Čtvrtek 12 listopad 2020
Arménie: Odplata za rusofobii   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 13:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američané Arménům nepomohli. A Macron k nim neletěl v modrém vrtulníku a nepromítl film zdarma. Merkelová k nim nepřijela v tanku a sousední Írán právě vyslal několik formací jednotek rychlého nasazení na sever své země poblíž hranic s Arménií a Ázerbájdžánem, aby zajistil vlastní bezpečnost a provedl možné protiútoky. Arménii nikdo nepomohl. Proti ázerbájdžánské armádě zůstali úplně sami.

Ázerbajdžán připravoval návrat svých území již 30 let. Ázerbájdžánci zmodernizovali svou armádu, nakoupili relativně nové zbraně, naučili se taktiku boje. A když začala druhá arménsko-ázerbájdžánská válka, jednala ázerbájdžánská armáda během této války velmi efektivně.

Rovinatá území na jihu Náhorního Karabachu byla osvobozena rychlými mobilními útočnými skupinami, následovanými hlavními armádními jednotkami, bezpilotní vzdušné prostředky byly aktivně používány v horách k ničení zdrojů dělostřelecké palby - taktika tureckých vojsk, která byla docela efektivně využívána v Sýrii.

Na severu a v centru Náhorního Karabachu k postupu ázerbájdžánské armády téměř nedošlo, ale osvobození některých klíčových výšin a řízením taktické palby nad dopravními cestami, stejně jako neustálé nepřátelské výpady, spoutalo arménské vojenské jednotky a neumožnilo přesun žádných arménských sil na jih.

Výsledkem bylo, že za poměrně krátkou dobu Ázerbájdžánci osvobodili celou jižní část Náhorního Karabachu až k hranicím s Íránem a ve skutečnosti s Arménií a pokračovali v pohybu na sever dvěma velkými údolími směrem k Lačinskému koridoru a městu Šuša.

Důsledek byl, že koridor Lachin se dostal pod palebnou kontrolu Ázerbajdžánu a po krátkých a ne příliš tvrdých bitvách ázerbájdžánská armáda osvobodila město Šuša, dříve obývané hlavně Ázerbájdžány.

Město Šuša je pevnost v nadmořské výšce nad celou centrální horskou plošinou Náhorního Karabachu a kontrola nad Šušou umožňuje ovládat celou centrální část Náhorního Karabachu, počínaje od Stepenakert (Khankendi), která se nachází v blízkosti Šuši, hlavního města Náhorního Karabachu.

Rychlý pád města Šuša znamenal pro Náhorní Karabach konec arménské historie regionu. Současné Jerevanské loutkové úřady to pochopily a Pashinyan byl nucen naléhavě apelovat na nenáviděné Rusko s žádostí o pomoc s okamžitým příměřím - ve skutečnosti za jakýchkoli podmínek.

Toto příměří bylo podepsáno ázerbájdžánskou stranou a bylo v Baku považováno za vítězný konec války. Současná dohoda o Náhorním Karabachu neurčuje její konečný stav, ale vrací Ázerbájdžánu kontrolu nad ázerbájdžánskými územími - již osvobozenými ázerbájdžánskou armádou na jihu a stále obsazenou Armény na severu. Arménie si udržela kontrolu pouze nad centrem Náhorního Karabachu.

Politická budoucnost Náhorního Karabachu nebyla stanovena. Stejně jako nebyla stanovena politická budoucnost Nikoli Pashinyana a samotné Arménie - horkokrevní arménští muži, kteří nešli bojovat do Náhorního Karabachu, nyní zuří v Jerevanu a požadují něco nepochopitelného.

Arménie se kromě vojenské porážky nachází v obtížné ekonomické a politické situaci. Přerušení historických vazeb s Ruskem a Íránem proamerickými a protiruskými loutkami, které si v Jerevanu uzurpovaly moc, nebylo jak je vidět pro Arménii nic dobrého.

Chtěl bych se jen zeptat všech těchto současných bezvýznamných Jerevanských politiků: „No, chlapci, pomohli vám Poláci?“

Pomohla vám vzpomínka na Hitlerova zločince Garegina Nzhdeha (Ter-Harutyunyan), jehož pomník jste postavili v Jerevanu? Američané ani Evropané Arménii nepomohli a ani nepomohou. Pouze Rusko a Írán mohou v součastnosti nějak pomoci dnešní Arménii, ale pro to arménský lid potřebuje politické prozření a změnu moci v Jerevanu, jinak katastrofa ohrozí nejen Náhorní Karabach, ale celou Arménii.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový rekord: Minulý víkend dorazilo na španělské Kanárské ostrovy 2 200 nelegálních migrantů   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 08:24:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během víkendu dorazilo na španělské Kanárské ostrovy více než 2 200 nelegálních migrantů, je to jejich jediná možnost jak se dostat do EU, protože národní státy v celé Evropě z důvodu Covid-19 jsou uzavřeny.

Mezi sobotou a časnými ranními hodinami v pondělí ráno dorazilo na španělské Kanárské ostrovy rekordních 2.206 nelegálních migrantů v 58 dřevěných lodích, čímž se celkový počet letošních příchozích migrantů na souostroví přiblížil k 15.000, což je téměř čtyřikrát více než v předchozích dvou letech dohromady, uvádí The Telegraph .

V sobotu po hromadných příjezdech se stovky nespokojených místních obyvatel shromáždily před táborem v Arguineguín - rybářské vesnici a jednom z nejlidnatějších měst na jižním pobřeží ostrova Gran Canaria - na protest proti neutuchající vlně
nelegálních migrantů.

Navzdory rychle se zhoršující situaci v Evropě došlo v posledních měsících k dramatickému nárůstu počtu nelegálních migrantů ze západní Afriky, kteří se snaží dostat na Kanárské ostrovy - ostrovní řetězec vzdálený pouhých 100 kilometrů od pobřeží severní Afriky.

Podle zpráv je míra příchodu afrických migrantů na španělské atlantické ostrovy nejvyšší od roku 2006, kdy na ostrovy úspěšně přistálo přibližně 32.000 nelegálních migrantů.

Noví příchozí, z nichž někteří měli pozitivní test na COVID-19, jsou ubytováni v dočasném zadržovacím zařízení. V útulku, který byl původně navržen pro ubytování 420 lidí, je nyní více než pětinásobek tohoto počtu.

Vláda Kanárských ostrovů uvedla, že všechna ostatní zařízení pro zadržování migrantů na souostroví jsou plná, a vyzvala Evropskou unii, aby do situace zasáhla.

Ángel Víctor Torres, prezident Kanárských ostrovů a generální tajemník Socialistické strany Kanárských ostrovů, když hovořil o obrovském přílivu migrantů v posledních týdnech, řekl: „Je jednoduché vyhodnotit problém: tok příchozích výrazně převyšuje naše schopnost je přijímat.“

"Evropa má jasno, že nás chce použít jako vězeňské ostrovy, nechce, aby byli tito lidé odkloněni na kontinent nebo do Španělska," dodal Torres.

Při víkendové návštěvě souostroví komisařka pro vnitřní věci Evropské unie Ylva Johanssonová ujistila vládu Kanárského ostrova, že EU jí pomůže vyrovnat se s masivním nárůstem nelegálních příjezdů.

Řešení je všem velice dobře známé! Přinutit ostatní země EU aby si je rozdělili!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalský výrobce kávy musí po článku v německých novinách změnit logo. Donutil ho k tomu německý řetězec   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 05:07:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italský výrobce pražené kávy Lucaffé musí změnit logo, které obsahovalo postavičku černocha Luise. Je to kvůli nátlaku německého řetězce s elektronikou MediaMarktu, který má jeho kávu v sortimentu a tvoří asi 10% prodejů italské pražírny.

Vše spustil článek v německých novinách Süddeutschen Zeitung letos v lednu. Tam novináři obvinili výrobce z podpory “rasových stereotypů”. Výrobce sice nabídl novinářům vysvětlující schůzku, to ale odmítli. Podle jednoho z novinářů Michaela Brennera, jeho rodiče prý přežili holocaust a tak prý ví, co mohou slova a symboly způsobit. Na základě článku začal MediaMarkt vyhrožovat výrobci stažením jeho výrobků z prodeje.

Podle majitele pražírny Gian Luca Venturelliho byla postavička černocha Luise inspirována zpěvákem jedné brazilské samba kapely a dosud si nikdo nestěžoval a nikdo se necítili uražený.

Nové logo proto bude obsahovat i bílou mama Luise a jejich syna s hnědou barvou pleti. Budou pan Brenner a jemu podobní konečně spokojeni? Je to jeden z mnoha dalších útoků podobných lidí na tradiční evropskou (německou) kulturu, zvyky a tradice. Zase stejná jména, zase stejné postavy, zase stejná ideologie.

Ale nepropadejte konspiračním teoriím, vše se děje náhodou a pokud vidíte nějaké vzorce chování u určité skupiny lidí, pak vám třeba sociolog Petr Hampl vysvětlí, že jde o výkonnější mozky.

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJoe Biden již není nově zvoleným americkým prezidentem, agentura RealClearPolitics vzala zpět svoji předpověď, že Joe Biden získá 20 hlasů volitelů za stát Pensylvánie!   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 05:01:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Joe Biden již není nově zvoleným americkým prezidentem, agentura RealClearPolitics vzala zpět svoji předpověď, že Joe Biden získá 20 hlasů volitelů za stát Pensylvánie! Americký generální prokurátor William Barr nařídil zahájení trestního stíhaní všech volebních podvodů po celých USA a představitelé státu Georgia se zalekli a před několika hodinami oznámili, že v celém státě se budou pracně a ručně přepočítávat a prověřovat hlasovací lístky! Donald Trump mezitím posílá lidem přes Twitter šifrované vzkazy, že příští týden se začnou dít věci, připravte se! Angelo, Miloši, Jarmilo… co jste to provedli, když jste Bidenovi poslali předčasně Liebesbrief!

Ve Spojených státech se schyluje k mohutné odvetě Donalda Trumpa za pokus o krádež vítězství ve volbách. Evropská a spolu s nimi i americká média už více jak 24 hodin zarytě mlčí o tom, k čemu došlo v USA v noci z pondělí na úterý. Americká agentura RealClearPolitics (RCP) z Chicaga, která je jednou z nejcitovanějších a nejvlivnějších volebních a prognostických agentur v USA, stáhla a vzala zpět svoji prognózu, že Joe Biden získá 20 hlasů volitelů za stát Pensylvánie.

Agentura k tomu neuvedla žádné specifické vysvětlení, kromě krátkého stanoviska, že jak postupně přichází nové hlasy a jak se hromadí nově žaloby na výsledky voleb, přizpůsobuje tomu agentura i své předpovědi a tím to hasne. Jenže, tohle má obrovské důsledky a dopad na celou dynamiku voleb a především předpovědí, kdo vlastně vyhraje tyto volby.

Agentura Associated Press (AP) minulou sobotu oznámila, že na základě jejích dat (zdrojovaných mj. právě od agentury RCP) předpovídá, že Joe Biden byl zvolen novým americkým prezidentem. Od AP to potom převzala další média a politici ze světa začali posílat gratulaci. Bože, jak velkou chybu udělali, to možná jejich hlavičky ještě netuší. Agentura RCP je známá tím, že v Chicagu je velice úzce napojena na federální zdroje a informační kanály federální vlády.

Agentura v minulosti správně odhadla, kdo bude zvolen členem Nejvyššího soudu, správně předpověděla i Amy Coney Barrettovou za novou členku Nejvyššího soudu a je tedy jasné, že tato agentura má ve svém analytickém týmu zdroje seznámené se situací zevnitř federální vlády. RealClearPolitics tak pouhé dva dny po sobotní prognóze agentury AP, že Joe Biden je novým prezidentem, stahuje svoji prognózu zpět a Pensylvánie je nově vedena v kalkulaci jako stát, který není rozhodnutý.

Joe Biden již není nově zvoleným prezidentem, volební agentura RCP stáhla svoji předpověď

A spolu s tím odebrala v kalkulaci Bidenovi volitelské hlasy za Pensylvánii, takže Biden již nemá potřebných 270 hlasů volitelů nezbytných pro zvolení, ale jenom 259. Agentura AP zatím svoji projekci ze soboty ponechává v platnosti, takže média zatím mlčí jako zařezaná a věc nijak nekomentují, jenže pod povrchem začíná tikat časovaná bomba, protože situace v USA v současné podobě je neudržitelná a jakmile začnou příští týden přicházet “výsledky” současných právních žalob a tlaků federální vlády, nastane mediální masakr. Donald Trump totiž rozjel tak mohutnou operaci proti Deep State, až se z toho točí hlava.

Generální prokurátor William Barr totiž včera nařídil všem státním žalobcům ve všech 50 amerických státech, aby trestně stíhali všechny podvody a volební manipulace, které budou mít reálný a průkazný základ. Rozhodnutí vyděsilo příslušné účastníky na volebním podvodu o to více, že Donald Trump sedl za Twitter a napsal podivně hrozivý tweet v reakci na pořad Lou Dobse, který napsal, že je jedno, v jakém jste státě, ale že tento počítačový volební systém je široce otevřený k páchání volebních podvodů. A Donald Trump na tento výrok reagoval svým souhlasem a dodal: “To je pravda, a počkej až uvidíš, co přijde!”

Tento hrozivý tweet okamžitě ve vedení firmy Twitter vyvolal pozdvižení a hned k němu připojili obligátní vykřičník, že tvrzení o volebních podvodech jsou sporné, nicméně tímto tweetem Donald Trump naznačil, že se blíží velká odhalení. Ještě předtím velkými znaky napsal tweet, že příští týden začnou přicházet výsledky Trumpových opatření a žalob, takže najednou to do sebe začíná hrozivě zapadat.

Musíme si uvědomit jednu věc, že Donald Trump si může psát na Twitter absolutně cokoliv, co ho napadne a můžeme si myslet, že o nic nejde, že to jsou jenom tweety. Jenže, po každém takovém tweetu, když pozorujeme procesy řízení, se něco v USA stane.

Donald Trump na twitteru šifruje své vzkazy a pouští dopředu informace o probíhajících akcích

Jakmile v noci z pondělí na úterý Donald Trump uveřejnil tyto dva tweety, tak v tu samou dobu došlo v USA ke dvěma událostem v procesech řízení. Za prvé, generální prokurátor William Barr nařídil státním žalobcům zahájit stíhání všech podložených a opodstatněných trestných činů v souvislosti s volbami, a za druhé, agentura RCP v tichosti, ale o to s větším šokem, zvrátila a zrušila svoji predikci, že Joe Biden vyhraje Pensylvánii a poslala Joe Bidena zpátky na 259 hlasů volitelů. A to všechno se stalo ve chvíli, kdy Donald Trump tweetoval, že výsledky začnou přicházet příští týden, a že Lou Dobs si má počkat, až uvidí, co je na cestě a co přijde. A tyto kroky agentury RCP a generálního prokurátora před pár hodinami vedly k bezprecedentní události ve státě Georgia.

Představitelé Georgie oznámili, že po pečlivém zvažování situace dojde na území celého státu a ve všech volebních okrscích k ručnímu přepočítání a vizuální kontrole a verifikaci platnosti odevzdaných hlasů. Budou se ručně a vizuálně kontrolovat všechny hlasovací lístky, budou se ověřovat vodoznaky, budou se kontrolovat databáze obyvatelstva, budou se kontrolovat podpisy naproti databázovým vzorům, jinými slovy dojde ke spuštění manévrů, jaké stát Georgia nepamatuje, a dost dobře ani žádný jiný stát.

V minulosti toto ruční přepočítání proběhlo pouze v několika okrscích na Floridě v roce 2000 při rozporech voleb mezi Georgem W. Bushem a Alem Gorem, ovšem to se týkalo jen několika desítek tisíc hlasů, v Georgii se budou kontrolovat miliony a miliony hlasovacích lístků! Nikdy v historii se toto ještě nestalo, pokud se totiž přepočítávalo v minulosti, tak pouze strojově, což jde velice rychle. Ruční přepočet v tak lidnatém státě jako je Georgie nemá obdoby.

Vedení Georgie se zaleklo FBI a spustí manévry, jaké stát nepamatuje. Budou se ručně přepočítávat a prověřovat hlasy milionů voličů

Dovedete si představit, co muselo předcházet tomu, aby představitelé Georgie k tomuto dali souhlas a příkaz, protože je zjevné, že dobrovolně to nebylo ani náhodou. Je zcela nepochybné, že vedení státu má obavy, že by řada lidí mohla být obviněna FBI ze spiknutí, ze spoluúčasti na podvodu a na spiknutí, za napomáhání spiknutí atd. A protože se bude přepočítávat celá Georgie a na přepočet bude dohlížet FBI, je naprosto jisté, že všechny ilegální volební lístky budou nalezeny, všechny budou identifikovány. Donald Trump totiž o tom nepíše na Twitter způsobem, že si myslí, že něco bude, nebo že něco dopadne, protože si to přeje, ale on to píše, protože přesně ví, co se stane a zná dopředu kroky, a nejenom kroky, ale dokonce i výsledky těch kroků.

A jak je vidět, agentuře RCP to došlo, okamžitě šlápli na brzdu a odebrali Bidenovi Pensylvánii v prognóze. Tyto kroky od Trumpa jsou křížovým tažením, které bylo připraveno dopředu. Mike Pompeo včera rozpálil doběla na tiskovce novináře, který se ho ptal, jestli Trumpova vláda zajistí plynulý přesun moci novému prezidentovi a Pompeo na to odpověděl, že vláda zajistí plynulý přesun moci do rukou druhé vlády Donalda Trumpa.

A tím opět byl vyslán další signál, přičemž Pompeo se potom tvářil a zářil jako měsíček na hnoji, usmíval se od ucha k uchu a měl škodolibou radost z novináře. Žádná skepse, že by končil ve vládě, že by končil Donald Trump, ne, vůbec nic, právě naopak, Pompeovo šklebení a úsměvy na zoufalého novináře vypadaly tak, že Pompeo něco moc dobře ví, ale nesmí to ještě říct.

Loutkám a lokajům nikdo neřekl, co se děje a loutky poslaly gratulace cizímu pánovi… takový marast!

A teď si uvědomte ale jednu zásadní věc. Vladimir Putin a řada dalších politiků zatím Joe Bidenovi negratulovala. Čekají totiž na skončení voleb a arbitráží u soudů, nechtějí zasahovat. Vědí totiž, jaká hra se hraje. To však zjevně neví politické loutky v Evropě, které nikdo neinformoval. To je tak, když jste vůdce a máte na starosti vysoké procesy řízení, informujete jen své rovné partnery, mocné partnery, rovné s rovnými, ale své lokaje, loutky a běhny neinformujete, to je pod vaši úroveň. A přesně to se stalo minulou sobotu.

Angela Merkel, Miloš Zeman, Andrej Babiš, šéf NATO, všichni gratulovali Joeu Bidenovi proto, že ho za vítěze voleb a nového prezidenta označila agentura AP, která to vyčetla ze sobotních volebních odhadů a prognóz agentur, jako je právě RealClearPolitics. Uběhly 4 dny a všechno je jinak. Škody, jaké to napáchá na vztazích s vládou Donalda Trumpa, až bude 20. ledna jmenován prezidentem na další období, se ani nedají popsat. Trumpovy tweety jsou totiž jako Slovo Boží! Trump totiž na Twitteru nepíše názory, on ve skutečnosti popisuje právě podnikané a probíhající procesy řízení. Ten děs a panika, která potom vypuká v agenturách jako RCP nebo ve vedení státu Georgie se nedá ani popsat.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-joe-biden-jiz-neni-nove-zvolenym-americkym-prezidentem-agentura-realclearpolitics-vzala-zpet-svoji-predpoved-ze-joe-biden-ziska-20-hlasu-volitelu-za-stat-pensylvanie/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 04:52:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dosluhující prezident Spojených států Donald Trump provádí na americkém ministerstvu obrany rozsáhlé změny. Vyměnil několik předních činitelů Pentagonu včetně ministra obrany Marka Espera za lidi, kteří jsou považováni za jemu loajální. Podle amerických médií Trump potrestal Espera za neposlušnost.
______
Naprosto chápu krok prezidenta. V situaci, kdy se jedna strana snaží dostat k moci formou rozsévání nepokojů, rabování a rozdmýchávání rasových sporů, bude důležité, na čí straně bude armáda. Nakonec to může být právě ona, kdo by dokázal sjednat pořádek.

A milá iDěs, Trump není dosluhující prezident. Dosud nebylo rozhodnuto. Tak si laskavě nechte ta podprahová sdělení a smradlavé podpásovky.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17363/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSociální média tvrdě proti Trumpovi   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 04:50:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Drzost jejich zásahů a cenzury je bezprecedentní

Sociální média ostře zasahují proti příspěvkům, zpochybňujícím „poctivost“ volebních výsledků v USA, a to navzdory znepokojivým anomáliím. Přesto však zpochybňování poctivosti voleb definovalo neúnavný příběh o Russiagate , který celé čtyři roky prosazoval establishment.

Tvrdý zákrok ze strany Twitteru, Facebooku a YouTube proti spekulacím o volebním podvodu a „vměšování do voleb“ a dalším „informacím, jejichž záměrem je podkopat důvěru veřejnosti ve volby nebo jiné občanské procesy“ (jak uvedl Twitter), představuje překvapivý obrat o 180 stupňů od způsobu, jakým podporovaly - dokonce posilovaly - spekulace o údajném vměšování Ruska do voleb v USA v roce 2016.

Největší ironie zřejmě spočívá v tom, že současná úroveň vměšování do voleb ze strany establishmentu sociálních médií - což předčí cokoli, co trolí farma Internetové výzkumné agentury (IRA) zvládla v roce 2016, a to o mnoho stupňů - by byla nemožná bez hysterie, vytvořené právě na těchto platformách, kde novináři zpochybnili poctivost letošních voleb. Platformy sociálních médií by z toho nikdy nevyvázly tak hladce, pokud jde o čtyřleté období aféry Russiagate, kdyby utlumovaly tok informací na takové úrovni, na jaké to dělají během letošních voleb.

Twitter od roku 2016 neustále zpřísňuje svoji politiku ohledně „volební poctivosti“ v reakci na nepodložená obvinění, že sociální média posloužila jako živná půda pro „ruské roboty“ a trolly, kteří nějakým způsobem přesvědčili obrovskou masu amerických voličů, aby v tom roce hlasovali pro republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Platforma nyní slibuje, že odstraní „neověřená tvrzení“ o volebních podvodech nebo vměšování se do voleb - teprve nyní, když celé čtyři roky zde kolovala neověřená tvrzení o vměšování Ruska do voleb, která vedla k tomu, že se mnoho obyčejných Američanů začalo obávat toho, co by stalo s jejich drahocenným hlasem, kdyby cenzoři nečekali v záloze a neutlumili chybné názory.

Také Facebook se přeměnil na křižáka, bojujícího za volební poctivost, a využil tvrzení o vměšování Ruska jako odrazový můstek. V zápletce, kterou by Hollywood odmítl kvůli tomu, že je přitažená za vlasy, expertka na „volební poctivost“ Anna Makanjuová dříve pracovala jako speciální politická poradkyně ohledně Evropy a Eurasie pro bývalého viceprezidenta (a současného demokratického prezidentského kandidáta) Joe Bidena. Je také nejvýše postavenou nerezidentní členkou proválečné expertní skupiny Atlantická rada, podporované aliancí NATO, která od roku 2018 spolupracuje s Facebookem na „obraně demokracie“ - opět to bylo založeno na nepodložených obviněních, že Trumpova kampaň tajně uzavřela dohodu s Ruskem, aby Trump ukradl v roce 2016 volby.

YouTube se chová podobně, přinutil „autoritativní zdroje“, aby šly po krku uživatelům (pokud by chtěli sledovat CNN, zapnuli by si televizi, a nepřihlásili se na YouTube) a připlácnuly varovné štítky o automatickém monitorování u obsahu, který se týká kontroverzních věcí.

Všechny tři platformy onálepkovaly „státem řízená média“ a potlačily jejich dosah - v mnoha případech vytvořily mezery pro média, provozovaná Spojenými státy nebo jejich klientskými státy, a učinily falešná tvrzení o „redakční nezávislosti“, jako kdyby hlavy států Ruska, Íránu, Číny a dalších špatně smýšlejících států dýchaly na krk jednotlivým autorům. Avšak dokonce i soukromá americká média jsou nyní umlčována, pokud příběhy, které zveřejňují, mají snahu sdělovat nechtěné pravdy o tom pomazaném - Bidenovi - nebo jeho synovi, jehož laptop inicioval zcela šokující a přehnaně drsnou cenzurní epizodu v rámci předvolebního klání. Zastírací manévr, jak se říká, je vždy horší než samotný zločin.

Kvůli multiplatformním drastickým omezením ohledně zpochybňování volebních výsledků, nehledě na to, jak pofiderním, samotný prezident USA nemůže ani upozornit miliony svých podporovatelů na obvinění z volebních podvodů ve státech, které se v roce 2020 staly klíčovým bojištěm voleb: Georgie, Pensylvánie, Michigan, Wisconsin a Arizona. Polovina jeho nejnovějších tweetů je ukryta za „varování“, které uživatelům brání v komentování nebo přeposílání. Dokonce i tříslovné sdělení, napsané velkými písmeny, „STOP THE FRAUD“ (ZASTAVTE PODVOD), bylo prohlášeno za příliš citlivé a nevhodné pro uživatele.


Nějaká část obsahu či celý obsah, sdílený v tomto tweetu, je sporný a mohl by být matoucí a zavádějící ohledně voleb nebo jiných občanských procesů.

ZASTAVTE PODVOD!

Twitter, Facebook a YouTube deklarovaly následně po Trumpově vítězství v roce 2016 ve svém poslání, že budou bojovat proti „dezinformacím“ uprostřed mlhy pochybností o volební poctivosti. Jejich směřování v posledních čtyřech letech však dalo jasně najevo - stejně jako odhalení, že více než 95 procent politických příspěvků, které vytvořili zaměstnanci všech tří společností, směřovalo k demokratům - že nejsou nestranní, ani objektivně přihlížející, ale že jsou snaživými vojáky v informační válce Demokratické strany. Zjevnost, s jakou bojují, popuzuje prezidentovy příznivce, kteří - poté, co jim jsou každý den smazávány tweety, není jim umožněno dostat se na svůj účet, nebo mají jakékoliv jiné těžkosti - jsou sami připraveni jít do války.

A o to právě jde. Vzhledem k tomu, jak málo rozdílů by skutečně existovalo mezi politikami obou prezidentů, je jasné, že celá tato pompa „rozděl a panuj“ je zacílena spíše na podporovatele obou kandidátů - z nichž mnozí mají odlišné názory na to, jakým směrem by se měly USA ubírat. Nicméně pokud by si však tito příznivci mohli v klidu porovnat svůj názor na to, v čem vidí problémy americké společnosti, zřejmě by si uvědomili, že mají mnohem více společného mezi sebou, než s lídry svých stran. Z toho vyplývá, že pokud má vládnoucí establishment přežít, musí si jít voliči po krku. Vzhledem k letošním volebním výsledkům si bude tato vládnoucí třída užívat dlouhého a spokojeného života.

Helen Buyniski

Twitter and Facebook are smacking down all questioning of US election integrity. What about 4 years of Russiagate? vyšel 7.11.2020 na rt.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8501-socialni-media-tvrde-proti-trumpovi.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSchváleno. Sněmovna kývla na schodek rozpočtu ve výši 320 miliard na příští rok   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 04:06:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vypadá to, že Česká republika bude v příštím roce hospodařit se schodkem 320 miliard korun. Dnes totiž ve Sněmovně došlo ke schválení základních parametrů rozpočtu, a to v úvodním kole pomocí hlasů poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Uvádí se, že Sněmovna rozhodla o jeho příjmech, výdajích, schodku, stejně jako o způsobu jeho vypořádání.

Uvádí se, že v současné chvíli schodek dostanou k projednání sněmovní výbory. Letošní rozpočet přitom počítá se schodkem 500 miliard korun.

Zmiňme, že současný vládní návrh počítá s příjmy 1488,3 miliardy a výdaji 1808,3 miliardy korun. Rovněž předpokládá růst ekonomiky o 3,9 %, zatímco pro letošek propad o 6,6 %. Česká národní banka (ČNB) v nejnovější prognóze počítá letos s poklesem ekonomiky o 7,2 % a příští rok s růstem o 1,7 %.
Důležitým faktem je, že schválený schodek pro letošní rok původně činil 40 miliard korun, ale vláda jej nakonec postupně zvyšovala, a to až na 500 miliard korun. Kabinet argumentuje tím, že bylo nutné reagovat na ekonomické dopady koronavirové pandemie. Právě covid-19 rozpočet připravil o část jeho příjmů, a zároveň s sebou nesl neplánované výdaje.

V daném dokumentu však není zapracován vládní návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy, ale na druhé straně počítá s příjmy z digitální daně, kterou ještě Sněmovna neschválila.

K věci se vyjádřila i ministryně financí Alena Schillerová, která tento schodek označila za investici do co nejrychlejšího rozvoje země v příštím roce. Premiér Andrej Babiš se k rozpočtu nevyjádřil. Svůj názor ale představil analytik společnosti Natland Petr Bartoň, který si myslí, že se náš stát tímto schodkem zadluží ekonomiku mnohem více, než kolik bude činit pokles výkonu ekonomiky.

„Stát tedy významně překompenzovává reálné ztráty ekonomiky, navíc rozhoduje o penězích zcela jinak, než by o nich rozhodli daňoví poplatníci. To je v příkrém rozporu s ostatními zeměmi EU, které si uvědomují, že letošní obrovské deficity budou muset významně brzdit již příští rok,“ míní Bartoň.

Kritika opozice a návrh na přepracování

Ze strany opozice ale zazněla kritika. I tak se však plánovanému rozpočtu podařilo zdárně odolat návrhu části opozice, která jej chtěla vrátit vládě k přepracování. Tento krok navrhly především strany TOP 09, Piráti i Trikolóra.

Šéf poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek uvedl, že je daný návrh nepravdivý a neodráží ekonomickou realitu. Z tohoto důvodu by dle něj vláda měla přepracovat rozpočet tak, aby příjmy odpovídaly ekonomické realitě a výdaje byly připraveny na případné pokračování koronavirové krize. Pokud jde o Václava Klause mladšího, ten zase navrhoval snížit schodek na 200 miliard. Jisté výhrady měl i předseda KSČM Vojtěch Filip. Ten se nechal slyšet, že budou s vládou ještě o některých bodech jednat, a sice například o platech ve školství, zdravotní péči nebo malých obcích.

Obecně opozice vládě vytýkala, že nešetří. Nelíbilo se jim ani to, že návrh rozpočtu nezahrnuje úpravy z projednávaného daňového balíčku, do kterého by se mohlo dostat zrušení superhrubé mzdy a snížení daně z příjmu.

Zeman a jeho podpora

Zmiňme, že prezident ČR Miloš Zeman vystoupil ve Sněmovně, kde se vyjádřil k návrhu státního rozpočtu na příští rok. Zeman prohlásil, že je dlouhodobým protivníkem růstu státního zadlužení, nicméně současný vládní návrh, jenž předpokládá schodek rozpočtu ve výši 320 miliard korun pro příští rok, považuje za nevyhnutelný. Varoval přitom před plýtváním peněz.

Miloš Zeman během svého projevu v Poslanecké sněmovně dal jasně najevo, že je připravený na to, aby se smířil s výrazným schodkem státního rozpočtu na příští rok. Podle něj je to nezbytnou součástí boje s pandemií, která již měla dvě vlny. Sdělil, že uzavření ekonomiky si dovolit rozhodně nemůžeme, a právě proto je zadlužování jediným východiskem v dané situaci.

„A teď, stejně jako vy ostatní, jsem tak trošku vykolejený, když musím, a to z přesvědčení, schvalovat výrazný deficit, i když bych si samozřejmě přál, aby se přitom neplýtvalo,” zdůraznil prezident.

Co se týče rozpočtových výdajů, ty by měly být převážně krátkodobé či jednorázové, myslí si Zeman. V souvislosti s tím připomněl, že podpořil jednorázový příspěvek důchodcům ve výši pěti tisíc korun, dodal přitom, že v příštím roce valorizace bude činit zhruba 800 korun.

Na závěr své řeči Miloš Zeman vyjádřil naději, že již příští rok plánovaný schodek státního rozpočtu nepřesáhne 100 miliard korun, a to díky rušení a omezení daňových výjimek.

Další postup

Zmiňme, že v úvodním kole Sněmovna schvaluje základní parametry rozpočtu, a to především příjmy, výdaje a výši schodku. Předpokládá se, že dolní komora ukazatele schválí. Vláda se v prvním čtení opře o hlasy poslanců KSČM, kteří menšinový kabinet ve Sněmovně tolerují. V dalším projednávání už budou možné jen přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Závěrečné schvalování návrhu je následně plánováno na 16. prosince.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Esp3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNestoudné vydírání! Evropská unie vymyslela, jak omezovat suverenitu členských států   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 04:02:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tohle je vážné. Velmi vážné. Evropská unie si vymyslela způsob, jak může zasahovat do suverenity členských států. Brusel nebude proti zemím, které mají jiný pohled na fungování EU a vlastní vnitrostátní záležitosti, posílat vojsko. Kdepak. Doba pokročila. Pánové z Bruselu nás přitlačí ke zdi eurem.

O co jde? V Bruselu se schvaloval rozpočet pro roky 2021-2027 a fondy obnovy, které mají pomoci zemím s následky koronavirové pandemie. Z hlavního města organizace v úterý zazněl jásot. Státy Evropské unie se po více než dvouměsíčním vyjednávání dohodly s Evropským parlamentem na parametrech budoucího sedmiletého rozpočtu a fondů pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Oznámilo to německé předsednictví EU, které za státy vedlo rozhovory.

Dohodu na balíku o celkovém objemu přes 1,8 bilionu eur (více než 50 bilionů korun) musí potvrdit členské země i plénum Evropského parlamentu, aby mohly být fondy k dispozici již od ledna. Spěchá to, hoří to. A má to jeden háček. Teda, pořádně velký hák. Na kterém budou viset neposlušné státy.

Aby státy dostaly finanční podporu z evropských fondů, musí plnit zásadní kritérium. Čerpání peněz bude podmíněno dodržováním principů právního státu. Jinými slovy, nesmí se odmítat Bruselu a musí se podvolit, aby bruselští byrokrati určovali, jak se národní státy mají vyvíjet.

A co když státy Brusel poslouchat nebudou? Návrhy na pozastavení výplaty peněz by měla předkládat Evropská komise. Země by její podněty musely stvrdit kvalifikovanou většinou hlasů. To znamená, že stačí, aby pro potrestání eurorealistů utnutím financování z fondů bylo 15 z 27 států Evropské unie. A to si Německo zjednat dokáže.

Proti takové podmínce se postavilo Polsko a Maďarsko, které tlaku Evropské unie už čelí. Varšava prý porušuje evropské hodnoty svou soudní reformou. Budapešti je vyčítáno, že údajně omezuje nezávislost soudnictví, svobodu projevu a akademické svobody – ty v souvislosti s uzavřením Sorosovy univerzity.

Polsko a Maďarsko pohrozilo, že budou novou dohodu o rozpočtu a fondech EU bojkotovat, pokud Brusel bude trvat na diskriminačním pravidlu. Teď se uvidí, kdo z koho. Můžeme si jen položit rétorickou otázku, jak Brusel a Německo budou vyhrožovat Varšavě a Budapešti. A možná i České republice, která se na seznamu „unijních rebelů" může lehce ocitnout.

O nových pravidlech čerpání unijních dotací Sputnik hovořil s poslancem za SPD, místopředsedou zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a bývalým diplomatem Jiřím Kobzou.

„Jestli tomu rozumím dobře, tak právním státem je pouze ten, který bezvýhradně dodržuje unijní právo. Ten, který by se chtěl řídit vlastními zákony, za právní stát považován nebude, a tudíž z peněz, za které mimochodem spoluručí, nedostane nic. To má být zřejmě demokracie podle EU.

Polsko si v rámci svých ústavních práv upravilo zákony o justici a rázem přestalo být v očích EU právním státem. V době první vrcholící migrační krize (2015), kdy sama EU porušovala vytrvale všechny své vlastní imigrační předpisy, Maďarsko je naopak důsledně dodržovalo. Chytalo a identifikovalo nelegální imigranty. To je zřejmě ale také syndrom neprávního státu. Tuto převratnou myšlenku považuji za vyděračskou a má zřejmě pomoci EU zkrotit neposlušné státy. Nicméně kádrování států mi přijde neuvěřitelně arogantní, neslýchané a především nepřijatelné," říká poslanec.

Znamená to, že Brusel teď dostane páky, jak vydírat „neposlušné státy"?

„Jen pokud mu je sami dobrovolně odevzdáme. Můžeme jen spekulovat, jaké problémy bude chtít těmito pákami těm neposlušným státům vnutit: bude to množství nelegálních imigrantů anebo šílená zelená technologie? Je jasné, že neposlušné státy budou ‚hladovět´ a na konec budou muset poslechnout. Já ale odmítám otroctví za dluhy, které jsem nezpůsobil!" míní pan Kobza.

Neomezuje to ve skutečnosti suverenitu členských států EU?

„Celkem jistě, protože to, aby o penězích, které si ČR musí půjčit - anebo za které ručí spolu s členskými státy EU, rozhodoval nějaký papaláš v Bruselu, rozhodně není známkou suverenity," říká politik.

Jaký dopad bude mít změna čerpání peněz z fondů EU na Českou republiku?

„Určitě neblahý, protože jednak poslouží ke zvýšení státního dluhu (na poplatky do EU si náš stát také půjčuje), ale na druhé straně ztíží přístup k nim o další administraci. V současné situaci, kdy EU vytváří neustále další a další fondy (zelený fond, migrační fond, fond obnovy), do kterých bude chtít vrchovatě napustit peníze členských států," říká poslanec za SPD Jiří Kobza.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/Esjc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStovky zemí kritizovaly americkou otázku lidských práv   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 03:58:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během 210minutového setkání se sešlo více než 110 zemí, včetně spojenců USA, aby položily otázky týkající se stavu lidských práv ve Spojených státech, a vznesly kritiku a návrhy - toto byla scéna, ke které došlo nedávno, když Rada OSN pro lidská práva přezkoumávala záznam o lidských právech v USA. Ve stejný den kumulativní počet potvrzených případů COVID-19 ve Spojených státech překročil 10 milionů a počet obětí se blížil 240.000.

Data tragické epidemie spojená s kolektivními stížnostmi z celého světa ukazují, že situace v oblasti lidských práv v rodině „obránců lidských práv“ je opravdu hrozná! Zejména epidemie COVID-19 v roce 2020 je jako zvětšovací sklo, které odkrývá skutečnou situaci lidských práv ve Spojených státech.

Američtí politici vždy ukazují prstem na lidská práva jiných zemí, ale jak vysvětlí to, že jako země s nejsilnější ekonomickou a technologickou silou a nejhojnějšími zdravotnickými zdroji na světě mají USA největší počet potvrzených případů a úmrtí na světě? Jak je možné pošlapávat nejzákladnější lidská práva amerického lidu, právo na přežití a rozvoj?

Jediným vysvětlením je, že se jedná o nevyhnutelný výsledek volebních politik a kapitálových zájmů amerických politiků, které staví nad životy lidí. Ignorují vědecká varování a zdržují reakci na epidemii; opakovaně politizovali epidemii, často „přenášeli vinu“ a hledali „obětní beránky“; odmítali rady odborníků a opakovaně uvolňovali preventivní opatření proti epidemii pro ekonomické výhody. Washington Post to popsal jako „státem schválené zabíjení“.

Starší lidé a etnické menšiny jsou největšími oběťmi této lidské tragédie. Podle statistik „New York Times“ činila úmrtnost v domovech s pečovatelskou službou ve Spojených státech jednu třetinu z celkového počtu úmrtí ve Spojených státech. Tento podíl je děsivý. Starší lidé byli nemilosrdně opuštěni a dům s pečovatelskou službou se stal márnicí. Některé takzvané elity ve Spojených státech to však zamítly. Zástupce guvernéra Texasu Dan Patrick chladnokrevně prohlásil, že podporuje „restartování americké ekonomiky za cenu života starších lidí“.

Test života a smrti v době epidemie zároveň dále prohloubil rasové rozdíly ve Spojených státech. Podle nejnovějších statistik Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA je mezi 30 až 39letými lidmi úmrtnost na COVID-19 mezi Hispánci a Afroameričany 38,4 %, respektive 27,9 %, což je mnohem více než 20,2 % u bílých. Americká organizace pro výzkum veřejné politiky Century Foundation nedávno vydala článek, podle kterého každý týden umírá na COVID-19 nesčetné množství lidí různých ras. Pokud by tito pacienti mohli být léčeni dříve, bylo by možné zabránit mnoha úmrtím.

„Smrt, které lze zabránit,“ zdůrazňuje nejen strukturální rasovou diskriminaci ve Spojených státech, ale také nedostatky amerického politického systému. Lidé nemohou jinak, než si povzdechnout, kolik lidí různých barev pleti touží po „americkém snu“, který se změnil na „americkou noční můru“.

V této zemi existuje mnoho problémů v oblasti lidských práv a američtí politici rozšířili své černé ruce na celý svět a opakovaně způsobili humanitární katastrofy. V Íránu je kvůli sankcím USA nedostatek injekcí inzulínu pro diabetiky a epidemie COVID-19 zhoršila životy lidí. V reakci na to američtí politici nejen nepodali pomocnou ruku, ale místo toho využili epidemii ke zvýšení sankcí. Tváří v tvář kritice z celého světa americký ministr zahraničí Pompeo bez ostychu řekl: „Nejen diskutujeme o lidských právech, ale také je chráníme a hájíme.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCharlene Bollinger: Americký volební podvod   
Pridal tk Čtvrtek 12 listopad 2020 - 03:54:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od prvního volebního dne, to je 3. listopadu 2020, jsme byli svědky do očí bijícího a současně i nejohavnějšího volebního podvodu v historii USA.

Jak jsme v televizi sledovali průběh volebních výsledků a přepínali volební program ze CNN na Fox News a zase zpět, mohli jsme pozorovat, jak redaktoři obou těchto televizí začínají propadat panice z toho, do jak velkých čísel stoupá Trumpův náskok nad Bidenem. Do 10 hodin večer měl Trump dle statistických výpočtů 70 procentní šanci volby vyhrát.

Kolem půlnoci tohoto 3. listopadu byl dle zprávy TGP takovýto stav preferencí:

V Pensylvánii vedl Trump nad Bidenem o téměř 700 000 hlasů
V Michiganu vedl Trump nad Bidenem o více než 300 00 hlasů
Ve Wisconsinu vedl Trump nad Bidenem o 120 000 hlasů.

Poté, co jsme se odebrali na lože a pokoušeli se usnout, což se odehrávalo v ranních hodinách 4. listopadu, vyhrnoval si Hluboký stát rukávy a pouštěl se do práce, jejímž cílem bylo Trumpovi volby ukrást. A kolem 3 hodin 30 minut Joe Biden zázračně a z ničeho vyskočil ve státě Wisconsin vzhůru o 200 000 hlasů, zatímco Trumpovi tam nepřibyl hlas jediný.

Nemusíte být matematickým géniem, aby si uvědomili, že něco takového je matematicky nemožné.Od nás se ovšem očekává, že uvěříme tomu, že volební preference i nálada obyvatel Wisconsinu se zázračně a zničehonic takto proměnily, což se nikdy předtím nestalo. A současně se od nás očekává, že uvěříme tomu, že Joe Biden, který na své volební shromáždění ve Wisconsinu dokázal přilákat celé tři tucty účastníků, zde obdržel více hlasů než kdysi Barack Obama. A jak je možné, že sedm okresů distriktu Milwaukee obdrželo víc prezidentských hlasů, než kolik má registrovaných voličů?

V Michiganu též„nevysvětlitelně“ a též ve stejný čas jako ve Wisconsinu, vyskočil Biden vzhůru o 130 000 hlasů, aniž by byl jediným hlasem podarován Trump. K čemuž jedna z počítaček hlasů v Detroidu, jak uvádí přiložené video, řekla: Právě jsme se chystali jít už domů, když přijela bílá dodávka se 130 000 dodatečnými hlasy. Doslova všechny do jednoho byly pro Bidena“.

Naznačila dále, že repulikánští „volební pozorovatelé“ byli volebními činovníky Demokratické strany zastrašováni, načež poté ani jim a ani republikánským počítačům volebních hlasů nebylo dovoleno vstoupit do místnosti, ve které se 130 000 těchto „vyčarovaných“ hlasů na hromádku Bidenových dosavadních zisků připisovalo. Michiganská guvernérka G.Whitmer to zdůvodnila tím, že místnost, kde se Bidenovi hlasy připisovaly, nebyla pro přítomnost všech lidí dost velká. Že šlo o porušení volebního zákona státu Michigan je samozřejmé.

Prezident Trump o všech těchto věcech twittoval, ale tyrani twitterru jeho stížnosti prostě zcenzurovali.
Od května 2018 byl twitterem a facebookem zcenzurován Trump už 18 krát, zatímco Bidena to nepostihlo ani jedenkrát.

V Nevadě hlasovalo 3 000 lidí, kteří v Nevadě už nežijí, a podle mnoha svědectví zde hlasovali i mrtví. Přiložené video ukazuje, jak jsou tito mrtví registrování a jak je jim poté umožněno volit.
V Pensylvánii Nejvyšší soud rozhodl o tom, že volební lístek nemusí být podepsán, a v mnoha volebních okresech nebyli volební pozorovatelé k počítání hlasů připuštěni.

Zdroj: P.C.R.: A collection from the internet of vote fraud examples

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2321 sec,0.0592 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,726kB