Úterý 03 listopad 2020
Zastřelený útočník ve Vídni bydlel. Kdo je za útokem? Vedou stopy k turecké tajné službě MIT?   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 17:34:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera večer zaútočila na šesti místech v historickém centru Vídně skupina teroristů vyzbrojených automatickými puškami a výbušninami na civilisty sedící na zahrádkách a uvnitř restaurací a barů. Podle večerních zpráv při útoku jednoho člověka zavraždili a 15 dalších zranili – z toho 7 těžce. Rakouské policii se podařilo jednoho z útočníků zastřelit. Ještě kolem půlnoci ležel na ulici, protože byl vyzbrojen i pásem s výbušninou, k jehož likvidaci musela být povolána pyrotechnická jednotka.

Teroristé si k útoku vybrali poslední večer před lock-downem, kdy do ulic vyrazila spousta lidí. Kancléř Sebastian Kurz (OVP) na noční tiskové konferenci oznámil, že útočníci jsou těžce vyzbrojeni a zřejmě prodělali profesionální výcvik.

Totožnost útočníků policie zatím nezveřejnila. Během noci stále ještě probíhal zátah a hledání zbývajících útočníků. Byl prohledán byt zastřeleného atentátníka. Troufám si však odhadovat, že i když se první ze série útoků odehrál před uzavřenou synagogou, nepůjde v tomto případě zřejmě o útok primárně na židovskou komunitu. Podle rabína Schlomo Hofmeistera, který útok viděl z okna, pachatelé stříleli na restauraci plnou lidí. Pás s výbušninou, který měl mrtvý na sobě, velmi často v minulosti použili islámští teroristé při útocích po celém světě.

Nápadná je ještě jedna shoda okolností. Minulý týden uskutečnili islamisté několik vražedných útoků ve Francii. Během víkendu napadala skupina mladých tureckých výtržníků kostel ve Vídni. Před tím páchali turečtí migranti řadu výtržností po celém Řecku. Domnívám se, že nejde o pouhou shodu náhod. Rakousko a Francie jsou jediné dvě členské země EU, které pevně stojí za Řeckem, na než soustavně útočí Turecko s cílem připravit jej o ostrovy obklopené ložisky ropy a zemního plynu.

Blíží se prosincové zasedání Rady ministrů zahraničí EU, která má vyhodnotit chování Turecka po letní pohrůžce uvalením sankcí, pokud nepřestane narušovat řeckou a kyperskou suverenitu. Turecko i přes letní výhrůžku sankcemi z Evropské rady celý podzim pokračuje v „průzkumech“ řeckých a kyperských výsostných vod a vzdušného prostoru těžními loděmi, válečnými fregatami a plně vyzbrojenými stíhačkami F-16. Řecká a kyperská vláda vyzývají ostatní země EU ke splnění slibu z léta. Řekové a Kypřané v létě stáhli své veto proti sankcím na Bělorusko výměnou za slib uvalení ekonomických sankcí na Turecko, pokud budou Turci pokračovat v jejich napadání.

Turecký prezident Recep Erdogan se pohrůžky z Evropské rady nezalekl. V posledních týdnech dokonce zvýšil počet vojenských lodí operujících v pobřežních vodách Řecka Kypru. Příjde mi velmi podezřelé, že právě nyní probíhají vražedné útoky zrovna ve dvou zemích, které pevně stojí za napadeným Řeckem a Kyprem. V Rakousku po jarním násilí tureckých výtržníků ve vídeňské čtvrti Favoriten spolkový ministr vnitra Karl Nehammer (OVP) zveřejnil informaci o tom, že podnět k násilným útokům vzešel od agentů turecké tajné služby MIT. Během podzimu rakouské bezpečnostní složky zakročily proti řadě radikálních imámů a uzavřely vetší množství mešit financovaných přímo z tureckého hlavního města Ankary.

Mám vážené podezření, že včerejší vraždění ve Vídni, stejně jako útoky islamistů ve Francii, nařídil někdo za Bosporem. Dovolím i na tomto místě připomenout dva projevy tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Turecký despota 26. 10. 2020 opakovaně veřejně prohlásil, že „muslimové v EU, zejména ve Francii jsou napadáni a diskriminováni“. V druhém projevu proneseném Erdoganem v mešitě z úst tureckého diktátora zaznělo, že „miliony muslimů jsou nuceny násilně konvertovat ke křesťanství skrze misionáře a jejich děti jsou jim odebírány a že muslimští bratři a sestry čelí obrovské diskriminaci a násilí zejména ve Francii a Rakousku“.

Pro některé islamistické fanatiky, stejně jako pro spící buňky teroristických organizací typu ISIL nebo Al-Kaida, jimž turecká tajná služba v Sýrii dodává zbraně a vybavení, tyto projevy mohly být kódovým voláním „jděte zabíjet!“

Není to zdaleka poprvé, kdy vážený spojenec v NATO a kandidátská země vstupu do EU ústy svého prezidenta vyhrožuje Evropě. Už v roce 2017 Erdogan prohlásil, že žádný Evropan nebude bezpečný v ulicích svého města, nepřestane-li se Evropa chovat „nacisticky a rasisticky“.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Paříži byl zadržen muž s mačetou   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 13:49:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Orgány činné v trestním řízení zadržely dnes, 3. listopadu, muže s mačetou. Stalo se tak na východě Paříže, sdělil novinářům policejní zdroj.

Policie zatkla muže v jeho hotelovém pokoji poté, co byl již dříve v úterý viděn, jak se prochází po centru Paříže s mačetou, uvedl policejní mluvčí.

Kolem 11:30 hod hlásilo několik kolemjdoucích podle mluvčího „muže ozbrojeného mačetou v chodbách metra ve stanici Père-Lachaise“.

„Zatím nebyly žádné oběti. Vyšetřování stále pokračuje,“ dodává se.

Podle zpráv policie ulici Chemin-Vert uzavřela. Další důstojníci zaujali pozice na střeše budovy několik desítek metrů od stanice metra.

Provoz zde byl znovu obnoven kolem 12:30 hod.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EkZ4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivně: Uniklý dokument z nejmenované olomoucké nemocnice s pokyny pro kódování výkonů zdravotní péče v souvislosti s COVID-19 ...   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:39:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivně: Uniklý dokument z nejmenované olomoucké nemocnice s pokyny pro kódování výkonů zdravotní péče v souvislosti s COVID-19 odhaluje, jak se v České republice vyrábí ta obrovská čísla pozitivních a hospitalizovaných pacientů, kvůli kterým prý kolabují nemocnice! Dokument odhaluje instrukce lékařům, jaké kódy mají uvádět do zdravotních výkazů pacientů, aby nemocnice za virové pacienty dostaly více peněz, než kdyby v nemocnici leželi jenom jako obyčejní pacoši, ze kterých na bodovém ohodnocení z pojišťoven se tolik “nevytočí” na úhradách! Dokument prokazuje, že lékaři mají nařízeno označovat zemřelé s pouhým pozitivním testem za oběti COVID-19 stejně, jako kdyby opravdu zemřeli na virus!

Redakce Aeronetu jako první server v ČR přináší jeden z nejvýbušnějších materiálů těchto dnů, který dokazuje umělé a úmyslné navyšování počtů hospitalizovaných osob na COVID-19 v českých nemocnicích, a rovněž dokazuje systém a postup, jakým nemocnice čerpají od zdravotních pojišťoven bonusy a vyšší bonifikace na úhradách za to, když hospitalizované pacienty vedou jako s nákazou COVID-19 nebo jen s podezřením na COVID-19. Jeden z lékařů nejmenované olomoucké nemocnice, který se už nemůže na toto dál dívat, pod podmínkou přísné anonymity, protože riskuje ztrátu zaměstnání, nám do redakce postoupil oskenovanou kopii interního nemocničního manuálu pro lékaře.

Podle něho mají do informačního systému o pacientech uvádět specifické kódy pro označení nemocí, výkonů a úkonů pro zdravotní pojišťovny, aby nemocnice od pojišťoven dostala více peněz díky tomu, že pacienty bude deklarovat v maximální míře jako pacienty s podezřením, s pozitivitou, či jako pacienty na pozorování v souvislosti s COVID-19. Dokument je natolik výbušný, že je velice pravděpodobné, že ve zmíněné nemocnici dojde po našem uveřejnění k vyšetřování, kdo stojí za únikem manuálu, každopádně veřejnost má právo vědět, jak se v České republice ve velkém uměle vyrábí tzv. nemocniční a lůžková krize.

Vedení nemocnice instruuje lékaře, jak kódovat příchozí pacienty v nemocnici, aby za ně pojišťovna zaplatila více, pokud budou pozitivní na virus, anebo podezřelí na virus

Uniklý dvoustránkový dokument hned v úvodu odhaluje, že pacienti ihned po příjmu do nemocnice jsou automaticky otestováni na SARS-Cov-2, ale protože došlo k otestování na virus, automaticky se jim do zdravotní dokumentace zadává úhradový kód U69.75 pro zvýšenou úhradu od zdravotní pojišťovny v souvislosti s pozorováním pacienta v izolačně zabezpečeném prostoru nemocnice, na což se čerpají bonifikační příplatky od pojišťovny.

Kdyby pacient nebyl otestován na SARS-Cov-2, nemohl by ležet na izolovaném úseku s vyšší úhradou od pojišťovny. Je to naprosto geniální business a zdroj peněz pro nemocnici. Každý příchozí je povinně otestován na SARS-Cov-2 a automaticky jde na pozorování pro podezření, že je infekční. Tady začíná ten neuvěřitelný kolotoč peněz, ze kterého doslova přechází zrak, posuďte sami a hlavně si sedněte, ať to s vámi nepraští.Pokud je u osoby druhý nebo až i třetí den potvrzena pozitivita (během toho čekání běží od pojišťovny vyšší platby), lékaři mají nařízeno překódovat pacienta a přidělit mu nový kód U07.1 pro označení, že jde o pozitivního pacienta na COVID-19. V dokumentu jsou lékaři upozorněni, že od tohoto okamžiku nemocnice dostává od pojišťovny zvýšené úhrady za péči o pacienta, tzv. bonifikaci. A teď pozor, to je pecka, co teď přijde.

V dokumentu je tučně a podtrženě zdůrazněno, že oba dva zmíněné kódy musí být ve zdravotní dokumentaci pacienta uvedeny jako vedlejší diagnóza VDG, tedy vedle ještě jiné, tedy hlavní diagnózy HDG. Nemocnice tak dostane od pojišťovny zaplaceno dvakrát a naproti úkonům za hlavní i vedlejší diagnózu. Tím je ovšem potvrzeno a odhaleno, že COVID-19 v českých nemocnicích není hlavní diagnózou, není hlavním onemocněním, a to znamená, že všechny informace v médiích v ČR o kolabujících nemocnicích primárně kvůli koroně jsou uměle vyrobené pomocí tohoto neuvěřitelného kódování a vytáčení peněz ze zdravotních pojišťoven.

Dokument lékařům radí, že virová nákaza má být pouze vedlejší diagnózou pacientů k jejich skutečné hlavní diagnóze, protože to vytočí od pojišťovny daleko více peněz

Pokud to stále nechápete, k čemu dochází, tak to vysvětlím ještě jednou. Do nemocnice přichází pacienti se žlučníkem, se slepým střevem, s kolikou, na operaci zad, s bolavou nohou atd. Jakmile přijdou do nemocnice, okamžitě a povinně podstoupí test na SARS-Cov-2 a vůbec ani nechtějte vědět, jak ten test asi tak vyjde, když ho provádí ta samá nemocnice, která je finančně zainteresována na zvýšených úhradách od pojišťovny, když test vyjde pozitivně. Haleluja!

Přímo nemocnice je tak motivována k tomu, aby co nejvíce testů vycházelo pozitivně, protože nemocnice na tom vytočí peníze od pojišťovny. Je v tom totiž motivační mechanismus. Když člověk bude negativní na virus, nemocnice dostane od pojišťovny zaplaceno jenom za běžnou operaci a za běžné lůžko na běžném oddělení. Pacient prostě bude mít jenom HDG, hlavní diagnózu a šmitec. Jenže, když ho nemocnice pozitivně otestuje, a neptejte se jak, tak v tu ránu pacient s hlavní diagnózou žlučníku dostane ještě VDG, vedlejší diagnózu nakažení Covidem. A to je pro nemocnici terno!V tomto okamžiku musí být pacient veden v izolovaném režimu, na chráněném oddělení s vysokými úhradami od pojišťovny, zákroky na HDG musí být prováděny v režimu izolace, aby se lékaři při operaci žlučníku nenakazili koronou, to generuje další platby od pojišťovny, personál potřebuje ochranné pomůcky a má nárok na rizikové příplatky, další platby od pojišťovny, a vzhledem k tomu, že nemocnice testují na SARS-Cov-2 úplně každého Frantu nebo Lojzu, kteří přijdou do nemocnice s úplně čímkoliv, tak potom je jasné, že rostou čísla pozitivně hospitalizovaných osob do nebes, nedostává se lůžek v nemocnicích, protože všechna jsou postupně přebudována na izolované prostory pro pozitivně otestované.

Nemocnice dostane ze ležáka s “koronáčem” na pokoji jenom 3 000 korun od pojišťovny, pokud tam bude ležet jenom s virem jako s hlavní diagnózou a nebude v kritickém stavu

Pokud by nemocnice pozitivně testovanou osobu zařadila s kódem U07.1 nebo U69.75 do HDG, tedy hlavní diagnózy, nemocnice by za celý pobyt pacienta v nemocnici dostala od pojišťovny jenom 3 000 Kč. To, co nemocnicím vydělává peníze, jsou lékařské výkony HDG prováděné s virovým rizikem na VDG. Když přijdete do nemocnice se žlučníkem a vedle toho vám pozitivně otestují Covid-19, nemocnice za operaci žlučníku v rizikovém infekčním prostředí Covid-19 vytočí na úhradách od pojišťovny naprosto neskutečné peníze, v řádech mnoha desítek a hlavně stovek tisíc korun. Pokud člověk ale přijde jenom s virem a s ničím jiným, a nemá těžký průběh, že by byl na ventilátoru, na Remdesiviru a v ohrožení života, tak nemocnice za ležícího pacienta s Covidem dostane jen 3 000 Kč.

Pacient s VDG na Covid-19 a s HDG na jinou nemoc nebo zákrok je převeden do kódové skupiny Z29.0 a musí být v izolaci, to vyžaduje zvýšenou hygienu, bezpečnost a lékaři jsou upozorňováni, že všechny úkony musí pod tímto kódem bodovat a vykazovat, aby pojišťovna úkony bonifikovala jako úkony prováděné s vyšším rizikem pro lékaře, kde je mnohem vyšší úhrada od pojišťovny. Kasacink!

Nemocnice varuje lékaře, aby nepsali do zdravotní dokumentace, že virus COVID-19 nebyl laboratorně prokázán

A teď přijde další pecka. V bodě “d” je v dokumentu uvedeno varování lékařům, aby do zdravotní dokumentace nikdy neuváděli kód VDG U07.2, který v překladu znamená, že virus COVID-19 nebyl laboratorně prokázán. V dokumentu se doslova uvádí:

Jedná se o nouzovou DG, která se zatím nesmí používat, nemá absolutně žádný vliv na úhradu a má naprosto jiný význam, než si někteří lékaři myslí. Tato VDG se bude používat až v momentě, kdy již nebude technicky možné zvládat testování všech pacientů v laboratoří s ohledem na masivní rozvoj pandemie a lékaři COVID-19 budou nuceni diagnostikovat klinicky nebo epidemiologicky. V této chvíli úhradová vyhláška VDG U07.2 nezná, a tím pádem nenáleží k takové hospitalizaci žádná bonifikace. Používejte pouze dvě známé a důležité VDG, a to: U69.75 při podezření a negativitě a U07.1 při pozitivitě testu.

A je to venku, přátelé. V dokumentu přímo nemocnice radí lékařům, aby do výkazů u pacienta neuváděli, že při PCR laboratorním testu nebyl virus prokázán, namísto toho mají do výkazu uvádět vždy a pouze jenom pozitivní výsledek testu, tedy kód VDG U07.1, anebo podezření na virus, kód VDG U69.75, prostě jenom jedno nebo druhé! A přímo v citovaném textu se uvádí, že kód VDG U07.2 o tom, že virus nebyl laboratorně zjištěn, se bude do dokumentace uvádět až ve chvíli, kdy kapacity nemocnice budou kolabovat pod náporem pandemie a lékaři budou diagnostikovat virus nikoliv laboratorně, ale jenom klinicky, anebo epidemiologicky. To je pecka! A je to venku, dámy a pánové! Panečku, skandál za bílého dne!

Zemřelý pacient s pozitivním testem na COVID19 je vykazován stejným kódem jako pacient, který zemřel na COVID-19… a je to venku!

A to pořád není všechno, protože lékař, který nám dokument zaslal, nás upozornil ještě na odstavec “f”, ve kterém se píše o zemřelých v nemocnici. Posuďte sami:

f) Pro kódování mortality (v Informačním systému List o prohlídce zemřelého, LPZ)

Používejte kód U07.1 k vyznačení příčiny úmrtí na LPZ V části I., pokud bylo úmrtí způsobeno onemocněním COVID-19 způsobeného virem SARS-CoV-2, nebo v části II., pokud tato diagnóza k úmrtí přispěla. Řiďte se obecnými pokyny pro vyplnění příčin smrti.


A je to rovněž venku, přesně tak, jak se na alternativě psalo a proslýchalo již mnoho měsíců. Teď to máme černé na bílém. Nemocnice lékařům radí, že pokud pacient zemře, do listu o prohlídce zemřelého se má uvést, že buď zemřel na SARS-Cov-2, anebo zemřel s virem SARS-Cov-2. A dovedete si představit, že těžko budete hledat lékaře a nemocnici, kde by měli tu odvahu, že by do dokumentace napsali, že pacient sice měl Covid-19, ale ten se na úmrtí nepodílel, nijak k úmrtí nepřispěl. A to je přesně ten důvod a pojistka nemocnice, proč v bodě “d” zakazuje lékařům do dokumentace uvádět, že virus nebyl laboratorně zjištěn, protože kdyby pacient potom zemřel, těžko by šlo potom od pojišťovny čerpat úhrady za manipulaci s infikovaným a zavirovaným tělem zemřelého.

Umělá výroba virové krize s hospitalizovanými pacienty v ČR je odhalena

Jak sami vidíte, v českých nemocnicích jede obrovský business s Hoaxidem-19 v takovém měřítku, až se z toho tají dech. Doslova to připomíná činnost mafie, kdy v kšeftu jedou úplně všichni, lékaři, sestry, patologové, vedení nemocnic, pojišťovny, ministerstva. Všichni to vědí, všem to vyhovuje. Nemocnice na tom vytáčí neskutečné zisky, pojišťovny čerpají velké peníze od státu a EU na platbách pro zvládání koronavirové krize, ministerstva jedou pro změnu politickou agendu omezování pohybu a svobod obyvatelstva, a vláda se kvůli tomu zadlužuje, protože zavírá ekonomiku a musí si na státní rozpočet půjčovat u ECB skrze mamutí úvěry od Evropské unie. Takže, jdete do nemocnice na operaci kyčle. Tam vám ve dveřích strašidlo v bílém biohazard obleku strčí špejli do nosu a druhý den se dozvíte, že máte koronáče. V tom okamžiku nemocnice začne na vašem pobytu od pojišťovny vytáčet neskutečné peníze, aniž byste to tušili.

Kromě HDG s indikací na operaci kyčle máte ještě VDG na Covid-19, musíte být na izolační jednotce, ta stojí neskutečné prachy, její provoz jakbysmet, lékaři mají ztíženou operaci kyčle, protože jste pro ně jako virová bomba, každé vzetí za kliku u vašeho pokoje ze strany lékaře a sester je pojišťovně naúčtováno na bonifikacích X-krát násobně než normálně. A potom vidíte v médiích hysterii, že prý kolabují kapacity nemocnic… Bože, no aby ne, když nemocnice jsou podle tohoto uniklého dokumentu ve zlatém dole díky tomu, že každého druhého po příchodu do nemocnice zázračně otestují ve svých PCR laboratořích za pozitivní a dostanou tak od pojišťoven neskutečný vývar. A až to začne kolabovat, nemocnice použijí jako pojistku kód VDG U07.2 a bude to cajk. Takhle se v ČR vyrábí nemocniční krize, na jejímž základě se potom do země zvou američtí vojáci a lékaři k “dočasnému” pobytu a tupá SPD není ani schopna a ochotna ve sněmovně zvednout ruku proti této maskírovce. Je hotovo a vymalováno! Jedou v tom všichni!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:28:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ať ve volbách vyhraje republikán Donald Trump nebo demokrat Joe Biden, skutečným vítězem zřejmě opět zůstane tzv. Deep state, sdružující stále ještě velmi mocný vojenskoprůmyslový komplex a finanční oligarchii. V této souvislosti se v české kotlině již objevila satirická říkanka: Biden nebo Trump, ten i ten je lump.

A také proto, zdá se, ostatní geopolitičtí hráči, zejména Čína a Rusko, se příliš nevzrušují a bez většího napětí čekají na výsledek předvolebního megashow. A teprve až opadnou emoce budou moci zjistit, kdo pro ně bude eventuální partner, jak americké politiky se vstřícně nataženou rukou stále nazývají Rusové, nebo nepřátelský lump. Zda staronový nebo nový prezident se konečně začne snažit o zlepšení vztahů ve světě nebo o pokračování snah o diktát USA a tím o zvyšování mezinárodního napětí.

Je ovšem velmi pravděpodobné, že pokud opravdu vyhrají Demokraté, jak to avizují některé průzkumy, připraví Americe i světu velké překvapení. Mají zřejmě nachystanou tajnou fintu, spočívající v tom, že J. Biden bude zanedlouho po volbách nahrazen viceprezidentkou Kamalou Harrisovou.

Kdo totiž pozorně sleduje předvolební kampaň v USA si jistě všímá nejisté chůze i jiných pohybových problémů J. Bidena, a také jeho potíží s vyjadřováním. Přes jistě skvělou péči lékařů to může svědčit o nepříliš dobrém zdravotním stavu již 78letého politika. A právě ze zdravotních důvodů může být J. Biden v případě svého zvolení zanedlouho podle ústavy nahrazen K. Harrisovou a to až do konce funkčního období.

Šestapadesátiletá právnička, velmi zkušená a občas ostrá a tvrdá politička by se tak mohla stát první ženou, navíc tmavé pleti, ve funkci prezidenta USA. Do této funkce by se tak dostala chytrou oklikou, protože jinak by v mnohém rezervované a konzervativní americké společnosti takovou šanci jistě neměla. A právě takového scénáře se možná obává i D. Trump.

Problém je, že ať vyhraje republikán nebo demokrat, druhá strana se s tím zřejmě nebude chtít smířit a vzhledem k již nyní vyhrocené situaci a napětí bude chtít v případě těsného výsledku za jakoukoli cenu volbu napadnout a zvrátit. Zda se jí to může podařit lze odhadnout velmi těžko.

Život však přináší různá překvapení a jen hloupí lidé se nemění. Proto se může stát, že i paní Harrisová, která určitě není hloupá, by v případě vítězství demokratů mohla být pro USA i svět dobrý prezident. Zvláště když by se alespoň zčásti oprostila od establishmentu a řídila moudrostí svých po mamince zděděných indických předků…

Zejména myslitele Mahátma Gándhího (1869-1948), který mj. řekl: „Jaký rozdíl to má pro mrtvé, osiřelé a bez střechy nad hlavou, že šílená zkáza je činěna jménem totalitarismu či ve svatém jménu svobody a demokracie?“ Nebo: „Pro svoje přesvědčení jsem ochoten a připraven zemřít, ale pro nikoho a nic na světě nejsem ochoten vraždit.“

A všemocnému Deep State, který by se kvůli zachování své moci mohl pokusit i o vyvolání nové velké války, mohla připomenout výrok velkého ruského fyzika Lva Davidoviče Landaua (1908-1968): „Fyzici prokázali lidstvu obrovskou službu: vynalezli tak strašlivou zbraň, že je válka nemožná – i po vítězi by zůstal jenom mastný flek“.

Jiří Vaško

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle fejsbůku obsahuje Korán nenávistné projevy   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:25:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před necelými dvěma měsíci mi fejsbůk zablokoval jednu odpověď v jakési diskuzi s tímto vysvětlením: "Váš komentář nedodržoval naše zásady komunity týkající se nenávistných projevů"
A co jsem to napsal tak hrozného? Posuďte sami:


Súra 2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. ...

Copak ti blázniví pošetilci zapomněli na minulost? Je jen otázkou času, kdy si někdo na ten text vzpomene a usmyslí si podle něj jednat...

První část je přímá citace z Koránu, druhá můj komentář k ní. Tím někým jsem samozřejmě myslel nějaké muslimy. Pošetilci jsou pak nemuslimové, kteří ustupují vzrůstajícím nárokům muslimů.

Ve svém komentáři nevidím náznak šíření nenávisti, je to jen můj názor, který se v této době potvrzuje ve Francii. Občas si někdo vzpomene a jde podřezávat tu učitele, který ve škole ukazoval karikatury Mohameda, tu nějaké věřící v kostele, atd. Tedy mi vychází, že fejsbůk vyhodnotil jako projev nenávisti přímou citaci z Koránu.

Zkusil jsem s rozhodnutím nesouhlasit, ale můj nesouhlas byl zamítnut. Nevím, zda takové nesouhlasy prověřuje (a hlavně čte) nějaký živý člověk - můj nesouhlas byl zamítnut už za 22 minut. Při množství textů, které na fejsbůku vznikají, odhaduji, že to celé řeší nějaký algoritmus.

V každém případě si odnáším z celého případu jasný závěr - fejsbůk vyhodnocuje Korán jako zdroj nenávistných projevů. S tím musím jen souhlasit.

Autor: Zbyšek Hlinka

Zdroj: https://hlinka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=760208

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:21:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Iniciativa prezidenta Ruska Vladimíra Putina ohledně zřeknutí se rozmístění raket středního a krátkého doletu v Evropě narazila na hrobové ticho samotné Evropy. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Putin se pokoušel zachránit Evropu, ale ta odmítla. Starý svět nevyužil možnosti dostat se zpod úderu možného válečného střetu Ruska a USA. Dostat na své území americké rakety a dostat se na mušku Rusů není pro Evropany tak strašné, jako uznat Putina za mírotvůrce a úlohu Ruska na kontinentu za pozitivní.

"Přestože zůstává Ruská federace věrná důsledné pozici o naprostém souladu rakety 9M729 s požadavky dříve fungující smlouvy INF (o zákazu raket středního a krátkého doletu, pozn. RuBaltic.Ru), RF je nicméně připravena v duchu dobré vůle i nadále neprovádět rozmísťování na evropské části území své země rakety 9M729, ale pouze za podmínky vstřícných kroků ze strany zemí NATO, vylučujících rozmístění v Evropě výzbroje, dříve zakázané na základě smlouvy INF", je uvedeno v prohlášení prezidenta Ruska Vladimíra Putina o dodatečných krocích ohledně deeskalace situace v Evropě po přerušení smlouvy INF.

Konkrétně Vladimír Putin nabídl vzájemné kontroly systémů výzbroje recipročními misemi vojenských pozorovatelů Ruska a NATO.

"Mohlo by jít o opatření kontroly systémů Aegis Ashore s odpalovacími zařízeními Mk 41 na základnách USA a NATO v Evropě, a také raket 9M729 na objektech Ozbrojených sil Ruska v Kaliningradské oblasti. Cílem verifikačních opatření by bylo potvrzení absence pozemních raket středního a krátkého doletu na objektech, zahrnutých do dohod, a také výzbroje, na jejichž charakteristice a klasifikaci se strany nebyly s to domluvit (ruská raketa 9M729)", uvádí se v poselství Putina.

Přístup ruského vedení není nový. Moskva i dříve předkládala nebo podporovala názory ohledně snižování vojenského napětí ve vztazích s NATO prostřednictvím vzájemné kontroly zbraní. Například, v roce 2016 prezident Finska Sauli Niinistö navrhl Rusku a NATO, aby se domluvily létat nad Baltickým mořem pouze se zapnutými transpondery.

Rusko tehdy vystoupilo pro, ale NATO iniciativu na deeskalaci prostě ignorovalo. Pobaltské státy, které v tom okamžiku obzvlášť vášnivě vykřikovaly, že Kreml na ně zaútočí, podrobí si je a okupuje, úplně vystoupily proti zviditelnění vojenského letectva na Baltu. Protože to přece bude dohoda s Ruskem, avšak s Ruskem se nelze domlouvat: je třeba na ně tlačit, zadržovat, podrobovat mezinárodní izolaci, ale jen nepřiznávat Rusy za rovnoprávného partnera.

Stejná logika, zdá se, zvítězí i nyní.

Evropa očividně nespěchá s využitím možnosti zbavit se nezáviděníhodného osudu terče a ignoruje iniciativu ruského prezidenta.

A podle oněch zemí na Baltu není vůbec vidět, že by si všimly návrhu Putina. Politici se na toto téma nevyjadřují, média jako obvykle píšou o koronaviru a Běloruské atomové elektrárně. I když pro ně musí být tento návrh obzvlášť zajímavý. Alespoň co se týče Kaliningradské oblasti.

V Pobaltí přece "poučují" spojence v NATO, že právě z této ruské exklávy na Baltu bude probíhat vojenská agrese Putina proti Evropě. Která bude minimálně spočívat v okupaci Litvy a Polska. A tumáš, Putin sám poskytuje cestičku, jak se protáhnout do Kaliningradské oblasti a vyhodnotit její válečný potenciál. Proč nelze využít tuto možnost? Protože nevyhovuje její cena: vyjít vstříc mírotvorné iniciativě Putina.

Zatím na návrh Kremlu oficiálně zareagovalo pouze Německo. Oficiální zástupkyně německého ministerstva zahraničí prohlásila, že výzvy k moratoriu nebo odmítnutí rozmístění v Evropě raket střední a menší dálky nebudí důvěru.

Vzhledem k váze a vlivu Německa v Evropské unii lze pozici Berlína považovat za pozicí celé Evropy.

Rusko je tedy důležité pro dnešní Západ v roli všeobecného strašáka, kterým se vytrvale pokoušejí odvádět obyvatelstvo od přibývajících místních rozporů, protože obětovat tímto způsobem sjednocujícího nepřítele kvůli jakémusi strategickému krytí je absolutně nepřípustné.

Proto Putin, který nabízí zabezpečení "svatých kamenů Evropy" před přeměnou na jaderný popel, je vnímán jako provokatér, jehož je bezpečnější pouze ignorovat. Jeho iniciativy jsou pro evropské lídry málem součástí hybridní války. Protože jít jim vstříc znamená přiznání Putinovi mírotvorných záměrů, a jestliže máme přiznat v Putinovi mírotvůrce, tak čím pak strašit svůj elektorát?

Rusko a Západ se nyní nacházejí na dramaticky různých úrovních politického vědomí. Moskva si může dovolit myslet na strategickou stabilitu, jadernou paritu, vzájemné zadržování, mnohopolární svět a další globální ve všech směrech záležitosti. Evropa a USA jsou zaměstnáni masovými nepokoji obyvatelstva, aktualizovanými antirekordy druhé vlny pandemie COVID-19 a ztrátou přitažlivosti svého obrazu v očích ostatního světa.

Zachovávat "agresivní, strašné a nepředvídatelné" Rusko jako hromosvod, na který převádějí pozornost, je pro evropské politiky důležitější, než zabezpečovat kontinent před výměnou raketovými atomovými údery.

Proto odpovědí na kremelské iniciativy o odzbrojení, nejspíše, bude další špionážní skandál na úrovni otravy Skripalů, který také highly likely zaviní Rusko. Pokud si Putin chce zasloužit upřímnou vděčnost vládnoucí třídy zemí NATO, nemůže se zabývat odzbrojením, ale poskytnout "západním partnerům" fakta k takovému skandálu.

Alexandr Nosovič

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBezpečnostní analytik: Je jen otázka času, kdy muslimští teroristé zaútočí v Čechách a na Moravě   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:17:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brutalita, organizovanost a masivnost teroristického útoku ve Vídni, stejně jako faktické selhání rakouských informačních služeb svědčí o jediném.: Žádná evropská země si v tento okamžik už nemůže být jistá před podobnými útoky a je jen otázkou času, kdy se s něčím podobným seznámíme i my, dosud bohorovně klidní obyvatelé "sedmé nejbezpečnější země světa".

Komanda sebevražedných zabijáků se dnes zcela volně pohybují po Evropě, převážejí v naprostém klidu zbraně a výbušniny a mohou de facto zaútočit kdekoliv a kdykoliv se jim zamane. Včetně Prahy nebo Brna, kam je to z Vídně co by kamenem dohodil.

Rakouské bezpečnostní síly, na rozdíl od francouzských nebo německých,, které se ještě relativně nedávno snažily podobné útočníky spíše ukecat, než zlikvidovat, i přes překvapivost útoku zareagovaly rychle a účinně. Vídeň sice nemá v čele někoho jako je statečný čínobijce Hřib, ale zato má viditelně efektivní a funkční plány pro případ teroristických útoků. Kromě vyjádření upřímné soustrasti blízkým obětí útoku tak mohu Rakušanům i pogratulovat k tomu, že jejich političtí představitelé se o ně na rozdíl od českých starají.

Co ještě můžeme Rakušákům jen tiše závidět, je rychlost, s jakou nasadili ve Vídni vojenské jednotky k ochraně státních, církevních a památkových objektů. Vojenské jednotky po zuby ozbrojené České republiky jsou připraveny k podobným zásahům nejpozději do 5 dnů po vyhlášení pohotovosti, případně po návratu z Afghánistánu, Malí, Času, Nigeru, Iráku a dalších zemí, kam je naše slavné vlády poslaly bojovat za demokracii a proti terorismu v blahé pitomoučké naději, že "tady se přece nic takového nemůže stát".

Takže pane Babiši, pane Metnare, pane Hamáčku, paní Černochová a další - může se to stát a také se to stane. A brzy. A pak vás budeme my, občané ČR, činit zodpovědnými za oběti. Stejně jako pány Berouna a Koudelku. Začněte konečně dělat to, proč jsme vás volili. Začněte se starat o naší bezpečnost a o to, aby se totéž co ve Vídni, v Nice nebo v Lionu věděli v Praze. Od toho tam nejste. Určitě jste viděli Postřižiny. Krásný film, a krásná hláška před jeho koncem "musíte se víc snažit, pane správče, jinak vás vyměníme!"

Ing. Jaroslav Štefec, CSc. (1956)

vystudoval Vojenskou akademii Antonína Zápotockého v Brně. Po ukončení studia v roce 1980 dva roky působil ve velitelských funkcích u vojenského útvaru v Kostelci nad Orlicí. V srpnu 1998 přijal nabídku tehdejšího ministra obrany Vetchého, abych nastoupil na resort obrany jako jeho poradce pro armádní akvizice, kterým se v té době intenzivně věnoval. Stal se obětí nejméně tří závažných diskreditačních akcí proti jeho osobě. Stal se cílem nevybíravé mediální kampaně i tlaku z okolí ministra obrany, které nakonec vyvrcholily mým odchodem z MO v srpnu 2011. Po odchodu z MO navázal na svou předešlou činnost a jako OSVČ poskytoval poradenství firmám obranného průmyslu. Úraz v květnu roku 2013 ho na třičtvrtě roku upoutal na lůžko a kolečkové křeslo, a prakticky na dva roky ho vyřadil z normálního života. Donutil ho také přemýšlet nad situací v ČR a vývojem v Evropě, a stal se tak vlastně akcelerátorem jeho rozhodnutí vstoupit do politického života a angažovat se v politickém hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÁzerbájdžán porušuje lidská práva křesťanů a hrdinové z ODS, KDU-ČSL a ČSSD najednou mlčí   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:14:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Rusku údajně se pokusili otrávit kámoše EU Navalného a byla mela jak prase. Na Kavkaze ázerbájdžánská armáda s podporou Turecka, Ukrajiny a Izraele masakruje civilisty, používá zakázaný bílý fosfor. Mučí a vraždí válečné zajatce a EU drží hubu. Kde jsou teď lidská práva?

Kde je teď superhrdina ČSSD Petříček nebo klaun ODS Vystrčil? Najednou nejsou lidská práva křesťanů v Arménií a Náhorním Karabachu důležitá? Najednou se nic neděje a není důvod se ozvat? Kolik Vám v EU a ODS, ČSSD či KDU-ČSL ázerbájdžánská diktatura zaplatila, aby jste drželi hubu? Nejste nic jiného než pokrytci a morální hovada a boží mlýny vám to jednou vrátí, vy pokrytci.

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚtok před synagogou ve Vídni. Městem otřásla střelba na šesti místech. Zemřelo několik lidí včetně jednoho teroristy, 15 zraněných   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 04:03:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Vídni došlo v pondělí ke střelbě na šesti různých místech, mimo jiné u synagogy poblíž náměstí Schwedenplatz. Při útoku byl vážně zraněn jeden policista, jeden z více útočníků byl zabit a podle ministerstva vnitra zemřel také jeden civilista. Obětí však může být více, situace ve městě je nepřehledná. Další útočníci mohou být na útěku. Ministerstvo vnitra incident označilo za terorismus.

Podle informací rakouských novin Kronen Zeitung došlo v hlavním městě Rakouska k útoku na synagogu. Ve středu města byly slyšet výstřely z palných zbraní. Policie potvrdila velkou operaci.

Rakouské noviny Kronen Zeitung informovaly o útoku na synagogu v Seitenstettengasse. V blízkosti Schwedenplatzes došlo k několika výstřelům. Policie pro novina potvrdila, že provádí velkou operaci.

​Podle informací novin se atentátník odpálil pomocí sebevražedného pásu, který měl na sobě. Na útěku je prý několik dalších osob.

Policie vyzvala obyvatele, aby se vyhýbali otevřeným prostorám ve městě.

​Noviny píší, že přicházejí zprávy o několika obětech a mnohých zraněných. Podle informací televize OE24, která se odkazuje na informace policie, zemřelo při útoku sedm lidí.

​Podle informací novin byl postřelen policista, který nyní bojuje o život. Informace o těžce zraněném policistovi potvrdilo i rakouské ministerstvo vnitra. Policie celou oblast uzavřela.

Rakouský ministr vnitra v rozhovoru pro ORF potvrdil teroristický útok. Rakouské ministerstvo vnitra předtím sdělilo agentuře APA, že teroristický útok nevylučuje.

Rakouská média informují o více jak 50 výstřelech. Mělo se přitom střílet z automatických zbraní.

Podle informací novin Kurier s odkazem na oficiální zdroje se po střelbě ve Vídni nachází v nemocnicích 15 lidí. V centru města intenzivně pracuje speciální jednotka Cobra. Policie zatím oficiálně potvrdila jednoho mrtvého.

Rakouský ministr vnitra uvedl, že rakouský kancléř Sebastian Kurz dorazil do operačního štábu, jenž byl po útoku vytvořen. "Nyní jsem v operačním štábu spolu s federálním kancléřem," uvedl ministr vnitra Karl Nehammer v přímém přenosu televize ORF.

Rakouské vojenské a policejní speciální jednotky provádějí velkou bezpečnostní operaci pro zajištění bezpečnosti v zemi. V centru Vídně vytvářejí obranu vládních budov.

Ulice v centru Vídně jsou plné policistů v těžké výzbroji se služebními psy. Nad městem létá několik policejních vrtulníků. Pokračuje hledání možných útočníků.

Starosta Vídně Michael Ludwig podle Kurieru dorazil k policejnímu krizovému týmu a uvedl, že útok zřejmě začal v Seitenstettengasse (u synagogy) a že útočník střílel na lidi v barech a hospodách.

Bezpečnostní pracovníci izraelské náboženské komunity v Rakousku dali pokyn všem židovským občanům, aby nevycházeli ze svých domovů.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA nemá žádnou kvalifikaci a právo jednat jako „učitel lidských práv“   
Pridal tk Úterý 03 listopad 2020 - 03:52:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V reakci na nové internetové stránky o čínských lidských právech, které spustilo americké ministerstvo zahraničí, je Čína obviněna z neúcty k lidským právům a náboženské svobodě v Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang), Tibetu a Hongkongu. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin (Wang Wen-pin) v Pekingu 2. listopadu uvedl, že americká strana nemá kvalifikaci ani právo považovat se za „učitele lidských práv“, natož aby se stala tvůrcem politických virů a šířila nepravdivé informace.

Wang Wenbin poukázal na to, že čínská vláda dodržuje koncepci lidských práv zaměřenou na lidi a dosáhla historického skoku, tj. vymanila téměř 1,4 miliardy lidí z chudoby ke středně prosperující společnosti. Průměrná délka života obyvatel se zvýšila z 35 na 77 let a z chudoby bylo vytaženo více než 700 milionů lidí. Byl vybudován největší vzdělávací systém, systém sociálního zabezpečení, zdravotnický systém a systém místní demokracie ve světě. Práva etnických národnostních menšin na účast na řízení státních záležitostí jsou zaručena v souladu se zákonem. Wang Wenbin zdůraznil, že čínská vláda dodržuje nadřazenost života, přijímá nejpřísnější a nejdůkladnější opatření k prevenci a kontrole epidemické situace a snaží se chránit lidské životy, lidské hodnoty a lidskou důstojnost. V oblasti prevence a kontroly epidemie bylo dosaženo významných strategických úspěchů. Nedávno byla Čína popáté zvolena do Rady OSN pro lidská práva, což plně odráží vysoké uznání mezinárodního společenství v oblasti vývoje a pokroku v oblasti lidských práv v Číně a její aktivní účasti na celosvětové správě lidských práv.

Wang Wenbin uvedl, že USA zavírají oči nad výše uvedenými základními fakty a vlastním vážným porušováním lidských práv, avšak svévolně pomlouvají situaci v oblasti lidských práv v Číně. Čína je pevně proti. Wang Wenbin poukázal na to, že ve Spojených státech se nekonečně objevují skandály jako rasová diskriminace, násilné vymáhání práva a zneužívání vězňů, současně USA vyhrožují sankcemi a vedou války proti jiným zemím, což má za následek statisíce nevinných civilních obětí, miliony vysídlených uprchlíků a desítky milionů lidí, kteří nemají jídlo a léky.

„Americká strana říká jednu věc a dělá jinou, což plně odhaluje, že falešně chrání lidská práva a že je pravdivé, že zasahuje do vnitřních záležitostí jiných zemí pod hlavičkou lidských práv. Pokud jde o lidská práva, Spojené státy by se měly zamyslet samy nad sebou a vážně napravit mnoho stávajících problémů v oblasti lidských práv.“


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2329 sec,0.0480 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,718kB