Středa 04 listopad 2020
330 austro-džihadistů! Rakousko zahájilo bezpečnostní inventuru   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 17:41:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní konsekvence pondělního teroristického útoku ve Vídni na sebe nenechaly dlouho čekat. Za Islámský stát bojovalo na 330 austro-džihádistů s rakouským občanstvím. Těm někdo ale přiznal rakouské občanství..!

Tucty jich jsou zpátky v Rakousku. Navíc kontrarozvědka odhaduje, že v zemi je na 1000 příznivců IS. Právě rozdávání občanství a povolení k pobytu napomáhá teroristům etablovat se v zemi. Primátor Vídně Ludwig, ač socialista, začal volat odebírání občanství navrátilcům z Islámského státu.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/politik/terror-in-wien-wie-gefaehrdet-ist-oesterreich/452771609


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSociální demokrat Veselý drží palce válečné straně   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 17:34:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je pár minut po středeční deváté hodině ranní, výsledek amerických voleb stojí na nejistých nohách a moderátor ČT 24 se televizním mostem spojuje s místopředsedou ČSSD a předsedou zahraničního výboru poslanecké sněmovny Ondřejem Veselým a ptá se ho, komu ze dvou amerických kandidátů na prezidenství víc drží palec.

Poslanec českých sociálních demokratů Veselý neváhá ani vteřinu. „Jistě Bidenovi!“ odpovídá a svoji volbu zdůvodňuje tím, že Biden je víc proevropský. Má tím zřejmě na mysli, že Bidenova volba by ještě tužším spojením amerického a evropského kontinentu vytvoříla mohutnější a pevnější protiruský blok, než tomu bylo až dosud s prezidentem k Evropě a zvlášť pak k Evropské Uniii rezervovaným prezidentem Trumpem.

Ta poslední věta je samozřejmě má kalkulace. Ale zcela opodstatněná. Protože výrazný sociální demokrat Ondřej Veselý ví jistě dobře o tom, že dlouhodobým a nejpodstatnějším cílem zahraniční Trumpovy politiky je normalizovat vztahy s Ruskem a tím omezit vliv vojenskobezpečnostního komplexu USA na válečnický kurz USA. Jistě ví též o tom, že v souladu s tímto postojem Trump usiluje o postupné stahování amerických vojáků ze všech konců světa zpět do USA ,a snad jeho pozornosti neunikl ani ten fakt, že Trump je prvním prezidentem v historii USA, který zatím nevedl žádné války.

A jistě ví i o tom, že Demokraté druhého kandidáta na prezidenství Bidena hlásají politiku přesně opačnou. Že si vojenskobezpečnostní komplex hýčkají jako své dítko, že na něj nedají dopustit, že Demkratická strana, vojenskobezpečnostním koplex a finanční oligarchie už dnes de facto jedno jsou, a že to „jedno“ je tak zvaný Hluboký stát USA, který vede domáci i zahraniční politiku přesně opačnou, než je politika Trumpova. To znamená politiku světového četníka a světového hegemona, který jako jediný bude určovat běh Světa.

Snad to všchno význačný sociální demokrat Veselý ví a přesto pevně svírá pěsti pro Bidena. To je tak pomatený, že Evropa pevně svázaná s válečnickou Amerikou je pro něj víc než Mír? A to až takto daleko se dostala politika české sociální demokracie?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský kancléř k vlastnímu lockdownu: “podobná opatření jsou pouze v diktaturách”! Díky za upřímnost!   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 08:23:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský kancléř S. Kurz zdá se přiznal barvu ohledně nových koronavirových opatření. 31/10/2020 napsal na svůj Twitter, Die verkündeten Maßnahmen sind für niemanden leicht. Aber nicht nur wir handeln so, sondern fast alle anderen Länder auch. Egal ob Demokratien od. Diktaturen. Denn dies ist die einzige Option, die man als Regierung hat: Die Bevölkerung und das Gesundheitssystem zu schützen. Ohlášená opatření nejsou lehká pro nikoho. Ale tak nejednáme pouze my, ale i všechny ostatní země. Jedno zda demokracie, nebo diktatury. Je to jediná možnost, kterou vláda má, jak ochránit obyvatelstvo a zdravotnický systém (volný překlad autora).

Jinými slovy “liberálně demokratické” režimy jednají se svými poddanými stejně jako totalitáři. Tak o tom to tedy je? Rázový přechod k totalitě pod rouškou koronaviru?! Pro pochybují u nás připomínám, že u nás byl zákaz vycházení vyhlášen “náhodou” 28/10/2020 v den oslav české nezávislosti!

Milan
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropský parlament již od března de facto nepracuje. Poslanci ale berou obří platy a náhrady dál   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 05:23:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již od března 2020 “pracuje” Evropský parlament on line. Plenární schůze prý běží bez potíží, stejně jako on line hlasování! 705 europoslanců včetně 21 z ČR si tak sedí v klidu doma a dál bere obří platy a náhrady (základní plat EU poslance je ca 300 000 kč čistého a k tomu je potřeba připočíst další desítky kč za cestovní a jiné náhrady, třebaže poslanci nikam necestují!)

Ve skutečnosti to znamená, že europoslanci již půl roku nic nedělají. Tedy není to úplně pravda. Europoslanci například schválili podporu hnutí Black lives matter (z “českých” europoslanců byli proti pouze dva z SPD!). Dál se podporuje různá LGBT a multi agenda. Stejně jako snaha o oficiální umísťování “uprchlíků” do naší země, což se zatím musí dít neoficiálně (opět za podpory většiny českých europoslanců s výjimkou SPD). Dokonce se o tom prý online hlasuje, to bude hlasování s předvídatelným výsledkem, ne?!

Jenže, když berete podobné nehorázné peníze za nic, tak budete sloužit cizímu pánovi proti své zemi bez skrupulí, že dámy a pánové z Euro parlamentu, co (čest výjimkám)?! To vám bude “syrský imigrant” z Nigérie bližší, něž váš český soused, stejně jako vietnamský podnikatel, co prodává českým dětem drogy, nebo černý ghanský imigrant v centru Prahy.

Nechce se vám podobné parazity živit? Odpověď se jmenuje Czexit!

Bruselan normálně pracující
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZachránci s tureckými kořeny - propaganda zrádců frčí na plné koule   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:57:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakousko: Po teroristickém útoku ve Vídni, který nešlo zamést pod koberec obvyklými tlachy o jedinci s psychickými problémy, musela propaganda páté kolony a zrádců přijít s něčím pozitivním, co by muslimské zrůdy očistilo.

A tak se objevila dvojice hrdinných zachránců "s tureckými kořeny". Ti se obětavě vrhali do palby a zachraňovali jednoho chudáka za druhým.

Pravda, kulka je "lízla", ale oba věděli, co je jejich povinnost a znovu a znovu zachráňovali. No není to krásné? Až mi to slzu vehnalo do očí. Zvlášť se mi líbí ty "turecké kořeny". Kam se hrabe Alexej Meresjev.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17352/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOsud podvolených   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:50:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podvolené, čeká osud Chamberlaina, Suchoně a povede ke ztrátě svobody a potokům krve.

Největším neštěstím dnešní doby je, že opravdu důležitým zprávám nejde dát bombastický titulek a tím osloví méně občanů, kteří se o dění nezajímají, ale nakonec spolurozhodují o osudu všech.


28.10.2020 jsem napsal krátký blog ke kauze redaktora Suchoně. Člověk nemusel být žádný Einstein, aby předpověděl, co nastane. Stačilo se vžít do role protistrany a zauvažovat, co asi udělají. Zkrátka vžít se do jejich názorů a postojů. Situace byla o to snazší, že v nedávné historii je příkladů "něurékom".

Hitlerovi se podvolil Chamberlain a pár dnů vykřikoval, že přivezl mír. Vykřikovat přestal (obrazně), když začaly padat první bomby na Anglii. Velmi trefně situaci ohodnotil W. Churchil, když prohlásil, že vybíral mezi válkou a ostudou, vybral si ostudu a proto bude mít válku. Následovalo krveprolití.

Za druhé světové války, vlastně pardon - za udatného boje Hitlera a mírumilovných Němců proti komunismu, byli Židé (komunista-nekomunista) masivně deportováni přímo do plynu. Určitě i v dobytčáku si říkali, že do plynu nepůjdou oni, ale třeba jen soused stojící vedle, oni že budou mít štěstí. Neměli, do plynu šli většinou všichni. Stáli před podobnou volbou - bojovat a zemřít nebo se podřídit jako ovce .... a stejně zemřít. I kdyby zničili ty dobytčáky, poškodili lokomotivu, 100 se jich vrhlo na esesáka a nožem ho zabili, tak stejně zemřeli, ale bojovali a nepříteli způsobili škodu. Tak stejně zemřeli, ale škodu nezpůsobili. Tohle chování nechápali tehdá Němci dnes muslimové. V obou případech to ale považují za slabost, které bylo a je třeba využít.

V 09/11 se jednom letadle vzbouřili a zřejmě chybělo málo, aby to relativně dobře dopadlo. Měli na výběr bojovat a zemřít nebo zemřít jako poslušné ovce. Rozdíl byl, že při volbě bojovat byla alespoň teoretická šance na záchranu.

Dnes máme v Evropě obdobnou situaci, jen se ustupuje Erdoganovi a novodobí Chamberlainové zatím vykřikují, že našimi penězi zajistili mír. Nezajistili, jen z našich daní vykrmují toho, kdo slabosti protistrany nakonec využije.

Nejen na domácí půdě je názorně vidět, že zpohodlnělí lidé se o svou bezpečnost a budoucnost nestarají. I v takové Francii jistě mnoho Francouzů věří, že příště podřežou s voláním "Allah Akbar" někoho jiného, jen oni budou mít štěstí. Historie se jen opakuje. Lidé odmítali věřit Hitlerovi, že své řeči myslí vážně, nyní odmítají uvěřit že správný muslim má bojovat za rozšíření islámu po celém světě. Většina si zjevně myslí, že v případě nouze někomu zaplatí, aby to vyřešil za ně. Pro tyto spoluobčany bych měl otázku - šli by jste bojovat např. za svobodu Somálců? Pokud ne, tak na základě čeho čekáte, že někdo bude bojovat za vaše zájmy?

Na domácí půdě můžeme ještě zůstat - víte, že existuje tzv. pandemický plán? Ano, je to, za jistě nemalý peníz, vytvořený plán, jak by vláda měla postupovat, když nastane epidemiologická situace, která zasahuje území celého státu. Jinými slovy - je to odborníky vypracovaný a schválený plán, jak by se mělo postupovat v situacích, kdy se např. na celém území ČR rozšíří takový COVID. A zajímá Vás, proč se podle něj nepostupuje? Proč nikdo neklade tuto otázku? Je to celkem jednoduché - protože ještě nebyly naplněny kritéria pro jeho aktivaci. Můžeme diskutovat, vzhledem ke zkušenostem s rozšiřováním infekce ze sousedních zemí, o nějaké přípravě na situaci, ale ne ho aktivovat. Na řadu by přišel, až by byl např. 1 milión infikovaných, tedy přesněji 10% občanů ČR. Ovšem dnes opět všichni jako ovce zavírají své krámky a živnosti, aby supermarkety ještě více zarýžovaly. Všichni se podvolují a proto budou po zásluze potrestáni. Dojde obrovskému přesunu majetku - ti dole budou ožebračeni a ti nahoře zbohatnou. Pikantní na tom je, že se tak stane za peníze těch dole. Ono to totiž bude fungovat tak, že k velkému balíku peněz se dostanou ti, kteří mají "správné" vládní kontakty a bez skrupulí v nouzovém stavu vydrancují státní pokladnu, ve které si demokraticky schválili bianco šek na 500 miliard. Tak se dostanou k penězům, za které pak v exekucích (nebo občanů v jiné nouzi) skoupí za zlomek ceny jejich majetky. Je to jednoduché, podvolíte se = o vše přijdete. A nechlácholte se, že Vás to mine. Tohle je plošná akce, kdy zřejmě i ti ve vládě to nedokážou moc ovlivnit (mám na mysli hysterii kolem COVIDU). Vzpomeňte si jak vše začalo ... islám = náboženství míru, kdo ukázal na pravou tvář byl umlčen, jeho jméno se nesmělo ani vyslovit natož napsat. Kde je dnes konec Tommy Robinsona. COVID - tady je jiná strategie, ale se stejným dopadem - první médium přišlo obrazně s "Pozor nebezpečný COVID", druhé ho kvůli čtenosti museli trumfnout, proto v rétorice přitvrdili a mediální spirála se roztočila ... až to skončilo doslova honem na bezpříznakové spoluobčany. A pikantní je, že za "důkaz" se mj. uvádí procenta pozitivních z testovaných. Tady se spoléhá na slabou znalost matematiky a logiky, protože nikomu nedochází, že doslova hon běží podle trasování, tedy nahánějí se osoby, které přišli do styku s pozitivně testovaným. Že pozitivních v takovéto skupině musí být více než v náhodném vzorku populace nikomu nedochází. A k tomu to média vše patřičně nafouknou ... A to už se vůbec nepřipouští diskuze, že jsou započítáváni někteří vícekrát, že někteří mají z ČR test negativní, ale v ten samý den v Německu pozitivní nebo naopak. Ale i při všech těchto "úpravách" statistiky se nedosahuje kritérií pro aktivaci pandemického plánu. Všichni se podvolují a proto jako podvolení dopadnou. Pokud nevyjedou Blaničtí rytíři teď, pak už nikdy.

Naším dnešním nepřítelem nejsou až tak migranti, kteří chtějí nastolit svou středověkou nekompatibilní kulturu nebo COVID, ale novodobí Chamberlainové a další podvodníci, hochštapleři a manipulátoři ve vedení státu a EU. Tímto neútočím na Babiše, ač ho v lásce nemám. Za něj mohou být Češi v dnešní situaci vlastně rádi. Pokud by byl u vesla Kalousek Fiala nebo jiné sluníčko, tak je situace podstatně horší. Dle mého - Babiš celkem slušně kličkuje v zájmu Čechů, blbý je, že i on to vidí jako příležitost k zisku.

Napřed je zkrátka třeba udělat pořádek ve vlastních řadách a až pak je šance na uchování svobody a současného způsobu života. Každá entita, která bude mít v čele osoby s myšlenkou appeasementu je bez šance. Říká to selský rozum a dokládá historie. Někteří to ale ignorují a situaci si nepřipouští.

David Dvořák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak toto ta svoboda, která se tak oslavuje?   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:41:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od začátku loňského listopadu neslyším ve sdělovacích prostředcích nic jiného, než že slavíme 30 let svobody.

Nevím jak vy ale já tu svobodu jaksi ne a ne najít. Na každém rohu je kamera, která nás hlídá, na internetu i na facebooku nás pro změnu hlídají poskytovatelé těchto služeb. Každý kontroluje, co píšeme. Nesmíme říct, že cikáni kradou a provádějí jinou trestnou činnost. Nesmíme říct, že tu nechceme muslimáky.

Do škol nám nutí inkluzi, i když každý normálně uvažující člověk ví, že ne všechny děti jsou stejně inteligentní. A že když se ty inteligentnější nenaučí učit se hned v prvních pár ročnících základní školy, tak už to nikdy nedoženou. Takže díky slavné inkluzi bude z našeho národa za pár let národ hlupáků. Vnucují nám, že nejsou jen dvě pohlaví.

Že my, kteří jsme normální, tak vlastně normální nejsme. Slavná EU nám diktuje, jaké výrobky máme vyrábět, co máme pěstovat na našich polích, kolik dobytka smíme chovat a v jakých stájích. Zakazuje nám naše tradiční zabíjačky.

Zakazuje nám naše tradiční názvy našich potravin. A co se týká majetku, který byl spravován našim státem, tak skoro všechno už ti nahoře rozprodali cizincům, takže za chvíli už budeme vlastně my cizinci ve vlastní zemi. Stejně jako zlatý poklad republiky. Tak se ptám: je toto ta svoboda, která se tak oslavuje...........?

VLADIMÍR HOSTEK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKnížecí rady, aneb jak říká prof. Fiala, komu to prospěje?   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:31:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pan Karel Schwarzenberg se prý velmi zlobí na středoevropské státy, tj. členské země EU, že nedůsledně respektují potřeby imigrace.

Jinými slovy nejen radí a doporučuje vládám členských zemí EU odpovědněji realizovat usnesení EU, ale také nabádá Evropskou unii, aby chybějící solidaritu s imigranty těchto států netolerovala.


Jinými slovy to znamená, aby je za to nějakým způsobem EU trestala. Knížecí rada jako vyšitá!

Antagonistická slova „knížete“ Schwarzenberga, která lze považovat za antivlastenecká a vlastizrádná, vzbudily u mnoha občanů značnou nevoli. Jsou to slova, která vyjadřují postoj nikoli Čecha a snad ani ne Rakušana (ostatně víme vůbec, kdo Schwarzenberg vlastně je, zda Čech, Rakušan nebo Němec?), protože jimi cílevědomě žene evropské národy do ztráty národní identity a národní záhuby.

Pan „kníže“ se prý velmi zlobí na středoevropské státy kvůli jejich přístupu k problematice migrace. Domnívá se, že evropské státy, nepochybně včetně Česka, by měly být povolnější a otevřenější v problematice imigrace. Jinými slovy, evropské státy by neměly bránit v přijímání imigrantů, ale měly by být vstřícnější a umožnit jim vstup do svých zemí. V této souvislosti jakoby chtěl pochválit Rakousko, které nějaké imigranty přijalo a velkoryse, či spíše drze mu popřál: Rakousko, buď pyšné na své imigranty.

Paradoxně následující den po jeho otevřené kritice o nedostatečném přijímání imigrantů evropskými, tedy členskými státy EU, se ve Vídni (v pondělí večer) odehrál teroristický útok, při kterém čtyři lidé zemřeli a několik jich bylo zraněno. Útočníkem, jehož policie zastřelila, měl být stoupenec Islámského státu, který při svém útoku vzýval Alláha Akbár.

Nicméně, do jisté míry by bylo možné s panem Schwarzenbergem souhlasit a to za podmínky, že přijme-li Česká republika např. padesát imigrantů, pak si je příkladně pan „kníže“ převezme do své „pěstounské“ péče, poskytně jim azyl nejen formou přístřeší a stravy, ale poskytně jim kapesné, bude za ně platit všechny zákonné platby či odvody státu, tj. zdravotní a sociální pojištění, tedy to, co je Evropskou unií určeno k zajištění jejich blahobytného pobytu u nás, stejně jako v Německu či Rakousku.

Pokud by si další migranty převzali všichni ti, kteří přijímání migrantů tolik propagují, mají plnou hubu solidarity a mají na mysli jejich dobro, pak si je klidně mohou přitáhnout také domů. S tou podmínkou, že i oni si je budou sami „vychovávat“ a jejich pobyt hradit ze svého. A také, že za ně budou všestraně, tedy i trestně zodpovědní, včetně pana knížete.

Knížecí rady, jakkoliv byly šlechta a jejich tituly v Česku, resp. na Slovensku již dávno ze zákona zrušeny, přesto pan „kníže“ jako by žil v době císaře pána, nedá pokoj a neustále radí, co a jak máme či by bylo dobré udělat. Kdo o jeho rady stojí? Pokud chce radit, tak snad tak ještě představitelům z ODS a KDU-ČSL, se kterými TOP 09 vytvořila údernou koalici proti ANO. Těm bude jistě každá rada dobrá, ta knížecí obzvlášť. Kníže radil Havlovi, může radit Fialovi, Jurečkovi , ale také své mladé kolegyni Pekarové-Adamové, případně „čupřinatému“ Ferymu. Ale ať nám laskavě neradí, resp. nevnucuje import necivilizovaných imigrantů do Česka, pokud si je nechce vysloveně vzít na svá panství, získaná spolu Havlem prolomením Benešových dekretů.

A snad vůbec nejlepší by bylo, aby přestal kálet do politiky, věnoval se soukromé činnosti, včetně té podnikatelské. Má již léta, moc času mu již nezbývá, tak ať si toho ještě užije plnými doušky. Nebo by mu snad chudákovi, chyběly ty peníze, které vydělá jako poslanec? To jistě ne, ale jen to dokazuje jeho morální ubohost, neskromnost, touhu být pořád ještě něký přesto, že kromě několika loajalních řiťolezců a pochybných kamarádů a přátel (např.Kalousek apod.) drtivá většina národa o něj vůbec, ale vůbec nestojí. A o jeho rady to platí tuplem.

Jiří B a ť a
3. 11. 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdeněk Jemelík: Pokáraná ministryně   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:27:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před pár dny jsem v článku „Kolik stojí podjatost soudce?“ upozornil na ekonomické důsledky soudcovské arogance, a již je zde příklad ještě výraznější. Mám na mysli případ chomutovské soudkyně Kateřiny Vltavské a jejího vítězství nad ministryní Marií Benešovou v soudním sporu, o němž referuje například, ale nejen, Česká justice.

Nejsem v žádném případě fanouškem Marie Benešové a její vztah ke mně je prokazatelně nenávistný. Tento článek tedy není v žádném případě přátelskou úsluhou kamarádce.

Případ mě zaujal jako ilustrace stavu justice, nastoleného polistopadovým ideologickým blouzněním, jež vedlo k absolutizaci soudcovské nezávislosti, vykládané jako nezávislost na zákonu a dobrých mravech.

Skutkový děj sporu, pozorovaný očima laika, obsahuje na samém začátku nedostatečnou pozornost, kterou samosoudkyně Kateřina Vltavská věnovala znaleckému posudku, jehož akceptováním jako vydavatelka trestního příkazu pomohla vyvolat tříleté obtěžování představitelů obce Postoloprty orgány činnými v trestním řízení s konečným výsledkem zproštění obžaloby. Nejde o nic zcela neobvyklého. Stává se dosti často, že soudci, vydávající trestní příkazy, se s podklady pro rozhodnutí příliš „nepárají“ a spoléhají se na to, že v krajním případě se až při hlavním líčení věc řádně objasní. Případů odmítnutí trestního příkazu je poměrně hodně a stává se, že v navazujícím hlavním líčení soud zprostí obžalované viny. Tato nehoda se přihodila samosoudkyni Kateřině Vltavské v kauze „Postoloprty“. Nic na tom nemění skutečnost, že znalecký posudek byl zřejmě součástí podkladů k návrhu na potrestání, který předložily soudu státní zástupkyně.

Paní ministryně usoudila, že vyvolání trestního stíhání nebylo nezbytné, mělo se mu zabránit, a pečlivost státních zástupkyň a samosoudkyně Kateřiny Vltavské mohla jeho vyvolání předejít. Správnost jejího úsudku potvrzuje zprošťující rozsudek.

Není přesně známo, kolik zaplatili daňoví poplatníci za zbytečné trestní řízení. Jistě jde o částku řádově ve stovkách tisíc Kč, ne-li v milionech. Naproti tomu je známo, že neoprávněně stíhaní se dožadují, aby je stát odškodnil částkou cca 20 milionů Kč. Důsledky narušení jejich osobních životů, jejich psychického strádání a utrpení jejich rodin nelze exaktně změřit ani odčinit finanční náhradou.

Selhání státních zástupců a samosoudkyně v této kauze neušlo paní ministryni, která se zřejmě domnívá, že z titulu své funkce odpovídá občanům za stav resortu spravedlnosti a má dbát o ochranu jejich práv. Podala tedy kárnou žalobu na všechny tři zúčastněné státní zástupkyně a soudkyni udělila výtku, což je nejmírnější potrestání, jež mohla podle zákona udělit. Se zlou se potázala. Kárný soud kárným žalobám nevyhověl a odezva Městského soudu v Praze byla pro ni nepříznivá.

Účast na vyvolání obrovských škod finančních i morálních, jež v kauze Postoloprty vznikly, by měla vést k pokání a pokoře viníků. Očekával bych, že si samosoudkyně Kateřina Vltavská posype hlavu popelem, poděkuje aspoň v duchu Marii Benešové za výstrahu a napříště bude dbát, aby se jí podobná nehoda už nikdy nepřihodila. Ve skutečnosti se ale nad svou vinou nezamyslela a rozhodnutí ministryně napadla správní žalobou. Nepokusila se věcně vyvrátit tvrzení, že něco zavinila, ale pouze poukazovala na zpochybnění své soudcovské nezávislosti. A soudci úseku správního soudnictví Městského soudu v Praze jí přisvědčili. Rozhodnutí o udělení výtky zrušili jako nezákonné (ZDE).

To je klasický příklad vztahu části soudců k občanům, státu a jim způsobeným škodám: přisvojují si právo škodit a nenést za způsobené škody odpovědnost. Nejen to. Považují se za nadřazené nad ostatní složky státu a zejména nad ministra spravedlnosti (to se netýká ministrů obecně, nikoli pouze Marie Benešové). Neuvědomují si, že nesoudí z vůle boží, ale z vůle moci výkonné. Neuvědomují si, že žijí a své provozní náklady kryjí z peněz daňových poplatníků. Neuvědomují si, že působí v demokratickém státě, v němž prvotním zdrojem moci je vůle občanů, kteří ji uplatňují prostřednictvím příslušných orgánů. Ministr spravedlnosti odpovídá vládě a Parlamentu a jejich prostřednictvím národu za pořádek v resortu spravedlnosti, tedy i v soudnictví. K tomu samozřejmě patří i ochrana soudcovské nezávislosti, ale na druhé straně výtka nedostatečné pečlivosti v práci není zásahem do soudcovské nezávislosti.

Tento případ odhaluje nešvar, jehož potírání je hlavním motivem polské reformy soudnictví: porušení rovnováhy mezi hlavními složkami státní moci. Soudci se staví do postavení nadřazeného ostatním složkám státní moci, zde jmenovitě moci výkonné. Zakazují ministryni jemně projevit nevoli nad nedbalostí soudkyně, jejíž selhání mělo za následek velké finanční a morální škody. Je to projev snahy o nastolení soudcokracie, která je v rozporu s demokratickým uspořádáním státu.

Zdeněk Jemelík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Argentině bude zdarma očkování proti koronaviru vakcínou Sputnik V   
Pridal tk Středa 04 listopad 2020 - 04:24:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Očkování proti koronaviru ruskou vakcínou Sputnik V bude v Argentině bezplatné. Tamní prezident si navíc stanovil za cíl získat tuto vakcínu co nejdříve. Informovala o tom jeho asistentka Cecilia Niccolini, která se vydala na jednání do Moskvy.

„Prezident se zavázal, že vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby vakcínu získal co možná nejdříve,“ uvedla Niccolini v rozhovoru pro rádio El Destape.

Kromě toho jeho asistentka dodala, že vakcína bude pro obyvatele Argentiny bezplatná.

„Vakcína bude zdarma. Sputnik V stojí 19,9 amerických dolarů, ale bude pro všechny bezplatná. Všichni obyvatelé této země tak budou mít přístup k bezplatné vakcíně,“ dodala Niccolini.

Zároveň zdůraznila, že očkování proti koronaviru bude tou největší kampaní v historii Argentiny. Země však vyjednává nejen získání vakcíny z Ruska, ale také spolupracuje se společnostmi AstraZeneca a Pfizer.

Již dříve argentinský prezident Alberto Fernández uvedl, že by Rusko mohlo v prosinci až v lednu dodat do Argentiny celkem 25 milionů dávek vakcíny proti tomuto onemocnění.

Sputnik V v Brazílii

Další jihoamerickou zemí, která usiluje o ruskou vakcínu Sputnik V, je Brazílie. Podle dohody mezi Ruským fondem přímých investic a brazilskou společností União Química o předání technologií, bude v nejbližší době odstartována výroba první dávky vakcíny Sputnik V na území Brazílie. Úsilí všech organizací a osob, jež se účastní vývoje, testování a výroby vakcíny Sputnik V v Brazílii, směřují na co nejrychlejší umožnění přístupu národa k vakcíně. Usilují přitom o maximální transparentnost, bezpečnost a efektivnost.

„Ruský fond přímých investic a União Química za podpory státu Paraná aktivně spolupracují s Národní agenturou pro sanitární dohled Brazílie, která na daný moment hraje klíčovou roli pro co nejrychlejší registraci vakcíny Sputnik V v zemi,“ prohlásil generální ředitel ruského Fondu Kirill Dmitrijev.

Podle slov Dmitrijeva, registrace umožní v nejbližší době začít vakcínu vyrábět a začít ji rozšiřovat po území Brazílie.

Ruská vakcína Sputnik V

Připomeňme, že 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kdo pracují s nemocnými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku bylo zahájeno již v říjnu.
Podle informací ze Státního rejstříku léčiv se bude přípravek vyrábět v podobě roztoku pro nitrosvalovou aplikaci. Očkování se plánuje provádět ve dvou etapách: nejdříve složkou I a o tři týdny později složkou II. Jak oznámili na ruském ministerstvu zdravotnictví, toto dvojnásobné schéma umožní vytvořit dlouhodobou imunitu až na dva roky.

Jeden z nejprestižnějších časopisů v oblasti lékařství The Lancet dne 4. září publikoval vědecký článek s výsledky klinických testů fáze 1 a 2, které ukázaly nepřítomnost vážných negativních jevů a vytváření stabilní imunitní odpovědi u 100 % případů. V současné době pokračují post-registrační testy vakcíny Sputnik V s účastí 40 tisíc dobrovolníků z Ruska, ale i ze zahraničních zemí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Emue
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2287 sec,0.0760 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,666kB