Neděle 08 listopad 2020
Nečekaně: Estonsko oznámilo falšování amerických prezidentských voleb ve prospěch „parchanta Bidena“   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 19:24:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump, kterého většina amerických médií již odmítla jako prezidenta Spojených států, najednou dostal podporu ze vzdáleného Estonska. To bylo provedeno vedoucími Estonské konzervativní strany (EKRE) Martem a Martinem Helmem. Informovala o tom televizní a rozhlasová společnost Err.

Ministr financí Martin Helme a jeho otec, šéf tamního ministerstva vnitra Mart Helme, se proto domnívají, že výsledky voleb ve Spojených státech jsou zmanipulované.

"Podle mého názoru není pochyb o tom, že tyto volby byly zmanipulované." Nemá smysl, abyste hovořili o jakékoli demokracii nebo právním státu, pokud mohou být volby tak jednodušé, tak drze a masivně zfalšovány. Pokud to projde, pokud bude Trump zbaven moci, pak ústava v Americe již nebude platit, uvedl estonský ministr financí.

Podporoval ho starší Helme s vysvětlením, že Deep state zvolil za prezidenta Joe Bidena.

"Logikou Deep state je dosadit darebáky, zkorumpované a vydírané parchanty všude, aby si zajistili vlastní svobodu jednání." Joe Biden a Hunter Biden, otec a syn jsou oba evidentně zkorumpovaní.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJoe Biden ukradl volební hlasy Donalda Trumpa v Michiganu, sčítací počítačový program používaný ve 30 amerických státech překlápěl hlasy republikánů ve prospěch demokratů!   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 19:00:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Joe Biden ukradl volební hlasy Donalda Trumpa v Michiganu, sčítací počítačový program používaný ve 30 amerických státech překlápěl hlasy republikánů ve prospěch demokratů! Výrobce programu je napojený na nadaci Clintonových! Další automatizovaný software překlopil 3% všech hlasů ve prospěch Joe Bidena, pokud Trumpovi příznivci využili možnost a poslali prezidentovi hlas poštou! Obrovským podvodem se již začala zabývat FBI a schyluje se k největšímu skandálu v amerických dějinách! Média označila Joea Bidena za nového prezidenta přesně na den 103. výročí VŘSR!

Americká mainstreamová média a po nich i ta evropská a světová včera označila Joe Bidena za vítěze amerických voleb a označila ho za nově zvoleného 46. prezidenta USA. Za tímto prohlášení stojí agentura AP, která tento výrok uvedla s odkazem na výsledky průběžného a stále ještě nedokončeného sčítání hlasů v Pensylvánii, kde přes víkend opět došlo k zastavení počítání hlasů a bude se pokračovat v pondělí.

Bylo zajímavé sledovat, jak okamžitě po mediální korunovaci Joea Bidena začaly přicházet gratulace od světových státníků, gratulaci zaslala nejen Angela Merkel, ale i Benjamin Netanyahu a také Miloš Zeman, který pozval samozvaného amerického prezidenta Joea Bidena na návštěvu do Prahy předčasně a úplně stejně, jako pozval v únoru loňského roku do Prahy samozvaného pro změnu venezuelského prezidenta Juana Guaidó, po kterém se země slehla a Nicolas Maduro je stále oficiálním prezidentem Venezuely.

Je to signál od Zemana, co můžeme čekat v USA? Bude mít Amerika dva prezidenty, což americká ústava paradoxně nevylučuje a v minulosti k tomu dokonce již došlo? V roce 1876 došlo k situaci, která se klidně může za určitých okolností opakovat právě tento rok. Tehdy před 144 lety se ve volbách střetli Samuel J. Tilden za demokraty a Rutherford B. Hayes za republikány. Tiden sice vyhrál na absolutní počty hlasů Američanů, ale sbor volitelů se neshodl na volbě a oba kandidáti se prohlásili za prezidenty.

Nakonec v březnu 1877 byl sborem volitelů zvolen republikán Hayes, ale teprve až v roce 1933 byl přijatý 20. dodatek americké ústavy, který přesně určil, kdy končí prezidentství jednoho a začíná prezidentství druhého kandidáta. Současná situace v USA však může vést k tomu, že jednotlivé státy v USA nebudou schopny certifikovat výsledek voleb, což se má odehrát 4. prosince 2020.

Média označila neoprávněně a svévolně Joe Bidena za nového prezidenta přesně na den 103. výročí vypuknutí VŘSR

Pokud v té době stále poběží soudní spory, nebude možné certifikovat výsledky voleb, takže sbor volitelů se potom o 14 dní později nesejde vůbec k volbě prezidenta. V takovém případě by prezidenta volila dolní sněmovna kongresu a viceprezidenta senát. Tohle je ukázka toho, jak brutální chucpe se před námi rozehrává. Na uznání Juana Guaidó a tu trapnost, že se prezidentem dodnes nestal a nadále vládne Nicolas Maduro, se už jaksi zapomnělo.

Jenže, dovedete si představit situaci, kdy evropské země uznají předčasně Joe Bidena, ale on zůstane fakticky prezidentem Donald Trump. Musíme si totiž všimnout jedné zásadní věc. Agentura AP označila Joea Bidena za zvoleného amerického prezidenta právě včera 7. listopadu 2020, tedy na den 103. výročí vypuknutí bolševické Velké říjnové socialistické revoluce (VŘSR). V Pensylvánii se přitom včera vůbec nesčítalo, přesto se však AP odvolala na spočítané hlasy v Pensylvánii, že Joe Biden získal tento stát a je tudíž zvoleným prezidentem.

Mnoho pozorovatelů to zarazilo, protože v Pensylvánii se včera vůbec nepočítalo a už v pátek to oznámil zástupce volební komise, že o víkendu se počítat nebude, protože lidé jsou unaveni a potřebují si odpočinout. Takže od pátku se čísla nezměnila, takže proč AP uvedla, že Joe Biden má dostatek hlasů? Vysvětlení je jediné možné, je to vyslaný symbol, že v USA došlo k vypuknutí neomarxistické revoluce.

Pomocí volebních podvodů došlo de facto k puči a k revoluci, kdy do čela země je přiveden nový Vladimir Iljič Uljanov a v ulicích začne řádit neomarxistický teror. Ten signál je zjevný a je zajímavé sledovat, kolik politikům ujela ruka, když v této situaci poslali Bidenovi blahopřejné telegramy. V amerických médiích totiž začíná vyplouvat na povrch, k čemu ve skutečnosti došlo.

VIDEO: Sčítací software používaný ve 30 amerických státech překlápěl v Michiganu hlasy Trumpových voličů pro Bidena, bylo jich překlopeno skoro 6 000, a to pouze v jednom jediném okrese ze 47 dalších, které používají ten samý software!

Na včerejší tiskovce republikánů zazněla neuvěřitelná informace, která pouze dokresluje, k jak rozsáhlým podvodům došlo při prezidentské volbě. V okrese Antrim v Michiganu došlo k tomu, že sčítací software od firmy Dominion Voting Systems měl závadu, kdy hlasy pro republikánské kandidáty a pro Donalda Trumpa byly programem překlápěny a započítávány pro Joea Bidena! Na chybu se přišlo zcela náhodou kvůli tomu, že v daném okrsku je drtivá většina republikánů a voličů registrovaných za republikánkou stranu a je nemožné, aby tam zvítězil Joe Biden. Pracovníci okrsku proto hlasy ručně přepočítali a zjistil šokující věc, že sčítací software od zmíněné filmy započítal téměř 6 000 hlasů od republikánských voličů ve prospěch Joe Bidena.

VIDEO v originál článku zde v odkazu:

https://aeronet.cz/news/video-joe-biden-ukradl-volebni-hlasy-donalda-trumpa-v-michiganu-scitaci-pocitacovy-program-pouzivany-ve-30-americkych-statech-preklapel-hlasy-republikanu-ve-prospech-demokratu/

Po ruční změně a opravě v daném okrese tak zvítězil pohodlně Donald Trump. Jenže, tohle je pouze špička ledovce, protože v Michiganu tento samý software používá dalších 47 okresů. Pokud provedete korelaci těchto čísel na 47 okresů s průměrem 6 000 překlopených hlasů od Trumpa k Bidenovi, potom se dostaneme k děsivému číslu 282 000 falešně připočtených a hlavně Trumpovi ukradených hlasů. A když se podíváte na výsledek voleb, Joe Biden v Michiganu vyhrál jen o 126 000 hlasů. To znamená, že je skoro jisté, že Donald Trump zvítězil v Michiganu nad Joem Bidenem o cca. 156 000 hlasů!

Další software překlápěl 3% poštovních hlasů ještě před začátkem voleb! Joe Biden není nově zvoleným prezidentem, protože není splněna ani jedna ze dvou zákonných podmínek

A to zdaleka není to nejhorší. Tento software od firmy Dominion Voting Systems totiž používá v USA dalších 30 států a drtivá většina z nich jsou tzv. swing states, které jsou klíčové pro prezidentské volby. A to pořád není všechno. Zástupkyně právního týmu republikánů uvedla na americké televizi, že jejich právníci už mají důkazy, svědectví a podklady k dalšímu skandálu, který se týká dalšího počítačového programu, tentokrát nazvaného ScoreCard, který slouží na sčítání poštovních hlasů přijatých před začátkem voleb

Tento software totiž podle informací a zjištění právníků překlápěl 3% všech hlasů od Donalda Trumpa ve prospěch Joea Bidena. Všechny tyto informace právní tým republikánů již zpracoval do podkladů, které v pondělí předloží federálnímu soudu s žádostí o odklad certifikací státních volebních výsledků. A to je ta hlavní a zásadní věc, o které novináři na mainstreamu nemluví a naprosto netuší.

V americkém právním systému platí, že kandidáta lze označit za vítěze voleb a nově zvoleného prezidenta pouze za splnění alespoň jedné ze dvou podmínek, že získá buď 270 certifikovaných hlasů od státních volebních komisí, k čemuž zatím nedošlo, anebo v případě, že druhý kandidát uzná svoji porážku (tzv. concession). Pokud kandidát přijme porážku a prohlásí jasně, zřetelně a deklaratorně, že gratuluje soupeři k vítězství, potom se dotyčný kandidát stává zvoleným prezidentem tzv. provoláním o porážce ze strany soupeře.

Jelikož provolání je právně závazný akt v USA, nelze potom své provolání vzít zpět a zpochybnit volby. A právě tady vidíme tu absurdní situaci, že Donald Trump prohlašuje, že vyhrál volby, běží žaloby a soudní spory, Joe Biden nemá certifikaci svého volebního vítězství ani o jediné státní volební komise, ale média už Joea Bidena označila za nového prezidenta. Začínám mít pocit, že se schyluje k “venezuelizaci” amerických voleb.

Firma, která vyrábí tento sčítací software, je finančně a projektově propojena s nadací Clintonových!

A pokud si říkáte, jaké spojení ukazuje na korupci mezi firmou Dominion Voting Systems a Demokratickou stranou, potom se musíme podívat na finanční provázání této společnosti s nadací Clinton Global Initiative, kdy společně v roce 2014 vytvořily projekt za 2,25 milionu USD s názvem The DELIAN Project. Jedná se o volební sčítací software pro rozvíjející se demokracie ve světě. Tedy pro země jako Bělorusko, Ukrajina a další země, kam se vyváží z USA barevné revoluce. V popisu projektu se uvádí:

V roce 2014 se společnost Dominion Voting zavázala poskytnout rozvíjejícím se a post-konfliktním demokraciím přístup k volební technologii prostřednictvím své filantropické podpory projektu DELIAN, protože mnoho rozvíjejících se demokracií trpí povolebním násilím kvůli zpoždění při zveřejňování výsledků voleb. V příštích třech letech bude Dominion Voting podporovat pilotní projekty volebních technologií s darovanými Automated Voting Machines (AVM) zařízeními, což zajistí lepší volební proces, a tedy bezpečnější volby. Vzhledem k tomu, že velký počet volebních zaměstnanců jsou ženy, bude kladen důraz na školení žen, které budou jako první těžit ze školení a přenosu dovedností s používáním AVM. Odhaduje se, že 100 žen bude mít přímý prospěch z tréninku volebních technologických dovedností při pilotním použití při volbách.

Haha, tak to vidíte. Společnost, která v USA má ve 30 státech Automated Voting Machines (AVM) se svým softwarem, který překlápí hlasy od jednoho kandidáta k druhému, s pomocí nadace Clintonových vyváží tyto zázračné hlasovací systémy do nově se rodících demokracií ve světě, aby pomohly dosadit do míst ty správné kandidáty. Samozřejmě, že všechna cemperizační média spustí křik, že o nic nejde, že když firma, která dodává volební mašiny do 30 amerických států, je finančně a projektově spojena s nadací bývalé prezidentské kandidátky Hillary Clinton, že je to jenom náhoda, ale pokud nejste debilové a úplně tupí, musí vám být jasné, k čemu v USA došlo a musíte se postavit na stranu Donalda Trumpa, protože je to zkouška alternativy.

Není to jen zkouška na politiky, kdo se jak odkope, ale i na média, kdy se ukáže, kdo dokáže přinášet fakta a pravdivé informace ze světa, kde se falšují v přímém přenosu už i volby amerického prezidenta a cinknuté volební mašiny od firmy napojené na nadaci Clintonových překlápí až 3% hlasů pro od Trumpa pro Bidena. Ano, toto je válka o podobu světa v této iteraci. Všichni musí do boje, povstat a bojovat, minimálně na mediální úrovni tím, že budete šířit tyto články, videa a informace.

Donald Trump je jediný, kdo dokáže vzdorovat neomarxistické revoluci v USA, která se jinak okamžitě a s obrovskou rychlostí překopíruje do Evropy. Nejde totiž vůbec o USA, ale o to, že úkolem je proces z USA indukovat do zbytku bílé civilizace. Agenda BLM, LGBTQ, přepisování dějin, plivání na bílou rasu. Natrvalo zůstanou náhubky, povinné vakcinace, bez certifikátů o vakcíně nenakoupíte, odebírání dětí z rodin bez vakcín a certifikátů, likvidace lidských práv a svobod, to všechno má přinést tato neomarxistická revoluce. Deep State je prodlouženou rukou globalistů v USA, proto se nedivte, že s těmi gratulacemi evropských politiků to již začalo.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclavu Moravcovi imponují totalitní praktiky   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 18:46:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodovat o tom, zda politik mluví pravdu by měli novináři. Pokud redaktor televize zajišťující přímý přenos rozhodne, že politik zalhal, neumožní mu dál pokračovat a zkrátka ho vypne. Je to děsivé, ale takto uvažuje prominentní moderátor České televize. Nevěřil jsem svým uším, když jsem při čekání na jiný program na chvíli přepnul na Otázky Václava Moravce.

(Tento pořad jsem kvůli nevyváženosti a aroganci hlavního protagonisty už dávno přestal brát vážně). Osazenstvo zrovna probíralo událost, kdy se americké televize, přenášející projev prezidenta Trumpa, dohodly a prezidenta uprostřed jeho proslovu vypnuly. S odůvodněním, že lže. Moravcovi a přítomným diskutérům Vítu Rakušanovi a ministru Tomáši Petříčkovi připadala tato antidemokratická nehoráznost v pořádku. Petříček se po Moravcově nátlaku sesypal a se servilním úsměvem se dušoval, že kdyby ho novináři vypnuli, tak mu to nevadí. Protože prý lhát se nemá, alibisticky vysvětlil svůj postoj. Jediný, kdo se ohradil byl poslanec Jiří Kobza.

Moravec tento neuvěřitelný zásah do principu svobody slova dokonce vnímá jako odvahu a tato totalitní praktika mu evidentně imponuje.

Od kdy jsou novináři soudci, aby v průběhu přímého přenosu rozhodovali, kdy politik mluví pravdu a kdy lže? To budou svévolně vypínat názory každého, kdo se jim nelíbí? (Oni už něco podobného sice dělají delší dobu, například nedávají dostatečný prostor odlišným myšlenkovým proudům, ale teprve teď by z toho asi rádi udělali normu).

A kdo bude vypínat novináře, kteří vypouštějí lži jako na běžícím pásu? Jaká autorita?

Média v demokratické společnosti by měla svobodu slova respektovat jako nejsvětější zákon.

Nemají právo určovat, kdo je hodný a kdo zlý a na základě svého subjektivního pohledu hned někoho vypínat a bránit mu ve svobodě vyjádření. Mohou se vést následné polemiky, dokazování, názorové komentáře. Politik má dokonce právo lhát (a tohoto práva někteří hojně využívají), ale hlas pak musí dostat i protistrana, která přinese důkazy, že to byla lež. A volič si pak sám udělá obrázek o morálních kvalitách svého zástupce. Ano, novináři by měli být tvrdí v otázkách na politiky (ne pouze na některé), ale nesmí překračovat své pravomoci a stavět se do role diktátorů rozhodujících, co se smí a co nesmí říkat.

Pokud nějaký politický aktivista, převlečený za moderátora, jako například zmíněný Moravec, začne sám rozhodovat, kdo má právo mluvit a kdo ne, tak to s tou naší demokracií půjde z kopce ještě větší rychlostí, než se děje nyní. Možná, že Václav Moravec jen vypustil pokusný balónek, co všechno si demokraticky smýšlející veřejnost nechá líbit.

Michal Mikulenka
8. 11. 2020


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirátská představa o demokracii   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 18:44:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslankyně Evropského parlamentu, která na sebe veřejnost upozornila originální videonahrávkou a hrou na ukulele, rovněž originálním způsobem komentovala průběh voleb v USA.

Krizi demokracie v USA podle ní dokazuje nesoulad mezi stranami „ostatně o tom svědčí vyjádření Donalda Trumpa, jak zpochybnil ty volby, jejich pravost…“

Doporučuje hlavně klid a nezpochybňování průběhu voleb, tedy známý „klid na práci“.

Piráti se rádi chlubí svojí vzdělaností, sami se pokládají za intelektuální elitu a ostatní mají za hlupáky a nevzdělance, nicméně by jim občas neškodilo nahlédnout do slovníku cizích slov, například na heslo „demokracie“. Pokud nemají knihovnu, je to i na internetu.

Minutové video:
Ivan David, Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejlepší prezident USA (po Ronaldu Reaganovi) Donald Trump (asi) končí   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 16:14:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sbohem, Donalde. Nebo nashledanou?

Američani si pod sebou podřezali větev. A Evropa jásá: napůl dementní Biden jako manžel Kateřiny II. Veliké car Petr III bude snadný terč a už to začíná. Zmanipulováním voleb roztažených do pěti týdnů a v prazvláštním systému, kdy Trump tahal tuto zchátralou monarchii zoufale z bahna musí už mít demokracie silné žaludky, ale zdá se, že jde Demokratické straně víc o vládní funkce a moc, než o blaho amerického lidu.

Ve Francii skončila moc na gilotině

Zaslepenost mocí většinou končí špatně. Zažehnutá americká revoluce Black Lives Matter se nespokojí s úlitbou Bidenovou. A Potěmkin Biden moc možností nemá: buď povede dál USA směrem od ztracené prosperity nahoru na výsluní a zradí voliče, nebo bude plnit to co slíbil, rozdá majetky pracovitých heterosexuálů migrantům a zrychlí se pád do bezvýznamnosti. Zbyde válka, nebo chudoba. A možná rozpad USA, protože fanatické hnutí Black Lives Matter propojené na gender hnutí a LGBT už nic nezastaví.

Prostě Biden je v kleštích, i když je dnes v opojení: pokračování cesty Donalda Trumpa za cenu střetu s voliči, nebo...

Trump vyvolal bouře, pak dojednal smlouvy, které zrovnoprávnily postavení s Mexikem a Kanadou. Totéž připravil pro Evropu a další státy. Zvýhodnění za loajalitu a úpadek USA odmítal. První fázi zadlužení provedl, druhou fázi práce pro občany USA a zablokování migrace jako zneužívání zdravotnictví těmi, co do něj nepříspivali také, dal lidem práci a nyní měla být fáze prosperity.

Bohužel covid a volební systém se zneužil proti němu.

A Biden slibuje zdravotnictví všem, výhody pro Evropu a celý svět a na dluhy se neohlížet.

Mezitím Rusko snížilo opět dluh, který už takto byl malý, s Čínou vytvořilo tandem, na který se připojuje Japonsko, Jižní Korea a další státy, které už ve spolupráci s USA nevidí budoucnost.

Bude zajímavé sledovat, zda se Biden nechá oškubat Evropou a zelenou environmentální šíleností, nebo to byla jen předvolební bublina.

Každopádně prezident Trump ukázal světu, na jak hliněných nohou západ stojí a jenom jaderné zbraně a minulost je drží nad vodou, zatímco budoucnost je na východě.

První ránu zločinným tajným službám zasadil

Edward Joseph Snowden, bývalý zaměstnanec CIA a sub-kontraktor pracující pro Dell na zakázce pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA), který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA. Nyní zasadila Demokratická strana v čele s Bidenem další ránu západní demokracii, kdy z jejich volebního systému si už utahuje celý svět včetně Lukašenka či afrických diktátorů. Strašné. Za ten morální úpadek, který se prohlubuje a že svět prohlédl tu nadutou špínu vděčí prezidentu Donaldu Trumpovi, který se nenechal zastrašit nikým a bude zapsán jako další z velikánů americké historie.

Díky, Donalde Trumpe, skutečný prezidente USA za čtyři roky naděje!

Nyní budeme pozorně sledovat, co se za rok, dva z výše popsaného vyplní.


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3607-nejlepsi-prezident-usa-po-ronaldu-reaganovi-donald-trump-asi-konci
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚvaha k výročí bitvy na Bílé hoře   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 14:28:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 8. listopadu 2020 je 400 let výročí zásadní události našich dějin, a to bitvy na Bílé Hoře. Tato událost, jakkoliv dávná, by se měla připomínat, protože to byla největší katastrofa našich dějin. Pro většinu evropských zemí byla nejhorší katastrofou v dějinách druhá světová válka, avšak České země vyšly z obou světových válek poměrně dobře, počet obětí i materiální škody byl mnohem nižší než u jiných evropských států, naopak za třicetileté války byly Čechy a Morava hlavním bojištěm a nejhůře postiženou zemí. V důsledku válečných ztrát i emigrace do ciziny ztratily České země téměř polovinu obyvatel a nastal více než stoletý úpadek ze kterého se Čechy vzpamatovaly až na přelomu 18 a 19 století. Proto je třeba toto i dnes připomínat a nedávat slovo falšovatelům historie, podle kterých se vlastně nic vážného nestalo.

Viníkem této katastrofy pochopitelně nebyli pouze Habsburkové, ti jen pochopitelně bojovali o moc a Čechy, Morava a Slezsko pro ně představovaly lákavou kořist. Těžko je lze vinit z toho, že chtěli v Čechách vládnout, je však neodpustitelné, jaké prostředky přitom používali. Druhým viníkem této katastrofy byla česká šlechta, a to jednak tím, že v roce 1526 zvolila po vymření dynastie Jagellonců českým králem Habsburka Ferdinanda I. a druhá historická vina byla, že když se o 90 let později rozhodli Habsburků zbavit a obnovit samostatnost Českého státu, že revoluci, takzvané stavovské povstání, vedly naprosto diletantsky, což nemohlo skončit jinak než porážkou.

Stavovské povstání v letech 1618 až 1620 se zásadně lišilo od husitských válek o dvě století dříve protože husitská revoluce vzešla z lidu, vzešla z obyčejných rolníků a městské chudiny, k nimž se později přidali i někteří bohatí měšťané a šlechtici, ať už z přesvědčení nebo ze zištných důvodů, protože katolická církev vlastnila více než třetinu půdy v Čechách, a to pro šlechtu byla lákavá kořist, proto se mnozí šlechtici přidali s oportunistický důvodů, aby se zmocnili církevního majetku. Tato šlechta ale nebyla hybnou silou husitské revoluce, tím byl vždy lid a právě šlechta a bohatí měšťané nakonec revoluci zradili, což vedlo k bitvě u Lipan. O dvě století později, za stavovského povstání, se však jednalo pouze o z mocenské spory mezi aristokraty, obyčejní lidé se jich prakticky nezúčastnili, pouze trpěli jejich následky. Tím že povstání nevzešlo z lidu nemělo takovou sílu, nemohlo dojít k mobilizaci velké části národa, a proto se nemohla opakovat slavná vítězství z husitské doby.

Když v roce 1618 byli vyhozeni z oken Pražského Hradu císařští úředníci Slavata a Martinic a následně Generální sněm, což byl jakýsi společný parlament Čech, Moravy, Slezska a Lužice, sesadil Habsburky z trůnu, vyhlídky na vítězství byly velmi dobré. České země byly lidnatější a bohatší než Rakousko, což samo o sobě nasvědčovalo tomu, že bychom se měli ubránit, jednak byla příznivá i mezinárodní situace, když velká část Německa byla protestantská, a tedy proti Habsburkům. Pokud by česká šlechta, která stála v čele povstání, rozdala zbraně poddaným, a vytvořila lidovou revoluční armádu, tak jako kdysi husité, nebylo by čeho se obávat, pokusy Habsburků o znovunastolení jejich vlády v českých zemích by byly nepochybně odraženy, avšak toto české stavy udělat nechtěly, nebo takovou revoluční lidovou armádu by neměly pod kontrolou a mohla by se obrátit proti jejich moci a proti feudalismu jako takovému, mohlo by dojít k buržoasní revoluci jako krátce předtím v Holandsku a o dvacet let později v Anglii. Stavy sice schválily tzv. Českou konfederaci, což byla na svou dobu velmi liberální ústava, do jisté míry převzatá z tehdy již kapitalistického Holandska, ale ve skutečnosti poměry v zemi zůstaly plně feudální. Proto se stavy rozhodly spoléhat na námezdní žoldáky z celé Evropy, avšak takováto profesionální armáda musela být něčím placena a česká šlechta se nedokázala dohodnout na potřebném zvýšení daní, což je za války naprostá nezbytnost. Problém byl, že Generální sněm byl složen především zástupců nejvýznamnějších šlechtických rodů a dále ze zástupců královských měst, šlechtici na sněmu by tedy zvyšováním daní zvýšili daně především sami sobě. Již v té době se ukázaly problémy vlády aristokracie ale i parlamentarismu jako takového. Pokud se parlament skládal, řekněme ze stovky nejbohatších lidí v zemi, pak by zvýšení daní dopadlo v první řadě na ně.

V dnešní době, když se parlament rozhodne zvýšit daně, tak na každého z jednotlivých poslanců připadne, že bude platit jen o pár tisícovek ročně více, a navíc si to obvykle kompenzují zvýšením platu. Ovšem pokud by byl parlament složen z nějakých nejbohatších lidí v zemi, tak pak by takováto „kompenzace“ nebyla možná, protože zvýšení daně z příjmu by se každého poslance dotklo tolik, že by platil ročně ne o tisíce, ale o miliony více. Proto dnes není problém odhlasovat zvýšení daní, ale tehdy to nebylo tak snadné, dokonce i za války, kdy to bylo nezbytné. Proto se tehdejší parlament nedokázal dohodnout na vypsání potřebných daní a armáda tak byla málo početná, špatně vyzbrojená a špatně placená. Nefunkčnost stavovského sněmu nebyla jen českou záležitostí. V minulosti fungovaly státy, kde měl panovník absolutní moc, jako bylo Rusko, Francie i Rakousko. Naopak státy, kde vládl parlament složený ze šlechty a bohatých měšťanů, jako bylo Německo do jeho sjednocení za Bismarcka, nebo Polsko před zánikem polského státu v 18. století, nefungovaly, protože parlament byl rozhádaný, na ničem se nedokázal dohodnout a pokud ano, jeho usnesení nebyla respektována a dodržována.

Je logické, že špatně financovaná armáda ubránit zemi nedokázala. Česká šlechta si to zřejmě uvědomovala, ale místo aby spoléhala na vlastní síly, spoléhala nepatřičně na pomoc ciziny, a proto zvolila králem Němce Fridricha Falckého, zdánlivě ideálního kandidáta, neboť byl předsedou Protestantské unie, což bylo neformální sdružení všech protestantských vládců německých zemí a zároveň byl zeťěm anglického krále Jamese I. České stavy tak doufaly v pomoc Německa i Anglie a myslely si, že svobodu českých zemí vybojuje místo nich někdo jiný a oni se nebudou muset o nic starat, ani to platit. A však jak Anglie, tak Německo nás opustily a žádnou pomoc neposkytly. A co více, saský vévoda, ačkoliv byl protestant, změnil strany a Sasko vstoupilo do války na straně Habsburků, neboť byl uražen tím, že nebyl sám zvolen českým králem, a především od Habsburků dostal slíbenou Lužici. Lužice byla do té doby součást českých zemí, po bitvě na Bílé hoře ji dostal Saský vévoda jako odměnu za svoji zradu, stala se součástí Saska a její tehdy slovanské obyvatelstvo bylo postupně germanizováno až na nepatrný pozůstatek, dodnes existující, avšak postupně mizící menšinu Lužických Srbů.

V roce 1620 rakouská vojska vtrhla do Čech, kromě jiných chyb, kterých se české stavy dopustily, byla zásadní chyba právě nedostatek peněz, kdy vojáci nedostali několik měsíců mzdu a nefungovalo ani zásobování, a tak Česká armáda hladověla. Takto zubožená a demoralizovaná armáda o síle necelých 20.000 můžu se v bitvě na Bílé Hoře postavila proti armádě rakouské, jenom málo početnější, avšak lépe placené a dobře živené. Proto není divu, že Rakušané zvítězili. Navíc někteří z vůdců stavovského povstání se zřejmě dopustili vlastizrady. Příkladem může být hrabě Mansfeld, velitel českých vojsk v západních Čechách, který se svým vojskem čekal nečinně v Plzni a z neznámých důvodů netáhl do Prahy ohrožené rakouskými vojsky, někteří historici se domnívají, že byl od císaře podplacen.

Samotnou porážkou na Bílé hoře však ještě nebylo nic ztraceno, Praha měla již od vlády Karla IV. velice dobré opevnění, které již za husitských válek prokázalo, že obránci mohou zvítězit nad několikrát početnější nepřátelskou armádou. Opevnění Prahy dokonale využívalo členitosti terénu, ze západu i ze severu bylo byla Praha -kromě Malé strany- chráněna řekou Vltavou, z jihu strmým Nuselským údolím, a i na převážně rovné východní straně bylo několik vrchů vhodných k obraně jako Vítkov a Parukářka. Rovných úseků hradeb, jako v oblasti dnešního Karlína, bylo poměrně málo, byly chráněné mohutnými hradbami a daly se ubránit s poměrně malým počtem vojáků. Proto po porážce na Bílé Hoře se poražená česká armáda měla opevnit v Praze a pravděpodobně by se ubránila, neboť s příchodem mrazů by nepřátelská armáda musela odtáhnout domů, stačilo vydržet zhruba měsíc obléhání. Avšak to, co po bitvě na Bílé Hoře provedli král a šlechta, byla zbabělost hraničící se zradou. Místo aby bránili Prahu, tak král a poté i většina šlechty utekli a do ciziny a město nechali napospas nepříteli. Podle dobových kronikářů Pražané s hrůzou a se vztekem stáli u městské brány a sledovali krále a velkou část vrchnosti, jak odjíždí z města a nadávali jim, že je vydali nepříteli. I samotní rakouští vojáci, kteří druhý den ráno přitáhli k Praze, se divili, proč město nikdo nebrání, a tak bez boje vstoupili do Prahy a město obsadili. Ačkoliv se říká, že na Staroměstském náměstí bylo o rok později popraveno 27 českých pánů, ve skutečnosti byli popraveni jen tři páni (šlechtici) všichni ostatní byli rytíři nebo měšťané. Většina šlechticů, kteří vedli povstání, uprchla. Jen málokdy v dějinách se naskytl takový to otřesný příklad selhání a zrady vládnoucích elit, kdy země byla v podstatě bez boje vydána nepříteli.

Následovalo drancování a plenění celých Čech nepřátelskými armádami, konfiskace velké části šlechtických panství, které připadly cizí, většinou německé šlechtě, případně českým vlastizrádcům jako byl Albrecht z Valdštejna, poté přišlo utužení nevolnictví, násilná rekatolizace, která vedla k útěku statisíců Čechů, kteří nechtěli změnit víru, do ciziny a pokus o germanizaci Čechů.

Český stát ve 14-16 století patřil k nejmocnějším a nejbohatším zemím v Evropy. Česká armáda patřila mezi nejsilnější v Evropě, což se projevilo za husitských válek, kdy se Čechů bála celá střední Evropa. Zároveň byly Čechy centrem vzdělanosti a kultury a na poměry tehdejší Evropy u nás byla nebývale vysoká životní úroveň i nebývalá politická a náboženská svoboda. Je znám dopis, který jakýsi katolický kněz napsal papeži, ve kterém se rozhořčuje, že v Čechách má otec jinou víru než matka a každé z dětí také jinou víru. I když šlo zřejmě o nadsázku, svoboda u nás byla na tehdejší dobu skutečně ojedinělá. Rovněž životní úroveň v době předbělohorské nebyla špatná, dnešní představy, že za středověku většina lidí žila v bídě, zřejmě nejsou správné. Pro představu mohu uvést, že se říkalo, že ovce byla za groš, což byla stříbrná mince ražená v Kutné Hoře z místního stříbra, pro představu, kolik byl jeden groš svědčí to, že podle historických záznamů nádeník za práci při žních vydělal dva groše denně a k tomu dostal zdarma oběd, to znamená že si za jednodenní mzdu mohl koupit hned dvě ovce. Můžeme předpokládat, že v době žní, kdy byl nedostatek pracovních sil, byly mzdy pochopitelně vyšší než po zbytek roku, avšak i tak to svědčí o tom, jak se v Čechách žilo dobře. Podle některých dobových kronik poddaní každý den jedli maso nebo ryby a pili pivo. Ryby tehdy byly považovány za podřadné jídlo pro chudinu. Existují záznamy, kde si poddaní stěžují vrchnosti, že nechtějí jíst ryby častěji než třikrát do týdne, v ostatních dnech, kromě dní půstu, požadovali maso.

Naopak po Bílé Hoře se poměry radikálně změnily a nastaly hladomory. Po celých třicet let se vedly na českém území válečné operace a zemi pustošila cizí vojska. Také Turci podnikli během třicetileté války a krátce po ní tři vpády na Moravu, kdy odvlekli do otroctví celkem asi sto tisíc lidí. Výsledkem bylo zpustošení země, které nemělo obdoby. Po skončení třicetileté války začala postupná obnova země, avšak k předválečné prosperitě s Čechy nevrátily. Jednak byl problém úbytek obyvatelstva následkem válečných ztrát, hladomorů, a emigrace protestantů do ciziny a dále v dobách před průmyslovou revolucí trvalo odstranění válečných škod a obnova národního hospodářství nesrovnatelně déle než v moderní době. Proto nová, cizí šlechta poddané sdírala z kůže, poddaní museli tři až čtyři dny v týdnu pracovat na panském poli a o mase či rybách každý den si mohli nechat jen zdát, obvykle ho měli jen v neděli a jinak jedli převážně brambory, které se u nás začaly pěstovat právě v té době a kvůli vysokým výnosům se rychle staly hlavní hospodářskou plodinou a hlavní stravou chudiny. Kromě bramborů lidé jedli černý žitný chléb. I bílý pšeničný chléb byl pro obyčejné lidi příliš drahý. Život obyčejných lidí zhoršovalo i řádění inkvizice, která po Bílé Hoře začala upalovat takzvané kacíře a čarodějnice. Trvalo celých 150 let než se České země populačně a ekonomicky vzpamatovaly z třicetileté války, a téměř 300 let, než český stát získal znovu samostatnost, avšak nikdy již nezískal mezinárodní postavení jedné z hlavních evropských mocností, jaké měl před třicetiletou válkou.

JUDr. Norbert Naxera
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIlegální migranti zadržení v Ústí nad Orlicí budou zřejmě odškodněni za újmu   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 14:16:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A dost! Nelegální muslimští migranti z Afghánistánu mají dostat od České republiky odškodnění 180 tisíc, jelikož policie prý podle českého Nejvyššího správního soudu chybovala! Žádost o odškodnění podala česká nezisková Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU, ředitel Martin Rozumek*)), kterou štědře z veřejných peněz platí Babišova vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM, a která migranty zastupuje. To je neuvěřitelná drzost! Naši slušní občané nemají teď v krizi peníze a vláda a soudci ještě nadržují migrantům!

Co to předvádí premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)? Za necelý rok jsou klíčové volby do Sněmovny – podpořte prosím SPD a my ihned změníme zákony ve prospěch našich občanů a zarazíme financování protinárodních politických neziskovek!

Nejvyšší správní soud zrušil rozhodnutí policie, která v lednu zadržela v Ústí nad Orlicí pět Afghánců bez dokladů a poslala je na devadesát dní do centra pro uprchlíky. Dva z nich žádají o odškodnění. Po ministerstvu vnitra požadují pro každého 180 tisíc korun za nemajetkovou újmu a současně poskytnutí omluvy! Proboha za co a proč je podporuje Babišova vláda a české soudy? Andrej Babiš mi dokonce na mojí interpelaci odepsal, že prý Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) vykonává potřebnou činnost!!!

Pětici mladých Afghánců zadržela cizinecká policie na autobusové zastávce v Ústí nad Orlicí 13. ledna. Neměli doklady a tvrdili, že jim je sedmnáct.

Policie poslala muže do zařízení pro cizince v Bálkové, ale také si okamžitě nechala ověřit jejich věk. Na základě rentgenových snímků se ukázalo, že jsou podstatně starší, než tvrdili. Testy prokázaly, že migranti o věku nemluvili pravdu. Přesto česká Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) placená vládou výsledky testů zpochybnila a žalovala policii za to, že přemístila cizince do zařízení pro dospělé. Policie si sice nechala rychle prověřit skutečné stáří zadržených mužů, ale současně rozhodla o jejich zajištění na devadesát dní. To podle Nejvyššího správního soudu byla chyba.

A bohužel může být ještě hůř. To, co předvádí jen za posledních pár dní nová volební koalice ODS, KDU-ČSL a TOP09 je opravdu fičák - poslanec a čestný předseda TOP09 Karel Schwarzenberg pro rakouský list Tiroler Tageszeitung řekl, že odmítavý postoj České republiky vůči migrantům je ostudný a že by chybějící solidaritu z naší strany neměla Evropská unie tolerovat. Řekl, že postoj České republiky, Polska a Maďarska je ostudou, jelikož se odmítají dělit s jihoevropskými státy o nelegální migranty. A dodal, že země, které žádné migranty přijmout nechtějí, by měly podle Schwarzenberga podstatně finančně přispívat Evropské unii. Korunu tomu nasazuje poslanec TOP09 Dominik Feri, který řekl, že “Jsme národ sebevědomý, jsme země relativně bohatá, máme na to, abychom přijali čtyři tisíce uprchlíků.” A k tomu lidovci otevřeně podporují nejen migraci z islámských zemí do ČR, ale i sudetoněmecký landsmašaft, který chce zrušit Benešovy dekrety.

A spolu s koalicí ODS, KDU-ČSL a TOP09 chtějí utvořit v případě volebního úspěchu společnou vládu Piráti a STAN, kteří také otevřeně prosazují přijímání migrantů. V této souvislosti předseda STAN Vít Rakušan označil tento týden v rozhovoru pro časopis Euro voliče SPD za extremisty a urazil tak 540 tisíc občanů, kteří volili SPD do Sněmovny. Za to, že je SPD proti nelegální migraci a islamizaci? STAN chystá volební koalici s Piráty, kteří zcela otevřeně migraci a islamizaci podporují.

A také současná vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM již uvolnila letos 90 milionů korun na čtyři migrační centra, která budou v roce 2021-2022 v Ústeckém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji a v Praze. Hnutí SPD s tím zásadně nesouhlasí.

Prosím SDÍLEJTE, ať se tyto informace dozví co nejvíce lidí! A co si o koalici ODS, KDU-ČSL a TOP09 myslíte Vy? A bude pro Českou republiku přínosem plánovaná vláda ODS, KDU-ČSL, TOP09, Pirátů a STAN, když mají mezi sebou korupčníky a prosazují přijímání afrických a arabských islámských migrantů do ČR? Chcete, aby byla tato koalice v příští vládě? Pakliže nechcete, přijďte prosím v co největším množství k volbám podpořit hnutí SPD, abychom tomu naším volebním výsledkem zabránili!

Tomio Okamura
8. 11. 2020 (z FB T.O.)

*) Pozn. red.: Martin Rozumek na sebe včera upozornil tweetem (@RozumekMartin) November 7, 2020: "Tak Američané zvládli zbavit se toho blba už po jednom volebním období. Moc gratuluji! Tak třeba se i my jednou zbavíme té nedůstojné ruské onuce na Hradě a Stbáka ve Strakovce. https://t.co/JYuffcVpDm"
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou jeptišku   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 11:13:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou katolickou jeptišku v multikulturním městě Graz. Útok je pouze posledním množstvím barbarských protikřesťanských útoků, ke kterým došlo v západní Evropě za poslední měsíc.

Devatenáctiletý migrant, který byl úřadům znám pro předchozí trestné činy související s drogami a útoky, zasáhl starší jeptišku do obličeje a srazil ji na zem, když v sobotu odpoledne cestovala v autobuse s další řeholní sestrou. Krátce poté pachatel z místa činu uprchl.

Po přezkoumání zachycených videozáznamů z autobusu Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu okamžitě identifikoval útočníka narozeného v Afghánistánu a zatkl ho. Krátce po svém zatčení se afghánský migrant po výslechu policie k činu přiznal. Podle policie je motiv útoku stále nejasný.

Jen za poslední týden bylo rakouské hlavní město svědkem tří samostatných incidentů, do nichž byli zapojeni islamističtí pachatelé, přičemž jeden z nich měl za následek mnoho úmrtí.

Minulý čtvrtek vtrhl dav 30 až 50 tureckých islamistů do farního kostela sv. Antona ve Vídni-Favoritenu, kde v kostele demoloval lavice a kostelní nábytek a před útěkem z místa křičeli „Alláhu Akbar“. Drzý a rasový útok rychle odsoudila Vídeňská arcidiecéze, která požadovala důrazné tresty pro protikřesťanské pachatele.

O dva dny později byl zatčen 25letý afghánský migrant poté, co vtrhl do vídeňské katedrály svatého Štěpána a křičel „islamistická hesla“, když se farnost připravovala na nedělní oslavu Všech svatých. Případ v současné době vyšetřuje Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu.

Oba incidenty se odehrály jen několik dní předtím, než dvacetiletý Kujitim Fejzulai, sympatizant Islámského státu a duální státní příslušník Severní Makedonie a Rakouska, zavraždil v pondělí v rakouské metropoli čtyři lidi a 22 dalších zranil pomocí AK-47.

Poté, co ho bezpečnostní síly zastřelily, se později ukázalo, že Fejzulai byl v dubnu 2019 odsouzen na 22 měsíců vězení za pokus o cestu do Sýrie, aby se připojil k Islámskému státu. Následně, co si odpykal pouhých devět měsíců svého trestu odnětí svobody, byl úřady Fejzulaie propuštěn podle zákona o mladistvých na svobodu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová novozélandská vláda je “je neuvěřitelně různorodá” chlubí se premiérka. Ministryně zahraničí má tetování na obličeji, zástupce premiéra je otevřený gay   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 06:48:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jacinda Ardern se stala znovu premiérkou Nového Zélandu. Po sestavení vlády se pochlubila, že nová vláda je “incredibly diverse” (neuvěřitelně různorodá). Ministryní zahraničí se stala Nanaia Mahuta,která má Maorské tetování na tváři. Zástupcem premiérky je pak Grant Robertson, který se otevřeně prezentuje jako homosexuál.

Je velká škoda, že se ve vládě neobjevil nikdo, kdo by reprezentoval zájmy nás obyčejných Kiwis. Tedy Novozélanďanů bílé barvy pleti, kteří jsou heterosexuálové a netouží po žádné multikulti, ani LGBT++ společnosti. takových je nás většina. Nepište mi, že jsme si je zvolili. To bych musel připomenout slova J.V. Stalina, “není důležité, kdo jak volí. Ale kdo počítá hlasy”. Stalin to řekl u příležitosti “demokratických voleb” po 2. světové válce ve Francii a Itálii, kde to vypadalo na vítězství komunistických stran. nemám pocit, že by se něco změnilo. Vy snad věříte, že ve vašem městě, zemi většina podporuje LGBT agendu, multikulturalismu a další neomarxistické hlouposti?

Rostislav Kiwi
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA mají prvního transsexuálního senátora v historii. Kdo ho zvolil?   
Pridal tk Neděle 08 listopad 2020 - 06:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sarah McBride (30) se stala první otevřeně transsexuálním senátorem v historii USA. Byla zvolena za stát Delaware za Demokraty. Předtím pracovala jako tisková mluvčí organizace Human Rights Campaign (kampaň za lidská práva). Škoda, že se nedozvíme, kdo pana/paní McBride asi volil. Byly to opět korespondenční hlasy, které napomohly k vítězství demokratickému kandidátovi? Východní pobřeží je sice zde v Texasu považováno za sídlo nejrůznějších pošuků, ale i tam žije většina normálních lidí. Proč by tedy volili jako svého zástupce nějakého transsexuálního nešťastníka z politické neziskovky?

Tak přátelé vypadá dnes výkladní skříň demokracie – USA.

Jak mi nedávno napsal známý z Brna. V USA chtěli tu demokracii, ale chodili jim tam lidi hlasovat. Proto museli zavést ty korespondenční volby a mají klid na práci….

J. Kolach, Texas, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2708 sec,0.0941 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,736kB