Čtvrtek 13 únor 2020
Syrský parlament přiznal genocidu Arménů v Osmanské říši   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 19:39:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský parlament ve čtvrtek schválil návrh zákona o přiznání a odsouzení genocidy Arménů v Osmanské říši, uvedla tisková služba zákonodárného orgánu.

„Parlament schválil návrh zákona o uznání a odsouzení genocidy Arménů v Osmanské říši na začátku 20. století ... a rozhodl, že Arméni, Asyřané a další národy, kteří tvoří syrský národ, se stali obětí etnických čistek, cíleného masakru a genocidy,“ uvádí se v tiskové zprávě. Zákonodárný orgán vyzval parlamenty v jiných zemích, aby přijaly podobné zákony.

Parlament také „odsoudil pokusy popírání tohoto zločinu a zkreslování historické pravdy o něm“.

„Nyní vidíme tureckou agresi založenou na rasistické osmanské ideologii,“ řekl mluvčí parlamentu Hamuda Sabbag a uvedl, že genocidu Arménů spáchali „předkové Erdogana“.

Poslanci naopak uvedli, že takové rozhodnutí umožní zabránit opakování takových zločinů v budoucnosti, a prohlásili, že události v Sýrii ukázaly „skutečnou tvář agresivního tureckého režimu“.

Oficiální Damašek opakovaně obviňoval Turecko z okupace syrských území. Syrský prezident Bašár Asad prohlašoval, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan je zloděj a podílí se na rabování syrských území a zdrojů.

Na konci 19. a začátkem 20. století docházelo v Osmanské říši k pronásledování a stíhání Arménů, které dosáhlo vrcholu v roce 1915. Arménie trvá tom, aby mezinárodní společenství uznalo arménskou genocidu v Osmanské říši. Turecko tradičně tato obvinění popírá a tvrdí, že oběťmi tragédie v roce 1915 byli jak Arméni, tak i Turci.

Ostrá reakce Ankary na proces mezinárodního uznání arménské genocidy z roku 1915 v Osmanské říši je jedním z hlavních důvodů komplikovaných vztahů mezi Tureckem a Arménií. Turecko rovněž vyzývá k vytvoření mezinárodní komise historiků za účelem prostudování archivních dokumentů, které jsou v zemi k dispozici, a vytvoření objektivního přístupu k událostem doby první světové války.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bvwj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDíky chvilkaři, díky senátoři, díky demobloku. Pomáháte dobrým věcem   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 19:35:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě před měsícem by nikoho nenapadlo, že Stanislav Křeček má šanci projít jako veřejný ochránce práv. Poté, co dvakráte propadnul coby kandidát prezidenta na uvolněnou funkci zástupce ombudsmana, vypadalo to beznadějně.

Svým způsobem to zase o tolik lépe nevypadalo ani před týdnem. Ale pak do toho vstoupily Chvilky pro demokracii (nebo jak se to jmenuje) a svým obvyklým elitářským ultimativním způsobem přikázali poslancům, že tedy Křeček jako ne, neboť je to rasista a neodpovídá hodnotám, které by měl správný ombudsman, podle nich, představovat. A dodali vtipně, že bude-li zvolen, vyjdou do ulic. To ovšem neměli dělat.

To byl moment, který musel rozhodnout. V podstatě nezajímavá volba veřejného ochránce práv se rázem stala osobní záležitostí většiny poslanců, když každý měl na mysli především to, aby se nenechal vydírat. Křečkovi se rázem zvýšili šance a vyhrál. A na sociálních sítích to mezi normálními účastníky jásalo.

Mimochodem: Podobná situace nastala při prvním kole dovolby šesti radních rady České televize. Jakmile se přes sociální sítě jako vichr prodral Otevřený dopis 12 senátorů České biskupské konferenci, aby stáhla nominaci pro ekonomku Hanu Lipovskou, kterou do té doby většina lidí ani neznala, bylo to jasné. Ta ženská se tam musí dostat. Stejně jako bylo jasné, když těžké váhy havlistů Tomáše Halíka, Jindřicha Šídla, Pavla Šafra, či Zdeňka Šarapatky vystartovali proti Xaveru Veselému, že je pro ně nepřijatelný, protože ohrožuje demokracii, byli všichni v prvním kole zvoleni a naopak stávající radní vypadli jako shnilá rajčata.

Nenávist našich chvilkařů, představitelů TOP 09, KDU-ČSL či STANU působí na normální lidi, kteří přemýšlí běžným českým rozumem, jako červený hadr na býka. Každý se zdravě namíchne a výsledkem je opak vydírání.

A to je neskutečně dobrá zpráva z hlediska naší národní duševní hygieny.

Ano, tak jako na Západě i v Česku je silně slyšen hlas věrozvěstů nové liberálně demokratické společnosti. Ale na rozdíl od Západu, kde jejich síla se převaluje někde kolem 60 – 70% a zahrnuje široké politické spektrum, formálně pravicové, či levicové, u nás tvoří bohudíky maximálně 20 – 35 %.

Ano, jsou priviligováni v médiích, namluvají si, co všechno znamenají (viz např. Halík: Patřím k elitě a mám povinnost se vyjadřovat k věcem veřejným), případně vůbec nechápou, proč jim většina nevěří (viz Drahoš : Nabídli jsme jim dva kvalitní kandidáty, a oni si zvolí Křečka!!!)

Jsou tedy hodně slyšet. Budí dojem jak jsou silní, ale ve skutečnosti jsou čímsi, co kdysi představoval Jakeš a spol., i když měl za sebou celostátní mocenský a mediální aparát, tak jako nyní mají oni, ale přesto: Jsou jen kůlem v plotu.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepředstavitelná drzost, zvolit Křečka!   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 19:28:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je na místě si položit otázku, zda i pro pana senátora Drahoše platí a také uznává, regulérnost demokratické volby. Pan senátor Drahoš totiž velmi nelibě nese fakt, že sněmovna zvolila novým ombudsmanem pana dr. Stanislava Křečka prezidentského kandidáta a značně jej rozčililo že byl zvolen navzdory tomu, že Senát nominoval tak kvalitní osobnosti na post ochránce veřejných práv.

Z dostupných zpráv a informací z médií bylo zřejmé, že volby proběhly zcela ve smyslu regulérních demokratických voleb, navíc dvoukolově, když první kolo voleb nemělo regulérního vítěze. Pan senátor Drahoš se domnívá či si myslí, že volby měl přece vyhrát některý z jejich kandidátů, což se naštěstí pro slušné lidi a k jeho značné nespokojenosti nestalo.

Horší je, jak se pan senátor Drahoš o ombudsmanovi panu JUDr. Křečkovi vyjádřil: V Senátu jsme nominovali dva velmi kvalitní uchazeče na funkci ombudsmana. Sněmovna raději zvolila ochráncem těch nejslabších 81letého šiřitele dezinformací, který schvaluje diskriminaci a považuje všechny neziskovky za parazity!

To je přece nepředstavitelná drzost jmenovat člověka, který je ochráncem těch nejslabších (lůzy), který šíří dezinformace a neziskovky dokonce považuje za parazity! Lze pochopit, že se to panu Drahošovi nelíbí, vždyť pokud vezmeme např. výrok Miroslava Kalouska, mimochodem velkého přítele pana Drahoše, „myslím, že jsme v hajzlu“, pak se nelze divit, že projevuje takovou nevoli.

Reakce pana senátora Drahoše svědčí o tom, že jeho Chvilky pro demokracii svou roli nesplnili jsou spíše cestou do pekla, než k prosazování zájmů, které mj. podporuje i pan senátor Drahoš. Dalším faktem je, že ne všechno, co vyjde ze Senátu musí být dolní komorou akceptováno přesto, že je s tím prvoplánově počítáno. No a třetím faktem je, že se v Senátu projevuje ztráta subsidiarity, ztrácí se jeho opodstatněnost, je to trafika pro jinak nepoužitelné politiky, navzdory tomu, že osazenstvo Senátu si myslí něco naprosto jiného, tedy opak tohoto konstatování.

Pan senátor Drahoš možná nebyl jediný, který byl se zvolením pana dr. Křečka nespokojen, nicméně jeho nespokojenost má relevantní znaky nedoceněnosti, opovrhování a zneuctění Senátu, když si Sněmovna dovolila nerespektovat nezvolení dvou jejich kandidátů, což zřejmě považují za urážku jejich majestátu.

V každém případě však z hlediska pragmatičnosti zvoleného ombudsmana je to výhra pro slušné a poctivé občany, čímž není nijak myšleno, že by senátem navržení kandidáti neměli svou profesní validitu. Ale už samotný fakt, že nebyl zvolen některý z kandidátů Senátu a především samotná reakce pana senátora Drahoše svědčí o tom, že nebyli zvoleni nikoliv jako jejich kandidáti, ale především jako jejich „koně“.

Za jiných okolností by se dalo očekávat, že Senát, resp. někteří jeho představitelé způsobem, odpovídající (jejich představám) postavení a úrovni Senátu, projeví svou gentlemanskou slušnost (kdyby nějakou měli), uznají porážku svých kandidátů a nově zvolenému ombudsmanovi budou gratulovat (přece se nebudou tak ponižovat , jak kdysi bývalo dobrým zvykem mezi „lepšími“ lidmi (bejvávalo!), potažmo intelektuály. Na místo toho pan profesor etc.

Drahoš osočí (nebo napadne) nového ombudsmana z něčeho, o čem si myslí, že není pravda navzdory tomu, že si o tom štěbetají holubi i vrabci na střeše domu Poslanecké sněmovny ČR. No a pokud jde o pana senátora Drahoše – fakt nezklamal!

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirátka Richterová: já chodila do školy v Los Angeles. Tam dávali dětem snídaně a obědy zdarma   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:45:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A asi hvězda Pirátské strany nechtěla příliš zabrousit do dalšího pokračování. Řekla sice A, ale už nechtěla říct B.

To "A" je totiž úžasná zpráva: já chodila do školy v Los Angeles. Tam dávali dětem snídaně a obědy zdarma, to je lepší, než represe. A jaké je pokračování, paní pohádko o úžasném americkém sociálním zázemí a výchově? To "B" je totiž: pak si daly dětičky nožičky na stůl, a když je pan učitel otravoval s blbým učením, řekli mu, že ho zastřelí. Což se také často dle statistik stane, ale pro úžasnou odbornici Richterovou je to jaksi jenom prkotina.

Komedie, tragedie, nebo tragikomedie, co je dnes za zjevy a výplody v českém parlamentu? I když upřímně, tato prapodivná nemoc se šíří Evropou jak epidemie koronaviru v Číně.

Zatímco ta komedie a tragedie je mezi řadami Pirátů, tragikomedií je to, že se ve finále musíme zastávat Maláčové, protože nikoho nenapadlo, že se ve sněmovně zjeví ještě něco příšernějšího.

Trochu statistiky

Za socialismu byla v ČSSR vymýcena negramotnost: i cikáni uměli číst a psát a podepsat se. To už dnes neplatí a díky dotacím a prapodivné pozitivní diskriminaci nejen stoupá negramotnost, ale s tím počet vyloučných lokalit. (Dnes si říkají Romové)

V USA je 32 miliónů negramotných, což je dle statistik kolem 16% obyvatel. USA jsou vyspělé...

V roce 2018 zemřelo na školách ve Spojených státech vinou střelců 113 lidí. Většinou dětí.

Spojené státy vydávají na zdravotní péči na obyvatele zdaleka nejvíce v rámci zemí OECD (18 % HDP) ale přes 10 milionů lidí zde stále nemá vůbec žádné zdravotní pojištění. A mnozí starší si normálního lékaře nemohou dovolit. Zdravotní pojištění (jak veřejné, tak často i soukromé) pokrývá jen základní služby a za zbytek zákroků tedy občané musí zaplatit extra. Na což více jak 50% občanů USA už nemá. A zdravotní péče je navíc v USA poměrně drahá . (Zkuste porovnat s námi - jak jsme zaostalá zem, kde i ti, co nepracují, mají vše)

Americký vzdělávací systém je prý nekvalitnější na světě

Ale jaksi už se mlčí, že tam kdo nepracuje a neplatí, nemá vzdělání žádné a pak žije celý život na ulici, nebo se srocuje v gangách, kam se neodváží ani samotní policisté. Děti, kterým zaplatíme studium v USA to nadšeně chválí. Americké děti se často zadluží na celý život. Takže zatímco naši pseudostudenti za naše peníze americké školství adorují, 32 miliónů negramotných Američanů mluví jinak. Vystačí si se třemi křížky. A založí gang. Paradoxem ten nejnebezpečnější je v Los Angeles, o kterém bájí Rychterová (Vznik: 1959 Oblast: Los Angeles, Arizona - počet členů: 30 - 50 000 a vraždy, loupeže a drogy jsou základem)

Asi to vše má hodně společného s proměnou společnosti, kterou se nyní snaží prezident Trump zablokovat.

Zatímco v roce 1980 běloši tvořili 79,6 procent obyvatelstva, v roce 2016 to byl již jen 61,3 procent. Pod 50 procent pak má jejich podíl na populaci klesnout kolem roku 2050. Počet dětí bílé pleti klesá, umrtnost stoupá. Opačný trend však v USA zažívají hispánci. Právě jejich porodnost má největší podíl na zvyšujícím se počtu amerického obyvatelstva a očekává se, že k němu v budoucnu přispějí ještě více. „Podíl hispánců narostl z 6,4 procenta v roce 1980 na 17,9 v roce 2016. V roce 2060 to pak bude kolem 29 procent,“ stojí dále ve zprávě.

Ale Richterová je nadšená, čím více asistentů, tím více negramotnosti

„Když mně bylo deset let, tak jsem půl roku chodila do školy v Los Angeles, kde byla rodilou Američankou jen paní učitelka, jinak to byla třída plná přistěhovalců, a tam to bylo tak, že se pozitivně vyzdvihovala docházka, ve třídách byli asistenti a zdarma tam byly nejen obědy, ale i snídaně,“ prozradila poslankyně. (To výše popsané ji nezajímá, z jejích peněz to nejde)

Zdá se, že Piráti už žijí v reálném komunismu, ač proti němu slovně bojují.
My budeme pracovat a platit,
Piráti za to budou žít.


Za socialismu se v ČSSR děti ve škole povinně učily. Žák, který se choval jak kretén, dostal "vejřez", a když to nepomohlo, šel do pasťáku. Dnes je základem školy chovat se jak kretén, nosit kšiltovku, dredy a budoucnost je u hašiše a mobilu. Zatím střelba ještě ne, ale mnozí by to sem z Los Angeles přitáhli. Teprve potom budeme moderní. Američtí.

Foto: Rodinka Ferjenčíkova a Bartoš
Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3047-piratka-richterova-ja-chodila-do-skoly-v-los-angeles-tam-davali-detem-snidane-a-obedy-zdarma

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUŽ JE NÁS 7 869 980   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:40:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kdo poctivě pracují, živí líná, sprostá a primitivní individua, která nikdy pracovat nebudou a žene se sem horda ještě horších, kteří nás nebudou jen vyžírat, ale půjdou nám přímo po krku !

Budeme se bát ozvat se, aby nám ještě nebylo vyčteno nějakou přiblblou ochránkyní práv, že je živíme špatně???

Ať si je vezme na měsíc domů a pak něco říkat do médií. Zrovna tak jako Husejn z OSN, který nás kritizuje a přitom jeho bohatá Saudská Arábie si nevzala jediného imigranta - bratra ve víře se
stejným jazykem i zvyky!

Proč za nabízených 800 miliard Eur, která chtějí věnovat na výstavbu mešit v Evropě, pro ně nepostaví domy a podniky, aby měli práci? Chtějí nás prostě zlikvidovat, naše svobody, kulturu, zvyky a zabrat naše ženy, děti i výsledky tisíce let práce našich předků!

NEDOVOLME TO!!!

Kdybych vylovil zlatou rybku, přál bych si, aby se ženy politiků z nákupu vracely uličkou "černé většiny" po pokálených schodech a měly od nich počmárané a poničené dveře. Aby za rozbitým oknem poslouchali hluk, nadávky, vulgarity a řvaní - lidové umění utiskované menšiny – a napjatě hlídali, kdy se za rohem objeví jejich ratolest, plížící se se strachem ze školy

A aby si vyzkoušely žít bez blahobytu, ochranky a střežených rodinných haciend a třásly se strachy, kdy si je vyhlídne nějaký nadržený imigrant plný testosteronu a znásilní ji, či jak o zvrhlý pedofil bez zaváhání použije ke svému chtíči její malou dcerku a zařadí je tak obě do kolonky "neobjasněné zločiny"!

Toto už se totiž běžně děje v Německu, Francii, Anglii, Švédsku, prostě všude tam, kde je vítali s otevřenou náručí a oni už jsou rozlezlí a přesvědčují nás, že jsou pány území, která zabrali!!!

V Anglii říkají znásilněným holčičkám "EASY MEAT" - snadné maso!!! Soudci se jich bojí a odsoudí raději místní obyvatele.

Opravdu Vám to nedochází, páni poslanci a senátoři, nebo máte pocit, že Praha je daleko a vás se to stejně netýká, neboť to vaše ochranka nedovolí? Kolik z vás by je chtělo mít za sousedy?

Nebo si tímto způsobem zvete k udržení své moci další miliony nových voličů a hodláte z nich udělat ozbrojené Lidové milice jako Merkelová? Tam již údajně chodí po městech a upozorňují na nevhodné oblečení, zakazují Rakušákům jódlovat, chodit se psy, kde se pohybují muslimové, neboť je to nečisté.

Všechno je uráží a salámovou metodou odkrajují stále více našich práv a zvyků ve jménu diskriminace a práva šária.

Někteří starostové měst již vyvlastňují nadměrné byty, aby měli ubytování pro imigranty, vlastní vojáky vystěhovali z kasáren do stanů, blíží se zima a vůbec jim to není blbé.

Kdy začnou totéž dělat i naši přisluhovači EU s námi?!

Dr. Hnízdil kdysi napsal, že vláda tím, že stresuje svůj národ nekompetentním rozhodováním, podporováním korupce a zlodějin a vytvářením nejisté budoucnosti, je přímo odpovědná za kvalitu zdraví národa!

Musím s ním souhlasit jen napůl, vláda je totiž nyní přímo odpovědná nejen za naše zdraví, ale přijímáním kvót a příkazů z Unie již dnes ohrožuje i naše životy!

Ale na to jsme jí ve volbách mandát nedali.

Pokud si pamatuji, žádná z volených stran neměla ve svém programu z nás islamizací naší země nadělat otroky!

ISLÁM není slučitelný s jakoukoli demokracií, je to TROJSKÝ KŮŇ V EVROPĚ !

Čím víc nás bude nesouhlasit, tím více se budou nuceni i politici zamýšlet nad svou i naší existencí.

Zlo využije vždy náš soucit jako slabinu ve svůj prospěch!

My jsme je sem nezvali, ani je tady nechceme!

NECHCEME BÝT DISKRIMINOVANÍ VE VLASTNÍ ZEMI A ZE SVÉ PRÁCE ŽIVIT DARMOŽROUTY ODKUDKOLI! CHCEME BEZPEČNOU BUDOUCNOST A SVOBODY PRO NAŠE DĚTI ! A POKUD NAŠI POLITICI NECHTĚJÍ BOJOVAT ZA NAŠE PRÁVA A BRÁT OHLEDY NA NAŠE POŽADAVKY, MUSÍ BÝT ODVOLÁNI, JSOU NÁM NA NIC !

Kdo souhlasí, po přečtení změň a přidej o jeden stupeň vyšší číslo, ale musíš kliknout na přeposlat a pak jej přepsat!

Souhlasím 7 869 980


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZbraň nebo nákaza?   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:31:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zásadní a nejdůležitější otázka rozporuplné debaty o koronaviru z Wu- chanu zní: byl uměle „ozbrojen“ tak, aby se šířil rychleji a zabíjel houfněji? Epidemie vstupuje do období zlomu nebo průlomu.

Před dvěma roky universita ve Wu-Chanu otevřela Institut virologie, špičkovou biologickou laboratoř s nejvyšším stupněm bezpečnosti pro zkoumání a pokusy se smrtelnými viry. Je možné, že 2019-nCoV z ní unikl, ale není zcela vyloučeno, že mohl přijít odjinud. Věřte, co chcete a máte stejnou šanci uhodnout pravdu, která nejspíše zůstane neprokazatelná.

Mnohem naléhavější je otázka zda jde náhodný výskyt nákazy nebo o biologickou zbraň?

Bílý dům požádal americké vědce a lékařské výzkumné pracovníky, aby prozkoumali původ nového koronaviru, který za necelé dva měsíce způsobil víc úmrtí jako SARS za půl roku svého trvání, Komentátor televize ABC dodal, že šetření by se mělo vnést jasno do sporu, zda 2019-nCoV nebyl v laboratoři uměle pozměněn. Washington Post napsal, že řada senátorů projevila nespokojenost s nedostatkem informací, které federální vláda poskytuje státům unie.

Profesor Francis Boyle, jeden z autorů amerického zákona o uplatňování Konvence o biologických zbraních v rozhovoru s časopisem Geopolitics and Empire prohlásil, že 2019-nCoV. je „zbraní biologického ničení a že Světová zdravotnická organizace o tom ví“. Podle něho virus „ozbrojila Čína, protože její vláda se po jeho náhodném úniku„zpočátku snažila tuto skutečnost utajit a dnes podniká drastická opatření, aby epidemii zkrotila.“ Jako příklad uvedl, že šestnáct měst s víc jak padesáti miliony lidí je v karanténě.

Postoj Dr. Boyla je v příkrém rozporu s obecně přijatým tvrzením, že epicentrum viru bylo na rybím tržišti, kde se prodávají také speciality čínské kuchyně jako jsou kočky, hadi a netopýři, podezřívaní ze šíření koronavirů.

Britský autoritativní lékařský časopis Lancet ve studii nadepsané „Klinické rysy pacientů s novým koronavirem z Wu-chanu, uveřejněné 24. ledna skupinou čínských lékařů potvrdil, že první zjištěný případ infekce 2019 n-CoV je z 1. prosince, a že pacient nebyl na rybím trhu ani v jeho blízkosti.

Igor Nikulin, bývalý člen Komise OSN pro biologické a chemické zbraně, tvrdí, že mluvil s čínskými kolegy, kteří jsou přesvědčeni, že 2019-nCoV byl vypěstěný v laboratoři jinde než v Číně. Řekl: (Virus) „může být prospěšný pro americké korporace, které vyvíjejí taková nová onemocnění pro zisk z prodeje léčiv a vakcín.“ Podle Nikulina USA je jediná země, která má čtyři sta vojenských biologických laboratoří, nejen kolem Ruska, ale také kolem Číny.

V době epidemie SARS v roce 2OO2 hodně Číňanů podezřívalo Spojené státy, že zahájily proti nim bakteriologickou válku. Epidemie poměrně rychle odezněla a podezření též. Nepřekvapuje, že se nyní vrací s odůvodněním, že USA má v úmyslu oslabit čínskou hospodářskou dominanci ve světě a umenšit přitažlivost ekonomicko-politického modelu, který Čína nabízí chudým zemím v Asii, Africe a Latinské Americe.

Není od věci, že Agentura amerického ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty (DARPA) v minulých letech vydala miliony dolarů na pokusy s netopýry a s genetickými změnami koronavirů. Tato agentura spolupracuje se soukromou výzkumnou univerzitou Duke v Durhamu v Severní Karolíně, která je partnerem Institutu virologie ve Wu-chanu.

V současné době DARPA řídí úsilí svých „strategických spojenců“, pracujících na vývoji vakcíny, která by pokrotila epidemii a vyhrála jackpot na farmaceutickém trhu.

Čínské sdělovací prostředky rozhlašují oficiální verzi, podle které smrtící virus nebyl uměle vytvořen. „Doufám, že národní virologický department případ vyšetří a zbaví nás veškeré viny,“ prohlásil ředitel wu-chanského Institutu virologie.

Peking vydává optimistická prohlášení, že počet úmrtí začíná klesat a počet uzdravení stoupat v důsledku včasných a účinných opatření proti epidemii a nových léčebných postupů. Jestliže tato tendence se potvrdí a bude pokračovat, a když se podaří 2019-nCoV v dohledné době zkrotit, můžeme si oddechnout. Nebyl „ozbrojen.“ Sledujme grafické znázornění růstu či poklesu infekce a úmrtí ve světě.

Neočekávejme, že Peking ukáže prstem na sebe jako na náhodný zdroj úniku 2019-nCoV viru, nebo na někoho jiného, kdo měl motiv, prostředky a možnost jej rozptýlit. I kdyby virus vypěstovala CIA nebo DARPA, Čína by měla stejný zájem na tom jako Washington, aby tuto skutečnost utajila, jinak by vznikl causus belli a na válku není Čína připravena.

Celá Čína uctila památku Dr. Li Wenlianga, který jako první lékař už v minulém prosinci varoval všechny své kolegy, že jeho pacient zemřel na nový virus podobný SARS. Policie a místní úřady mu přikázaly aby mlčel a nevyvolával paniku. Ošetřoval pak nemocné ve Wu-chanu bez ochranné roušky, nakazil se a minulý čtvrtek zemřel. Zprávu o jeho smrti shlédlo na sociálních sítích 1.5 miliardy lidí. V Číně vyvolala vlnu zármutku, hněvu a nedůvěry k vládě, jaká v poslední době nemá obdobu.

Osud Dr. Li Wenlianga budiž mementem pro Světovou zdravotnickou organizaci, která vyhlásila boj proti panikářům a konspirátorům na sociálních sítích. Pamatujme, že cejch konspirativní teorie vymyslela CIA, aby zpochybnila svědectví, že Oswald nebyl jediným střelcem v Dallasu. Ten cejch je často jako falešné peníze, které razí sběř a pak je běžně používají bezelstní lidé.

Jan Vítek

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8196-zbran-nebo-nakaza.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané nad Prahou   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:22:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou události, které se u nás nepřipomínají, nehodí se totiž do politické režie. Proto se dělá, že se to vůbec nestalo, případně se dějiny upraví. Hledají se jiné zástupné události, proto kácíme sochy hrdinů, přebarvujeme dějiny. Kdo dnes vzpomene, že před 75 lety - 14. února 1945- padaly americké bomby na Prahu?

Praha tehdy hořela, sanitky i hasiči s houkáním projížděly městem. Zoufalí lidé hledali své děti. Kdo to dnes ví? Ten den našla smrt u Emauz i hudebně nadaná 16letá Eva Ladová, dcera Josefa Lady. Nebyla jedinou…

Přitom v únoru 1945 byl konec války již v dohledu. Velkoněmecká Říše mlela z posledního. Rudá armáda bojovala na území Německa, Svobodův 1. čs. armádní sbor již osvobozoval Československo. Na Krymu skončila Jaltská konference (4.-11.2) zaměřená k poválečnému uspořádání světa. Státníci Stalin, Roosevelt, Churchill si podali ruce. Svět se těšil na mír.

14. února 1945, několik dní po Jaltě, 8. armáda USAAF poslala nad Německo kolem 2000 letadel. Cílem tohoto náletu se stalo město Drážďany. které neměly žádnou strategickou hodnotu, přesto měly být zničené. Nálet nepřežilo 50 000 lidí.

Dalším cílem byla Praha. 60 létajících pevností B-17, svrhlo 152 tun pum. Nálet si vyžádal kolem 700 mrtvých a 1400 zraněných. Praha vedle civilních obětí, sčítala i veliké materiální škody, kolem stovky domů bylo zcela zničeno, stovky dalších těžce poškozeno. Zcela shořel vzácný benediktinský klášter Na Slovanech, byla zničena veliká židovská synagoga na Vinohradech.

A tak i po 75letech se vznáší velké otazníky nad smyslem tohoto amerického únorového náletu nejen na Drážďany, ale i na Prahu. Desetitisíce lidí v závěru války zcela zbytečně zahynulo. Byly zničeny historické skvosty. Některé proluky v Praze zmizely teprve nedávno. Byla to jen malá kapička hrůzy, kterou prožívali lidé ve Varšavě, Stalingradě, Leningradě... Ale i tak zřejmě zbytečná.

Praha byla cílem amerických náletů následně i v březnu 1945. Cílem se staly zejména libeňské a vysočanské továrny. I tento nálet přinesl další stovky obětí. Týden před koncem války byla zničena i plzeňská Škodovka. Ten spěch ke konci války budí stále otazníky. Mělo to změnit průběh války, nebo šlo spíše o poválečné rozdělení světa. Po Jaltě se už vědělo, kam bude Československo patřit. A zde bude nejspíše ta pravda…

Letos si budeme připomínat 75. výročí konce 2. světové války. Poslední pamětníci odcházejí. Kdysi někdo moudrý řekl: „Historie není, pokud není připomínána“.

Přemysl Votava
Místopředseda strany Národní socialisté
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChce se mi zvracet, Jourová…   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:20:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimír Putin jak známo formuloval časový sled a příčiny 2. světové války následovně K že k uzavření paktu Moskvu donutily předchozí kroky západních zemí, například mnichovská dohoda z roku 1938. V té Francie, Británie a Itálie souhlasily s postoupením československého pohraničí obývaného tehdy převážně německy hovořícím obyvatelstvem nacistickému Německu. Putin zároveň připomněl, že Polsko se po mnichovské dohodě podílelo na dělení Československa, když obsadilo Těšínsko a část Oravy a Spiše.

Samozřejmě, že zejména mnichovská dohoda, kdy za stejný zasedli představitelé tzv. evropských demokracií Francie a Británie, premiéři Daladier a Chamberlain spolu s představiteli německého nacismu a italského fašismu a rozhodli bez možnosti účasti Československa o odstoupení pohraničního území ve prospěch Německa.

Je nestoudné, že Jourová ostře napadla prezidenta Putina, že překrucuje historii.

Putin chrání pravdu a ještě před několika lety takto pojímal celý svět začátek druhé světové války a to co jí předcházelo.

Byli to Poláci, kteří za vlády Pilsudského připravovali spolu s Německem tajný útok na Rusko, byly to západní velmoci, zejména Británie, která tak dlouho oddalovala uzavření dohody s Ruskem, až mu nezbylo se zajistit po svém. Dohoda Ribbentropp – Molotov byla nikoliv příčinou 2. světové války, ale důsledkem absolutního morálního i politického selhání tzv. západních demokracií.

Ať už byl Stalin jakýkoliv, je zřejmé, že v září 1938 byl Sovětský svaz připraven přijít nám na pomoc a to i v případě, že tak neučiní Francie.

Jourová zrazuje český národ, její dezinformace ale odpovídají naturelu jeden nepatrné menšiny naší veřejnosti.

Její chování je neodpustitelné a kdyby zítra odstoupila z funkce eurokomisařky, tak je už pozdě.

Ale nejen to. Každý ví, že toto stanovisko, které rozhodně v Česku je přijímáno jen okrajovými opozičními silami, bylo schváleno Evropským parlamentem.

Ostudně se zachovali i všichni naši europoslanci, s výjimkou Kateřiny Konečné.

Mistr Jan Hus se pro pravdu nechal upálit. Ti naši za královské platy jsou schopni hlasovat pro jakoukoliv lež.

Stydím se za vás Jourová, stydím se za naše europoslance.

Chce se mi zvracet.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoláci: Národní právo musí stát nad Unijním!   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:15:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle posledního průzkumu United Survey pro Dzennik Gazety Pravnej má většina (63%) polských občanů za to, že národní polské právo musí stát nad unijním a ne naopak. A nadřazenost polské Ústavy nad unijním právem považuje za patřičnou až 78% Poláků. Vládnoucí strana Právo a spravedlnost v tom vidí potvrzení svých kroků.

Profesorka práv ze Slezské univerzity Genowefa Grabowska to komentuje tak, že Poláci jsou sice celým srdcem a duší pro EU, ale intuitivně přiznávají Polské ústavě prioritu. Grabowska dodává, že pokus o nadřazení ústavy EU nad ústavy členských zemí kdysi ztroskotal na zamítavém stanovisku Francie a Holandska, a takový právní pořádek nemá tedy dnes žádnou zákonnou oporu. Většina zemí EU upřednostňuje svůj právní řád, což je rozumné, dodává prof. Grabowska.

Intence Bruselu a jeho činovníků se tak příkře rozcházejí s demokratickými zájmy občanů. Obavy občanů o ohrožení demokracie v EU totalitním komplotem bruselské věrchušky se tak jeví důvodné. To je na zaslání ostré diplomatické nóty do Bruselu a na předvolání si polskou vládou na kobereček kompetentního představitele EU k podání udržitelného vysvětlení.

Zdroj: https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/129371/wiekszosc-polakow-prawo-krajowe-jest-wazniejsze-niz-unijne.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři obrany zemí NATO se dohodli na posílení mise v Iráku   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:12:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministři obrany zemí NATO se dohodli na posílení mise Aliance v Iráku v koordinaci s Bagdádem. Uvedl to generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Stoltenberg již dříve uvedl, že NATO plánuje obnovit výcvikový program pro armádu v Iráku, pokud o to požádá irácká strana. Podle jeho slov Aliance pořádá vhodné konzultace s iráckou vládou, a to i na úrovni předsedy vlády, ministra zahraničí a prezidenta.

„NATO zintenzivňuje boj proti mezinárodnímu terorismu. Ministři obrany se dohodli na posílení výcvikové mise NATO v Iráku v úzké spolupráci a koordinaci s iráckou vládou,“ napsal Sotltenberg na Twitteru.

​Situace na Blízkém východě

Výcviková mise NATO v Iráku byla pozastavena v lednu 2020 po atentátu na íránského generála Kásima Sulejmáního, ke kterému došlo u letiště v Bagdádu. Již předtím ale došlo k jistému vyostření situace na Blízkém východě, a to po útoku amerických vojsk na objekty šíitského hnutí Katáib Hizballáh v Sýrii a Iráku koncem prosince. Stoupenci tohoto hnutí následně zahájili útok na diplomatickou misi USA v Bagdádu.

Právě poté došlo k útoku na již zmíněného generála Sulejmáního. Kromě něj byl zabit také náměstek náměstek velitele irácké šíitské domobrany Abú Mahdí al-Muhandis. Oba dva podle názoru Spojených států zorganizovali útok na velvyslanectví.

V noci na 8. ledna zaútočil Írán raketami na americké základny v Iráku a označil to za pomstu za Sulejmáního vraždu.

Donald Trump a velení Pentagonu nejprve tvrdili, že při útoku nebyl nikdo zraněn, ovšem po nějaké době museli přece jen uznat, že k jistým zraněním došlo. Nutno podotknout, že jejich počet se přitom neustále zvyšoval. Nejprve se uvádělo, že zraněných vojáků je 11, později 34, o několik dnů později 50. Poslední lednový den však v Pentagonu oznámili, že jich bylo zraněno 64 a nakonec vyšlo najevo údajných 109 zraněných!

Ve stejný den došlo také k tragédii, kdy letadlo společnosti Ukraine International Airlines, které letělo z Teheránu do Kyjeva, havarovalo brzy po odletu. Zahynulo všech 176 lidí na jeho palubě. Íránští vojáci prohlásili, že ukrajinský Boeing byl sestřelen náhodou a že to zavinil lidský faktor.

Letadlo totiž bylo považováno za „nepřátelský cíl, tedy raketu s plochou dráhou letu. V Íránu přitom podotkli, že se očekával útok ze strany USA, v souvislosti s tím byly systémy protivzdušné obrany uvedeny do bojové pohotovosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BuRZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1425 sec,0.0527 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,696kB