie. Dodal, že tato skutečnost vzbuzuje obavy z hrozby vzniku „genetických zbraní“ a hledání způsobů „nekrvavého vítězství.“

Podotkněme, že to je svatý Grál, který hledají všechny mocnosti v čele s Ruskem a Spojenými státy. CIA ve spolupráci s Pentagonem a NATO uskutečňují velký výzkumný projekt rozvoje biologických zbraní schopných zabít lidi nemocí místo střelami a bombami—je to mnohem levnější! A co je méně známé—některé „ozbrojené“ viry už existují.

V říjnu minulého roku výzkumný pracovník Johns- Hopkinsonova střediska pro zdraví a bezpečnost uveřejnil studii, v níž předvídá, že pandemii „ozbrojeného“ koronaviru by mohlo padnout za oběť až šedesát pět milionů lidí. Krátce na to Johns-Hopkins institut, nadace Billa a Melindy Gates a Světové ekonomické fórum, které spojuje zájem o zavedení

Nového světového ekonomického pořádku, společně uspořádaly „pandemickou simulaci“ nazvanou „Event 201“ specificky zaměřenou na koronavirus. Ne Ebolu, nebo prasečí chřipku, nebo ptačí chřipku, ale KORONAVIRUS.

V tomto napodobení pandemie vypukla v jižní Americe a její příčina spočívala v přenosu viru ze prasat na člověka. Výsledkem „Event 201“ bylo zjištění, že vlády nebyly zdaleka připraveny čelit tak obrovské zdravotní výzvě, a na stupnici připravenosti dosáhly ze sto možných bodů pouze čtyřicet. Podle této simulace by zemřelo na pandemii šedesát pět milionů lidí. Je velmi znepokojivé, že scénář „Event 201“ silně připomíná situaci v Číně.

Můžete si vybrat ze dvou zastávaných názorů:

Jedni tvrdí, že takové simulace jsou běžné, a že bychom měli být elitám vděční za to, že je dělají, aby nás včasným varováním uchránili před nejhorším. Podle druhých „Event 201“ nebyla simulace, ale válečná hra s cílem zjistit možné následky pandemie, o níž globalisté věděli, že přijde.

Spojené státy a Čína jsou v současné době uprostřed obchodní války. Nedávno podepsaná částečná dohoda požaduje, aby Čína zečtyřnásobila dovoz amerických výrobků během příštích dvou let, což samo o sobě bylo přehnané. Nicméně tato falešná naděje pomohla zastavit pokles cen akcií na světových burzách. Nyní, když čínská ekonomika začíná pociťovat tíhu pandemie, je nabíledni, že dohoda se stane kusem papíru.

Jestliže Donald Trump bude pokračovat v celní válce proti národu ve stavu virového ohrožení, bude vypadat jako monstrum. Ve světovém obchodu vznikne zmatek a podpůrné struktury se napůl zhroutí. Globální systém zásobování zamrzne, cestovní ruch ochabne a světové obchodní styky postihne porucha. Tomu se nemůžeme vyhnout.

Čína se stala továrnou světa a dováží víc ropy než kterákoli jiná země. Čínští turisté utratili v roce 2018 na svých cestách 277 miliard dolarů. Nejlidnatější země téměř s 1.4 miliardou lidí představuje největší trh v celé řadě druhů spotřebního zboží včetně automobilů, vína, lahůdek a jiného luxusního zboží. Jde tudíž nejen o Čínu, ale o všechny národy.

Vraťme se k otázce v titulku: je pandemie koronaviru z Wu-chanu nepředvídatelná událost, nebo záměrná a cílená?

O tom, že dva čínští vědečtí pracovníci, zaměstnaní v kanadském virologickém ústavu NML, ukradli vzorky viru 2019-nCoV a poslali je do wu-chanské laboratoře pro biologickou bezpečnost se vědělo už loni: proč nebyli hned zatčeni? Proč směli navštěvovat wu-chanskou laboratoř až do svého propuštění z ústavu letos v lednu? Kam zmizeli? Proč k výskytu došlo na wu-chanském rybím trhu vzdáleného jen třicet kilometrů od zmíněné laboratoře? Proč onemocnění, které během desetidenní inkubační doby je už nakažlivé, se objevilo a počátkem čínského nového roku, kdy všichni Číňané cestují křížem krážem zemí za svými příbuznými, a kdy tudíž možnost nákazy a její šíření byly na nejvyšším stupni? Jsou to shody okolností? Cui bono? Jinak řečeno, komu vadí čínská hospodářská dominance ve světě a hospodářský model, který nabízí chudým zemím v Asii, Africe a Latinské Americe?

Odpovědi jsou (zatím) věcí osobního vnitřního přesvědčení. Objektivně lze konstatovat, že případ 2019-nCoV je nadmíru podobný jiným nemocem jako by syndrom náhlého selhání dýchání (SARS). Objevil se také v Číně v roce 2002 a způsobil osm set mrtvých, mnoho bolesti a strádání a pokles HDP o víc než jedno procento. Podle předběžných odhadů lze očekávat, že účinek 2019-nCoV bude dramatičtější.

Oba konoraviry byly zřejmě vypěstovány v laboratoři pomocí pokusů na zvířatech. Po vypuštění zmutovaly a začaly se šířit přenosem z člověka na člověka. SARS a nový 2019-nCoV virus mají, zdá se, zvláštní schopnost, že postihují v prvé radě a především čínskou rasu.

Neočekávejme, že Peking ukáže prstem na někoho, kdo měl motiv, prostředky a možnost rozptýlit 2019-n-CoV virus na wu-chanské tržnici. Označit možného rozsévače by asi nebylo těžké, ale usvědčit ho je nemožné. Čína je odsouzena mlčet a trpět.

Čínský lid přináší obrovské oběti a vynakládá nadlidské úsilí, aby zkrotil smrtonosný virus. Ve Wu-chanu vyrostla během deseti dní moderní nemocnice pro tisíc pacientů. Vláda vynaložila jen v minulém týdnu pět miliard dolarů na prevenci kontrolu viru. Na Číně záleží, aby se wuhanská pandemie nezvrhla v „Event 201“ se šedesáti pěti miliony mrtvých.

Jan Vítek

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8187-je-pandemie-zwu-chanu-nepredvidatelna-udalost-nebo-zamerna-a-cilena.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAby se nezapomnělo…   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:30:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trestní stíhání proti starostovi Městské části Praha Řeporyje jak známo již odešlo k Městskému státnímu zastupitelství v Praze a to je postoupilo věcně místně příslušnému Obvodnímu státnímu zastupitelství v Praze 5.

Připomínám, že původní trestní stíhání se týká především alarmujícímu chování pro ruskou televizi, kde Novotný zostudil svým chováním všechny normální a slušné občany Česka. A ještě závažnější jednání jsem spatřoval k rozhodnutí o výstavbě pronacistického památníku Ruské osvobozenecké armádě.

Aby však věci neusnuly, připojuji dnes rozšíření trestního stíhání starosty Novotného pro přečin Projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka podle § 404 odst. 1 TZ v důsledku jeho nadšeného hajlování, které se ke mně dostalo přes sociální sítě.

Nevzdám to.

Příloha

JUDR. JIŘÍ VYVADIL advokát

sídlo: Litevská 10, 100 OO Praha 10 GSM: 606647760; ID osoby: 66rzd8; E-mail: J.Vyvadil©seznam.cz; IČ: 66204950; bankovní spojení: ČSOB, č.ú.: 209511549/0300


Městské státní zastupitelství v Praze
datovou schránkou


Oznamovatel : JUDr. Jiří Vyvadil, nar. 2. 8. 1954, doručovat na adresu shora, či lépe na datovou schránku

1.Podezřelý : Pavel Novotný,starosta MČ části Praha-Řeporyje
2. Podezřelý: David Roznětinský, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
3. Podezřelá: Lucie Seguin, zastupitelka MČ Praha - Řeporyje
4. Podezřelý: Pavel Bechyně, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
5.Podezřelý: Jiří Blažek, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
6.Podezřelý: Jozef Čupka, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
7. Podezřelá : Lenka Fialová, zastupitelka MČ Praha - Řeporyje
8. Podezřelý: Radek Hanák, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
9. Podezřelý: Jaroslav Kejha, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
10. Podezřelý: Vojtěch Kuchař, zastupitel MČ Praha - Řeporyje
11.Podezřelý: Michal Tuma, zastupitel MČ Praha - Řeporyje

1. podezřelý pro pokračující přečin výtržnictví podle § 358 odst. 1, 2 trestního zákoníku,
1-11. podezřelí zvlášť závažný zločin založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 odst 1, 2 a, b, odst. 3 trestního zákoníku

Rozšíření trestního oznámení stíhání proti 1. podezřelému

1. Podáním ze dne 10. 1. 2020 se oznamovatel obrátil na Městské státní zastupitelství s trestním oznámením proti podezřelým 1. -11. pro zvlášť závažný zločin založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 odst. 1, 2 a, b, odst. 3 trestního zákoníku a u 1 podezřelého ještě pro podezřelý pro pokračující přečin výtržnictví podle § 358 odst. 1, 2 trestního zákoníku,zvláš trestné činy

I.

Úvodem.

Mezi základní zásady trestního řízení patří zásada, že podle § 2 odst. 3 trestního řádu je státní zástupce povinen stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví, pokud zákon nebo vyhlášená mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.

Soukromá iniciativa v podobě trestního oznámení je toliko podnětem pro orgány činné v trestním řízení a nemůže založit plnohodnotné trestní stíhání.

Vyhrazení zahájení trestního stíhání státnímu zástupci ovšem znamená, že by státní zástupci tuto svou povinnost měli beze zbytku naplňovat.

Tak tomu však není v případě mnohých pachatelů z řad opoziční ODS či TOP 09, tedy politických stran, které i s využitím dosud nejvýraznější nátlakové skupiny v historii České republiky Chvilek pro demokracii, brojí proti případnému odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana tak i vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Oba tito funkcionáři byli prosazeni bývalým ministrem spravedlnosti za ODS, později přestoupivším do TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Vzniká tak zvláštní mocensko právní nástroj nátlaku, který se mimo jiné projevuje nejen v tom, že tito nejvyšší funkcionáři státních zastupitelství, sloužící politickým zájmům opozice, nejenom, že nemohou být odvoláni, jak by si zřejmě zasloužili, ale vzniká dojem, že výměnou za tuto problematickou podporu političtí představitelé opozice trvale mohou porušovat trestní zákon, alespoň pokud jde o verbální trestní činy, ale státní zástupci nereagují. A tak starosta Městské části Praha 6 Ondřej Kolář se mohl beztrestně a opakovaně dopouštět přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob podle § 355 odst. 1, 2 trestního zákoníku v souvislosti s jeho pokusy o odstranění pomníku maršála Koněva a obdobným způsobem jednal i primátor Hřib… Ovšem nad jiné hrubým a očividným porušení tohoto ustanovení lze zaznamenat v daném případě u Pavla Novotného, jak bude pojednáno dále. Tento závěr je závažný a diskatutabilní, nicméně si nelze si jinak vysvětlit, že když jde o ojedinělé, byť nesporně nevhodné výkřiky podnapilého bývalého tajemníka SPD, neučiněné, ani tiskem, televizí či jinými sdělovacími prostředky, čili relativně méně závažné, státní zástupci a policie okamžitě jednají, ale jde-li politické činitele tzv, demokratické opozice, je jejich reakce je nulová.

I proto následně bude toto trestní oznámení zasláno i ministryni spravedlnosti s žádostí o přezkoumání nezákonného postupu státních zástupců, zejména vedoucích Městského státního zastupitelství a Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 pro neplnění povinnosti dle zmíněného § 2 odst. 3 trestního řádu.

II.

K věci :

1.První podezřelý dne 30. 11. 2019 vystoupil v pořadu ruské televize způsobem, který po obsahové i formální stránce nesl jednoznačně znaky trestného činu výtržnosti, jakož i zvlášť závažného zločinu založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, jak bude dále pojednáno.

Výtržností se rozumí jednání, které závažným způsobem narušuje veřejný klid a pořádek a je pro ně typický zjevně neuctivý a neukázněný postoj pachatele k zásadám občanského soužití. Jde zpravidla o násilný nebo slovní projev takového charakteru, že hrubě uráží, vzbuzuje obavy o bezpečnost zdraví, majetku nebo výrazně snižuje vážnost většího počtu osob současně přítomných (k tomu rozhodnutí č. 44/1990 Sb. rozh. tr.). Z hlediska materiální stránky trestného činu výtržnictví podle § 202 tr. zák. je přitom obecně nutno uvážit zejména intenzitu, rysy a průběh útoku (zda šlo o slovní či jiné, nebezpečnější projevy), posoudit okolnosti, za nichž byl čin spáchán (zda na pracovišti, na ulici, v restauraci, na shromáždění občanů, v denní či noční době aj.), dále zjišťovat pohnutku činu, zhodnotit následky a též osobu pachatele (jeho dosavadní způsob života, povahové vlastnosti) apod. (k tomu přiměřeně č. 4/1976, 1/1984 Sb. rozh. tr.).

Ve světle této judikatury první podezřelý zjevně narušil veřejný klid a pořádek, neboť jeho vystoupení politika v zahraniční televizi snížilo vážnost rozhodující části české veřejnosti, která sledovala toto vystoupení a následný záznam. První podezřelý sám působil jako silně podnapilý či pod silným vlivem drog. Příkladmo tloukl hlavou o podložku, dělal nejrůznější primitivní posunky, ťukal se na čelo v reakci na dotazy redaktorů, označoval zjevně střízlivé a komunikativní redaktory, že jsou opilí či zfetovaní. Obsahově pak podporoval plán na výstavbu památníku Ruské osvobozenecké armádě, která byla nedílnou součástí nacistické armády a podílela brutálně na zločinech proti lidskosti například při násilné likvidaci varšavského povstání.

Vystoupení 1. podezřelého vyvolalo vlny neskutečného odporu mezi veřejností nejen kvůli již zmíněnému charakteru vystoupení, ale i proto, že je historickým faktem, že díky Sovětskému svazu, který v prvních letech války v podstatě až do vylodění spojenců v Normandii, nesl rozhodující tíži boje proti nacismu a fašismu, kdy zároveň tato fáze založila zlom průběhu II. světové války. Zároveň je neoddiskutovatelným faktem, že na československém území padlo na 145 000 sovětských vojáků a že i rozhodnutí o nástupu vojsk sovětské armády pomoci Praze v době v době, když již byla podepsána kapitulace v Remeši, ale v Československu se stále bojovalo mělo rozhodující odstrašující význam na ustupující něcistická vojska. To, že se nepatrná část tzv. Ruské osvobozenecké armády generála Vlasova v posledních dnech usilovala zapojením do Pražského povstání nemůže změnit pronacistický kolaborační charakter nemá žádný význam z hlediska jejího postavení coby součásti nacistického likvidačního systému. Navíc šlo jen o výjimku z pravidla, když se vlasovci a další součásti pronacistických ruských kolaborantů, podíleli na akci Zákřov. Na stránkách Obce Tršice, do které byla následně obec Zákřov začleněna je možné nalézt tento popis událostí.

„ZÁKŘOVSKÁ TRAGEDIE V ROCE 1945

Blížící se porážka fašismu vedla vedoucí nacistické zločince k těm nejbestiálnějším činům. Jedním z mnoha takových u nás je i tragedie devatenácti zákřovských občanů.

Pod záminkou, že Zákřov je střediskem partyzánů a obyvatelstvo je podporuje, podnikli němečtí fašisté - se zrádci Vlasovci - proti Zákřovu vražednou akci. Gestapem z Velkého Újezda byl vypracován plán akce proti Zákřovu a to tak, že celá vesnice bude obklíčena Vlasovci a pod záminkou střelby partyzánů na Vlasovce bude provedeno zatčení partyzánů a jejich pomocníků podle předem připraveného seznamu.

Akce Zákřov byla provedena 18. dubna 1945. Zúčastnil se jí celý prapor Vlasovců. Navečer odjela horda Vlasovců přes Výkleky k Zákřovu. Po 21. hodině obklíčili gestapáci a Vlasovci obec a provedli prudký útok na severní část vesnice. Používali pušky, kulomety, pancéřové pěsti a ruční granáty. Zakrátko vyšlehly ze stavení rolníka - pana Frant. Švarce - plameny, ale občané požár lokalizovali. Tato usedlost však byla vzápětí znovu zapálena. Když se občané znovu pokoušeli hasit nebo zachraňovat dobytek, bylo na ně stříleno. Někteří byli zadrženi a odvlečeni do jednoho stavení, kde byli střeženi. Aby bylo znemožněno hašení požáru, naházeli Vlasovci do ohně ruční granáty, které postupně vybuchovaly. Pod ochranou palby prováděli Vlasovci drancování, loupení a zatýkání osob - hlavně mužů a chlapců - až do ranních hodin.

Na druhý den ráno byli propuštěni bez výslechu muži starší 50 let. Ostatní - v počtu 23 - byli v trojstupech odvedeni do Velkého Újezda. Tam je Vlasovci zavřeli do malé místnosti ve dvoře radnice - bývalého chléva. Zde byli dva dny "vyslýcháni", biti a týráni. Čtyři z uvězněných byli propuštěni. Ostatních 19 mužů po dvoudenním mučení, s přeraženými údy a rozbitými obličeji, naházeli do nákladního auta a odvezli do lesa k samotě Kyjanice. Stalo se tak v podvečer 20. dubna. Nad samotou Kyjanice u dřevěné boudy (o rozměrech asi 150x210 cm) zastavili, přivezli německého faráře p. Schustera ze Slavkova a vyzvali ho, aby dřevěnou boudu vykropil jako hrob. Když farář uviděl zakrvácené a zohyzděné obličeje a těla přivezených mužů, zhroutil se a odmítl výkrop provést. Němci a vlasovci nalili pak do boudy dehet, naházeli poloubité české mučedníky do boudy, obložili je dřívím, na těla nalili ještě benzín a pak vše zapálili...“

2, První podezřelý následně 15. prosince opět v souvislosti s dalším pořadem ruské televize Zvezda uvedl, že až vyhraje válku s Ruskem, pověsí ministra zahranií Sergeje Lavrova. V průběhu natáčení vytáhl velký útočný nůž, obrátil jej proti redaktorům a řekl redaktorům: Vás nechám žít, ale Lavrov musí viset. Jde tedy o další skutek pokračujícího trestného činu výtržnictví a zřejmě i nebezpečného vyhrožování, který svou otrlostí nemá v historii obdoby.

3, První podezřelý pokračoval ve svém výtržnickém chování, dne 28. Prosince u památníku maršála Kona, kdy označil maršála Koněva za sprostého vraha a špínu chlapa. Je nesporné, že takové jednání u většiny společnosti budí odpor. Jak vyplývá z aktuálního průzkumu uskutečněného agenturou Median 62 % dotázaných vadí rušení některých památníků událostí a osobností 2. světové války. Tento proces představuje silný nástup podpory fašizace veřejného prostoru.

4, Pokračováním výtržnického chování dne 3. ledna, byť z jiné polohy byla reakce 1. Podezřelého na záběry, na nichž vlakvedoucí surově mlátí cestujícího obuškem.

Na záběrech je vidět, jak vlakvedoucí bije jednoho z cestujících obuškem, zatímco ostatní pasažéři se snaží nastalou situaci mírnit.

Pavel Novotný na Twitteru na případ upozornil a nasdílel část zprávy o tom, že se cestující choval vulgárně a jako první napadnul vlakvedoucího. "Útok na cestujícího i jeho intenzitu plně schvaluji," napsal k tomu starosta.

II.

Již bylo uvedeno, že jednání prvního podezřelého a ostatních podezřelých u spáchání zvlášt závažného zločinu Založení , podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 odst. 1,2 a)b) 3 trestního zákoníku, jehož se dopustí den, kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, spáchá-i takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem, nebo jako člen organizované skupiny, přičemž příprava je rovněž trestná.

Toto jednání podezřelých spočívalo v přípravě a schválení zhotovení pomníku příslušníkům Ruské osvobozenecké armády, která tvořila součást nacistických ozbrojených sil. A podílela se na četných zločinech proti lidskosti a válečných zločinech( například likvidace varšavského gheta.)

Dle takto definovaného pojmu je nepochybně hnutím zastupitelstvo Městské části, jehož jsou všichni podezřelí členy a které autoritativně rozhodlo o zhotovení pomníku pronacistické kolaborantské vojenské síly směřující k potlačení práv a svobod člověka. Ruská osvobozenecká armáda po dobu své existence vytvořena se zajatců tzv. Rudé armády, kteří se dobrovolně podíleli na válečných zločinech a zločinech proti lidskosti páchaných po boku a ve spojení s nacistickým wehrmachtem i gestapem. Věcná a místní příslušnost Městského zastupitelství v Praze je založena trestní sankcí rozhodujícího zvlášť nebezpečného zločinu Založení , podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka podle § 403 odst. 1,2 a)b) 3 trestního zákoníku, ohroženého sazbou 3- 10 let

Oznamovatel cítí morální újmu z těchto jednání a domáhá se postavení poškozeného.

Protože je více než pravděpodobné, že nejméně 1. Podezřelý se zcela jistě, jak činil i v minulosti dopustí dalšího trestního jednání, vyhrazuje si oznamovatel uplatnění dalších skutků, tak jak budou nabíhat.

Neuznají- li orgány činné v trestním řízení požadavek oznamovatele na postavení poškozeného, rozšíří oznamovatel pokračující trestný čin výtržnictví o skutek, jehož se dopustil opět prostřednictvím tisku vůči jeho osobě.

Oznamovatel žádá, aby byl vyrozuměn o opatřeních, které budou učiněny.

V Praze, dne 10. 1. 2020
JUDr. Jiří Vyvadil
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se mi EU znelíbila   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:24:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná ještě před dvaceti lety jsem fandil společnému vývoji Evropy. Vždyť naši předci žili stále ve strachu o svou svobodu. V Habsburském císařství, z Turků, v Hitlerově věčné říši a nakonec jsme sedli na lep stalinskému projektu.

Proč jsem znejistěl? Protože původně nám bylo slibováno přátelství a vzájemnost, spolupráce a společný obchod. Ale v průběhu času, se něco zvrtlo. Především Lisabonská smlouva v roce 2009, takřka bez pozornosti veřejnosti svobodné rozhodování podsekla. Co se ve smlouvě skrývá? Desetitisíce nadprůměrně placených byrokratů a hlubší spolupráce aktivistického super vládnutí nikým nevolených orgánů. Unifikace a poslušnost parlamentu EU k vymazání národních států.

Dobrá, či špatná zpráva?

Poslední lednový den v půlnoci Británie vystoupila z evropské unie. Tohle mě samozřejmě můj názor proti EU utvrdilo a obdivuji, že Británie se vzepřela a navrátila k tisícileté ostrovní svrchovanosti. A přestala se řídit byrokratickým konglomerátem podobným bolševickému RVHP. Docela se divím, že my, kteří prožili čtyřicetileté období sovětského modelu a vlivu, jsme se nerozhýbali dřív. Že jsme nerozeznali, nebo nechceme vědět, kdo byrokratickým aparátem v Bruselu hýbe. Za vším jsou prachy!

Co další členské státy mohou dělat? Odmítat nařízení, která škodí jejich zájmům a ostatním vysvětlovat, proč by takové pseudorady měli odmítat. Řekl bych, že hlavní úkol v tomhle směru by mohly mít postkomunistické státy. Podobnou početní sílu jako Velká Británie by mohla mít i názorově spojená Visegrátská čtyřka. Zatím se dobře zapojila jen do odmítání afro-islámské imigrace, ale mohla by přispět k zastavení šílené politiky zglajchštelování evropských obyvatel.

Snad začátek konce.

A tak nechtěně, jsem se stal odpůrcem Evropské unie. Nepotřebujeme drahé instituce a byrokratickou moc. Nepotřebujeme ani evropské peníze, protože nejméně polovina z nich se mění na kapsičkovné. A přál bych si, aby odchod Anglie odstartoval diskuzi ve zbytku Evropy. Co po spojené Evropě vlastně chceme? Pokud potřebujeme volný obchod, přátelství, spolupráci, vzájemnost; nepotřebujeme Evropskou komisi. Nepotřebujeme Evropský soud. Jenomže desetitisíce dobře placených byrokratů, kteří se dobrovolně vzdají dobrého bydla, si jen těžko dokážu představit.

Přesto doufám, že půlnoční brexit je začátek konce tohoto slepovaného a nastavovaného projektu EU. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je přímo antidemokratický a připomínající, jak jsem již zmínil, RVHP v marxistickém stylu. Ten se nezhroutil díky statečnosti disidentů, ale následkem ekonomického rozvratu. Neomarxistická EU sice zezelenala, ale dopadne zrovna tak! (Neomarxismus a klasický marxismus má společné vnímání světa jako konflikt skupin a utopickou vizi světa budoucího. V něm zavládne sociální spravedlnost díky vítězství správnosti nad nesprávností.)

Karel Stýblo

Zdroj: https://karelstyblo.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744513
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNávrat k tradicím   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:22:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rok 2020 má být obdobím významných, převratných změn. Jednou z nich by mohlo být i převzetí moci z rukou prodejných, zištných a mnohdy psychopatických politiků a její vrácení těm, kterým náleží - lidu této země.

Vážení spoluobčané,

v zemi, která je nám domovem, už více jak dvě desetiletí vládne protiústavní, nezákonný režim. Ten dokázal nejen promrhat státní majetek, zdevastovat ekonomiku, zatížit nás nesplatitelnými dluhy, ale i rozvrátit téměř všechny sféry našeho života.

Nezákonným se stal porušením nejvyššího, pro všechny občany naší země závazného zákona - Ústavy.

Naši politici vedeni egoistickými zájmy rozdělili společný stát Čechů a Slováků navzdory vůli převážné části obyvatel a v rozporu s Ústavou. Cituji ústavní zákon 327/1991 sb. ze dne 18.7. 1991:

"O návrhu na rozdělení ČSFR lze rozhodnout pouze referendem."

Z porušení tohoto i několika dalších zákonů dodnes vyplývají velmi závažné důsledky. Počínaje dnem rozdělení společného státu Čechů, Moravanů , Slezanů a Slováků jsou vlády i všechny další státní instituce a úřady v ČR i na Slovensku nelegitimní. Nezákonné a neplatné jsou tedy i veškerá jejich rozhodnutí, uzavřené smlouvy, opatření, přijaté zákony....atd.

Obnovit v této zemi legitimitu státní moci lze jediným způsobem - nechat proběhnout referendum, které nám bylo upřeno.

Den obnovy zákonnosti byl stanoven na 21. červen 2020. V tento den v 17.00 se poprvé sejdeme na centrálních náměstích krajských a větších měst..

Veřejně prohlásíme nynější státní moc za nezákonnou a zvolíme si nového prezidenta

( v Praze na Václavském náměstí u koně, v Brně na náměstí Svobody, v Ostravě na Masarykově náměstí, v Plzni na náměstí Republiky, v Českých Budějovicich na náměstí Přemysla Otakara II, v Olomouci na Horním náměstí. Na dalších místech vždy na centrálním náměstí konkrétního města.)

Systém parlamentní demokracie v naší zemi selhal. Politické strany jsou ovládány gaunery chtivými peněz a moci. Ti dokázali promrhat a rozkrást státní majetek ve výši několika bilionů a ještě udělat obrovské dluhy. Nastal čas volat je k zodpovědnosti, a také nahradit tento destruktivní systém přímou demokracií, kde o všem důležitém budou rozhodovat občané pomocí referend. V první fázi, dokud se poměry nestabilizují, bude nutno propojit systém přímé demokracie s prezidentským. To znamená, že veškeré rozhodující pravomoci, včetně jmenování ministrů a řízení vlády, převezme přímo volený a referendem odvolatelný prezident. Pokud se lidé tak rozhodnou, nový prezident dostane mandát uvést tuto zemi do pořádku, volat k zodpovědnosti tuneláře, zloděje, lichváře, exekutory, kmotry i další parazity, přijmout opatření zabraňující nelegální migraci a islamizaci země, obnovit normální poměry, kdy slova jako čest, morálka, služba vlasti nebudou jen prázdnými slovy, ale běžným vybavením nových představitelů státu....

V Ustavě stojí - lid je zdrojem veškeré moci. Nevzdávejme se tohoto práva .

Slávek Popelka

www.holesovskavyzvasp.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVÝZVA MINISTRU ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR OHLEDNĚ ZÁSAHŮ EP PROTI NÁRODNÍM VLAJKÁM   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:20:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan
Tomáš Petříček, Ph D,
ministr zahraničních věcí,
Černínský palác
Loretánské náměstí 5
118 000 Praha 1 - Hradčany


V Praze dne 1. února 2020

Pane ministře,

v souladu s čI. 18 Listiny základních práva svobod a petičním zákonem se na Vás obracím s návrhy a žádostí o vyjádření k nim v souladu s § 5 odst. (3) uvedeného zákona.

V nedávných dnech došlo v Evropském parlamentu (SP) k opakovaným zásahům proti národním vlajkám, jež někteří poslanci měli na svých pracovních stolech. Podle informací tisku pan David Sassoli, předseda EP, označil státní vlaječky za bannery a vydal rozhodnutí o jejich zákazu. Pokud přesto je poslanci nechali na svých stolech, zřízenci je sbírali a odnášeli, házeli je, podle informací, které máme, do odpadu.

Nešlo však pouze o jednorázovou akci, nýbrž o opakovanou. Zřízenci, když viděli státní vlajku na stole poslance, žádali o její vydání. Když jimi oslovený poslanec odmítl vlajku vydat, odešli s vysvětlením, že konají svou práci.

Vzhledem k opakovanosti odebírání státních vlajek ze stolů poslanců nejde o náhodu, nedorozumění, ale o útok proti jednomu ze symbolů členského státu EU, jímž státní vlajka je. Naše ústava v Čl. 14 zakotvuje státní vlajka jako jeden ze státních symbolů ČR. Pokud poslanec EP má státní vlajku na stole, nemůže být považována za nějaký banner, obyčejný prapor, plakát nebo reklamní předmět. Zákon č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů, v § 7 říká, že „(6) Ostatní fyzické a právnické osoby a organizační složky státu mohou užít státní vlajku vhodným a důstojným způsobem kdykoliv.“ Podle našeho názoru toto ustanovení platí v plném rozsahu i pro poslance EP, kteří státní vlajku, tedy náš státní symbol, mají na svých stolech. Přes tuto skutečnost odhazovali zřízenci státní vlajky do odpadu.

Jsme přesvědčeni, že tímto docházelo k hrubému znevážení a potupení naší státní vlajky, jež je jedním ze státních symbolů. Přestože tento právní názor, o jehož správnosti nepochybujeme, je znám vedení EP a jistě i samotnému jeho předsedovi, v pošlapávání naší vlajky dochází i nadále a opakovaně. Místopředsedové, či jiní funkcionáři EP, kteří řídí zasedání berou slovo, nebo vypínají mikrofon, těm poslancům, kteří odmítají odstranit vlajky svého státu. Odůvodnění je zásadně stejné. Odvolávají se na rozhodnutí pana Davida Sassoliho. Již před desítkami let došlo k něčemu téměř obdobnému. Když Němci republiku zničili a okupovali ji, naše státní vlajky též ničili. Co pak následovalo, je již nesrovnatelné se současností.

Pod našimi státními vlajkami demonstranti v roce 1939 prolévali svoji krev a naši vojáci v době války odcházeli na frontu, bojovali a obětovali své životy. Velice si vážíme těch poslanců EP, kteří své státní vlajky zachránili před zničením. Vůbec nerozumíme tomu, že někteří poslanci EP, zvolení v ČR, souhlasili s odstraněním našich státních vlajek. Voliči jistě nezapomenou na jejich jednání, až budou házet do volební urny své hlasovací lístky. Jen těžko budou volit poslance, kteří považují naše státní vlajky za reklamní předměty.

Z uvedeného vyplývá jeden zásadní problém. A to, zda pouhá odvolávka na jednací řád EP, který zcela mylně považuje státní vlajky za obyčejné prapory, plakáty, reklamní předměty, umožňuje odstranit státní vlajky z pracovních stolů poslanců a odhodit následně do odpadu a tak je zcela znevážit. Zastáváme stanovisko, že tento postup, který fakticky ruší ustanovení Ústavy ČR o státních symbolech i příslušné ustanovení zákona o užívání státních symbolů, je z hlediska našeho práva naprosto nepřípustný a odsouzeníhodný. Interní předpis EP, špatně chápající státní vlajky jako nějaké reklamní předměty, nemůže mít takovou právní sílu, aby zrušil některé naše ústavní a zákonné normy. Přesto k tomu fakticky dochází. Pokud takovou praxi necháme bez příslušného protestu, může nám pan předseda EP a jeho místopředsedové postupně zrušit další a další naše právní normy. A tak bychom se dostali do bezprávního stavu, kdy by nám subjekty, nacházející se mimo republiku, mohli rušit a tvořit normy čs. práva. Formálně právně tomu nebylo tak ani za protektorátu.

Proto navrhujeme, aby uvedené jednání EP a jeho představitelů bylo prošetřeno a pokud bude zjištěno, že EP postupoval tak, jak je uvedeno, aby MZV ČR proti tomuto protestovalo a požadovalo o okamžitou nápravu uvedených postupů a omluvení se těch, kteří v EP pošlapávali naše zákonné a ústavní normy. Pokud by došlo v EP ke zbytečnému protahování jednání, aniž by došlo k nápravě, považujeme za nutné, proto navrhujeme, aby se k protestům přidala i vláda ČR a celou svou váhou usilovala o sjednání nápravy. Hrozí totiž i reálné nebezpečí, že EU se skutečně během nepříliš dlouhé doby stane federací a její původní členské státy dokončí svůj přerod v země s fragmentární suverenitou, jež nebude obsahovat otázky zahraniční politiky a obrany. Stane-li se tato možnost reálnou, navrhujeme, aby bylo vypsáno referendum, v němž by svrchovaný lid rozhodl, zda v takové EU chce zůstat či ji opustit.

Pokud tomuto našemu protestu EP nevyhoví, existuje pak, chceme-li zachránit svou státnost, svou identitu, jen jediná cesta, a to vyvolání jednání o vystoupení ČR z Evropské unie. Tuto cestu si již dříve zvolila Anglie, následujme ji v tomto případě!

S pozdravem

JUDr. Ogňan Tuleškov
České národní listy
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.
Aliance národních sil


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojenské námořnictvo USA bije na poplach: ruské ponorky si vzaly do hledáčku východní pobřeží Ameriky   
Pridal tk Čtvrtek 06 únor 2020 - 03:15:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Viceadmirál vojenského námořnictva USA Andrew „Woody“ Lewis varoval, že východní pobřeží Ameriky už není bezpečným útočištěm kvůli aktivitě ruských ponorek. Jak oznámil portál The Drive, učinil toto prohlášení na schůzce Vojensko-námořního ústavu USA a Střediska pro strategické a mezinárodní výzkumy.

Vysoce postavený důstojník si postěžoval na neustálý růst aktivity ponorek vojensko-námořních sil RF v Atlantickém oceáně. Přičemž jsou mezi nimi i dokonalejší a nehlučné ponorky, které mohou uniknout zachycovacím prostředkům.

Je příznačné, že Lewis je velitelem 2. flotily vojenského námořnictva USA, která byla obnovena v roce 2018 právě kvůli „aktivizaci ruských podvodních operací v Atlantiku“.

„Naše nová realita spočívá v tom, že když vyplouvají naši námořníci do moře, musí být ve střehu, jakmile opustí Norfolk. Naše lodě už nemohou počítat s tím, že budou v bezpečí v přístavu na východním pobřeží, nebo že přeplují bez překážek Atlantik, aby působily v jiné oblasti,“ řekl viceadmirál.

Zdůraznil, že počet ruských ponorek v Atlantiku se neustále zvyšuje. Jsou schopné delší plavby než dříve a mají smrtonosnější zbraně.

Andrew Lewis přitom neuvedl žádné konkrétní údaje o celkovém počtu ruských ponorek.

Autor článku také připomněl nejnebezpečnější ponorky ruského vojenského námořnictva. Jsou mezi nimi rozestavěné zdokonalené ponorky projektu 885M Jaseň-M s novým méně hlučným reaktorem a také ponorka speciálního určení – Bělgorod K-139, která má velké možnosti sbírání výzvědných údajů a může nést bezpilotní přístroj Poseidon.

Do 30 minut zničí svět

Dříve časopis National Interest vyjmenoval pět ponorek schopných zničit svět za 30 minut. Tři z těchto vojenských strojů jsou ruské, dvě ponorky jsou americké.

Seznamu vévodí ruské raketonosné ponorky projektu 955 třídy Borej a americké ponorky třídy Ohio. Kromě toho jsou představeny koncepty budoucí americké ponorky třídy Columbia, která bude předána do výzbroje v roce 2031.

„Skutečně, tyto stroje a jejich bojové vybavení by mohly zničit civilizaci za kratší dobu, než je třeba k objednání pizzy, pokud by začala třetí světová válka,“ píše autor článku.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Bq5V
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2460 sec,0.0701 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,810kB