Úterý 11 únor 2020
Jsme horší než nacisté   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:42:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA: Bývalý americký operátor vojenských dronů Predator, Brandon Bryant, odhaluje zvěrstva, jichž se dopouštěli během operací v Afgánistánu (a Pákistánu) vůči civilistům: Po odpálení střely Hellfire na budovu, v níž se nacházel cíl, viděl dítě vyjít ven právě ve chvíli, kdy ji střela zasáhla. Když po shlédnutí záznamu upozornil na situaci nadřízené, bylo mu řečeno "to byl jen zkurvený pes, nech to být."

Po incidentu začal kritizovat vládní program bezpilotních letounů. Během svého času v Air Force odhaduje svůj podíl na 13ti vraždách a celkově měla jeho eskadra vystřelit na 1,626 cílů, vč. žen a dětí. Tvrdí, že trpí post-traumatickými stresovými poruchami. Ostatní členové eskadry slavili své první vraždy, zatímco on a jeho rodina se měli stát obětí výhružek za odhalování pravdy.

Viděl jím zasaženého muže krvácet z nohou a sledoval na termální kameře, jak jeho tělo chladne.

,,Kouř ustoupil a kolem kráteru zůstaly dva kusy (zaměřených) chlápků. A byl tam tenhle - chybí mu pravá noha nad kolenem - plazí se kolem, drží nohu v ruce a krev stříká kolem. Trvalo mu dlouho, než zemřel. Jen jsem se díval."

Z postižených zemí se ozývají hlasy, že jsou systematicky likvidováni civilisté, vč. žen a dětí, jež s terorizmem neměli nic společného - tátové od rodin, zemědělci nebo lidé s krevním faktorem RH mínus. ,,Snažíme se rozlišovat", ujišťují operátoři s tím, že prý často vyčkávají, až ženy s dětmi odejdou na trh.

,,Ten obraz z monitoru je stále v mé hlavě. Kdykoli na to myslím, trápí mě to. Když jsem stiskl spoušť, věděl jsem, že je to špatně. Když střela zasáhla cíl, věděl jsem ve své duši, že jsem se stal vrahem..."

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-militar...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDobíjení e-aut zdražuje   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:39:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už Vám to dochází eurohujeři?

Řekl bych, že je nejvyšší čas osvětlit všem eurohujerům a zeleně svítícím sluníčkám, co obnáší definice užitečného idiota.

Definici sice najdeme na Wikipedii, ale stručně a jasně - užitečný idiot je hodně aktivní hňup, který propaguje něco, o čem ví kulové. A jak se dříve říkalo, iniciativní blbec je horší než třídní nepřítel.

Takže, pro všechny hňupy - v současné verzi boje za ekologii se sice skloňuje název barvy "zelená" ve všech možných pádech, ale se zelenou přírodou to nemá nic společného. Zelené jsou dolary a o ty jde, milí užiteční idioti. O nic jiného nejde než o ty prachy, přesněji o Vaše i moje, zkrátka naše prachy.

Už jste si položili aspoň otázku, proč se s ekologií nezačíná u největších znečišťovatelů, ale u těch nejmenších? Tušíte vůbec, že Vaše-naše ČT09 se občas prokecne a sdělí i pravdu - jako třeba, že lodní doprava ... "Například znečišťuje zemskou atmosféru mnohem víc než všechny automobily na světě dohromady." Pořád nic frajeři? A nemáte třeba dojem, že si z nás ze všech robi srandu, když se na všechny ty možné i nemožné zelené konference, sumity a jiné žranice slítají po jednom v privátních tryskáčích s uhlíkovou stopou, že Grétu chytá amok? Slyšeli jste už něco o EU emisních normách pro lodě s motory na těžký mazut nebo emisních normách pro ty osobní tryskáče? Že ne? ... tak to je správně, žádné normy pro tyto znečišťovatele neexistují. Tenhle byznys totiž provozují oni. Ti, kteří teď, díky Vám milí užiteční idioti, budou ždímat všechny ostatní.

Můžeme si připomenout pár faktů. Začneme tím, že drahé je to, čeho je málo, co je nedostupné. V Německu za velkého budovatelského nadšení zelených hňupů budou vypínat elektrárny - nejdříve jaderné, následovat budou uhelné. Ruku v ruce s tím jde vlna zákazů a omezení klasických aut, protože všechny potřebují donutit odebírat elektřinu. Pro jistotu to zopakuji - čeho bude málo, to bude drahé. A trend je vypínat elektrárny a zvyšovat poptávku po elektrice tím, že nám všem milostivě dovolí používat jen el. spotřebiče (to jako mj. i e-auta). Tedy direktivně se snižuje schopnost vyrobit el. energii za současně nařizovaného zvyšování její spotřeby. Teď malé tajemství - tak jako teplo nevzniká v radiátorech, elektrika nevzniká v zásuvkách, ale v těch elektrárnách a teplárnách na plyn, uhlí, mazut. Takže se můžeme připravit na slušné zdražování. Elit odtržených od běžného života se to ale vůbec nedotkne. Té neomarxistické šlechtě v Bruselu bude úplně jedno, zda kWh bude stát 21 nebo 1021 Kč, protože si ty vyžírky platíme z našich daní. Když k zdražení dojde, tak si jednoduše odhlasují vyšší náhrady a u nás si Babiš prosadí vyšší dotace. A že si zajistí přednostní odběr el. energie, když ji bude nedostatek, o tom nepochybujte. Napsal jsem to srozumitelně?

A nyní pár vzkazů. Začnu vzkazem pro ty, kteří umí číst a pochopit obsah čteného. Možná by stálo za to si např. přečíst, jak se vyrábí baterie, že ono slavné lithium se nelouhuje v pitné vodě s bio jarem, ale brutálně pomocí kyseliny sírové. A to je jen jedna fáze. Při studiu na těžké kovy narazíte častěji, stejně tak jako na fakt, že se zatím moc neví, co s auty, kde je baterie kaput. EU recyklační program je provařený od doby, kdy vyšlo najevo, že recyklace plastů na EU způsob spočíval v odvozu do Číny. Ví snad někdo o nějaké blízké fabrice, kde by zaměstnávali novodobé Popelky přebírající, tentokrát nikoliv hrách a popel, ale jednotlivé vstupní suroviny Li-on baterií? Slyšet jste nemohli, protože nic takového neexistuje. Ono likvidace těchto baterií je i dnes celkem oříšek. A že se zcela jistě nebude při této činnost používat vzpomínaný bio jar se vsaďte. Spíš budu očekávat opět těžkou chemii s patřičným dopadem na přírodu. Ostatně první vlaštovky už jsou - vzpomínáte na to auto, které bylo ponořeno 3 dny do vody, aby se uhasilo? ... tak té vody bylo 11.000,- litrů a nikdo dlouho nevěděl co s ní, protože byla řádně kontaminovaná. A to koupání ve vodní nádrži se týká i hybridů. Auto je sice uhašené, ale zničené a vodní lázeň neobsahuje jen obsah Li-on baterií, ale i oleje a pohonné hmoty. Jo, jo, tak moc ekologické ty vozy s výfukem v elektrárně jsou.

Druhý vzkaz je pro ty, co umí navíc i trošku počítat. V současnosti je u nás registrováno necelých 6 mil osobních automobilů a ten, kdo říká, že je nutné zakázat spalovací motory a nahradit je elektrickou verzí, neříká nic jiného, že tady bude necelých 6 miliónů e-aut. No, ať nežeru, řekněme, že kvůli drahotě se to zredukuje na polovinu - 3 mil os. e-aut. A znovu ... nezapomeňte, počet e-aut má direktivně růst, ale současně se mají odstavovat jaderné a uhelné elektrárny ... to jen tak mimochodem. Průměrný počtář si pak může zjistit v hrubých číslech průměrný současný nájezd těch fuj aut a průměrnou spotřebu bio-eko e-aut a možná dojde k tomu, že bude třeba postavit druhou stejně výkonnou přenosovou soustavu, aby se elektrika dostala do té zásuvky, kde bude zapojeno e-auto. Kdo někdy stavěl poblíž elektrického vedení asi tuší něco o ochranných zónách. A teď si vemte - pro nabíjení aut na sídlišti? ... myslíte, že bude stačit kabel CYKY 5x4 pro zajištění výkonu 350kW potřebných pro každou rychlonabíječku? No nebude ... takže bude rvačka o štrum, respektive možnost si zpojízdnit eko-bio auto. A znova ... čeho je málo, to je co? ... správně ... drahé.

A že nekecám, tak i tady máme první vlaštovky. Jen připomínám, že nejnevýhodnější tarif pro domácnosti má 1kWh za cca 5,- Kč. A dostáváme se do finále - co by jste řekli, pro začátek, na cenu cca 21,- Kč za kWh nebo chcete až 120,- Kč pro Vašeho e-mazlíčka? Tankovat se občas jezdilo i za hranice, aby se nějaká ta kačka ušetřila. U e-mazlíčka nad tím už ani nemusíte přemýšlet. Jednak dobití, pro nájezd na nějakých 150 km, by při cestě k dobíječce za hranicemi a zpět mohlo ztrácet smysl, ale hlavně (!!!) - ždímat se bude hezky globálně, tak nějak celoevropsky. A že už je to dražší jak klasické auto, které je praktičtější? ... to víte, budování bezuhlíkové budoucnosti něco stojí. Všechny nás jen může hřát u srdíčka, že ty naše geniální vůdce, slétávající se po jednom v nebio-neeko soukromých tryskových éroplánech na svoje žranice, tyto drobné peripetie zatěžovat nebudou a tím budou mít volné ruce pro práci na dalších ještě ušlechtilejších vizích pro naše lepší zítřky. A proč je to nebude zatěžovat? ... no protože to celé zaplatíme my, kteří nekecáme, nečerpáme, ale skutečně platíme daně. Připravte se na bio-eko jízdu z miliardového zeleného kopce. Něco mi říká, že to bude slušnej fičák.

Tak je to jednoduché, milí užiteční idioti.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8193-dobijeni-e-aut-zdrazuje.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon neochotně přiznává, že už 100 amerických vojáků bylo diagnostikováno s TBI, traumatickým poškozením mozku po raketovém úderu íránské armády na americkou základnu   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:35:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pentagon neochotně přiznává, že už 100 amerických vojáků bylo diagnostikováno s TBI, traumatickým poškozením mozku po raketovém úderu íránské armády na americkou základnu v Iráku počátkem ledna! Proč Američané tají tak vysoký počet zraněných vojáků? A co se jim vlastně stalo? Popis diagnózy odpovídá zraněním z tlakové vlny po explozi hlavice rakety, ale to by potom zranilo vojáky na celém těle a nikoliv jen na hlavě! Pentagon zjevně zakrývá průběh celého útoku, mluví pouze o silném otřesu mozku amerických vojáků!

Pamatujete si, jak dne 8. ledna 2020 zaútočil Írán raketami na americkou základnu v Iráku v odvetě za atentát na šéfa íránských gard Kásima Sulejmáního? Bílý dům se tehdy Íránu vysmál, že nikdo nebyl zraněn a íránské rakety jsou naprosto směšné. Jenže, postupně začaly unikat informace, že již přes 100 amerických vojáků skončilo v amerických nemocnicích, kde se specializují na složité případy. Informaci s odvoláním na Reuters přinesl ZeroHedge. A v případě těchto vojáků má jít o syndrom TBI, tedy traumatické poškození mozku, což je v češtině těžký otřes mozku s poškozením mozku, s krvácením do mozku, s poškozením neocortexu apod. Syndrom vzniká při prudkém odmrštění celého lidského těle z klidové polohy do pohybu, čímž vzniká extrémní přetížení, které doslova trhá neurální spoje v mozku člověka. Část pacientů se může plně uzdravit, ale velká část může mít trvalé doživotní následky.

Při vzniku TBI je do pohybu uvedeno prudkým nárazem buď celé tělo, anebo pouze hlava, pokud do ní narazí nějaký předmět. Při prudkém nárazu pouze do hlavy však hrozí nejen TBI, ale i něco mnohem horšího, zlomení vazu a smrt. Proto mnohem častější vznik TBI najdeme tam, kde celé tělo člověka bylo mohutnou silou odmrštěno pryč. V takovém případě však vznikají poškození na celém těle, včetně vnitřností. Americká armáda však tvrdí, že se jedná pouze o TBI a pouze o bolesti hlav vojáků. To vůbec nedává smysl, protože pokud by se jednalo o TBI, museli by vojáci být polámaní jako hadroví panáci. Pouhé poškození mozku tak ukazuje na něco velmi podivného. Existuje jedno jediné a možné vysvětlení, že íránské rakety vybuchly přímo nad ubikacemi a stany spících amerických vojáků. A jak je to možné? To si teď vysvětlíme.

Již více jak 100 amerických vojáků má těžký otřes mozku po íránském raketovém úderu z ledna

Po explozi raket přímo nad nimi nebyli vojáci nikam odmrštěni, ale tlaková vlna je ze shora pouze přitlačila i s lehátky k zemi. Obrovsky vyvinutý tlak proto mohl nejvíce poškodit právě hlavu a mozek, protože hlavně mozek a uši jsou nejvíce náchylné na tlakové vlny z explozí. Protože vojáci leželi, nemohli po explozi nikam odletět a polámat si kosti nárazy o zem a do okolních předmětů. Možná si řeknete, proč tady probíráme mechaniku zranění, vždyť přece na tom nezáleží, důležité je to, že Pentagon přiznává, že takto zraněných vojáků je už více jak stovka. Jenže, právě tento neobvyklý typ zranění potvrzuje, že na americké základně došlo k podivné a zcela nevysvětlitelné události, která jde na vrub americké armády.

Charakter zranění nyní již více jak 100 amerických vojáků dokazuje, že v době raketového útoku, který proběhl v noci, spali ve svých stanech a ubikacích, ale co je mnohem důležitější, znamená to hlavně, že americký protiraketový systém Patriot, který základnu měl chránit, se vůbec neaktivoval. A protože se neaktivoval, rakety přiletěly nad základnu a explodovaly. To vysvětluje situaci, že vojáci mají jen tlaková poškození mozku a nikoliv celého těla. Jenže, tím se dostáváme k otázce, co se vlastně stalo? Proč americký protiraketový systém vůbec nereagoval? Jak je možné, že proti letícím raketám z Íránu se neaktivoval žádný sofistikovaný protiraketový systém? Existují de facto dvě děsivá vysvětlení, a jedno je podivnější než druhé.

Američtí generálové podle všeho vypnuli své Patrioty, aby si Íránu zabití amerických vojáků podařilo

První možností je, že íránské rakety disponují technologií elektronického rušení navádění protiraket nepřítele, čímž by se Írán zařadil na špičku po bok Ruska, které je velmocí v oblasti protivzdušných systémů a technologií na rušení PVO obran nepřítele. Jenže, tato možnost se nezdá příliš reálná. I když íránský raketový program je velmi pokročily, íránské kapacity pro elektronický boj a rušení PVO systémů americké armády jsou přece jenom více než skromné. Proto daleko reálnější se nabízí druhá možnost vysvětlení, co se stalo. Americká armáda prostě nechala systém Patriot vypnout, aby se Íráncům podařilo americké vojáky zabít.

Tím by vznikl ten toužebně hledaný americký důvod pro rozpoutání otevřené války s Íránem. Jenže, ani toto vysvětlení není úplně v pořádku. Jde totiž o to, že rakety by musely desítky vojáků opravdu a skutečně na místě zabít. Jenže, ani to se nestalo, i když Patriot nefungoval. Írán podle všeho vůbec nechtěl Američany zabít, ale demonstrovat systém íránských raket. Je tak velmi pravděpodobné, že hlavice raket neexplodovaly při dopadu na zem, ale byly odpáleny v dostatečné výšce na americkou základnou.

Vojáci byli zraněni explozí z výšky a nikoliv výbuchem hlavice po dopadu. Do války mělo být zataženo i Rusko?

Cílem bylo vytvořit jen optické škody, a k tomu stačila jen tlaková vlna iniciovaná z výšky. Vojáci spali a vlna s nimi udeřila o zem. Otřesy mozku u více jak 100 vojáků a jinak žádné jiné zranění tomu naprosto dopovídají. Jenže, to znovu není všechno, protože se otevírá další otázka. Proč militantní Írán se nechtěl pomstít za smrt Kásima Sulejmáního? Je to zjevně kvůli tomu, že Írán si uvědomil, že vražda šéfa íránských gard Quds nebyla ničím jiným, než provokací a cestou, jak rozzuřit íránského lva, aby potom Američané měli před světem mediální oprávnění zuřivého lva zastřelit.

K tomu Američané potřebují ze strany Íránu agresi, otevřený válečný akt, a ten lze vyrobit jen tak, že Írán naivně a ve vzteku zabije americké vojáky. Takový byl plán, tak to mělo proběhnout. A pozor, pokud by to proběhlo, garantují vám, co by následovalo. Americký Pentagon by za smrt amerických vojáků obvinil nejen Írán, ale právě i Rusko. A víte proč? Protože Pentagon by Rusko obvinil z dodávek rušících systémů Íránu, které umí vypnout a zmást systémy americké protivzdušné obrany jako je právě Patriot. Generálové by nad hroby amerických vojáků řekli, že systém Patriot vojáky neochránil, protože Rusové dodali Íráncům rušící systém. A to by znamenalo spoluúčast Ruska na válečném aktu proti USA.

Od III. sv. války nás oddělilo jen pár raket, které nevybuchly na zemi a nezabily americké vojáky

Všechno to proto ukazuje, že Írán nikdy neměl v úmyslu Američany na základně v Iráku zabít, pouze chtěl demonstrovat, co jeho rakety umí a jak jsou přesně naváděné. Írán dost možná ani netušil, že američtí jestřábi systém Patriot schválně vypnuli, aby íránské rakety opravdu americké vojáky zabily. Vidíte, jak je důležité si všímat detailů v informacích, protože ty podivné otřesy mozků amerických vojáků prostě dokazují, že v době útoku leželi ve stanech, žádný poplach nikde nebyl, to znamenám, že ani PVO nebyla aktivována, ani Patrioty se neaktivovaly a rakety přiletěly a odpálily hlavice vysoko nad táborem.

Na místě byly nalezeny dva krátery, tedy dvě rakety opravdu dopadly až na zem, ale při pohledu na snímky vidíte, že chatrné kovové konstrukce stanů stále stojí a jsou ze shora pomačkané. Navíc si všimněte, že krátery jsou podivně mělké a nejsou v nich žádné stopy po spálení, které vzniká explozí hlavice. Hlavice tak vybuchly vysoko ve vzduchu. Jenom díky tomu ti vojáci přežili, i když to odnesli s těžkými poraněními mozku. A Pentagon jen nerad toto přiznává, protože čím více vojáků bude mít otřes mozku, tím více i naivních novinářů se začne ptát, co tak asi ten otřes tolika mozků mohlo způsobit? A generálové, kteří ve Washingtonu leští kliky, se jen těžko budou chtít vyjadřovat k tomu, že v plánu bylo nechat íránské rakety dopadnout a americké vojáky pozabíjet, v zájmu vyšší věci, tedy v zájmu rozpoutání války s Íránem a potažmo i Ruskem. Vůbec možná ani netušíme, jak blízko jsme byli k vypuknutí III. sv. války.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtest proti uloupení Kosova   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:26:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protest proti uloupení Kosova - Václavák 17.2.2020, 17:00 hod. Promluví významné osobnosti.

Přijďte podpořit protest proti svévolnému odtržení srbské jižní provincie od vlasti.

Protestujeme proti porušování mezinárodního práva:
Protestujeme proti porušování dohod z Helsinek!
Protestujeme proti porušení Charty OSN!
Protestujeme proti porušení Charty NATO!
Protestujeme proti porušení Kumanovské dohody!

Organizátor demonstrace:

Přátelé Srbů na Kosovu, zapsaný spolek
Mgr. Václav Dvořák - předseda
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMariánský sloup   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:23:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejeden emigrant, který se po převratu 1989 vrátil ze zahraničí, aby pomáhal rozvoji své vlasti, se podivil. Narazil na nečekané tendence přepisovat a převracet historii střední Evropy vůbec a zejména české historie zvláště. Tendence, které se množí a sílí. Mnozí vykladači a oprávci dějin zaměřili svou pozornost k odrodilé šlechtě, k protinárodním prelátům katolické církve, k rozbíječským protistátním menšinám, a to zcela bez zřetele k reálnému sociálnímu a politickému kontextu.

Začaly se pomíjet příčiny i důsledky, nedbá se o důležité souvislosti historického dění. Z viníků katastrof 20.stol. se začaly dělat oběti, podstatné se přestalo odlišovat od nepodstatného, úzká, nevýznamná témata začala být pokládána za rovnocenná se závažnými. Tyto posuny jsou ideologicky provázeny protinárodním negativismem, zaujatostí, která vnáší do historického myšlení zmatek a nebezpečně rozvrací národní vědomí.

Do okruhu těchto desinterpretačních historických snah patří i úsilí obnovit Mariánský sloup v Praze na Staroměstském náměstí. V „Národním osvobození“ jsme svého času mohli o tom číst zasvěcený příspěvek, včetně ocenění sochařských kvalit díla, údajné památky, věnované obráncům Prahy před Švédy. Nedávno se tažení za obnovu Mariánského sloupu znovu intenzivně mobilizovalo. Pravdu, která by ospravedlňovala obnovu Mariánského sloupu, však bohužel zmíněné tažení nemá. Jak to s tím sloupem doopravdy bylo, najde si čtenář v nezaujaté literatuře z doby vzniku Československé republiky. Dozví se toto:

Krátce po převratu 28. října 1918, v revoluční euforii, konal se 3.listopadu na Bílé hoře tábor lidu k uctění nešťastného výročí pověstné bělohorské bitvy, která otevřela válku třicetiletou a která zahájila období nepředstavitelných útrap. Stalo se to 8. listopadu 1620. A tehdy následovalo masové pronásledování protestantského národa, hrůzostrašná poprava 27 vůdců stavovského odboje na Staroměstském náměstí, úděsné zacházení s nimi živými i mrtvými, nelítostné vypovězení všech jinověrců, ať již šlechticů, měšťanů nebo vzdělanců, zabavování jejich majetku, u šlechty celých panství. Jen nevolníci nesměli pro víru odejít, museli zůstat, aby obdělávali půdu a starali se o majetek nového panstva. Většinou cizích válečných dobrodruhů a pod nelítostným útlakem vítězné církve.

Nyní, po slavném převratu 1918, bylo možno na onom táboru lidu na Bílé hoře po prvé nepokrytě vzpomínat na všechnu tu tíhu a bezpráví, kterou přinesla dlouholetá ztráta samostatnosti a svobody. A tím více se zároveň radovat z prožívané proměny bezprávné kolonie, kterou jsme byli, ve společnost již svéprávnou, samostatnou a svobodnou. Na táboře bylo mnoho projevů, horování, emocí, nadšení i spravedlivého hněvu. Když se lid vracel z bělohorské manifestace domů, zastavil se na Staroměstském náměstí a povzbuzen dalšími projevy, strhl (povalil) Mariánský sloup, v němž viděl (právem) symbol nenáviděné „300leté poroby“, nespravedlivé vítězství Habsburků nad stavovským povstáním a následné nastolení bezohledné kolonizace českého království a ohrožení samé existence českého národa.

Bělohorští manifestanti věděli, že sloup byl vztyčen r. 1650 z vůle habsburského panovníka Ferdinanda III. na počest vítězství katolické ligy nad českou reformací a nad českým státem. Bylo to dva roky po uzavření Westfálského míru, konce 30leté války. Westfálský mír byl pro Čechy tragicky osudný. Byla to prohra především evangelíků habsburské říše. Takové sloupy tehdejší vítězní držitelé moci stavěli s neskrývaným uspokojením nad pokořením evangeliků po celé katolické Evropě. Když se uvádí, že sloup byl vztyčen na památku statečných obránců Prahy před Švédy, je to jen zavádějící informace. Právě od vítězství švédských (evangelických) zbraní nad císařskými (katolickými) si slibovali čeští exulanti (i J.A.Komenský) konec habsburské nadvlády, svobodu víry pro domácí obyvatelstvo a pokojný návrat exulantů z ciziny do vlasti. Kdyby katolický panovník byl poražen, všichni poddaní by už nemuseli být katolíky, byla by náboženská tolerance, pronásledování a persekuce pro víru by přestaly. Avšak dřív než mohli Švédové Prahu dobýt, válka skončila. Mezinárodně sjednaný Westfálský mír potvrdil Habsburkům jejich neomezené panování u nás . Dál trval zákaz návratu pro nekatolíky, dál byli tajní nekatolíci odhalováni a pronásledováni, jejich majetky konfiskovány. A jako symbol toho krutého a nelidského vítězství byl postaven na Staroměstském náměstí Mariánský sloup. Stál tu od r. 1650 do r. 1918. Po vzniku Československé republiky padl, rukama a silou osvobozeného lidu.

Jako podněcovatel k svržení sloupu a tím k vykonání „ historické spravedlnosti“, jak to shromáždění lidé tehdy na Staroměstském náměstí cítili, se uvádí bouřlivák a anarchista Franta Sauer (1882), zámečník, obchodní cestující a spisovatel pražské periférie a bohémy. Samu akci je třeba posuzovat v uvedených historických souvislostech a nevymýšlet si, jak se dnes děje, nepravdivé zkazky o vandalství opilého vůdce a zfanatizovaného davu. Znovupostavení sloupu dnes by bylo projevem hrubě necitlivé restaurace poměrů z doby nadvlády habsburského mocnářství, vítězství nelidské nesnášenlivosti a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení, které trvalo až do roku 1918.

Avšak – podivme se – r. 2020 by prý měl být sloup – přes to přese všecko – obnoven !

Co k tomu říci? Není slov. Snad bychom se mohli jen zeptat: Kdo nám tu dnes vládne v duchu tak vyhroceného nepřátelství k české historii?

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRay McGovern: Německá televize odhaluje lži, do kterých byl Julian Assange lapen   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:18:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Významná německá televize ZDF odvysílala interview se zpravodajem OSN na problémy mučení Nilsem Melzerem, které objasnilo, jak se vyráběl důkaz o „švédském znásilnění“ proti Julianu Assangemu. Pravda o tom, jak se Assange ocitl v nejpřísnějším vězení v Londýně s vyhlídkou na jednosměrnou jízdenku k soudu v USA a zbytkem života za mřížemi, tak pronikla i k uším lidí dosud neinformovaných.

Až do středy minulého týdne neměla většina Němců a dalších konzumentů „velkých médií“ v Evropě tušení o podvodu, kterým byl Assange vpleten do pavoučí sítě téměř jistě navržené ve Spojených státech a utkané jejich vasalskými podruhy ve Švédsku, Britanii a Ekvadoru. Melzerovo vystoupení v televizi ZDF proběhlo s minimálním přerušováním moderátora a Melzer nechal spíš na svých nálezech a zjištěních, aby hovořily za něj o tom, jak se obvinění proti Assangemu vyráběla a jak se s nimi manipulovalo s cílem Assange uvěznit. ZDF některé z dokumentů, dokazujících, že sexuální obvinění Assange byla zrovna tak „vyrobena“ jako dokumenty, vedoucí k americkému napadení Iráku, na obrazovce divákům přímo ukázala.

Melzer se přiznal, že byl zpočátku tak popleten tím, jak média Assange zobrazovala, že odmítal jeho případ vyšetřovat. „“Ale nakonec mě přece jen osvítilo poznání, že média Assange systematicky pomlouvala jen proto, aby odvedla pozornost veřejnosti od zločinů, které odhalil.

Své vystoupení v televizi ZDF ukončil Melzer těmito varovnými slovy: „Toto není jen o obraně Assange, ale též o tom, abychom předešli precedentu, který by mohl zpečetit osud západní demokracie. Protože když už jednom prohlásíme pravdu za zločin, zatímco mocní si budou moci užívat beztrestnosti, bude už příliš pozdě na to, abychom tento trend napravili. Našeho svědomí se vzdáme ve prospěch cenzury a našeho osudu ve prospěch neomezené tyranie“.

Odpor k vydání Assange do USA ve světě stále sílí. A další stéblo k tomuto hnutí přidalo nedávno i Parlamentní shromáždění rady Evropy (PACE), když vyzvalo k okamžitému propuštění Assange a roky mlčení institucí EU k Assangeově osudu tak konečně přerušilo.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.roberts-Official Homepage - Guest Contributions -German TV exposes the lies used to fabricate a case against Julian Assange- Ray Mc. Govern: German TV exposes the Lies that entrapped J.A.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský prezident před diplomaty vynadal USA: Američtí generálové by mohli být mrtví, Írán na kolenou neuvidíte   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání se v Teheránu setkal s lídry diplomatických misí a zastupitelství. Promluvil o amerických sankcích a vraždě generála Kásima Sulejmáního.

Co by mohl Sulejmání?

Během setkání íránský prezident prohlásil, že generál Íránských revolučních gard Sulejmání by lehce mohl zlikvidovat americké generály v regionu.

„Nikdo v našem regionu nemá pochyb o tom, že generál Sulejmání usiloval o regionální stabilitu a klid. Kdyby chtěl, mohl lehce zabít americké generály v Afghánistánu, Iráku a dalších místech,“ řekl s tím, že vražda osoby, která se oficiálně nachází na území druhé země, je porušením všech mezinárodních norem.

Velitel speciálních sil Kuds Kásim Sulejmání byl zabit 3. ledna v oblasti mezinárodního letiště v Bagdádu. Operace prováděly Spojené státy, které svůj krok odůvodnily tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. Írán 8. ledna odpověděl raketovým útokem na americké základny v Iráku.

„Despotické sankce“

Rúhání se také dotkl otázky protiíránských sankcí za strany Spojených států. Jsou podle něj nehumánní a namířené proti každému Íráncovi.

„Despotické sankce USA jsou namířené proti celému (íránskému, pozn. red.) národu. Dnes nikdo nepochybuje o tom, že maximální tlak a sankce USA jsou namířené proti každému, jinak řečeno není výjimka pro žádného člověka, žádnou nemoc, žádný výrobek potřebný pro lidi,“ sdělil íránský prezident a dodal, že se americké sankce týkají i náhradních dílů pro letadla, což ovlivňuje bezpečnost letů.

Podle něj se USA snaží srazit na kolena jak íránskou vládu, tak íránský národ, v tom však neuspějí – nehledě na překážky se íránské vládě dařilo řídit zemi.

V roce 2015 tzv. šestka (Velká Británie, Německo, Čína, Rusko, USA a Francie) a Írán uzavřely dohodu o společném všeobsáhlém akčním plánu, který předpokladal zrušení sankcí výměnou za omezení íránského jaderného programu. Avšak v květnu 2018 USA oznámily jednostranné vystoupení a obnovení tvrdých sankcí proti Islámské republice. Írán učinil prohlášení o etapovitém škrtání svých závazků vyplývajících z dohody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Btxv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump požádal o miliardy dolarů na vytvoření hypersonických zbraní   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:12:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bílý dům navrhl, aby Kongres přidělil 3,2 miliardy dolarů (73,12 miliard Kč) na vývoj hypersonických zbraní pro fiskální rok 2021. Je to uvedeno v návrhu rozpočtu. Daná úroveň financování je o 459 milionů dolarů (10,48 miliard Kč) vyšší než v roce 2020.

Americký prezident také oznámil, že Washington má „super rychlé střely“, kterými bude čelit Rusku. Během vystoupení před guvernéry amerických států řekl Trump, že Pentagon jich má „obrovské množství“.

„Označujeme je jako super rychlé. Jsou pět, šest a dokonce sedmkrát rychlejší než obyčejné rakety,“ uvedl prezident.

Podle něj Spojené státy potřebují „super rychlé střely“, protože Moskva již takové zbraně vlastní. Moskva podle něj mohla získat informace o odpovídajících technologiích od předchozího vedení země. „Můžu říct, jak je dostali. Dostali je možná z plánů Obamovy administrativy,“ řekl prezident. Trump dodal, že v té době Washington ještě takové rakety nevytvářel a podle jeho názoru je to velmi špatně.

Vojenský výcvik

Administrace Donalda Trumpa navrhuje přidělit 25,5 milionu dolarů (582,7 milionů Kč) na pomoc evropským zemím ve vojenském vzdělávání, zejména v boji proti vlivu Ruska, uvádí návrh rozpočtu ministerstva zahraničí.

„Mezinárodní vojenské vzdělávací a výcvikové programy pro Evropu posilují regionální bezpečnost a slučitelnost ozbrojených sil Spojených států, NATO a Evropy a také (rozšiřují, pozn. red.) pomoc v odolávání ruské agresi,“ je uvedeno v navrhovaném rozpočtu.

„Mezi prioritní příjemce patří Bulharsko, Gruzie, Polsko, Rumunsko, Turecko a Ukrajina,“ dodává se. Cílem pomoci při vojenském výcviku je především zajistit, aby armáda těchto zemí „rozuměla a schválila doktrínu a operační taktiku amerických ozbrojených sil“.

Hlavní hrozby pro USA

Rozpočet Bílého domu pro fiskální rok 2021 označuje Čínu a Rusko za hlavní hrozbu. Vyplývá to z publikovaného dokumentu. Fiskální rok 2021 ve Spojených státech začíná 1. října 2020.

„Při vstupu do roku 2020 se hrozby, kterým Amerika čelí, rychle posouvají a vyvíjejí. Zatímco americký lid stále čelí nebezpečí, které představují islamističtí teroristé a nadnárodní zločinci, Amerika se potýká také s problémy obnovujících se konkurenčních národních států, včetně Číny a Ruska. Rozpočet odráží potřebu nové americké strategie, která by odpovídala realitě této nové éry,“ praví se v rozpočtu.

V souvislosti s tím předpokládá návrh rozpočtu USA přidělení 700 milionů dolarů (15,99 miliard Kč) na „boj“ proti Rusku a dalších 24 milionů dolarů (548,42 milionů Kč) na boj proti „ruské propagandě a dezinformacím“.

„Boj proti ruskému vlivu, podpora spojenců USA. Rozpočet stanoví alokaci 0,7 miliardy dolarů. (Tyto prostředky budou použity na) pomoc Evropě, Eurasii, Střední Asii v posílení společné bezpečnosti, ochraně územní celistvosti spojenců USA,“ píše se v dokumentu.

Nutno podotknout, že rozpočtové návrhy odrážejí postavení administrativy, je však nepravděpodobné, že se stanou zákonem. Kongres USA přijímá rozpočet sám. V minulosti Kongres nesouhlasil s návrhem rozpočtu Trumpa. V současné době je americký rozpočet financován až do konce fiskálního roku a strany v Kongresu pravděpodobně přijmou prozatímní rozpočty počínaje zářím a po listopadových kongresových a prezidentských volbách začnou nová vyjednávání o rozpočtu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bt8f
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko zasáhlo 101 cílů syrské armády v reakci na ostřelování v Idlibu   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:08:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké ozbrojené síly zasáhly 101 cílů syrské armády v reakci na ostřelování tureckých vojáků v syrském Idlibu. Uvedlo to turecké ministerstvo obrany.

V pondělí oznámilo turecké ministerstvo obrany, že pět tureckých vojáků bylo zabito a pět bylo zraněno v důsledku ostřelování pozorovacího stanoviště v Idlibu ze strany syrské armády.

Dne 3. února bylo syrskou armádou v Idlibu při ostřelování zabito osm tureckých vojáků a civilistů. Podle tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana se oběťmi turecké akce stalo 76 syrských vojáků.

„Ti, kteří tento brutální útok provedli, se budou zodpovídat. Budeme i nadále nejzávažněji reagovat na útoky v rámci našeho práva na obranu. Krev našich vojáků nezůstane nepomstěná,“ uvedli v ministerstvu.

„Podle předběžných údajů bylo střeleno 115 cílů syrské armády, zasaženo bylo 101 cílů, včetně tří zničených tanků a jedné sestřelené helikoptéry. Operace pokračuje,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení

Erdogan dříve uváděl, že vyzval svého ruského protějška Vladimira Putina k vyvinutí tlaku na syrského lídra Bašára Asada, aby syrská vojska pozastavila svou ofenzívu v Idlibu a odstoupila od tureckých pozorovacích stanovišť. V opačném případě Erdogan vyhrožoval vojenskou reakcí.

V roce 2017 dosáhly v Nur-Sultanu (dříve Astana, pozn. red.) Rusko, Turecko a Írán dohody, podle níž v Sýrii vznikly čtyři tzv. deeskalační zóny. Tři z nich se v roce 2018 dostaly pod kontrolu Damašku. Čtvrtá – v provincii Idlib a v částech sousedních provincií Latákie, Hamá a Allepo – dosud nepodlehla syrské vládě. Větší část tohoto území je pod kontrolou teroristů. V září 2018 se Rusko a Turecko v Soči dohodly na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde je současně více než tucet různých jednotek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bt7Z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus vyjádřil respekt čínskému zdravotnickému personálu bojujícímu proti epidemii koronaviru   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:05:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Chtěl bych vyjádřit respekt zdravotnickému personálu v Číně, zejména v čínské provincii Hubei, který se pod obrovským tlakem nejen stará o pacienty (trpící pneumonií způsobenou novým koronavirem), ale také shromažďuje data pro vědeckou analýzu v boji proti koronaviru," řekl generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodal, že „Celý svět oceňuje vaše úsilí o hledání nejlepšího léku a o kontrolu šíření viru."
Tedros Adhanom Ghebreyesus zároveň zdůraznil, že lékařští odborníci a vědci nyní usilují o boj proti koronaviru prostřednictvím dat.

Světová zdravotnická organizace 6. února oznámila, že 11. a 12. tohoto měsíce proběhne v Ženevě Fórum světového výzkumu a inovace v oblasti boje proti novému typu koronaviru, které přispěje ke koordinaci celosvětového výzkumného úsilí a co nejdříve přinese plán pro diagnostiku a léčbu a účinnou vakcínu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2097 sec,0.0507 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,764kB