Pondělí 09 listopad 2020
A k tomuto poznání je třeba tolik titulů?   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 17:58:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neúspěšný kandidát na prezidenta, dnes senátor prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc.,dr.h.c.mult. sdělil totiž českému národu neobvyklou novinu, zde citát:

Před 400 lety se odehrála bitva na Bílé hoře. O jejích příčinách a významu se mezi historiky vedou dodnes spory. Její důsledky byly ale tragické – třicetiletá válka, která následovala, byla nejhorším ozbrojeným konfliktem na našem území v dějinách. Více než třetina populace Čech a Moravy v ní zahynula a velká část vzdělaných elit, včetně Jana Ámose Komenského, odešla do exilu. Odkaz této války nám budiž varováním, že z náboženských konfliktů nikdy nevzešlo nic dobrého!

Od českých politiků lze občas slyšet ledacos, což ve slušném a rozumném člověku často zanechá nepříjemný pocit, že se těmto mudrlantům nedostává vyšší číslo IQ, než je 85. Navzdory tomu rádi poučují, rozdávají rozumy a myslí si, že jsou neomylní. To jistě neplatí o výše jmenovaném, tedy pokud jde o jeho číslo IQ, ovšem pokud jde o jeho výroky, hloupý Honza by mu byl zdatným partnerem.

O svých morálních a lidských kvalitách nás pan profesor přesvědčil již v prezidentské kampani, kterou asi není třeba připomínat, dojmy z ní v nás zůstávají snad navěky. Aby se pan profesor, resp. dnes pan senátor svým voličům (i nevoličům) připomněl, čas od času vystoupí tu před mikrofon, tu přijde před kameru TV či dá „pozoruhodný“ rozhovor médiím. Výše uvedený výrok však údajně pochází ze senátorova facebookového profilu a je opravdu vydatný, co do aktuálnosti, validity a vyčůranosti.

Výrok výše uvedený nelze vůbec zpochybňovat a možno říct, že co slovo, to pravda, i když značně zevšeobecnělá. Vynecháme-li zmíněné historiky, lze s událostmi, jak je popisuje pan senátor, všeobecně souhlasit ovšem s tím, že detailní posuzování těchto událostí ponecháme historikům. Nicméně uvedená všeobecná fakta jsou vyučována od poválečných dob už za bolševika, otázka ovšem je, zda připomínka pana senátora, pokud to tak lze nazvat, je známa i dnešní mládeži školou povinné. Není tajemství, že mezi některými lidmi a politiky jsou velmi silné tendence českou historii přetvořit k obrazu svému, aby tak dostali punc správného světonázorového směru. Pokud pan senátor uvažoval s cílem, připomenout tyto události naší mládeži, pak je třeba mu poděkovat. Jenže opak bude nejspíše pravdou. Pan senátor by na něco podobného ani náhodou nepomyslel (snad jen omylem), jen se chtěl při příležitosti čtyřstého výročí bitvy na Bílé hoře poněkud připomenout a také se zviditelnit. což se mu podařilo víc, než zřejmě očekával.

Nejde vůbec o to, zda jsou jeho slova pravdivá či nikoli, jde spíše o to, co pan senátor, v tomto případě lépe pan profesor říká a co na druhé straně činí. Je všeobecně známo, že pan profesor Drahoš je velmi nakloněn přijímání imigrantů do České republiky. Jeho slova „...nějakých těch dvaapůltisíce migrantů není zas tolik, ty jsme snad schopni bez problémů přijmout.!“ Nejde však o nějakých individuálních dvaapůltisíce běženců, resp. imigrantů, tady jde o to, že se k nám spolu s jejich rodinnými příslušníky nenápadně vplíží jiná víra, jiné náboženství, jiné zvyky, jiné mravy, že se nám bude hlásat Alláh Akbar, jeho pravda, Korán, šaría atd. Tedy náboženství jako takovém, o kterém tak plamenně mluví pan senátor při vzpomínce na 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Náboženství, které bylo příčinou, že více než třetina populace Čech a Moravy v ní zahynula a velká část vzdělaných elit, např. Jana Ámose Komenského, odešla do exilu. Dnes by byla situace o to horší, že by nebylo kam do exilu odejít.

Abychom si rozuměli, náboženství, které by k nám importovali ti ubožáci, kteří nemají domov, kteří utíkají ze země, kde prý zuří válka a kde jim prý jde o životy, tito chudáci nám totiž nebudou vděčni, ale budou se chtít realizovat, zavádět své náboženství-islám, stavět mešity, požadovat peníze, aniž by chtěli pracovat, budou nás osočovat, trestat jako neznabohy, případně bezvěrce, neboť jediné co uznávají, je jejich Bůh a tím je Alláh. Ve svém důsledku by tak došlo k našemu ponížení, ztráty identity, zotročení národa, ve jménu jejich náboženství k násilnostem, vraždám, islamizaci nejen nás, ale celé Evropy.

Pan profesor, alias senátor je bohužel, velkým příznivcem muslimů, jeho prezidentská kampaň byla mj. také z velké části finančně podporována právě Muslimským bratrstvem, kterého je sám významným členem (pozn.Členové Muslimského bratrstva věří, že Korán, sunna a šaría představují dokonalý způsob života a politické organizace. Podle nich má být uzpůsobena i forma státu a veškeré islámské vlády mají být nakonec sjednoceny v chalífát.).

Z uvedeného vyplývá, že pan senátor, potažmo profesor Drahoš nám káže vodu, ale sám plnými doušky pije víno. Jinými slovy pokrytectví, licoměrnost, falešné jednání. Vážnými slovy nás pan senátor nabádá, aby nám odkaz bitvy na Bílé hoře a období třicetileté války byl vážným varováním, že z náboženských konfliktů nikdy nevzešlo nic dobrého. Očekává snad senátor a profesor v jedné osobě, že to islámské náboženství bude jiné? Nebude a on to dobře ví, jeho se to totiž týkat nebude, on už je přece dnes jedním z nich. A tento člověk měl, či chtěl být prezidentem České republiky! Uf!

Appropó, k tomu, aby nám sdělil svá výše uvedené moudra, k tomu fakt potřeboval získat všechny ty tituly? Jen škoda, že se nezeptal některého ze svých vnuků či vnuček, zda o Bílé hoře mají nějaké povědomí. Nemusel se tak ztrapnit, ačkoliv on a ztrapnit se?

Jiří B a ť a
8. listopadu 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový šéf Bílého domu bude Turecku „nepohodlný“   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 11:13:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle deníku Deutsch-Türkisches Journal není vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena ve volbách v USA pro Turecko ziskové. Nyní šéf Ankary, Recep Tayyip Erdogan, nebude moci svobodně rozšiřovat svou moc na Středním východě a v severní Africe, protože nový americký prezident bude v regionu prosazovat aktivnější politiku. Kromě toho otevřeně vyzývá k boji proti turecké „autokracii“.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan musel sledovat americké volby s velkým zájmem, píše Deutsch-Türkisches Journal. Protože vítězství současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa by pro něj bylo velmi prospěšné. Pak by byl schopen dále rozšiřovat svou moc a využívat pro své vlastní účely vakuum na Středním východě a v severní Africe, které vzniklo v důsledku „americko-centrismu“ hlavy Spojených států. Ale všechno se ukázalo jinak.

Američané hlasovali pro demokratického kandidáta Joea Bidena. V lednu převezme funkci Trumpa a zcela změní zásady zahraniční politiky, které vedly Spojené státy pod jeho předchůdcem. Co to bude znamenat pro Turecko, stále není známo. Faktem však je, že Washington začne provádět aktivnější politiku na Středním východě a bude chtít zasáhnout v regionálních konfliktech v Sýrii, Libyi a východním Středomoří. Biden uvedl, že jeho cílem je snížit ruský vliv a dosáhnout „větší stability“ v regionu.

Když hovoříme o tureckých úřadech, demokratický kandidát stěží najde lichotivá slova, pokračují noviny. Nazývá Erdogana „autokratem“ a vyzývá k podpoře opozice v zemi: „Stále věřím, že při větším úsilí ... můžeme podpořit stále existující části tureckého vedení a inspirovat je k obnovení boje a porážce Erdogana. Ne prostřednictvím puče, ne, ale prostřednictvím voleb.“

Podle názoru Deutsch-Türkisches Journal bude turecký prezident v příštích měsících a letech „nepohodlný“. Erdogan však brzy pravděpodobně použije Bidenovo zvolení jako záminku ke kritice „zahraničních sil“ a obviní je ze snahy „zničit Turecko“, jako to udělal již dříve. Není proto divu, že Erdogan spolu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem nepogratuloval Bidenovi k jeho volebnímu vítězství. K této záležitosti hovořil pouze turecký viceprezident Faout Oktay. Řekl, že pro Turecko se s Bidenem nic nezmění. Ankara má svou vlastní agendu a zahraniční politiku, zdůraznil.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutinovo mlčení o Bidenově vítězství předznamenává roky napětí   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 10:40:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na rozdíl od minulých amerických prezidentských voleb, kdy Kreml okamžitě poblahopřál Donaldovi Trumpovi k jeho vítězství, tentokrát Vladimir Putin o vítězství Joea Bidena mlčí. Jak uvádí The New York Times, je to první známka toho, že se Rusko připravuje na „hluboce nepřátelský vztah“ s novým americkým prezidentem.

Ruský prezident Vladimir Putin mlčí ohledně vítězství Joe Bidena v amerických prezidentských volbách, které předznamenávají napjatý rok, píše The New York Times.

Jak uvádí noviny, ráno poté, co se Joe Biden stal zvoleným prezidentem Spojených států, zveřejnil Kreml blahopřejnou zprávu od Vladimíra Putina. Byla však adresován řediteli jednoho z moskevských divadel, kterému bylo blahopřáno k jeho 60. narozeninám.

Na rozdíl od svých západoevropských kolegů, kteří v sobotu pohotově poslali své blahopřání, Putin neučinil žádné prohlášení o zvoleném prezidentovi USA, i když v neděli v Moskvě už byla noc.

Před čtyřmi lety, připomíná The New York Times, poslal Kreml zprávu prezidentu Trumpovi několik hodin poté, co americké televizní kanály oznámily vítěze prezidentského zápasu.

První náznaky naznačují, že Vladimir Putin se připravuje na „hluboce nepřátelský vztah“ s příštím americkým prezidentem.

Zatímco Trump nikdy nepodkopal ruské naděje na sblížení mezi Washingtonem a Moskvou, zároveň jeho zahraniční politika v Americe byla v souladu s aspiracemi Kremlu, oslabit západní spojenectví a rozšířit ruský vliv po celém světě.

U Bidena je opak pravdou: Putin již má mnoho důvodů k obavám ze zvoleného prezidenta USA.

Budoucí šéf Bílého domu považuje Rusko za jednu z největších hrozeb pro americkou bezpečnost. Slibuje, že napraví poškozené vztahy s evropskými spojenci. Během svého působení ve funkci viceprezidenta navíc Biden aktivně pracoval na podpoře prozápadních politiků na Ukrajině - „v zemi ve válce s Ruskem“, píše se v článku.

Ruská vládnoucí třída považuje 77letého Bidena za preferovaného kandidáta na americký Deep State, rozsáhlá síť špiónů a diplomatů, o nichž Kreml tvrdí, že podvracela Trumpa a jeho pokusy o zlepšení vztahů s Moskvou.

A Biden, na rozdíl od současného šéfa Bílého domu, se mnoha Rusům zdá být typem amerického politika, kterého nejvíce nenávidí. Vidí ho zejména jako člověka, který je ve jménu demokratických ideálů připraven zasáhnout po celém světě a nebude respektovat sféry vlivu a vstupovat do obtížných jednání s Moskvou.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘeditel rakouské katolické školy kritizoval terorismus a imigraci. Byl okamžitě popuštěn   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:21:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel katolické školy v rakouském Wolfgartenu napsal v pondělí po muslimských teroristických útocích na fb “Terror in Wien! Refugees welcome!” (terorismus ve Vídni, Uprchlíci vítejte). Jednal zřejmě v šoku z brutálního muslimského teroristického útoku ve Vídni. Příspěvek sice později smazal, ale to již bylo pozdě. Jeho nadřízený, Dominik Orieschnig sekretář místní diecéze, ho hned ve středu suspendoval a informoval o rozhodnutí rodiče žáků. Tak prý se nesmí pedagog vyjadřovat, natož ředitel!

Tak přátelé vypadá atmosféra na katolických školách v Rakousku. Uprchlíci se smí pouze velebit, v případě terorismu je potřeba se semknout a jít zapálit svíčku. Kritizovat se smí pouze ti, co kritizují imigraci! Bohužel tohle je dokonce oficiální doktrína Vatikánu, tak se nelze divit vůbec ničemu.

Milan
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílá profesorka afroamerické historie předstírala, že má barevný původ. Tak moc nenávidí svojí bílou rasu   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:19:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdo tak upřímně nenávidí svojí barvu pleti, že se raději začne vydávat za jinou rasu. Třeba profesorka (v USA je každý učitel na VŠ profesor) na Furman University v USA oboru afroamerické historie na Furman University v USA Kelly Kean Sharp se rozhodla vydávat za Mexičanku. “Bohužel” se ozval její bývalý známý a veřejnosti sdělil, že je to lež. Pedagožka se musela s ostudou poroučet z univerzity.

Tak dnes vypadá intelektuálské běsnění na západních univerzitách. Nedělejte si ale iluze, na českých humanitních fakultách to začíná být velmi podobné.

KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMasmédia vyhlásila Bidena prezidentem, který však volby nevyhrál, o vítězi rozhodne soud!   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:14:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Masmédia zcela ignorují evidenci důkazů o volebních podvodech a vyhlašují Bidena vítězem.

Došlo k naplnění varovných slov Alexe Jones, Donalda Trumpa a toho na co jsem opakovaně upozorňoval: na fakt, že se Deep State pokusí připravované prezidentské volby zmanipulovat. A tak se i stalo. Deep State se snaží dostat znovu do sedla a vyhodit z něj Donalda Trumpa, který šel NWO těžce po krku. Biden, na kterého díky hlouposti svého syna, který ztratil svůj laptop, existuje kompromitující materiál v podobě důkazů o brutálních a pedofilních aktivitách včetně nejodpornějších vražd se sexuálním podtextem, jak na Bidena staršího, tak na jeho syna a na další top demokratické kandidáty jako je Hillary Clinton.


"Notebook Huntera Bidena je katastrofou pro celou rodinu Bidenů, ale zejména pro jeho otce Joea. Nyní je prokázanou skutečností a nelze ji popřít, že všechny tyto informace jsou REAL DEAL,“ napsal prezident.

Jako bonus zorganizoval Donald Trump před volbami ve spolupráci s Národní gardou a FBI operaci s krycím názvem "Žihadlo", které se již brzy zabodne hluboko do srdce Deep State. V pondělí 9. listopadu se otevře soudní síň, kde bude podána stížnost na podvodné praktiky demokratické strany a jejich příznivců. Máme se na co těšit. Přinášíme exklusivní informace o tom, na co se můžeme těšit, v podobě interview s bývalým poradcem Bílého domu Dr. Stevem Pieczenickem, o kterém jsme informovali v článku:

Přátelé, jsme a budeme nyní svědky obrovské mediální masáže a sociální cenzuře. Rozjelo se nevídané mazání profilů a příspěvků na všech sociálních sítích. Padl i můj druhý dlouholetý facebookový účet, kde jsem vás o tom co se chystá nepřetržitě informoval. Týká se to zejména těch co se pokoušejí informovat o skutečném dění kolem covidu a Trumpa. Nevěřte absolutně tomu co vám teď servírují masmédia, je to jedna obrovská lež za druhou a sofistikovaná propaganda. NWO roztáčí mocná kola a hodlá umlčet veškerou kritiku a především pravdu. Ale ničeho se nebojte. Trump bude prezidentem, pandemiecká hysterie bude jednou pro vždy zahubena, zločinci budou zatčeni. Operace "Žihadlo" pod kuratelou Národní gardy, armády, FBI a dalších složek se dala do pohybu.

Bude to ale ještě chvíli trvat. Tohle je informační válka, která právě graduje do neuvěřitelných rozměrů. Deep state se nehodlá vzdát tak lehce abude bojovat do posledních sil a čekám, že brzy dojde i na zbraně. USA si momentálně prochází občanskou válkou, která se zatím pohybuje na politickém, právním a mediálním levelu, ale to se může kdykoliv rychle změnit. Každopádně, Trump to řekl jasně: Volby jsou daleko k určení vítěze, tím kdo určuje kdo bude prezident nejsou agentury a média, ale voliči. Ještě se budeme hodně divit.

Demokratické loutky Deep Statu se snaží přesvědčit veřejnost, že Joe Biden je skutečným vítězem volby aby na současné pozitivní euforii domnělého vítězství postavili nenávistnou kampaň, která bude odstartována ve chvíli, kdy státní americké úřady odmítnou uznat Joe Bidena a oznámí skutečné vítězství Donalda Trumpa. Sociální sítě mažou veškerá videa, články a informace a účty těch co informují o tom, co se skutečně děje a cenzoři fakt-control check center BigTecu nyní likvidují jakýkoliv odpor kladený na sociálních sítích.

Toto je válka. Nejen informační válka. Toto je pokus o převrat a o krádež voleb. A jelikož jde o ohrožení státu a principů na kterých byli Spojené státy vybudovány, administrativa se zcela staví za současného (a jediného) prezidenta, který již brzy v soudní síni odkryje karty naplno. My už víme co se bude v soudní síni projednávat a vy díky nám také. Stačí sledovat Infowars!

Jak jsem řekl dříve: pokud se Biden stane prezidentem, můžete očekávat, že nová demokratická administrativa pod čínským vedením započne těžký depopulační program zahrnující democidu pomocí vakcín proti Covid-19 a nově vypuštěných virů, podporu terorismu v konkurenční EU, k podpoře válečného úsilí Turecka na znovudobývání Evropy a další barevnou revoluci v Bělorusku, kterou by se mělo rozšířit nárazníkové válečné pásmo s Ruskem a v poziční válku, která promění evropský kontinent, zejména Střední a Východní Evropu na jedno velké bojiště. Věřím, že to se ale nestane, protože Donald Trump je chytřejší než Joe Biden a všichni demokraté. Nechme se překvapit! Ať si Voříšek říká co chce, ať si Ray Karanteng slzy utírá, volby stále nejsou u konce, jediným úřadujícím prezidentem USA je a zřejmě i nadále bude pouze Donald Trump.

Pavel Krejčí

---------------------------------------------
Pokud se s požehnáním Satana stane Joe Biden prezidentem, můžete očekávat mnohem horší vražednou mašinérii, než kterou rozpoutal Barrack Obama. Operace "7 zemí do 5 let" bude jen procházkou růžovou zahradou, proti tomu jaká pekla rozpoutá "demokrat" Joe Biden. To vám garantuji.

Zdroj: https://www.infowars.cz/post/masm%C3%A9dia-vyhl%C3%A1sila-bidena-prezidentem-kter%C3%BD-v%C5%A1ak-volby-nevyhr%C3%A1l-volby-st%C3%A1le-nejsou-u-konce?fbclid=IwAR1MFlUPKLxjmIMJR3XSYJZgZj8ujnokbh1EjoibKbgtZ38Fj7G_MNegkPQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (XII.) ANO, BUDE HŮŘ. PROTOŽE JSME NA TO „KAŠLALI“   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:08:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Parlament vládě schválil prodloužení nouzového stavu „jen“ o tři týdny, tedy do 20. listopadu. Kdybychom byli hodně cyničtí, dalo by se zajásat nad tím, že nás letos konečně „minou“ otravné a kýčovité oslavy „hadráku“ a také nad představou toho, jak většina elitních pravdoláskařů z toho bude na prášky. Jenže tady jde o nás všechny, takže by nebylo fér radovat se z utrpení ideového nepřítele, protože Hamáček a další už dopředu informují veřejnost, že prodlužovat se bude „ještě několikrát“. Dá se předpokládat, že pokud vůbec nějaké uvolnění na Vánoce bude, tak přijde jen na Vánoce a do Vánoc a po nich pojedeme v režimu „stanné právo“.

Stanným právem ostatně vláda „oslavila“ 28. říjen – tedy vznik samostatného státu. Pěkná to symbolika a podle mého soudu nikterak náhodná. Od nacistické okupace jsme tu zákaz vycházení neměli – až do letošní zmutované chřipky, na kterou dosud zemřelo (odmyslíme-li ty podvodné případy úmrtí „s“ covidem) – no, vlastně ani nevíme, kolik lidí, protože tato informace se nenosí, ta se tají. A opět – nikdo se nebouří, všichni jsme poslušní a novému pravidlu se vzpouzí jen pár recesistů, kteří venku venčí plyšové psy, za což vyfasují pokutu 10 tisíc korun. Policie má právo lidi kontrolovat, legitimovat a vy musíte prokázat, kam jdete, co venku vlastně vůbec pohledáváte. Dá se na to podívat ještě z jiného úhlu pohledu – pes má větší právo než člověk. Pes jít ven může, ale já nikoli. Jestli to někomu nepřipadá do nebe volající, pak už nevím…

Ohledně škol nám od začátku lhali, až se jim z huby prášilo. Že se prý žáci do škol vrátí 2. listopadu a ledva to dořekli, už začali své výroky relativizovat. Prymula ještě tehdy říkal něco ve smyslu, že se v ten den děti do škol vrátí, pokud nevybuchne atomová bomba. Ona vybuchla? Protože se děti do škol nevrátily (něco o tom vím, mám je doma a jejich “distanční výuka” nás každý den, vedle naší vlastní práce, dost zaměstná). Něco mi uniklo? Podivné vzkazy. Jako Babiš: Pokud se nestane zázrak, s opatřeními přitvrdíme. A zázrak se – světe div se – nestal. Nepřipadá vám, že jsou politici na ta zpřísňování jako nadržení? Dokonce i ti, co dosud jen rozdávali koblihy a mazali lidem marmeládu kolem pusy. A pořád slibovali, že se vše zlepší. Kde je to „ANO, bude líp?“ Vždyť slyšíme samé „ano, bude hůř“: mrtvoly v mrazácích na ulici, spalování mrtvol, tisíce mrtvých do konce listopadu apod…

Jistě, výuka z domova může mít i své výhody, do domovů neziskovky tak snadno neproniknou, ideová nalejvárna režimu je omezena, ale omezeno je i samotné vzdělávání dětí, protože systémem distanční výuky prostě děti psát, počítat a číst nenaučíte. Navíc, jak to mají rodiny stíhat? Nejen časově, ale i technicky? Rodiče mají pracovat z domova a děti se mají učit z domova – ale ne každý v rodině včetně dětí má svůj vlastní notebook či počítač. Dnes už přiznávají, že školy budou zavřeny na „já-nevím-jak-dlouho“. I nacisté zavírali školy – vysoké, chtěli zavřít střední (ale nepodařilo se), ale základní nikdy nezavřeli (o to se ani nepokoušeli). Jestli to někomu nepřipadá do nebe volající, pak už nevím…

Zákaz nedělního prodeje je podobně nesmyslný jako zákaz vycházení po 21. hodině. Přes den můžeme všichni kmitat (ovšem jen pracovně), ale ne po 21. hodině, kdy stejně nikdo nikam nemůže, protože vláda zavřela hospody, restaurace, vinotéky, bary, kavárny, noční podniky, jakož i zakázala kulturu a sport, takže venku, navíc v tomto počasí, se může procházet leda tak Prymula s Faltýnkem. Vlastně jen Prymula, protože Faltýnek si odletěl do teplých krajů. Co příjde příště? Nařídí nám vláda, abychom šli spát „po večerníčku“?

Prymula nás sice už nebude hypnotizovat z televizních obrazovek při svých podivně aranžovaných projevech ve stylu „Spalovač mrtvol“, ale i nadále zůstává členem štábu a můžeme si být jistí, že i další hovadiny z vládní stáje ponesou jeho rukopis. Zákaz nedělního prodeje je jedním z nich – způsobil jen to, co všichni věděli už ve chvíli, kdy ho vláda oznamovala – prostě se bude jen mačkat více lidí v krámech o sobotě. Což se také podle zpráv obchodníků z víkendu potvrdilo. Vůbec mi tak připadá, že nejenže vládní opatření nefungují, ale ona fungují přesně opačně – čím více a přísnějších opatření, tím více se údajná nákaza šíří. Není to vlastně záměr? Nejsou pak vládní opatření vlastně nadmíru úspěšná? Vláda nezavře supermarkety, kde jsou stovky lidí, ale maloobchody, kde jsou jen jednotlivci, zavře nemilosrdně. Ovšem kromě květinářství… Tam se může. Podle mého jen buzerace a likvidace konkurence.

Nebo si vemte venkovní trhy. Vláda je zakázala, ale „zákaz se nevztahuje na prodej ovoce a zeleniny, mléka a mléčných výrobků, masa a masných výrobků, vajec, cukrovinek, medu a všeho, co je z domácí provenience.“ Co to je? Zákaz farmářských trhů s výjimkou prodeje farmářských výrobků? glosoval to kdosi na internetu. Kdo to sakra vymýšlí a co to má znamenat? Je to jak z besídky žáků zvláštní školy. Tak zakázala je vláda, nebo ne? Ale neradujme se předčasně, že by zde vláda projevila nějakou – byť skrývanou – moudrost či podporu soukromým zemědělcům. Podle mne jde o to samé, o co jde u květinářství. O Babiše.

Nemocnice odkládají zdravotnické výkony (například operace rakoviny apod.), třebaže zatím kapacitu mají a nic je k takovému kroku nenutí. Nutí je ovšem ministerstvo. Maně si říkám, o co jim vlastně jde? Všemi těmi čarováními s čísly nás už vyhnali na samotnou světovou špičku v počtu „nakažených“, takže netuším, koho ještě chceme trumfnout, když jsme úplně první, tedy, jsme na tom z pohledu jejich statistik úplně nejhůře z celého světa. Tak by už snad mohli zmírnit a dát si pohov, ne?

Jenže místo toho slyšíme, že podle Prymuly „lidé na opatření dosud kašlali“. No, to říká ten pravý.

Prostor k zpřísnění je podle něj už minimální, řekl také. Ale kdeže. Další lež. Ještě se toho přece dá tolik zakázat… Jen si vemte, jak nám mlžili od počátku. Obchody nezavřeme – zavřeli. Do školy se děti vrátí – nevrátí. Lockdown nebude – lockdown už dávno je. A tak bych mohl pokračovat. Jdou na to salámovou metodou a sledují, jak ji to budeme baštit.

Do toho všeho každý den slyšíme o Izraeli, že jeho „tvrdý“ lockdown je prý to jediné, co by mohlo pomoci (nechal se slyšet například Milan Kubek, prezident České lékařské komory). Navrhl bych všem těm, co teskní po izraelském lockdownu, aby se do Izraele přestěhovali a nechali se tam uzamknout. Když po tom tak touží…

Co napsat závěrem? Je z toho nějaké rozumné východisko?

Minule jsem psal něco o volbách příští rok. Půjde-li vše ale tak rychle, jak se děje dnes a denně, kdo ví, jestli ještě nějaké volby za rok vůbec budou. A budou-li, zda nebudou tak brutálně zfalšovány, jako ty americké prezidentské.

Je na čase přemýšlet, jak z té šlamastyky ven. A možná ne pouze volebně…

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPůjde to bez krve? Těžko…II.   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:06:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Putin jen varuje před nepokoji. Oznámení o vítězství Bidena ignoruje…

Svou prvou glosou minulý týden s názvem Půjde to bez krve? Těžko… jsem vyslovil tézi, že je naprosto vzdálené předpokládané budoucnosti, že proběhlé americké volby skončí něčím tak banálním, jako že jeden republikán uzná svou porážku a stane se prezidentem demokrat. Nuže myslím si, že naše redakce je natolik silná, že si může dovolit korektně disidentský hlas.

To banální a trochu nudné střídání je vyloučeno především proto, že Donald Trump rozhodně nebyl republikánem, protože odmítal všechna ustálená pravidla této strany. Proto mohl být například podporován i mnou bývalým socialistou, kterého s ním spojoval odpor k agresivním válkám, které USA, demokraté či republikáni organizovali společně a nerozdílně a které přivodily milióny obětí i zhroucených států. Proto mně s ním spojoval odpor k NATO, která bylo nástrojem tohoto agresivního imperialismu a ze kterého málem při první možnosti vystoupil. Proto mně s ním spojovala potřeba spolupráce s Ruskem, která by ve druhém období už zcela jistě nastala…

I proto si myslím, že co se v USA děje, je, možná i v důsledku bouří proti vlastní historii, kdy Biden sebemrskačsky se postavil do čela hnutí Black Lives Matter a progresivistických liberálů v té či oné podobě bude hledat opověď na výzvy občanské války, která fakticky vytvořila dnešní USA a rozpory jen narostly.

V každém případě, to co se teprve bude odvíjet v USA bude znamenat, zda imperiální dominance západního světa se vrátí v rámci jakési restaurace do vysnívané minulosti z roku 1990, kdy Západ byl vším a vše ostatní bylo poražené a určené k poslušné nápodobě a nebo bude vývoj pokračovat.

Už v jednom se zcela určitě vracet nebude. Zatímco Jelcin a jeho liberálové zcela naskočili na prozápadní příběh, který přivedl největší rozvrat Ruska po roce 1990, Putin se k tomu nemá.

A tak zatímco progresivně liberální svět západních politiků se dostává do euforie a všichni se předbíhají, jak dát najevo svou podřízenost USA a doslova se stopkami v rukách sledovali, aby jakýmkoliv způsobem uznali vítězství Bidena a odpor proto Trumpovi, Putin mlčí a jen upozorňuje, a důvodně, na hrozbu nepokojů.

Nuže Joe Biden jako zásadní osu své zahraniční politiky označil Rusko jako zhoubnou zemi a největšího nepřítele. Osobně se mi takové přirovnání jeví komické, ale vlastně zračí to, co v onom bidenovském světě je podstatné. Rusko se odvážilo neskákat, jak Obama a Biden pískali. Putin měl být sražen na kolena. Obama o něm prohlásil, že Rusko je v úplné izolaci, kvůli tomu, že po ukrajinském euromajdanu chránili - a efektivně - ruské obranné zájmy. Podle jejich představ už se Putin měl jen plazit na kolenou. Obama označoval Rusku za maximálně regionální velmoc, s maximálně regionálními zájmy.

Už to, že Biden pomalu stylem Reagana označil Rusko za jakousi „největší říši zla“ a jiné země nejmenoval, ukazuje, do jaké strategické omezenosti se dostala politika Demokratické strany.

To ovšem zároveň znamená, že USA se postaví do čela agresivní protiruské politiky západního společenství, vedeného zejména sousedním Německem, které bez jakéhokoliv důkazu si vymyslela, že Putin nechal otrávit Navalného ve zřejmé snaze zamaskovat prohru EU ve státním převratu v Bělorusku.

Ano, nesporně Biden se postaví do čela boje proti Rusku, aby dokončil to, co se mu nepovedlo před čtyřmi roky.

V lepším případě to budou jen další sankce, v horším, proč to neříct, i nějaký ten hybridní ozbrojený útok na Sýrii a pod.

Jenomže i Biden v nějaké fázi pozná, že jeho svět už také pominul. A zatímco budou narůstat nepokoje, protože ten opovrhovaný Trump získal legální cestou přímého hlasování o 7 miliónů hlasů navíc oproti roku 2016 a jeho stoupenci se nevzdají, zejména, když nařídí Biden násilné vyklizení Trumpa z Bílého domu, jak sliboval a jak obnoveně slibuje…

A mimochodem, turecký prezident Erdogan, jehož význam, za doby nepřítomnosti Bidena v centtrální politice USA mohutně vzrostl a společně s Ruskem s vyloučením Západu kontrolují Blízký východ i část Středomoří prohlásil, že pokud se mu Biden neomluví za útoky proti němu, s cílem jeho svržení, je prostě pro něj minulostí.

A turecké sdělovací prostředky jaksi mnohovýznamně prohlásili, že v okamžiku, kdy americká média ohlašovala vítězství Bidena, měl Erdogan významný telefonní rozhovor s prezidentem Putinem.

Zdá se, že Biden neztrácí čas, aby krev tekla.

Jak říká Putin, roste nebezpečí nepokojů v USA.

A já bych dodal i mimo ně.

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantští žáci vyhrožují učitelům uřezáním hlavy   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 04:01:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Učitelé ve francouzských školách stojí na frontové linii boje o integraci imigrantů. Od podřezání učitele Patyho zaznamenává francouzská policie další a další výhrůžky imigrantských žáků učitelům.

V pondělí musela předvést k soudci pro mladistvé 15-letého druháka z gymnázia Caluire-et-Cuire u Lyonu, který v přítomnosti učitele hrozil, že mu uřízne hlavu. Ve čtvrtek byl soudci pro mladistvé předveden jiný žák z v Marseilles, který obhajoval podřezání učitele Patyho. Oba žáci budou sledováni na svobodě.

Zdroj: https://www.7sur7.be/monde/un-eleve-menace-un-professeur-de-lui-couper-la-tete-un-autre-se-rejouit-de-la-mort-de-samuel-paty~a35d5ef9/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle Petříčka by se mělo se cly vůči USA počkat. Ve hře je zlepšení obchodních vztahů   
Pridal tk Pondělí 09 listopad 2020 - 03:46:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedělních Otázek Václava Moravce se zúčastnil ministr zahraničí Tomáš Petříček, poslanec SPD a místopředseda zahraničního výboru Jiří Kobza a předseda STAN Vít Rakušan. Tématem bylo zcela očekávaně vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách ve Spojených státech.

V pondělí má proběhnout hlasování lídrů Evropské unie o zavedení nových cel na dovoz zboží ze Spojených států. Podle ministra zahraničí Petříčka by se měly vzít v této souvislosti v potaz výsledky voleb amerického prezidenta.

On sám by rozhodnutí nechal až na příští rok, kdy v jeho začátku bude schopna nová administrativa jednat. Petříček míní, že jde o ekonomicky citlivé téma a právě příchod Bidena k moci by mohl přispět ke zlepšení obchodních vztahů mezi Evropou a Spojenými státy.

Podle jeho slov se jedná o významného partnera Česka i Evropské unie a uzavření obchodní dohody mezi EU a USA je jednou z těch hlavních priorit. Petříček konstatoval, že pod vedením Bidena se zřejmě americká politika zásadně nezmění, protekcionismus bude však mít dle jeho slov menší váhu než za vlády Donalda Trumpa.

Jiří Kobza z SPD považuje za klíčový moment americké zahraniční politiky vstup Kamaly Harrisové do funkce viceprezidentky. Uvedl totiž, že právě ona zmiňovala zásadní diplomatická témata v kampani. Podle Víta Rakušana nelze očekávat žádnou velkou změnu v americké zahraniční politice, spíše se bude jednat o změnu některých akcentů.

Zmiňme, že Evropská unie chce zavést cla na dovoz zboží ze Spojených států, a to v hodnotě čtyř miliard dolarů ročně v rámci odvety za subvence, které Washington poskytoval americkému výrobci letadel Boeing. Za zmínku stojí, že většina zemí Evropské unie tato cla podpořila. Tato cla by se měla dotknout jak amerických letadel a jejich součástí, tak i ovoce, ořechů či dalších zemědělských produktů, pomerančového džusu, některých lihovin a dalšího zboží.

Prezidentské volby

Připomeňme, že některé americké televizní kanály včera na základě výpočtů uvedly, že prezidentské volby vyhrál Joe Biden. O svém vítězství následně informoval i samotný demokratický kandidát.

„Je to pro mě obrovská čest, že mi americký národ dovolil stát se prezidentem,“ stojí v prohlášení Joea Bidena.

Také dodal, že u voleb byl v tomto roce rekordní počet Američanů. „Po ukončení kampaně by hněv a ostrá rétorika měla jít stranou a měli bychom se spojit jako národ,“ uvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Eqrs

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2708 sec,0.1242 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,687kB