Pondělí 10 únor 2020
Novel Coronavirus 2019-nCov čelí podezření, že může jít o prototyp biotechnologické zbraně zaměřené prioritně na čínské muže, rozuměj čínské vojáky!   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 04:20:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novel Coronavirus 2019-nCov čelí podezření, že může jít o prototyp biotechnologické zbraně zaměřené prioritně na čínské muže, rozuměj čínské vojáky! Potvrzuje to studie 6 výzkumníků publikovaný na serveru americké biotechnologické laboratoře Cold Spring Harbor Laboratory z New Yorku! Podle slovenského lékaře mechanika viru vyvolává v plicích nemoc ARDS, která vede k ukončování procesu okysličování krve a ke smrti! Britský ministr obrany již v roce 1997 předpověděl, že některé patogeny a viry by šly použít pro vyhlazení celých specifických ras a etnik!

Slovenský server Zem a Vek před několika dny přinesl zajímavý článek, který vyvolává mnoho obav a otazníků ohledně podezření, že současná krize okolo Coronaviru by mohla být testem použití selektivní biotechnologické zbraně, která je zamířena primárně na tzv. sinologický, tedy čínský genom a jeho charakteristické biologické znaky. Celé to začalo tím, že šestice čínských výzkumníků publikovala již 26. ledna 2020 článek, který způsobil doslova poprask na alternativní zpravodajské scéně.

Vědcům se totiž podařilo identifikovat mechanický model množení virových buněk Coronaviru, který exploituje a tedy zneužívá jedné biologické vlastnosti plic, která se manifestuje převážně u čínského etnika. Celou věc pro Zem A Vek komentoval slovenský lékař MUDr. Ján Lakota a dovolíme si jeho výrok zde přímo ocitovat.

“V plicích jsou v zásadě přítomny pneumocyty I. a II. typu (v angličtině AT1 a AT2). Přes ty první – AT 1, probíhá výměna plynů (O 2 a CO 2 ), ty druhé, AT 2 “podporují” AT 1. Pokud se kvůli čemusi AT 2 příliš rozmnoží a přerostou AT 1, výměna plynů vázne, vzniká ARDS (adult respiratory distress syndrome) a pacient se, obrazně řečeno, zadusí,” vysvětluje náš spolupracovník MUDr. Ján Lakota. A zmíněné receptory ACE2 jsou zahuštěné právě v buňkách AT 2. Když se na ně naváže nový virus, začnou se tyto buňky příliš množit, čímž se zvyšuje riziko vzniku ARDS a pravděpodobné smrti.

Tento komentář slovenského lékaře se vztahuje právě ke zmíněnému výzkumu čínských vědců, který byl publikován na serveru americké laboratoře Cold Spring Harbor Laboratory, což je nezisková americká laboratoř, která se zabývá výzkumem biologických a virových nákaz. Celá studie včetně grafů je publikována zde: https://href.li/?https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.26.919985v1.full Papír však obsahuje i zobecněnou předmluvu v podobě Abstract části pro představu popisující, čeho se výzkum týkal a co zjistil. A v dokumentu se uvádí toto:

V prosinci roku 2019 byl ve Wu-hanu v provincii Hubei v Číně identifikován nový koronavirus (2019-nCov). Tento nový koronavirus vedl v Číně k tisícům případů smrtelné choroby, přičemž další pacienti byli v mezinárodním měřítku rychle identifikováni. Bylo zjištěno, že 2019-nCov sdílí stejný receptor, enzym 2 konvertující angiotensin (ACE2) jako SARS-Cov. Zde jsme na základě veřejné databáze a nejmodernější techniky jednobuněčné RNA sekvence analyzovali expresní profil RNA ACE2 v normálních lidských plicích. Výsledek ukazuje, že exprese receptoru viru ACE2 je koncentrována v malé populaci alveolárních buněk typu II (AT2). Překvapivě jsme zjistili, že tato populace AT2 exprimujícího ACE2 také vysoce exprimovala mnoho dalších genů, které pozitivně regulují reprodukci a přenos viru. Porovnání mezi osmi jednotlivými vzorky prokázalo, že asijský muž má v plicích extrémně velké množství buněk exprimujících ACE2. Tato studie poskytuje biologický základ pro epidemické zkoumání infekčního onemocnění 2019-nCov a mohla by být informativní pro budoucí vývoj terapeutické strategie anti-ACE2.

Výzkum vyvolal podezření, že 2019-nCov by mohl být prototypem selektivní biozbraně

Tyto informace jsou děsivé v tom, že tato studie de facto zjistila, že 2019-nCov se rozmnožuje a nejlépe šíří právě v plicích Číňanů, tedy potažmo Asiatů, ale navíc studie mluví pouze o mužích a o mužských plicích, čehož si Zem a Vek asi hned napoprvé nevšiml, protože tato zmínka ze studie velmi výrazně prohlubuje a potvrzuje podezření, že 2019-nCov může být prototypem biotechnologické zbraně, která má účinkovat proti čínským mužům, rozuměj čínským vojákům.

Studie specificky mluví o mužských plicích, takže čínské ženy nemají zjevně susceptibilitu na zvýšenou aktivitu buněk AT 2. Tyto charakteristiky viru vyvolávají opravdu velké obavy, co doopravdy spočívá za vypuknutím této virové nákazy. Čína se snaží veškeré informace o počtu nakažených a mrtvých popřít a ututlat, na veřejnost však z mnoha míst unikají další a další pravdivá čísla. A také ukazují, že tato epidemie už dávno přesáhla dopady viru SARS.

Naprosto bizarní je situace ve Wuhanu. Mladý čínský novinář, který přinesl video a informace z Wuhanu o stavu v nemocnicích, před 2 dny zmizel a jeho zoufalá matka zavěsila na YouTube video, kde žádá občany ve Wuhanu, aby jí sdělili, co se stalo s jejím synem. Ten se měl večer předtím vydat do nemocnice Bang Chang ve Wuhanu a natočit další video a svědeckou reportáž. Jenomže, od té doby se neozývá a zmizel.

S největší pravděpodobností byl zatčen čínskou státní bezpečností a odvezen na neznámé místo. Mladík Chun Chu-shil natočil totiž výbušné video, které jsme na Aeronetu publikovali s českými titulky před několika dny. Kromě záběrů pořízených skrytou kamerou v nemocnicích ve Wuhanu, uveřejnil i jednu zdánlivě banální informaci, že některé oblasti ve Wuhanu mají zákaz vycházení. Někomu tato informace nepřipadala zvláštní, ale právě tato informace možná vedla k jeho zmizení.

Karanténa ve Wuhanu vyvolává velké podezření, několik budov je pod nejvyšším stupněm karantény a lidé jsou pod dozorem armády a nesmí opustit své byty

Pokud je totiž kdekoliv vyhlášena karanténa, tak podle pravidel Světové zdravotnické organizace WHO má karanténa několik stupňů, které se odlišují podle toho, jakým způsobem se virus nebo bakterie šíří. Podle oficiálních informací čínské vlády došlo k vypuknutí nákazy v jedné z pouličních restaurací, kde si lidé kupovali smažené netopýry, místní čínská lahůdka. Původně se přitom tvrdilo, že šlo o pečené hady, teď nově jsou to netopýři.

Problém spočívá v tom, že maso se nesmí smažit příliš dlouho, protože maso ztvrdne. Kuchaři tak netopýry jenom lehce restují a aby opravdu byl zákazník spokojen, tak čím kratší restování, tím lepší chuť. Může tak dojít k nepropečení masa a některé patogeny z těl netopýrů se smažením nezničí, protože teplota přesahující 180 stupňů Celsia se nedostane hluboko do masa netopýra. Čínské úřady proto uvádí, že nákaza se přenesla na pacienta č. 0 z nedostatečně tepelně upraveného netopýra. Jako logické vysvětlení se to zdá být v pořádku a nebyl důvod tomu nevěřit.

Jenže, čínský novinář Chen Chu-shill ve svém videu uvedl a odhalil, že ve Wuhanu jsou oblasti, ve kterých mají lidé zakázáno vycházet ven. Oblast se podle informací z čínského WeChatu nachází ve vládní čtvrti s několika výškovými budovami, kde je oblast zabarikádovaná zátarasy a oblast střeží po zuby ozbrojená čínská armáda. Jedná se o rezidentní budovy pro zaměstnance čínského ministerstva obrany a vnitra. A tohle právě nedává smysl.

Pokud totiž nákaza vypukne cestou tzv. kontaminace jediného Pacienta 0, potom se podle stupnice WHO stanoví, jak agresivně se virus šíří. Po vyhlášení karantény se tedy určí stupeň karantény. A v celém Wuhanu je karanténa na stupni 1, tedy uzavření města před okolím, a to je všechno. Jenže informace mladého čínského novináře, který před 2 dny zmizel, odhalují i skutečnosti, že ve Wuhanu se ve zmíněných čtvrtích nachází zóna s nejvyšším stupněm karantény (podle všeho by to měl být stupeň 6), kdy lidé nesmí opustit konkrétní, specifickou a lékaři označenou budovu a bytovou jednotku.

Čínská armáda drží ve Wuhanu v domácí karanténě zaměstnance ministerstva vnitra a obrany. V čem jsou tak nebezpeční, když Coronavirus prý vypukl na tržišti s jídlem, kde se státní zaměstnanci stejně nikdy nestravují?

Stupeň 6 znamená, že lidé nesmí opustit místo, kde se nachází, a to z toho důvodu, že jejich nákaza je způsobena BUĎ virem či bakterií s tak agresivní charakteristikou, že po opuštění budovy by se virus či nákaza začala šířit vzduchem a roušky a respirátory by tomuto šíření nezabránily, ANEBO jde o Pacienty 0-N, kteří jsou sice nakaženi virem, ale neonemocní, pouze virus šíří. Jenže tato druhá možnost neodpovídá oficiálnímu popisu viru 2019-nCov.

Lidé si musí jít nakoupit, nemohou doma umřít hladem, takže mohou chodit ve Wuhanu ven, musí mít respirátory a tím se zabrání vlastní nákaze, ale i šíření nákazy od nemocných. Jenže pokud opravdu jsou ve Wuhanu čtvrti, ve kterých lide nesmí vycházet, tak to znamená, že se nám neříká pravda a vypuknutí nákazy nezačalo na trhu s občerstvením, ale uniklo z nějakého projektu, laboratoře, anebo, jednalo se o útok proti čínské vládě a jejím zaměstnancům. Zaměstnanci ministerstva vnitra a obrany byli vystaveni primárnímu a obrovsky silnému a koncentrovanému zdroji tohoto viru.

Koncentrace primárního zdroje musela být tak obrovská, že Pacienty 0 se ve skutečnosti staly stovky zaměstnanců čínského ministerstva obrany a vnitra, takže potom by logicky se vysvětlovalo, proč čínská armáda ve Wuhanu zakazuje obyvatelům těchto vládních bytů vycházet ven. Existuje totiž jedna situace, kdy stupeň 6 karantény je naprosto nezbytný. Je to právě ve chvíli, kdy dojde k úniku inženýrsky upraveného viru, který z Pacientů 0 nedělá nemocné, ale pouze nosiče viru, kteří nemoc rozšiřují bez známek příznaků. V případě biologické nákazy se hovoří o těchto lidech jako o “Bacilonosičích”, tedy o lidech, kteří roznáší nemoc, ale sami nikdy neonemocní.

Hrozba nespočívá v nemocných lidech, ale v přenašečích viru, kteří nejsou nemocní a mají roli neutrálních Pacientů 0 bez příznaků nemoci, ale jsou vysoce nakažliví pro své okolí

Pokud někdo, a jedná se opravdu o spekulaci, zaútočil na zaměstnance čínského ministerstva obrany a vnitra prototypem biotechnologické zbraně, která z lidí vytváří imunní nositele, tedy Pacienty 0-N (neutral), potom je logické, že vláda musí tyto lidi izolovat, jinak by nastala pohroma a epidemie biblických rozměrů. Takové osoby jako vironosiče bez vlastních příznaků onemocnění by mohly nakazit po několika měsících celou čínskou populaci. A proto uzavření některých oblastí ve Wuhanu armádou, kde je obyvatelům domů zabráněno opustit byty pod hrozbou zastřelení, dává tušit hrozivé a děsivé souvislosti, které zmizením mladého čínského novináře získávají na reálných obrysech.

Závěrem ještě zmíním informaci ze slovenského serveru Zem a Vek o tom, jak britský ministr obrany již v roce 1997 mluvil o tom, jako mohou vzniknout selektivní biotechnologické zbraně zaměřené na konkrétní etnika. To, co vyvolává obavy, jsou vyjádření ministra obrany Williama S. Cohena v červnovém čísle (1997) časopisu Janes ‘s Defense Weekly o tom, že některé typy patogenů by byly etnicky specifické, a tak by prostě eliminovaly některé etnické skupiny a rasy. “

V srpnu 1997 tentýž ministr tvrdil, že vědecká komunita je velmi blízko k tomu, aby vyrobila geneticky modifikované patogeny, které mohou být etnicky specifické. Ještě dříve, v roce 1992, se v časopise Defence News objevilo toto tvrzení: “Genové inženýrství nám umožní rozpoznat DNA různých lidí a přilepit (na ni) různé věcičky, které zabijí jen jistou skupinu lidí … Budeme schopni rozpoznat rozdíly mezi černými, bílými a orientálci, mezi Ž i DMI a Švédy a Finy a vyvinout látky, které zabijí jen danou skupinu.”

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 04:04:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stala se úžasná věc. V časných ranních hodinách 26. ledna 2020 ruský prezident Vladimir Putin NEBYL z ničeho obviněn západními médii, washingtonskými experty, ani v žádném prohlášení Ministerstva zahraničí USA. Dokonce ani mafián Michail Chodorkovský, majitel ropné společnosti Jukos, který neustále vznáší nějaká šílená obvinění, neutrousil směrem k Putinovi nic špatného. Může to snad znamenat, že velká rusofobní válka skončila? Dostane se Rusko zpět a posílí svou ekonomiku? Příznaky jsou velmi pozitivní.

To je úžasná zpráva pro svět, který neustále předpokládá, že ruský prezident je arci padouch každým coulem. Deset tisíc mediálních sdělovacích prostředků 26. ledna dopoledne v podstatě mlčelo, s výjimkou plošných zpráv, v nichž se tvrdilo, že pan Putin bude „vládnout“ Rusku navždy. Skutečně, vyhledejte si to ve zprávách na Google News pro tento časový rámec a budete překvapeni. Fajn, CNN tvrdí, že demokratický poslanec Adam Schiff pomáhá Putinovi dorazit americkou demokracii tvrzením, že volbám v USA nelze důvěřovat. Ale koneckonců tuto zprávu zveřejnila stanice CNN.

Pro ty z vás, kterým byly vymyty mozky, takže vidíte Vladimira Putina jako padoucha, který se jízlivě usmívá a lomí rukama, byl tento den „bez zpráv“ zřejmě šok. Ale zůstaňte v klidu. Pomyslete na potenciál světa, v němž Rusko není příčinou každé války, každé katastrofy a všech problémů lidstva! Možná nyní, pokud tento cyklus vydrží, lidstvo může konečně začít řešit to, co je opravdu důležité.

Další kroky Ruska jsou považovány za důležité v jakékoli diskusi o Vladimiru Putinovi. To, co se stalo za posledních šest nebo sedm let, bylo jen hodně špatného, co už je zapomenuto. Zajímavé je, že agentura Bloomberg, jeden z mediálních prostředků, který je vůči ruskému prezidentovi nejkritičtější, nyní předkládá o Putinovi samé pozitivní věci. Finanční deník pojednává o nedávné reorganizaci v ruské vládě a tvrdí, že Putinova administrativa je nyní více zaměřena na „keynesův ekonomický směr“, což je recept pro nejbližší budoucnost. Ruský miliardář Oleg Deripaska, zakladatel hliníkárny Rusal, uvedl pro televizní společnost Bloomberg v Davosu:

„Změny v politice Ruska mají v tuto chvíli jeden cíl: podpořit ekonomický růst.“

Jaké to je, zažít úžasnou chvíli jasného myšlení v novinách Michaela Bloomberga? Jsou požadavky nové Putinovy vlády znamením, že krize skončila? Domnívám se, že tyto kroky jsou narážkou na nové vládní výdaje Ruska a na to, že Putinovo Rusko se začíná zotavovat. V souladu s tím, co řekl Deripaska, se zdá, že Putin má důvěru ve schopnost Ruska přestát ekonomickou krizi. Existují i ​​další vodítka. Deník Financial Times také informuje o této novince, o velkém utrácení Ruska. Klíčové je zde jmenování Michaila Mišustina novým ruským premiérem. Ačkoli o tom hovoří jen málo západních médií, byl to právě Mišustin, kdo transformoval ruskou Federální daňovou službu, kterou předtím vedl, a vyhlásil válku proti „nečistým údajům“ a podvodným daňovým únikům superboháčů. Během několika dnů po jeho nástupu do funkce předsedy vlády přeřadil na nižší pozice téměř všechny konzervativce, pracující na ministerstvech pro sociální věci, a na jejich pozice dosadil státní úředníky, kteří podporují vyšší výdaje vlády.

To naznačuje dvě velmi důležité věci: Za prvé, Putin „chystá“ rozjezd těchto slibovaných infrastrukturálních programů. Ještě důležitější je skutečnost, že Putin dosazuje na klíčové pozice úředníky, kteří mají správné „ideály“, což naznačuje, že je oddán systému, jenž je řízen ideály, a nikoli starým týmovým systémem „kamarádství“, jako tomu bylo v minulosti. To je velmi důležité, pokud vezmete v úvahu, jak Rusko funguje.

Investiční program ve výši 550 miliard dolarů, který zavedla Putinova administrativa, bude nyní pokračovat. Desítky tisíc ruských pracovníků nyní začnou pracovat na strukturálním programu, jaký Rusko, ani svět ještě nezažilo. Pokud jde o Vladimíra Putina, který údajně povede Rusko navždy, jeho mladí voliči stojí za ním, jsou spokojeni s jediným vůdcem, kterého kdy znali. Pokud jde o Putinovu podpůrnou základnu starších voličů, tak ti nikdy neměli takového vůdce, který by se o ně více staral.

A na závěr je tu ještě jedna věc. Dřívější ultra konzervativní ekonomická úspornost, kterou Vladimir Putin prosazoval, přinesla do ruské pokladny miliardy, a to zejména díky úspoře nadměrných příjmů z ropy (40 dolarů za barel). V době psaní článku má ropa Brent Crude cenu 59,89 dolarů za barel. V prosinci činil export ruské ropy 4,286 milionů barelů denně. Nejsem sice odborník Alexej Kudrin, ale z kalkulačky vyčtu, že do ruské státní pokladny proudí denně 85 285 400 dolarů. Takže za rok 2020 to bude 31 129 171 000 dolarů. Prognózy EIA stanovují ceny surové ropy Brent pro rok 2020 na průměrnou částku 65 dolarů za barel, a v roce 2021 má jít o částku 68 dolarů za barel. Možná to je ten důvod, proč Západ přestává nenávidět Putina?

Phil Butler

Why Is the West Laying Off Putin Bashing for a Day? vyšel 28. ledna 2020 na journal-neo.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8191-proc-dal-zapad-na-jeden-den-putinovi-pokoj.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoudím, že Hřib musí pryč   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:59:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Situace se zdá již neúnosná. Týká se pražského primátora a jeho nápadů. O těch, směrem k městu, které řídí, se mnoho neví. Snad jen odmítavý postoj pana Hřiba ke znovupostavení mariánského sloupu zaujal veřejnost. Většina to kvitovala s povděkem. Dovolím si tvrdit, že primátorovy zahraničněpolitické aktivity však většina Pražanů a s nimi i velký díl české veřejnosti naprosto odmítá. Přesto si v nich Zdeněk Hřib zjevně libuje. Vyžívá se v nich. Záměrně jimi provokuje. A přitom mu to vychází. Místa skutečně odpovědná za naši zahraniční politiku směrem ke komunálním politikům a jejich krokům jen alibisticky bezmocně krčí rameny. Co na tom, že to těžce poškozuje naše vztahy se zahraničím?! Prostě nechutná ostuda! A stále ze stejného rybníčku!

Nejnověji přišel pražský primátor s nápadem přejmenovat náměstí pod ruskou ambasádou. Léta letoucí se ten prostor jmenuje náměstí Pod kaštany. Logicky. Do roku 1925 byla parcela blízká středu pražské Bubenče beze jména. Poté dostala současné jméno. To proto, že na ní skutečně dlouhé roky kaštany rostly a rostou dodnes. Své jméno si náměstí, v podstatě park, udrželo i během nacistické okupace, poněmčilo se jen na Kastanaienplatz. Pojmenování mu zůstalo i po roce 1948, ba i v časech reálného socialismu. Přestože skrze něj vedla přístupová cesta k tehdejšímu velvyslanectví SSSR, nikoho nenapadlo dát náměstí jméno nějakého sovětského kosmonauta, neřknu-li politika. Až teď!

Proč? Zkrátka proto, že ve svatém euroatlantickém zápalu pojal pan primátor nápad, jak dnešní Rusko zase jednou popíchnout. Navíc tak nějak řádně po česku, furiantsky. Zdeněk Hřib a jemu naklonění přišli s iniciativou historický název místa zapudit a náměstí dát jméno ruskému opozičnímu politikovi, kritikovi současného ruského prezidenta Borisi Němcovovi. Ten kulkou vraha zahynul před pěti roky na jednom z moskevských mostů.

Vládnoucí pražskou koalici návrh nadchnul a slíbila, že záměr protlačí ještě do konce února a slavnosti k přejmenování náměstí se zúčastní i dcera ruského opozičníka. A aby toho nebylo málo přišla místopisná komise magistrátu s ještě jednou ideou. Po Anně Politkovské, další zavražděné kritičce Vladimíra Putina, chce pojmenovat promenádu v pražské Stromovce. Ta vede od tamního Místodržitelského letohrádku. Tedy, jaká to náhoda, opět na dohled od ruské ambasády.

Tah, jak to Rusům zase jednou „vytmavit“ bezpochyby pirátskému vedení Prahy zase vyjde. Nejdřív památná deska na Staroměstské radnici, potom kauza sochy maršála Koněva, nyní zjevná pocta ruským opozičníkům přímo velvyslanectví RF pod nosem a mezi tím trapné protičínské hrátky.

Byť je každému jasné o co skutečně jde, tvrdí primátor Hřib, že o žádnou provokaci se nejedná. Vždyť vozovka s chodníkem, tedy spíše alej, kudy vede cesta na ruské velvyslanectví se bude i nadále jmenovat Pod kaštany. Proč? To je nabíledni. Ono totiž změnit adresu ambasády by bylo přeci už příliš silné kafe. Co kdyby poté Rusové reagovali recipročně, že?

No a nějaké to zdůvodnění pro nechápající Pražany? Jednoduché. Po Borisi Němcovovi se jmenují ulice již v Kyjevě, Washingtonu i Vilniusu. Praha bude sice až čtvrtou metropolí, za to po něm ovšem pojmenuje hned celé náměstí! Navíc na očích ruské ambasády. Jsme to ale pašáci, co?!

Dovolím si k tomu dodat, že kdyby pražská radnice chtěla skutečně jen vzdát poctu, slovy poslance Jana Čižinského, lidem ochotným zkomplikovat si život a kteří na svou statečnost poté doplatí, nebylo nic snazšího pojmenovat po Němcovovi a Politkovské nějakou z ulic v metropolitní nové zástavbě.

Ale protože město zamýšlí dát nová jména místům právě tam, kam zcela úmyslně míří, nezbývá mi, než parafrázovat známou a mnohokrát opakovanou větu římského státníka Cata staršího a zakončit článek přáním: Ostatně soudím, že Hřib musí pryč! A doplním čím dřív, tím líp.

Petr Sedláček
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak deset miliónů občanů naší země „podpoří“ „strážce“ naší bezpečnosti? Postačí 40 korun od každého...   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:44:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Taková maličká „sbírka“ nám má zaručit, že v zájmu našeho bezpečí bude česká filiálka americké CIA (BIS) schraňovat údaje o českých automobilistech „čelním pohledem“ na vaše auto. Kdybyste si snad byli nuceni v budoucnu pořídit dálniční známku, systém za 400 miliónů vás i se čtyřkolovým miláčkem „ochranitelsky“ zdokumentuje.

Právníci – to je alespoň kvalifikace!

Tak prý to už dneska ale zase není pravda. Nějak prasklo, že je to všechno předražené a stálo to ministerskou sesli ministra dopravy JUDr. Vladimíra Kremlíka. Ten si už (nejen) na facebooku postěžoval, že to byl komplot zhola nespravedlivý. Prý mu dokonce za cosi(?) v této tvorbě prodejního systému dálničních vinět nabízel cechovní kamarád JUDr. Martin Janoušek i úplatek 1,5 miliónu korun. Tedy – cechovní kamarád ve smyslu právnickém, nikoli dopravním.

Ovšem morálně pevný vládní jurista vábení mamonu odolal (dle svého „svědectví“), morálně pokleslejší nevládní právactitel si na žádné takové podrobnosti nevzpomíná, čímž pokus o úplatek striktně vylučuje.

Pan Kremlík taky vše (dle svého „svědectví“) okamžitě hlásil šéfovi naší kontrašpionáže Michalu Koudelkovi v pevné víře, že tento bude informovat i premiéra Babiše. Pěkně z očí do očí, žádnými SMS zprávami, jak se spekuluje v nezasvěcených kruzích. A vše je prý i náležitě zaznamenáno.

Podobně celou situaci „osvětlil“ na tiskové konferenci i vicepremiér vlády, ministr průmyslu a obchodu a dědic ministerstva dopravy Ing. Karel Havlíček. Nijak se sice nezabýval podružnostmi typu: proč Kremlík něco řešil s Koudelkou, ale neoslovil rovnou policii a nepodal na Janouška trestní oznámení., ale „vysvětlil“.

Korupčníci = „určité zájmové skupiny“ Nebo ne...???

Připustil, že snad naše kontrašpionáž mohla mít zájem na jakýchsi specifických údajích o našich občanech, ale vše probíhalo v mezích zákona a v mezích pravomocí dotčených úředníků. Násobné předražení prý vzniklo omylem. Skutečnost, že parta schopných ajťáků uspořádala víkendový potlach zvaný hackaton, aby ochráncům našeho bezpečí jakož i financí výsledek svého 48 hodinového nasazení hodila vládě k nohám zadarmo a nechtěla od obdarované vlády ani proplatit chlebíčky, nějak moc nekomentoval. Ale z řečeného vyplynulo, že na takový amatérismus nemůže stát v budoucnu přistupovat. A vůbec, co komu vlastně řekne nějaká ta fotografie „čelní stěny“ vašeho auta, že...?

Mnohonásobný sběratel pozic, vyhlášený workoholik a odpírač spánku Havlíček při vyjasňování celé situace používal takovýchto zcela jasných formulací: „konkrétní státní složka...“, „nestandartní jednání...“ ze strany „určité osoby“, „jisté řešení“ apod. Použil podobně transparentní výrazivo, jako dnes již bývalý ministr, jenž vůbec ne tajemně „informoval“ slovy jako: „určité skutečnosti“, „určité zájmové skupiny“, „určité činnosti“.

Každému to musí být naprosto jasné, šlo koneckonců jen o „hloupých“ 400 miliónů z kapes nás, daňových poplatníků. V kuloárech se pravda všichni diví, proč premiér Andrej Babiš v reakci na další zdařilou ukázku „transparentnosti“ řval, až okenní tabule drnčely. Nebude nakonec ten Babiš tak trochu „na peníze“?

Každému také musí být stoprocentně jasné, že pár fotografií pro mateřskou CIA žádal po ministerstvu dopravy vyznamenaný úředník Koudelka jen pro naše dobro. Pan stavební inženýr, který hned po absolutoriu stavební fakulty hupsnul ke kontrašpionážníkům, se opravdu vypracoval a „vystavěl“ dokonalou filiálku cizí zpravodajské služby na našem území.

A kdo řádně spolupracuje, ten dostane řád.

Za to, že o rodné hroudě vyslepičí Američanům cokoli, dostal dokonce už naznačené vyznamenání. Totiž Tenetovu cenu. Tato medaile je až příznačně správná pro čackého bisáka. George Tenet je totiž vyhlášeným špionážním patlalem, který např prezidentu Bushovi připravil tak dokonalé „důkazy“ o chemických zbraních v Iráku, až je z toho dodnes CIA celosvětově k smíchu. Vyrazil jej ale až prezident Trump se slovy, že „odvedl naší zemi neuvěřitelný kus práce“, (ale uvěřitelný), poslal jej do penze a od té doby mají cizí kolaborantští úředníci i svou cenu. (Vyznamenání, rozumějme správně. Jinak jsou přece neúplatní).

Snad jen naprostým laikům (jako je nepochybně většina občanů, jimž například vizionáři z řad „kulturní fronty“ hodlají do budoucna raději odnímat volební právo) se může zdát, že rovnice ve znění: náš vrchní kontrašpión + oceňující placka od vrchního amerického špióna = tak trochu zrada zcela v intencích zákona, je platná.

No ale protože již drahnou dobu kráčí Republika, naše kvetoucí to zahrada, pod vedením moudrých NATOhumanoeurobombofilů k lepším příštím, a nejen naše děti a další potomci, nýbrž i my vlastně už zažíváme „historicky nejlepší dobu“ v permanentně probíhajících havláriích, je všechno O.K. A pan Koudelka nepůjde ani do vězení ani ke zdi. Navíc taky s Amerikou přece hybridně neválčíme. Hybridně válčíme s Ruskem za to, že vyvolalo II. Světovou válku, jak učí historikové v Bruselu. A čtyřicet korun na hlavu za vymoženost nechat se fotit do alba CIA? Není to vlastně málo?

Svatopluk Otava
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTráva, samá tráva   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:36:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na jaře, magistrát Prahy vydal nařízení, ( snad zákon?), že z důvodů sucha se nemá často kosit tráva.

Trávník, jako tenisový kurt spolyká daleko větší množství vody, než zarostlý pozemek. Toto naprosto jinak nedefinované nařízení dopadlo zle. Doposud zákon nařizoval kosit aspoň dvakrát ročně. Teď si to někteří správci zeleně, ( parků a různých travnatých ploch, i soukromých), vysvětlili, že bude stačit, když budou trávu kosit tak jednou ročně. Tak polovinu nákladů na kosení ušetří. Jenomže, pak to co pokosí, je vzrostlý křoví. S jeho úklidem by bylo moc práce.

Tak to nechaj na místě shnít. Na jaře z toho humusu vyrůstaj jenom kopřivy a bodláky. Také, když kosí jenom jednou ročně v pokročilém podzimu, tak všechny bodláky se stačej vysemenit. Kdo vlastně rozhoduje o tom, že se bude kosit až po vysemenění bodláků?

Zrovna tak kopřivy. Z takhle zbídačeného pozemku se bodláky šíří větrem asi 200 až 300 metrů dál. Každý rok. Jak k tomu přijdou drobní majitelé trávníků, kterým to zaneřádí zahrádky. Třeba před domem. Trávníky jako tenisový kurt přitom měl málokdo. Často profesionální firma sekala trávníky za poledního vedra. Alespoň 30 stupňů. Pak to, co z trávníku zbylo, pokropila studenou vodou. Majitelům pak celý ošetřený trávník „ zreznul“. Kosit se pak dlouho nemusilo.

Když „Magistrát“ vydává nějaké nařízení, tak by ho nemělo vypracovat několik právníků, ale v tomto případě nějaký zahradník. Ale v celém plénu mi není známo, že by v nějakém oboru,(zedník, elektrikář , dopravák, hasič, atd.), byl někdo, kdo by se ve fungování města minimálně vyznal. Například nový areál ve Vysočanech.

Místo rozsáhlé zahrádkářské kolonie. Zde jsou vlastně věžáky tak natěsnány, že například požární zásah lze uskutečnit tak asi z jedné strany. Z dalších tří stran by se hasiči museli snad probourávat ploty. Stelně tak opravy jakéhokoliv potrubí. Až napadne sníh, potom úzká ulice okolo domů zkolabuje. Není ani kam sníh odházet. Kdo proboha takovou zástavbu povoluje? Prvorepublikové ulice musely být třikrát širší.

Panstvo se pyšní, že nechalo vysadit statisíce stromů. Jak psaly noviny, tak na zemědělské půdě. Na samém okraji Prahy. Ve vnitřní Praze se však likvidují i malinké plochy trávy. Jak to může pak positivně ovlivnit mikroklima mezi činžákama, to mi není jasné. To hlava obyčejného občana nebere. Na to je potřeba asi mít, nejméně dva tituly z právnické fakulty.

Miroslav Pořízek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVůdčí eurokrat a Babišův spojenec vyvozuje z Brexitu poučení, že národy je třeba více zbavit suverenity   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vůdčí člen Evropského parlamentu Guy Verhofstadt vyvodil z Brexitu pro Brusel zvláštní poučení, že je třeba tlačit na ‚Více Evropy‘, takže je nutno národním státům ubrat ještě více demokracie.

Pan Verhofstad v projevu k Europarlamentu před hlasování o dohodě o odchodu Británie z EU odmítl tvrzení, že poučení z Brexitu je vrátit moc zpět národním státům, nýbrž naopak, tvrdil, že je z toho jasné, že více pravomocí se bude muset předat Bruselu.

Tento bývalý belgický ministerský předseda řekl: „Poučením z toho, drazí kolegové, je nikoliv rozpouštět unii, jak někteří tvrdí. Poučením je unii hluboce reformovat. A to tak, abychom z ní v nadcházejících letech konečně udělali reálnou unii.“

„To znamená unii bez možnosti si vybrat, k čemu se přidáme, z čeho vystoupíme, bez pravidel o jednohlasnosti a bez práv veto.“

Tento vůdčí eurokrat v Europarlamentu, který byl i Brexitovým koordinátorem Evropského parlamentu, je trvale zastáncem zaškrcení demokratických příspěvků rozhodování v jednotlivých zemích, aby se více moci předalo Bruselu a v podstatě se tak vytvořil Evropský superstát.

Dvěma z takových práv, která si země EU pořád ještě podržely, jsou právo veto a jednohlasné odsouhlasení, což znamená, že v Evropské radě musí všechny země návrh odsouhlasit, aby byl přijat. Bez jednohlasnosti nebo veta, by EU mohla všechno převálcovat reformami, aniž by k tomu potřebovala souhlas demokraticky zvolených zástupců a mohla svá unifikovaná rozhodnutí vnucovat rozmanitým evropským národům po celém bloku.

Pan Verhofstadt dospěl k závěru: „Jedině pak budeme moci jednat, jen potom budeme moci obhájit své zájmy a hájit své Evropské hodnoty. Tím problémem, který jsme spatřili při Brexitu, je nedostatek efektivity.“

Europoslanci Strany Brexitu na to reagovali pouhé dva dny před odchodem Británie z EU ohromeným tvrzení, že tak jedna z nejhlavnějších figur Bruselu odhalila, že v Bruselu se z Brexitu o ničem nepoučili.

Belinda de Lucy, europoslankyně za Jihovýchodní Anglii uvedla: „V EU demokracie nepřežije. To nemůže.“

Europoslankyně Severozápadní Anglie Claire Fox řekla: „Dovolte mi, abych vám řekla, že když slyším Guy Verhofstadta, tak vidím, že se z ničeho nepoučil. Vystupňovat úder proti suverenitě (jako nemožné v moderním světě) a dělání problémů nikoliv z toho, že EU málokdy vyhověla národním státům, nýbrž tvrdit, že jim vyhovovala až moc. To je projev skalního Federalisty. Dokonce i eurofilové, co chtěli v EU zůstat, na to zírají se znechucením.“

Spolu s tím europoslankyně za Jihovýchodní Anglii Alexandra Phillips řekla: „Hof kecá své sebeklamné fantazie.“

JOHN THYS/AFP/Getty Images

VICTORIA FRIEDMAN

www.reformy.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsem polský prezident a nebudu poslouchat diktát EU   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:28:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzpomínáte jak nám soudruzi z Moskvy poroučeli, jak se máme chovat a pod.? Vůči Polákům se úplně stejně chovají soudruzi z bruselské centrály EU. Naštěstí EU (zatím) nemá vlastní armádu a tak ji nemůže na Poláky poslat, tak jako ji v 1968 na nás poslal Sovětský svaz. Držme Polákům palce!

A důležitá poznámka. V čele křižackého tažení eurosocialistů jde české hnuti ANO Andreje Babiše, česká vláda zradili Poláky ...

VIDEO ZDE: https://www.facebook.com/eurabia.cz/videos/2971159242922314/

Zdroj: euRABIA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponXaver vrací úder: Novinářka Seznam Zpráv o něm chtěla najít drby, sama se však stala terčem posměchu   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:24:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle slov moderátora Luboše Xavera Veselého zkoušela redaktorka serveru Seznam zprávy získat již od 7 lidí potvrzení, že mu hosté jeho show platí peníze. Xaver ve svém novém videu tuto informaci popřel a vrátil úder za pomluvy.

Komentátorka Karolina Stonjeková dříve na svém facebookovém profilu zveřejnila konverzaci s redaktorkou, která se jí ptala, zda je vystoupení u Xavera na serveru XTV.cz placené.

„Tak to jsou mylné informace. Ostatně, neznám televizi, kde by host platil za to, že si ho televize jako hosta pozve. Myslím, že tak to nefunguje ani u pana Moravce v Otázkách,“ odvětila Stonjeková novinářce. „Takže mu za každý komentář nedáváte 15 tisíc korun, jak někteří lidé tvrdí?“ pokračovala redaktorka. „Moc by mě zajímalo, jací lidé to tvrdí. Ráda bych si je fyzicky prohlédla a přátelsky si s nimi pohovořila o motivech jejich tvrzení. Jinak, pokud jde o vaši aktuální otázku, stále v plném rozsahu platí má odpověď výše,“ odpověděla Stonjeková.

Teď se k tomu vyjádřil také sám Xaver Veselý, který zveřejnil svou odpověď na YouTube. Moderátor prozradil, že redaktorka se jmenuje Zdislava Pokorná.

„Já vám Zdislavu Pokornou ukážu. Kde se vzala, tu se vzala. Snaží se jakýmkoliv způsobem dohnat na pranýř XTV.cz a zejména mě. Volá všem hostům, kteří – dozvěděli jsme se to asi od šesti, sedmi lidí – kdy byli v XTV a klade jim otázku, zda je pravdou, že za svoji účast v XTV musí platit peníze,“ konstatoval Xaver Veselý a ukázal právě konverzaci se Stonjekovou. Konstatoval také, že hosté jeho show nikdy neplatili za účast.

„Je to zjevně dáma, která sbírá drby a pomluvy, ta pomluva je samozřejmě tady, ta debilita namířená proti mně a je to podobná lež, nepravda, pokus ty lidi, kteří sem chodí do XTV, zavčas vystrašit,“ vrátil se k redaktorce Veselý, který si na internetu o ní vyhledal nějaké informace. Xaver Veselý našel video z finále soutěže Hledá se LEADr, kde Pokorná soutěžila s projektem Špendlík.

Moderátor následně ukázal stránky projektu Hledá se novinář, kde si všiml partnerů projektu, mezi nimiž je například Hlídací pes či Seznam Zprávy.

„Kruh se uzavírá a udělejte si obrázek. Nerad si s někým vyřizuji účty tímhle způsobem, ale někdy to jinak nejde,“ dodal Veselý.

Na webu jsou též uvedeny kontakty na projekt Jeden svět na školách, provozovaný neziskovou organizací Člověk v tísni. I spojení s ní je na webu zmíněno.


Zdroj: https://sptnkne.ws/BsWC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Je to obrovské množství palebné síly.“ USA odhalily svou nejlepší letadlovou loď   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:16:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letadlová loď Theodore Roosevelt typu Nimitz je lépe chráněná před hrozbami nepřítele než jiné americké lodě, píše deník Popular Mechanics.

„Theodore Roosevelt je pravděpodobně nejlépe chráněná letadlová loď v historii,“ uvedl americký deník.

Deník upozornil na video letecké úderné skupiny v Tichém oceánu vedené Theodorem Rooseveltem. Záznam byl zveřejněn na YouTube kanálu amerického námořnictva.

Časopis uvedl, že Theodore Roosevelt doprovázejí pět raketových torpédoborců typu Arleigh Burke, jeden raketový křižník typu Ticonderoga a jedna ponorka.

„Křižník je hlavním doprovodem, který koordinuje ochranu letadlové lodi, zejména před leteckými hrozbami. Někde v blízkosti je jaderná ponorka, která chrání zbytek úderné skupiny před podmořskými hrozbami,“ uvádí autor publikace.

Dodává také, že celkem Theodore Roosevelt má 44 stíhaček a 590 startovacích šachet schopných odpálit jednu nebo více raket.

„Je to obrovské množství palebné síly rovnající se síle malé země,“ píše vydání.

USA ohodnotily budoucí ruský bezpilotní bombardér

Pozornost časopisu Millitary Watch upoutal projekt ruského podzvukového strategického bezpilotního bombardéru. Informace o něm nedávno uveřejnil velitel dálkového letectva ruských vzdušných sil, generálporučík Sergej Kobylaš.

Letadlo má být uvedeno do provozu paralelně s Tu-160M2 a PAK DA.
Bude dostatečně univerzální k tomu, aby „řešilo všechny úkoly, s nimiž se setkává dálkové letectvo“.

Konstrukce letadla bude nejspíše vytvořena podle schématu „létajícího křídla“. Zároveň bude schopno integrovat technologie stealth bombardéru PAK DA.


Zdroj: Popular Mechanics
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyzývá mezinárodní společenství k posílení spolupráce s cílem odstranit diskriminaci a pomoci Číně v boji proti epidemii   
Pridal tk Pondělí 10 únor 2020 - 03:10:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres 8. února v hlavním městě Etiopie uvedl, že vzhledem k současné epidemii koronaviru by mezinárodní společenství mělo posílit spolupráci s cílem odstranit diskriminaci a pomoci Číně překonat epidemii.

Guterres poukázal na to, že Čína vynaložila veškeré úsilí v boji proti epidemii, efektivně zadržela šíření koronaviru a dosáhla značných výsledků. Domnívá se, že v takové kritické situaci by mezinárodní společenství mělo posílit jednotu a spolupráci. Světová zdravotnická organizace již vydala doporučení a vyzývá k zachování běžného fungování globální ekonomiky, aby vyhnuly se možnému chaosu. Zaměstnanci OSN budou nadále cestovat do Číny podle potřeby, přičemž budou přijímat nezbytná ochranná opatření, aby omezili šíření viru.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2995 sec,0.1347 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,787kB