Pátek 13 listopad 2020
Syrský uprchlík si nafilmoval znásilnění 14, leté Švédky. Teď se diví, “sex s nezletilou je zločin”?   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 08:57:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský uprchlík (22) se po sociální síti Snapchat seznámil se 14 letou bílou švédskou dívkou. Když se setkali, tak jí přinutil nejprve k orálnímu sexu a pak jí znásilnil. Vše si přitom nahrával na mobilní telefon.

Během vyšetřování se uprchlík velmi divil, že sex s nezletilou a znásilnění jsou ve Švédsku trestné.

Vždyť podle koránu je přece vše v pořádku?! Soudní proces pochopitelně probíhá za naprostého nezájmu oficiálních medií. Vždyť je to vlastně každodenní banalita, že?!

Co je švédským “elitám” do zničeného života nějaké mladé bílé holky, když se zde již buduje evropský chalífát.

Jan Viking, Stockholm
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká liberální mládež požaduje odstranění slova matka a otec z rodinného práva. Rodina prý může mít až 4 “rodiče”   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 08:55:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladí liberálové – mládežnická organizace německé strany FDP (Svobodní demokraté) se rozhodla požadovat zrušení označení matka a otec v rodinném právu. Prý je nutné zavést termín “rodičovská část” (Elternteil) pro oba rodiče. Také prý je potřeba rodičovská práva rozšířit až na 4 osoby. Starší straníci se zatím z návrhu příliš neradují, ale počkejte za rok, dva.

Inovátorem v Evropě je v tomto směru Francie. Tam již mají pouze označení rodič 1. a 2. S matkou a otcem tak je již dávno amen.

Před 20 lety by podobné novátory asi odvezli na psychiatrii, dnes je to důvod k “vážné celospolečenské debatě”. Kdo to asi zařídil? Nebo věříte, že věci se ději sami od sebe? Nebo za to mohou třeba ony výkonné mozky, jak jistou skupinu označuje sociolog P. Hampl? Nebo ještě někdo jiný?

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus Schwab: Svět se nikdy nevrátí k normálu po pandemii COVID-19...   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 08:31:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Klaus Schwab: Svět se nikdy nevrátí k normálu po pandemii COVID-19, je to příležitost pro změnu světa do podoby, která bude spravedlivější! Německo poslechlo šéfa Světového ekonomického fóra a spustilo ve středu oficiální fázi 3-letého testování nepodmíněného příjmu na skupině 122 osob, lidé budou po dobu 3 let dostávat měsíčně 1200 EUR bez jakýchkoliv podmínek! Ne, to nemá nic společného se spravedlivějším světem, to je nácvik na éru Nového světového řádu, kde práci člověka převezme robot, dojde k zániku osobního vlastnictví, budou omezena lidská práva, svoboda pohybu a hrozba ztráty nepodmíněného příjmu bude udržovat lidi na uzdě! Buď dobrý, občane!

Dostáváme do redakce už několik týdnů tisíce emailů ze Slovenska, kde si lidé stěžují a upozorňují na fašistické metody tamní Matovičovy vlády, které už opravdu překračují všechny meze. Na úterý 17. listopadu jsou do Bratislavy svolány demonstrace za občanská práva a svobody, které jsou pošlapávány tzv. protivirovými opatřeními slovenské vlády, ale situace zašla až tak daleko, že ministr obrany Jaroslav Naď dokonce pohrozil, že proti demonstrujícím budou v úterý nasazeny jednotky armády, konkrétně vojenské policie, což je naprosto nevídané v Evropské unii, kde pořádkové síly zajišťují obvykle a výhradně policejní sbory. Nasazení armády a vojenské policie proti vlastním občanům je naprosto bezprecedentním krokem na pokraji uchopení moci v zemi vojenskou silou.

Nejprve nesměli Slováci chodit ven ve dne, teď nebudou moci chodit ven v noci. Pod nátlakem podstoupili celoplošná testování a namísto svobody jim premiér nachystal prodloužení Nouzového stavu o dalších 45 dní, a to dokonce retroaktivně, tedy zpětně, což je v rozporu se slovenským právním řádem a rovněž Ústavou, protože nařízení a jejich platnost nelze prodlužovat retroaktivně, tedy na Slovensku od 1. října/októbera 2020. Slováci ale možná netuší, že jsou součástí testu, resp. pokusu, který na nich provádí globalisté podle kuchařky jistého pána, který zdaleka není tak známý veřejnosti jako George Soros, ale vliv na globální procesy má možná ještě větší. Je to Klaus Schwab, prezident Světového ekonomického fóra.

Podle šéfa Světového ekonomického fóra se svět už nikdy nevrátí do normálu před koronavirovou krizí

Globalista Klaus Schwab ve své knize Covid-19: The Great Reset tvrdí, že svět se „nikdy“ nevrátí do normálu, přestože připustil, že koronavirus „nepředstavuje novou existenční hrozbu“. Schwab ve své knize odhaluje plány elit na využití pandemie COVID-19 ještě jasněji než ve svých veřejných prohlášeních. Klaus Schwab neustále usiluje o to, aby byl COVID-19 využíván k prosazení nového světového řádu, a tvrdí: „Nyní je historický okamžik času nejen pro boj proti viru, ale i pro formování systému pro post-koronavirovou éru.“

V knize však jde ještě dále a objasňuje, že finanční elita nikdy nedovolí, aby se život vrátil do normálu, což naznačuje tím, že postupná blokování svobody lidského pohybu a další omezení se stanou trvalými. “Mnoho z nás přemýšlí, kdy se věci vrátí do normálu,” píše Schwab. “Krátká odpověď je: Nikdy!” Nic se nikdy nevrátí k „zlomenému“ pocitu normality, který vládl před krizí, protože pandemie koronaviru představuje zásadní inflexní bod v naší globální trajektorii.“

Schwab toto tvrzení prosazuje, přestože připouští, že hrozba, kterou představuje COVID-19, ve srovnání s předchozími pandemiemi bledne. „Na rozdíl od určitých minulých epidemií nepředstavuje COVID-19 novou existenční hrozbu,“ píše. Schwab jasně uvádí, že „čtvrtá průmyslová revoluce“ nebo „velký reset“ zásadně změní fungování světa. „Přicházejí radikální změny s takovými důsledky, že někteří vědátoři označovali éru „před koronavirem “ (BC) a „po koronaviru“ (AC).

Budeme i nadále překvapováni jak rychlostí, tak i neočekávanou povahou těchto změn – protože se vzájemně spojují, budou vyvolávat důsledky druhého, třetího, čtvrtého a dalšího řádu, kaskádové efekty a nepředvídané výsledky,“ píše. „The Great Reset“ pouze představuje přebalení staré globalistické agendy, která se v posledním desetiletí zadýchala a ztratila dech.

Do čel vlád jednotlivých států se dostanou psychopati, sociopati a demencí postižené osoby s kognitivními poruchami, protože budou nejvhodnější na práci, která je čeká

Jmenovitě půjde o technokratické diktátorské vlády samozvanců, nýmandů, duševně postižených osob, sociopatů, psychopatů, které utvoří mocenské a vládní junty posvěcené zfalšovanými nebo zmanipulovanými volbami za podpory médií a zfalšovaných průzkumů mezi obyvatelstvem. Tyto tzv. malé elity budou potom do společnosti násilně, brutálně a bez ohledů na vlastní obyvatelstvo zavádět koncepty nového světa jako je „New Green Deal“, postupné zrušení soukromého vlastnictví, nepodmíněný příjem, protože pracovní místa budou nahrazena roboty, zákroky proti osobním svobodám a omezení svobody pohybu.

Myšlenka, že se svět nikdy nevrátí k normálnímu stavu před COVID-19, je prosazována po celém světě celoplošně. Redaktor CNN pro mezinárodní bezpečnost, Nick Paton Walsh prohlásil, že povinné nošení roušek se stane „permanentním“ a stane se „jen běžnou součástí života“, a že veřejnost bude potřebovat čas, aby se s tím mohla „vyrovnat“.

V blízké době uvidíte, že premiérem a ani prezidentem se nestane nikdo, kdo by neměl psychické nebo mentální postižení. Do čel států budou dosazování psychopati, sociopati a postižené osoby s demencemi, s retardacemi a dalšími vadami, protože nebudou mít žádné svědomí a soucit se svými národy. Proto se nesmíte divit tomu, co se děje na Slovensku, kde vláda provádí s obyvatelstvem laboratorní pokusy, omezuje je na svobodě pohybu, dokonce i na svobodě podnikáni v některých odvětvích, pod rouškou ochrany proti viru, samozřejmě. Je to pomalá a trýznivá genocida, pomalá smrt slovenského národa. A mnoho lidí se nás do redakce ptá, jaký to má smysl a význam, kam to vlastně povede?

Pozor, už i Německo spustilo projekt na testování nepodmíněného příjmu! Proč globalisté usilují o reset světové ekonomiky?

Odpovědí je proces, který ve středu začal v Německu. Berlínský institut pro ekonomický výzkum (DIW) ve spolupráci s Institutem Maxe Plancka, s kolínskou univerzitou a se spolkem Můj základní příjem (Mein Grundeinkommen) spustili pilotní projekt nepodmíněného příjmu ve výši 1200 EUR, což je německá hranice příjmové chudoby, který po dobu 3 let bude pobírat skupina 122 lidí. Tato skupina bude vybrána z více jak 1500 osob, které byly do projektu vybrány a vylosovány.

Zbytek lidí bude fungovat jako kontrolní skupina. Nepodmíněný příjem nebude logicky ničím podmíněn, nebude podléhat daním z příjmu, bude na něj v budoucnu, tedy pokud to bude schváleno v budoucnu, ústavou garantovaný nárok. Lidé budou moci vedle tohoto přijmu normálně pracovat, podnikat, na nepodmíněný příjem nebude brán zřetel z pohledu daní. Tento projekt globalistů má za úkol prověřit jednu teorii, která zatím není zcela jasná a kterou si musíme vysvětlit.

Koncept globálního chudnutí znáte z mých knih a z mých článků. Chudnutí západní civilizace je cestou k velkému resetu světové globální ekonomiky, která je založena na nepřetržitém růstu HDP. Jenže, problém je v tom, že růst HDP a objem HDP jsou k sobě ve vztahu nepřímé úměry. Jestliže je země chudá, rozvojová a objem jejího HDP je za rok 1 milion USD, potom není naprosto žádný problém, aby druhý rok nemohl být objem HDP klidně 2 miliony USD.

V takovém případě je tedy meziroční růst HDP ve výši 100% a v důsledku to znamená, že na trhu v dané zemi se spotřebovalo o 100% více zboží, produkce, více se utratilo, více se zaměstnávalo, více se nakupovalo. Jenže, představte si, že máte vyspělou západní zemi, kde objem ročního HDP je ve výši 2,3 bilionu EUR ročně. Ano, mluvím o Německu. Každý další rok je těžší a těžší udržet růst HDP takové země, protože na udržení růstu byť i jen na úrovni 1 nebo 2% je nutné vynaložit obrovské a gigantické úsilí, protože objem HDP je už tak obrovský, že není prostor pro další růst. Ekonomika je příliš vyspělá, příliš bohatá, příliš v přebytku a hrozí neuvěřitelná a nekontrolovatelná recese.

Kdyby nepřišel COVID-19 v roce 2020, přišla by Velká krize v podobě mamutí globální recese

Recese je situace v ekonomice, kdy na jedné straně je obrovský výkon ekonomiky, a na straně druhé stojí trh, který přestává generovat obraty. Lidé přestávají kupovat, nemají potřebu utrácet, veškeré utrácení se redukuje pouze na potraviny a drobné služby. Lidé zkracují životní cyklus zboží, kupují nová auta každé 2 roky, autobazary se plní prakticky novými auty, často na protiúčet u dealera, automobilky přitom dál chrlí nová auta, nikdo je už ale nekupuje, nový telefon každý rok, ale motivace k utrácení prostě nevyhnutelně mizí.

Recese na trhu se okamžitě kopíruje do útlumu výroby, nastává propouštění, zvyšuje se sociální nespokojenost a jak lidé ztrácí práci, tím více šetří a o to méně utrácí, roztáčí se obrovská spirála krachů podniků a výroby, vzrůstá nezaměstnanost. Vláda se tak snaží recesi zastavit tím, že zakáže stará auta na benzín a naftu, kterých jsou desítky milionů a pokusí se otevřít trh s elektromobily v domnění, že to zachrání zemi před recesí indukovanou z automobilového průmyslu a desítky milionů Němců zresetují své zvyky a návyky a začnou znovu kupovat auta, tentokrát na baterky. Němci však přesto nekupují nic a německá ekonomika padá a HDP v červenci kleslo o více jak 10% meziročně, nejvíce za posledních 50 let.

Recese je tady a není to způsobené koronáčem, to je lež a zástěrka. Velká ekonomická krize totiž dorazila do Německa tak, jak se očekávalo. Jelikož však lidé mají vytvořené majetkové zásoby, nemají potřebu nic nakupovat a spotřebu odkládají na budoucnost. Recese je z pohledu důsledků mnohem nebezpečnější než inflace, protože ta představuje de facto pouze problém hotovosti. Recese je přesným opakem, je to neochota lidí spotřebovávat. Lidé v inflaci chtějí nakupovat, pouze nemají peníze, resp. kupní sílu, což je stav, který je mnohem snáze řešitelný než situace, kdy lidé nechtějí utrácet, protože už mají všechno.

Už koncem roku 2018 se objevovaly zprávy v médiích, že v roce 2020 propukne Velká globální krize, mnohem horší než ta, která byla v roce 2009. Německá ekonomika zpomalovala způsobem, který předznamenával obrovskou recesi a všichni se děsili, co přijde. A tak přišel koronavirus. První, co se stalo a co udělali západní státy v čele s Německem, byl lockdown a uzavření ekonomik. Tím došlo k zastavení podniků a výroby, k čemuž by jinak také došlo i bez viru, ale v důsledku propuknutí recese. Podniky tak přestaly vyrábět.

Jakmile podniky stály, Berlín ve spolupráci s ECB začal péct plán na mohutný balík více jak 700 miliard EUR pro oživení evropských ekonomik “v důsledku virové krize”, jenže kdyby virus neexistoval, EU by musela balík schválit tak jako tak, protože by právě v té době zuřila v Evropě obrovská recese. A k čemu ten balík peněz vlastně je? Ten má za úkol jedinou věc, indukci chudnutí do všech zemí Evropské unie. Zní to neuvěřitelně a nelogicky, ale je to přesně tak. Ty peníze mají totiž zchudnout Evropu tak, aby došlo k destrukci soukromého vlastnictví způsobem, kterého si obyvatelstvo nevšimne. Uvedu vám příklad, který již je v realizaci a málokdo si toho všímá.

Konec osobního vlastnictví už dávno běží, jenom si toho lidé nevšimli ve svém okolí

Všechny světové technologické společnosti začaly rušit prodeje svých programů, softwarových licencí, prodeje filmů, hudby a počítačových her a místo prodejů do osobního a soukromého vlastnictví přichází nový a do značné míry děsivý model “předplatných”, kdy platíte měsíční poplatky namísto toho, abyste za produkt či službu zaplatili jednou a potom už nic. Společnost Microsoft přechází na předplatné Office 365, filmy si už nekupujete do vlastnictví na DVD, ale máte předplatné na Netflix, HBO Go, Amazon Prime. Nekupujete si už hudbu za 99 centů za skladbu natrvalo do iPodu, ale máte předplatné v podobě Spotify, Deezer atd. Nemusíte si už kupovat PC hry, nově máte předplatné od Game Pass od Microsoftu, EA Play od Electronic Arts, UPLAY+ od Ubisoftu atd.

Ačkoliv to mnohým lidem nedochází a považují to za skvělé služby, že mají za malý měsíční poplatek přístup k tisícům titulů, tak přesně toto je součástí onoho Velkého resetu a plánu na zrušení osobního vlastnictví. Přesně toto! Zatímco dříve jste si koupili DVD a potom jste se na něj mohli dívat do konce života a děti mohly DVD zdědit, tak naproti tomu, pokud máte předplatné na Netflix, video nevlastníte. Můžete se na něj dívat jen tak dlouho, dokud platíte každý měsíc předplatné. A to je pouze začátek.

Nebude trvat dlouho, kdy kvůli své politické angažovanosti vám najednou Netflix zruší účet, odřízne vás od filmů, protože jste někde na sociální síti něco napsali, co bylo kritické vůči migraci, LGBTQ nebo BLM. Spustíte Word v Office 365 a najednou zjistíte, že vám Microsoft zrušil předplatné, protože jste někde v chatu na internetu pomlouvali vakcíny Billa Gatese, zakladatele Microsoftu. Ve světě, kde člověk má přístup k produktům skrze předplatné, nebude nikdy majitelem daného zboží, nebude tedy disponovat žádným osobním vlastnictvím.

Zrušíme důchody, sociální dávky a podpory v nezaměstnanosti, a nahradíme je nepodmíněným příjmem… na hranici chudoby v jednotlivých zemích. Občane, buď dobrý!

V oblasti IT již tedy projekt na zrušení osobního vlastnictví dávno běží, ostatní odvětví, jako např. byty a bydlení nebo auta budou brzy následovat. A tím se dostáváme velkou oklikou k podstatě německého testu na nepodmíněný příjem. Aby došlo k Velkému resetu v globální společnosti, musí dojit ke škrtnutí dluhů na jedné straně účetní bilance, ale rovněž i ke škrtnutí majetků na druhé straně bilance. Koronavirus tak položí podniky, závody, živnostníky, malé firmy, uvězní lidi v malých prostorech, nedovolí jim volný pohyb.

Lidé přijdou o zaměstnání, ale bude nutné zajistit, že dál budou utrácet, aby se nezastavil ekonomický růst zchudlé a zresetované společnosti. A proto je potřeba zjistit v testu, jak se lidé budou v budoucnu chovat, když budou žít s nepodmíněným příjmem, jestli se sníží ekonomická aktivita Němců, jestli se spokojí s menší spotřebou, anebo budou naopak pracovat a podnikat ještě více, s větším rizikem, protože díky nepodmíněnému příjmu budou mít krytá záda.

Přesně tohle se před časem zjistilo ve Finsku, kde proběhl pod dikcí tamní vlády stejný test. Závěrečné výsledky byly neprůkazné, u části lidí došlo k poklesu ekonomické aktivity, ale u části se významně zvýšila, lidé investovali do rizikových akciových titulu v důchodových penzijních fondech, do kterých by jinak neinvestovali, kdyby v zádech neměli krytí nepodmíněného příjmu. Globalisté tyto testy potřebují provést dříve, než se situace vyostří do té míry, že lidé začnou přicházet o místa kvůli strojům, robotizaci a autonomním systémům. Globalisté v nepodmíněném přijmu neprojevují lásku k národům, ale hledají nástroj, jak zabránit povstání lidí bez práce a občanským nepokojům kvůli omezování lidských práv a svobod pohybu.

Slovenský premiér je prototypem vůdce, který bude dělat přesně to, co nařídí globalisté, a provede to bez řečí, bez čekání, bez ohledu na důsledky. Přesně proto si globalisté vybrali Slovensko

Na Slovensku si to popíšeme na současném stavu. Igor Matovič nemá na Slováky žádnou páku, pokud jde o odpor lidí proti očkování, testování atd. Páka skrze zaměstnavatele, kteří nepustí do práce člověka bez testu, není příliš účinná, protože je limitně omezena úrovní ochoty odborů tolerovat tento útisk. Dříve či později tato tolerance skončí, vypuknou stávky na Slovensku a v tom okamžiku páka zaměstnavatelů bude nulová. Globalisté toto vědí moc dobře, a proto chtějí zavést něco, co bude pro obyvatelstvo tak nezbytné a potřebné, že si lidé nechají vzít svobodu. A tím nástrojem má být nepodmíněný příjem. Ten se totiž stane v blízké době jediným zdrojem příjmu od státu. Budou zrušeny všechny typy dávek, příspěvků, důchodů a podpor v nezaměstnanosti, zůstane jenom nepodmíněný příjem.

Kdokoliv potom bude dělat problémy, tomu režim zablokuje nepodmíněný příjem. Jelikož se bude vyplácet elektronicky, lidé budou muset poslouchat. Jakmile se zúčastní demonstrace, dojde k zablokování nepodmíněného příjmu. Lidé se tak budou bát projevovat své názory, stejně jako americké učitelky, které jsou nuceny dětem vyučovat zvrácenosti o LGBTQ a genderových otázkách, jinak riskují ztrátu penzijního programu. V USA jsou totiž penze nenárokovým benefitem zaměstnavatele, takže zaměstnanec pracuje pro organizaci 30 let a dva týdny před odchodem do důchodu mu penzi odeberou, protože na Twitteru olajkoval jeden příspěvek Donalda Trumpa. Taková páka již v USA funguje na učitele ve školách. Nepodmíněný příjem je tak jenom jinou pákou na obyvatelstvo a jeho řízení v Novém světovém řádu. A když už i Německo začíná testovat nepodmíněný příjem, je to vážné. Globální reset se rozjíždí naplno!

-VK- Šéfredaktor AE News

zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMenzelovo nevyvážené subjektivní hodnocení   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 08:05:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je nedlouho po smrti režiséra Jiřího Menzla a jak už to bývá, na veřejnost vyplouvají různá fakta a skutečnosti, které ne všechny se za jeho života tzv. dostali slechu veřejnosti.

Mimo jiné vdova po panu Jiřím Menzelovi vyjevila skutečnosti, které až vyráží dech a jí, jako manželce slavného režiséra, to rozhodně dobrou reputaci nedělá. Ono mít tři děti a ne od vlastního manžela zas není úplně běžné a už vůbec ne normální.


Nicméně jsou tu i jistá společenská témata, která nejsou bez zajímavosti. Pan režisér se totiž mj. také vyjadřoval i k politice. Často se prý vracel k roku 1968 a hlavně, dost významně se stavěl na stranu Václava Havla. Tak např. v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz tvrdě zkritizoval ruský vpád na ukrajinský poloostrov Krym a srovnal ho s akcí Adolfa Hitlera. No, hodně nadsazené a přehnané a skutečnostem neodpovídající hodnocení avšak v rámci demokracie nelze nikomu upírat svobodně vyjádřit svůj názor, natož jej upírat panu režisérovi, takže budiž, jenže...

Historik a spisovatel Pavel Kosatík připomněl slova režiséra J. Menzla z roku 2007, ve kterých režisér zavzpomínal nejen na poměry na Barrandově. Ve vzpomínkách došlo také na výše zmíněného Václava Havla, o kterém pan Menzel konstatoval, že si jej vážil. V jakém konkrétním smyslu sice neuvedl, ale vezmeme-li v potaz kritické hodnocení současného prezidenta Zemana, vyjdou nám jisté skutečnosti, které zřejmě mají být opakem osobnosti Havla.

Nepochybně bude mít v ledačems pravdu, nicméně dávat osobní negativa M. Zemana do příměru s osobou Václava Havla je poněkud, ne-li hodně nepatřičné. U osoby prezidenta Zemana režisér Menzel poukazuje na to, že prý často mluví nejen nesmysly, ale také nepravdu, jinými slovy, že lže a poukázal na několik jeho výroků, které prý byly nepravdivé. Má za to, že M. Zeman jakoby prý počítal se ztrátou paměti našich občanů, proto si prý často vymýšlel nepravdy, jen aby prý dokázal, jak je informován a jakou má paměť.

Budiž, na každém šprochu je pravdy trochu, jak praví staré české přísloví. Protože však pan Menzel svůj kladný vztah k V. Havlovi nikterak nespecifikoval a o jeho vlastnostech se nezmínil, lze to také považovat za záměr, aby na druhé straně mohl o to více důrazněji poukázat na negativní stránky a charakter M. Zemana. Pokud by se pan Menzel měl blíže vyjádřit k Václavu Havlovi, jistě by se také musel zmínit, že měl stejné, ne-li ještě větší nedostatky, než má Miloš Zeman. Počínaje kouřením, požíváním alkoholu a lhaním konče.

Zvláště Havlovy lži byly o to vážnější, že zatímco Zemanovy extemporé a případné faux pas často pobouřily jen jistou část politiků, případně antizemanovskou část veřejnosti, V. Havel svými promyšlenými, zavádějícími a nepravdivými slovy dopustil totální společenský chaos a nevratné zklamání velké části občanské veřejnosti. Je přece rozdíl pokud, jak vzpomíná režisér Menzel, prezident Zeman na Letenské pláni údajně obelhával občany výroky, jako že Československo je v podílu vysokoškolsky vzdělaných lidí někde za Ugandou nebo když Havel na shromáždění občanů prohlásil, že už nikdy nevstoupíme do žádného vojenského paktu, nebo aféra se Zemanovým kufříkem ve srovnání s lživým prohlášením V. Havla, že prohlašuje, že bude prezidentem pouze jedno volební období, protože se prý chce věnovat své dramaturgické činnosti.

A mnoho dalších lží a nepravd. Źe jako prezident přísahal věrnost Československé socialistické republice snad není nutné připomínat (ostatně, této vlastizrady se nedopustil sám). To jsou jistě dost vážné skutečnosti, proč o nich pan režisér Menzel raději pomlčel a jen konstatoval, že se stavěl na stranu V. Havla.

On ten vztah pana Menzela k V. Havlovi měl také tak trochu umělecký, nádech, pan Menzel totiž byl (na rozdíl od Havla) světoznámý filmový a divadelní režisér (víc filmový), zatímco Václav Havel (do jisté doby) méně či vůbec známý (lépe řečeno neznámý) dramaturg a spisovatel, takže je jaksi pojila tzv. umělecká sféra. Jak také již výše zmíněno, pan režisér Menzel se také (občas) zajímal či zabýval politikou, což mj. vyústilo jeho ostrou kritikou anexe Krymu Ruskem.

Jeho vyjádření k této události bylo, jak se dnes říká, „hodně hustý“, spíše ale naprosto irelevantní, rusofobní, prozápadně zdůvodněné. Jeho připodobnění Hitlera s Rakouskem ve smyslu, že prý se Putinovi zatím nepodařilo obsadit Ukrajinu tak, jako prý měl zřejmě v úmyslu (pan režisér buď neznal, nebo nechtěl znát faktický důvod, vyplývající pro Rusko z nebezpečné situace na Krymu před jeho anexí v podobě alokací US army na amerických základnách na Krymu), je nejen hodně demagogické, ale také to svědčí o jeho loajálním postoji k politice západních přátel a našich, či spíše jejich nových bratrů.

Pan Jiří Menzel je po smrti, jeho memoáry jsou potvrzením či důkazem, že jak byl na jedné straně dobrý či vynikající umělec - filmový režisér o to slabší byl jeho osobní charakter. Důkazem je nejen jeho pochybné manželství a otcovství, ale i jeho do značné míry nevyjasněné, či umělecky chápané pojetí politiky, kterou se snažil respektovat stylem dělej co umíš, ale neškoď sobě ani jiným, což u něj platilo jak v době totality, tak dnes v kapitalismu. Pan Jiří Menzel byl co se jeho profese týká, bezpochyby umělec, co do morálního charakteru byl slaboch k pohledání.

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBanánové pošetilosti: Matka všech barevných revolucí   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 08:01:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z hlavní expertní skupiny, která byla založena v imperiálních zemích a která jako první navrhla koncept barevných revolucí, unikla informace o herním cvičení na dokonalou domácí barevnou revoluci s kódovým označením „modrá“.

Ne všechny zde zveřejněné informace o hraní na modrou byly odtajněny. To může dost dobře vyvolat ostrou reakci ze strany deep state, přestože se už podobný scénář hrál v rámci jednoho projektu, nazvaného „Transition Integrity Project“ (TIP).

Oba scénáře se měly kvalifikovat jako prediktivní programování - s tím, že deep state by tak už dopředu připravil širokou veřejnost na to, jak se věci budou přesně odehrávat.

Standardní příručka pro barevné revoluce říká, že se obvykle začíná v hlavním městě státu X, během volebního cyklu, kdy se za svobodu bojující „rebelové“ těší plné národní i mezinárodní mediální podpoře.

Modrý se obává prezidentských voleb na post hegemona. V herním cvičení byl úřadující prezident s kódovým označením „Šašek“ namalován červeně. Jeho vyzyvatel s kódovým označením „Mrtvola“ byl namalován modře.

Modrý - jde o cvičení - šel o stupínek nahoru, protože ve srovnání se svými předchůdci nebyla výchozím bodem pouhá vzpoura, ale pandemie. Ne však ledajaká pandemie, ale opravdu zcela závažná globální pandemie rychle se šířící infekce s mírou úmrtnosti nižší než 1%.

Díky šťastné shodě okolností tato smrtící pandemie umožnila operátorům modrého, aby propagovali korespondenční hlasovací lístky jako nejbezpečnější volební postup, při němž je dodržen sociální odstup.

To se propojilo s ukvapenými průzkumy veřejného mínění, které nepředpovídaly nic jiného, než nevyhnutelné vítězství modrého ve volbách - dokonce tzv. „modrou vlnu“.

Předpoklad je jednoduchý: srazit ekonomiku a setřít úřadujícího prezidenta, jehož deklarovanou misí bylo popohnat vzkvétající ekonomiku. V tandemu přesvědčí veřejné mínění, že vlastně jít fyzicky k volbám je zdravotní riziko.

Produkční výbor modrého nevyužije příležitosti a veřejně oznámí, že vznesou protest proti jakémukoli výsledku, který bude v rozporu s předpřipraveným výsledkem: konečné vítězství modrého ve svérázném, anachronickém seskupení, které je proti přímé demokracii a nazývá se „sbor volitelů“.

Pokud červený přeci jen nějakým způsobem vyhraje, modrý počká, až budou sečteny všechny hlasy a dle očekávání se bude soudit na všech úrovních jurisdikce. V závislosti na masivní mediální podpoře a marketingu sociálních médií modrý prohlásí, že „neexistuje žádná možnost“, že by červený mohl vyhrát.

Odpočítávání do čarovného hlasování

Nadejde den voleb. Počítání hlasů probíhá hladce - volební hlasovací lístky, hlasovací lístky z voleb, nejnovější záznamy - většinou je upřednostňován červený, dokonce ve všech třech státech, které jsou vždy zásadní pro to, aby daný uchazeč vyhrál. Červený také vede v těch státech, které jsou označované jako „kolísavé státy“.

Ale potom, právě když jedna televizní stanice předčasně označí údajně jistý červený stát za modrý, se před půlnocí veškeré sčítání hlasů zastaví ve velkých městských oblastech v klíčových „kolísavých“ státech, v nichž jsou guvernéři modří, a kde vede červený představitel.

Modří operátoři přestanou sčítat, aby zkontrolovali, zda se jejich scénář - vedoucí k vítězství modrého - může začít naplňovat bez korespondenčních hlasovacích lístků. Jejich preferovaný mechanismus spočívá ve vytvoření „vůle lidu“ tím, že bude udržována iluze spravedlnosti.

Avšak vždy mohou spoléhat na plán B - na městské korespondenční hlasovací lístky, dokud modrý nezvítězí ve dvou obzvláště klíčových kolísavých státech, kde jim červený vyfoukl vítězství v předchozích volbách.

To je to, co se děje. Zjistíte, že v těchto dvou klíčových státech přibyla v době od 2:00 a později v noci várka „čarovných“ hlasů. Tato náhlá, vertikální a vzestupná „úprava“ zahrnuje várku, čítající přes 130 tisíc hlasů pro modrého, avšak bez jediného hlasu pro červeného - což je ze statistického hlediska něco jako zázrak Ducha svatého.

Naditá volební urna je typický podvod, který se používá v banánové republice při odchylkách od barevné revoluce. Operátoři modrého používají osvědčenou a vyzkoušenou metodu, aplikovanou na futures trhy se zlatem, kdy náhlý pokles nekrytých cenných papírů sníží cenu zlata, čímž je ochráněn americký dolar.

Operátoři modrého sází na to, že aliance povolných mainstreamových médií a technologických společností Big Tech nebudou pochybovat o tom, že se hlasování zčistajasna přehouplo směrem k modrému s náskokem oproti předchozímu vítězi 2 až 3 nebo 3 až 4.

Spoléhají se na to, že nebudou kladeny žádné otázky ohledně toho, jak se 2% až 5% pozitivní hlasovací trend ve prospěch červeného v několika státech proměnil v 0,5% až 1,4% trend ve prospěch modrého v době kolem 16:00.

A že k této nesrovnalosti došlo ve dvou „kolísavých státech“ téměř současně.

A že některé volební okrsky odevzdají více prezidentských hlasů, než mají registrovaných voličů.

A že v kolísavých státech počet zvláště záhadných hlasů pro modrého daleko převyšuje počet hlasů pro kandidáty do Senátu v těchto státech, když přitom je ze záznamů patrné, že celkové součty lístků jsou tradičně těsné.

A že účast v jednom z těchto států by byla 89,25%.

Den po volbách je velmi nejasně vysvětlováno, že jeden z vyhozených volebních lístků byl jen „administrativní chybou“, zatímco v jiném sporném státě nemají žádné odůvodnění pro to, že akceptovali hlasovací lístky bez poštovního razítka.

Operátoři modrého kandidáta jsou v klidu, protože mainstreamová média/Big Tech umlčí každou stížnost jako „konspirační teorii“.

Červená kontrarevoluce

Oba prezidentští kandidáti svým případům vůbec nepomáhají.

Kandidát s kódovým označením Mrtvola ve freudovském přebreptu odhalil, že jeho strana vytvořila nejrozsáhlejší a „nejrůznější“ podvodný plán vůbec.

Nejenom Mrtvola bude vyšetřována kvůli pochybnému počítačovému schématu. Je to pacient s demencí 2. stupně s rychle se rozpadajícím profilem - léky stěží udržují jeho funkční schopnosti, což však nemůže zabránit tomu, aby se jeho rozumové schopnosti pomalu snižovaly.

Kandidát s kódovým označením Šašek, věrný svým instinktům činí preventivní opatření a prohlašuje celé volby za podvod, avšak bez patřičných důkazů. Dle očekávání ho mainstreamová média/Big Tech nařknou z toho, že šíří „falešná tvrzení“.

Tohle všechno se odehrává, protože lstivá, stará a zahořklá operátorka nejenže prohlásila, že jediným možným scénářem je vítězství modrého; už sama zaujala místo s nejvyšší mírou bezpečnosti.

Modrý rovněž sází na to, že červený se okamžitě soustředí na jediné a vydá se na tuto cestu: povolá celou armádu právníků, kteří budou požadovat přístup ke všem registračním lístkům, budou chtít zkontrolovat a ověřit všechny korespondenční lístky, což se v podstatě rovná procesu forenzní analýzy.

Avšak modří nemohou předvídat, kolik falešných hlasovacích lístků bude během přepočítání odhaleno.

Mrtvola se bude chystat vyhlásit vítězství, ale Šašek před sebou uvidí dlouhou hru a bude připraven hnát celou věc až k Nejvyššímu soudu.

Červená mašinérie to již v minulosti hrála - neboť si byla plně vědoma toho, jak budou hrát tuto operaci modří.

Červená kontrarevoluce má skutečně strategický potenciál dát modrému šachmat.

Je to útok na třech frontách - červení využijí soudní výbor, Senát a generálního prokurátora, vše bude na základě pravomoci s krycím jménem Šašek probíhat až do Inauguračního dne. Konec hry nastane po kruté soudní bitvě svržením modrého.

Ti nejlepší operátoři červeného mají ještě možnost zřídit senátní komisi nebo zvláštního právního zástupce, a to na žádost soudního výboru, kdy je Ministerstvo spravedlnosti pověří vyšetřováním Mrtvoly.

Kromě toho mají dva sbory volitelů potvrdit za měsíc prezidentského vítěze.

K tomu dojde během jednoho či dvou vyšetřování Mrtvoly. Jakýkoli stát, zastoupený ve sboru volitelů, může vznést námitky proti schválení vyšetřování Mrtvoly; v tom případě by bylo pro ten stát nezákonné, aby svým voličům umožnil ověřování výsledků ohledně prezidentského vítěze.

Mrtvolu může dokonce obvinit jeho vlastní strana, a to na základě 25. dodatku Ústavy, kvůli jeho nevratné duševní chorobě.

Vzniklý chaos by musel řešit Nejvyšší soud, který je nakloněn červeným. To jistě není výsledek, který by chtěli modří.

Sněmovna vždy vyhrává

Podstatou věci je, že toto hraní expertní skupiny překračuje hranice červených a modrých. Všechno se točí kolem toho, co je pro deep state cílem hry.

Není nad masivní psychologické operace ve stylu představení hvězd světového wrestlingu pod heslem Rozděl a panuj, které by postavily proti sobě lůzu proti lůze, přičemž polovina této lůzy by se vzbouřila proti tomu, co by vnímala jako nelegitimní vládu. 0,00001% průzkumů ukazuje, že se nejedná pouze o metaforické krveprolití.

Dokonce i když by deep state za pomoci svých modrých přisluhovačů nikdy nedovolil, aby kandidát s kódovým označením Šašek zvítězil, zřejmě pravidlo Rozděl a panuj na domácí půdě by bylo tím nejmenším katastrofálním výsledkem pro svět jako celek.

Kontext občanské války teoreticky odvádí pozornost deep state od bombardování globálnějšího Jihu a pokračování dystopické šarády „demokracie“, kterou nyní hraje.

A přesto chaotická patová situace na domácí půdě impéria může dost dobře vést k dalším zahraničním operacím jako k nutnému rozptýlení, aby se problém vyřešil.

A to je právě krása tohoto herního cvičení modrých: Sněmovna vyhraje, ať tak či onak.

Pepe Escobar

Banana Follies: The Mother of All Color Revolutions vyšel 6.11.2020 na thesaker.is. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8502-matka-vsech-barevnych-revoluci.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVy jste neuznali Lukašenka, my neuznáme Bidena…   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 07:55:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Diplomatické hrátky mezi liberálním Západem a jeho neliberálními odpůrci vypadají někdy nesmírně vážně až tragicky, ale protože je zatím vždy liberální Západ prohrál, jsou ve skutečnosti spíše komické a pro Západ trapné. A Západ by se z nich měl poučit.

Nechám stranou sankce, které otevřeně řečeno nikdy nic nevyřešily a spíše jen stmelily obyvatelstvo kolem vlád, které měly být z ciziny donuceny k poslušnosti. Klasickým příkladem je Rusko, které správně pochopilo, že krvavý kyjevský euromajdan je v podstatě nezakrytým hybridním útokem Západu namířeného k jeho oslabení a výsledem je, že Krym se stal ruským, a východ Ukrajiny, tj. Doněcko a Luhansko se od ní odpojil, zemi ovládla občanská válka mezi proruským a protiruským obyvatelstvem a nastal celkový rozvrat společnosti. Jedny sankce stíhaly druhé a výsledkem je, že geopolitická pozice Ruska při řešení nejen mezinárodních konfliktů v Sýrii, Náhorním Karabachu, ale i Libyi, ale i při spojení s Čínou a Tureckem za posledních 5-6 let výrazně vzrostla.

Evropská unie, ale i jiné liberální západní státy si stále namlouvají, jakou mají geopolitickou sílu. A k jejím oblíbeným hrátkám patří, že například odmítají uznávat vlády, které označí za nedemokratické a zpravidla i podporují tzv. demokratické vzdoroprezidenty s naivní představou, jaký to bude mít význam.

Nuže liberální média to vždy zpočátku vítězoslavně oslavují, až postupně se zahalí do mlčenlivosti. To když vzdoroprezidenti padají.

A tak ve Venezuele, už dávno byl Západem uznán vzdoro prezident Juan Guidó, ale po dvou letech stále vládne „nedemokraticky zvolený“ Nicolas Maduro.

Před pár měsíci zase Evropská unie i část Západu halasně neuznala volbu Alexandra Lukašenka a vášnivě podporovala vzdoroprezidentku Cichanouskou. A ejhle. Opět barevná revoluce postupně umírá na úbytě a neuznaný prezident Lukašenko spokojeně vládne.

Zdá se, že neliberální silní mužové světa, kteří v souhrnu jistě mají větší geopolitickou sílu než EU se rozhodli zažertovat, ovšem způsobem korektním a nenapadnutelným.

Ruský prezident Vladimír Putin, čínský prezident Si Ťin – Pching, turecký president Recep Tayyip Erdoğan, brazilský prezident Jair Bolsonaro či mexický prezident Andrés Manuel López Obrador prostě odmítli volbu Joe Bidena uznat, protože dosud nebyla právoplatně potvrzena.

Nevím, zda podobná situace, tedy včasné neuznání vítězství hlavy nejsilnější velmoci Západu nastala někdy v minulosti. Cosi to ovšem o reálné síle USA vypovídá. V každém případě je to na nepřetržité nenávistné hodnocení Joa vůči těmto silným představitelům, dnes v podstatě rozhodujících představitelů tzv. neliberálního světa, světa, který v souhrnu má mnohem více obyvatel než celý Západ a zřejmě mu v mnoha ohledech nejen geopolitických může konkurovat.

Biden ještě není u moci – a možná ani nebude – ale už v předstihu rozehrával nebezpečné partie.

Často dostávám dotazy, proč jsem tak protizápadní. No, kdo mě delší dobu zná, tak ví, že jsem vstupoval před třiceti lety do politiky s jasnou vírou, že svět konečně přestane být rozdělen na dva nepřátelské bloky, že bude intenzivně spolupracovat – a dobře – že bude mír a žádná konfrontace. Měl jsem rád jak západní Evropu, tak i Rusko. Poctivě vzato z amerických dějin jsem mimořádně uznával toliko F. D. Roosewelta. Ostatní prezidenti mi zase tak moc neříkali.

Bohužel Západ se dnes neumí smířit s faktem, že jeho vidění světa, které se v roce 1990 zdálo jako jedině možné a správné, že končí dějiny dosažením vítězstvím liberální demokracie se ukázalo naivním. A tak Západ kolem sebe kope s čím dál tím menšími úspěchy. Počínaje blamáží na Ukrajině už Západ zaznamenává jen a jen neúspěchy.

Ty konflikty zjevně budou narůstat a my se musíme na to připravit.

Tak jako před rokem 1989 svět v podstatě zažíval sice napětí mezi Západem a Východem, ale ve skutečnosti vzájemná kontrola a hrozba použití síly jej celkově činila mnohem bezpečnějším než dnes, zdá se, že se musíme na tuto koncepci připravit.

A proto je správné, že prezidenti Ruska, Číny, Turecka, Brazílie a Mexika ten významný krok k vyváženosti učinili. Už žádné humanitární bombardování Jugoslávie, které kratochvilně podporoval kongresman Biden s cílem okupovat Srbsko, už žádné svévolné vytvoření teroristického Kosova, už žádná válka v Iráku, Libyi, Afghánistánu, už žádné barevné revoluce.

Jiří Vyvadil
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Georgii budou ručně přepočítány všechny hlasy z voleb prezidenta USA   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 05:19:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí úřadu vlády státu Georgia Brad Raffensperger (na obrázku) ve středu oznámil, že stát provede ruční přepočítání hlasovacích lístků odevzdaných během voleb 3. 11. 2020. Tým právníků volebního štábu úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa podal u Nejvyššího soudu státu Georgia stížnost proti zfalšování voleb. K žalobě Trumpovi právníci přiložili důkazy o zmanipulování softwaru na sčítání hlasů. Tento software podle místního deníku Epochtimes měla před lety dodat firma napojená na rodinu bývalého demokratického prezidenta Billa Clintona.

Vláda státu Georgia dobrovolně přistoupila ke kontrole ještě před projednáním žaloby Nejvyšším soudem. „Bude to audit, přepočítání a přepracování najednou, “uvedl na tiskové konferenci Raffensperger. Současně připustil, že "to bude to těžká dřina". Podle něj to však pomůže obnovit důvěru. Bývalý republikánský poslanec Sněmovny reprezentantů Kongresu USA zdůraznil, že „každý legální hlas bude započítán“.

Podle výsledků sčítání, které ze softwaru „vypadly“ v 97 okresech státu Georgia, měl demokratický kandidát Joe Biden porazit republikánského prezidenta o 14.111 hlasů. Tento výsledek vzbudil podezření Trumpova volebního štábu, protože ve volbách do Kongresu USA, které se konaly ve stejný den jako prezidentské volby, Republikáni získali 9 ze 13 míst ve Sněmovně reprezentantů. Rovněž oba senátoři za tento stát jsou Republikáni. Teoreticky je sice možné, že by někteří voliči volili Republikány do Kongresu a Demokrata do prezidentské funkce. Je to však velmi velmi málo pravděpodobné. Posledním demokratickým kandidátem, který zde vyhrál prezidentské volby byl v roce 1992 Bill Clinton.

Georgia je tradičně republikánský stát. Guvernérem je republikán Brian Kemp. Republikáni mají v obou komorách státního kongresu v Georgii 2/3 křesel. Vláda tohoto státu proto také bez trapných vytáček přistoupila na ruční přepočítání hlasů ještě před tím, než jí to nařídil soud.

Skandál vzbudila informace o tom, že šéf volebního úřadu v největším městě státu v Atlantě David Shafer oznámil 3. 11. 2020 ve 22:30 ukončení počítání. V tu dobu v součtu vedl současný prezident Trump. V 1 hodinu po půlnoci 4. 11. 2020 nechal šéf volebního úřadu znovu odpečetit sčítací místnosti a bez účasti republikánských pozorovatelů nechal započítat několik desítek tisíc hlasů, které údajně přišly poštou pozdě. Po přidání těchto neověřených voleních lístků měl volby v Georgii údajně vyhrát demokrat Biden.

K přepočítání hlasů přiměly místní vládu i informace o ztracených volebních lístcích vojáků, kteří jsou na misích v zahraničí. Pytel s jejich hlasy nebyl při prvním sčítání započten, protože nikdo nevěděl, kde se nachází. Záhadně se objevil až 10. 11. 2020, pohozený v koutě jedné z poštovních úřadoven, které se měly účastnit počítání.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProjev prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana na 62.schůzi Poslanecké sněmovny   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 05:16:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane premiére, vážení členové vlády, především vážené kolegyně poslankyně a vážení kolegové poslanci,

předem jsem se chtěl omluvit, že jsem si, podobně jako minulý rok 28. října, sedl kvůli velmi intenzivní bolesti nohou. To se stává a, jak už jsem několikrát řekl, nohama se politika nedělá, alespoň většinou ne. Doufám, že tato pozice nijak neohrozí hloubku mých myšlenek, s nimiž vás za chvíli seznámím. V každém případě, již mnohokrát při vystupování k zákonu zákonů, tedy zákonu o státním rozpočtu, nenápadně zdůrazňuji, že již v roce 1990 jsem byl zvolen předsedou rozpočtového výboru Federálního shromáždění a jako premiér, jsem se snažil o snižování rozpočtového deficitu, což vedlo bez ztrát konsolidační agentury k deficitu pouhých deset miliard korun. Ano, na to jsem patřičně hrdý.

Když jsem se dostatečně vychválil, dovolte mi, abych přešel k důležitějším věcem. Svůj projev jsem se rozhodl rozdělit do tří částí. Zaprvé kontext státního rozpočtu, zadruhé výdajová stránka, zatřetí příjmová stránka. Jak jste si možná povšimli, v mých předchozích projevech jsem se příliš kontextem státního rozpočtu nezabýval, a to ze zcela pochopitelných důvodů. Ten kontext byl totiž v zásadě neměnný. Žili jsme v klidném, víceméně konjunkturálním období s mírným, ale trvalým ekonomickým růstem, excelentní nízkou mírou nezaměstnanosti a snižováním podílu státního dluhu na hrubém domácím produktu. Byla to krásná léta a je potřeba ocenit vládu, která přispěla svojí hospodářskou politikou k těmto výsledkům.

Pak přišlo něco, co jsme asi nikdo nečekali. Přišla epidemie. Já jsem se mimochodem zhrozil, když jsem dnes četl, že už je za den 300 mrtvých. Kolegové, to je strašlivé číslo. Ta epidemie měla, jak víte, dvě vlny, zatím dvě vlny. V té první vlně jsme museli opustit onu adoraci hospodářského růstu, abychom zachránili lidské životy, což se do značné míry podařilo. Byl to úspěch boje s pandemií. Tím jsme vlastně vytvořili novou situaci, Friedrich Nietzsche tomu říkal umwertung aller Werte, moderní označení je změna paradigmat, a já bych používal daleko jednodušší název, vzdát se některých stereotypů našeho myšlení. Ten stereotyp nadřazování ekonomického růstu nad cokoliv jiného byl vyvrácen už v první vlně pandemie právě lockdownem. Přišla druhá vlna, částečně i díky naší neopatrnosti, kterou sdílela veřejnost, vláda i opozice, takže chceme-li něco někomu vyčítat, musíme vyčítat všem. Ale v tomto případě já tady nejsem od toho, abych vám něco vyčítal.

Já jenom chci upozornit, že zatímco v té první vlně pandemie byly lockdownem zasaženy především příjmové struktury státního rozpočtu, pak ve vlně druhé se odehrávala výdajová struktura a extrémní deficit. To je v podstatě druhá změna paradigmat. Všichni jsme se učili, že dluhy ujídají z mísy, zadlužená ekonomika byla považována za něco jednak neefektivního, ale dokonce odpudivého. A najednou se ukázalo, že musíme vést válku na dvě fronty. Jednak pokračující boj s pandemií, ale protože si nemůžeme dovolit druhý lockdown, to už by si ekonomika pravděpodobně klekla, pak je nezbytné zadlužování. A chápu naprosto, že lidé, kteří byli vychováni v určitém stereotypu, já, například v rašínovském stereotypu šetření, dovolte mi, abych na okamžik odbočil. O Aloisi Rašínovi se říká, že měl ve své kanceláři za psacím stolem nápis, nic vám nedám. Kdykoliv přišla jakákoliv delegace, jenom takhle ukázal za sebe a delegace odešla. V každém případě platí, že i já jsem byl vychován v té zásadě, že dluhy ujídají z mísy, a vždy jsem podporoval politiku šetření. A teď, stejně jako vy ostatní, jsem tak trošku vykolejený, když musím, a to z přesvědčení, schvalovat výrazný deficit, i když bych si samozřejmě přál, aby se přitom neplýtvalo. A k tomu budou směřovat některé z mých následujících poznámek.

Přecházím tedy k části druhé, a to je výdajová struktura státního rozpočtu. Jejím společným jmenovatelem jsou výdaje zachraňující ekonomiku, tedy nadstandardní výdaje, a já bych si velmi přál, a dosud tomu tak ve většině případů bylo, aby to byly výdaje jednorázové, krátkodobé, a když už to jsou nevratné dotace, tak aby byly alespoň časově omezeny. Právě proto jsem podpořil třeba pět tisíc korun na důchodce, ale s tím, že další rok už bude normální valorizace asi 800 korun měsíčně. Stejně tak jsem podpořil pětadvacítku na OSVČ a nejrůznější programy, ke kterým se ještě krátce dostanu.

A teď zde máme zapeklitý problém, který se jmenuje zrušení superhrubé mzdy a který zasahuje do výdajové struktury. Kolegyně a kolegové, neznám hloupější diskuzi, než je diskuze o zrušení superhrubé mzdy. Proč? Superhrubá mzda není nic jiného než způsob výpočtu základu daně z příjmu. V jednom případě k tomuto základu připočítáváte, jak víte, sociální a zdravotní pojištění a v druhém případě ne. A můžete si klidně vybrat. Stejně, jako když chcete měřit teplotu, můžete si vybrat Celsia, Fahrenheita, možná ještě Réaumura, pokud se to někde používá, ale v každém případě, ta teplota se tím nezmění. A pro to, co nazýváme superhrubou mzdou, je pouze důležité dosadit daňovou sazbu, která je součinem s daňovým základem, a výsledkem tohoto součinu je samozřejmě daňový výnos. To je všechno. Já nechápu, jak je možné, aby kvůli technikálii kvůli měření základu daně z příjmu se tady rozpoutávala taková diskuze, když podstata věci je někde úplně v jiném.

Podstata věci je samozřejmě ve výši daňové sazby. Teď je to zase velmi obtížné rozhodování. Uvědomuji si, že snížení sazby daně z příjmu na hodnotu patnáct procent zasáhne ekonomiku přibližně ztrátou 90 miliard ročně. Uvědomuji si, že na rozdíl od OSVČ nebo důchodců a dalších kategorií nedošlo k jisté úhradě, solidární úhradě, vůči zaměstnancům. A proto zde vidím rozumný kompromis spočívající v tom, že snížení této daně z příjmu bude časově omezeno dvěma lety. Nedovedu si představit, že by ekonomika i v dalších letech musela snášet takovou ránu pod čáru ponoru. Kromě toho bych velmi doporučoval, když už mluvím o výdajové struktuře, tak bych velmi doporučoval podporu COVID III. COVID I ani COVID II se příliš nepovedly. COVID III vypadá docela rozumně a je to kombinace vlivu bank, vlivu státu a vlivu podnikatelů, protože samozřejmě podnikatelé musí přijmout, a požádat o to, státem garantovaný úvěr s nízkou úrokovou sazbou a odloženou dobou splatnosti. Byl jsem potěšen, že COVID III, který původně začínal na rovině provozních úvěrů, nyní dostal i své rozšíření o úvěry investiční.

Mimochodem, moje věčná námitka proti adoraci spotřeby a preferenci investic spočívá v tom, že investice sice nemají volební právo, a proto zejména před volbami je jim věnována menší pozornost, ale na druhé straně investice do spotřeby sice mohou nakopnout růst hrubého domácího produktu, ale nemají nic společného s růstem produktivity práce, přidané hodnoty ani konkurenční schopnosti. Krátce řečeno, když sníte dva hamburgery místo jednoho, vzroste hrubý domácí produkt, ale to je tak asi všechno, nepočítám-li růst obezity. Ekonomiku to samozřejmě zdaleka a zdaleka nezachrání. A dovolte připomenout těm, kdo se domnívají, že investice do spotřeby nakopnou ekonomiku, že se kromě toho mýlí ještě jedním způsobem, protože zapomínají na to, že zde existuje i kanál tezaurace, tedy spoření, a že zejména v situaci celkové nejistoty budou lidé, a to ve všech příjmových skupinách, preferovat úspory a vytváření rezerv na horší časy. Nezapomeňte na to, že tento přeliv do úspor může být dominantní, může být daleko silnější, než je přeliv do spotřeby domácností.

Kdybych se měl věnovat všem šíleným nápadům, které směřovaly k využití obrovského deficitu pro zavrženíhodné účely, tak bychom tady seděli asi do zítřejšího rána. Chtěl bych vám jenom obecně říci, že někteří dobráci, kteří navrhují výdaje ze státního rozpočtu, se podobají lidem navrtávajícím díry do dna záchranných člunů se zdůvodněním, že tím bude usnadněna plavba.

Přesto si myslím, že bych měl uvést alespoň jeden jediný příklad. Mám odbory rád a vážím si jich, ale jejich poslední nápad, aby se přilepily dva dny k 17. listopadu, mi připadá jako mrhání prostředky, protože i ony musí vědět, že to znamená ztrátu 24 miliard korun za pouhé dva dny, 24 miliard. Takže, přimlouvám se za to, abychom podporovali COVID III jako základní program, který nás má vyvést z ekonomické krize, abychom postupně odbourávali dotace a nahrazovali je právě těmi úvěry, úvěry, které musíte splatit, a tím samozřejmě stimulujete podnikatele k vyšší aktivitě.

Nyní přecházím, už závěrem, k příjmové stránce státního rozpočtu. Na rozdíl od nešťastníka Špidly bych vám chtěl sdělit, že zdroje nejsou. Samozřejmě, že si můžeme půjčit, ano, ale tu půjčku musíme splatit. A jestli ji bude splácet tato nebo příští generace, je irelevantní, protože to někdo bude muset splácet. Právě proto jsem proti plýtvání a proti velkorysým návrhům, které by, já uvedu ještě jeden příklad, který mě rozčílil, návrh na snížení, nebo kdybych to obrátil, tak naopak zvýšení slevy na poplatníka. Tento návrh se taky objevil, nechci tu slevu zadarmo. To je sice hezké, ale znamená to opět výrazný výpadek rozpočtových příjmů.

Takže končím tím, že bych sebekriticky rád prohlásil, že nemám rád ty, kdo jenom diagnostikují, a nenavrhují terapii, a proto mi dovolte víceméně opakovat svůj návrh před rokem v tomto Parlamentu. Peníze jsou krví ekonomiky a peníze můžeme do ekonomiky dostat. Spočítali jsme s paní ministryní Schillerovou, že zrušení daňových výjimek a úlev by představovalo 380 miliard korun. Staří Římané měli krásné přísloví, perdidistis utilitatem calamitatis, neboli, ztratili jste užitek pohromy. Užitkem pohromy, kterou je bezpochyby pandemie, je to, že bychom mohli nalézt odvahu k některým krokům, k nimž bychom při konjunkturálně klidném vývoji neměli odvahu, chuť a snad ani potřebu. Zrušení daňových výjimek v této krizové situaci nedostatku reálných prostředků, nedostatku krve, je podle mého názoru cestou, jak ekonomiku ozdravit.

Přečetl jsem si program všech politických stran. Připomínám, že v programu hnutí ANO, ve volebním programu, se říká, že je třeba omezit daňové výjimky, se zcela pravdivým zdůvodněním, a sice že kdo neplatí daně, za toho ty daně musí zaplatit někdo jiný. Chceme-li daňovou spravedlnost, kolegyně a kolegové, pak by daně měli platit všichni. A žádné extrabuřty. Nicméně protože za každou daňovou výjimkou je nějaká lobbistická, nechci říci mafiánská, ale lobbistická skupina, tak se stalo, že když touto Sněmovnou procházel skromný návrh na odstranění daňové výjimky u dálkové dodávky tepla, podotýkám, že by to klienty stálo 25 korun měsíčně, tak za těchto 25 korun na barikádách padly hlasy poslanců a skončilo to nakonec tím, že daňová výjimka byla zamítnuta. Co dělat s výjimkami, které mají daleko delší dosah než 25 korun měsíčně. Ale to, co vám nabízím a co je krutá terapie, ale terapie, spočívá v těch 380 miliardách disponibilních prostředků, přičemž jsem si realisticky vědom, že všechno se prosadit nepodaří, ale jsou zde desítky miliard, které by byly k dispozici, samozřejmě za cenu, že ti, kteří dosud měli extrabuřty, je už dnes mít nebudou.

Milé kolegyně, vážení kolegové, co říci závěrem. Chci vám popřát. Chci vám popřát hezké a klidné Vánoce, a to bez ohledu na vaši stranickou příslušnost. Chci vám také popřát šťastný a veselý nový rok a sobě i vám bych chtěl popřát, až se tady opět za rok sejdeme k debatě o statním rozpočtu, abyste konstatovali v návrhu zákona o státním rozpočtu, že deficit nepřesáhl 100 miliard korun díky tomu, že se na daňových výjimkách a jejich rušení ušetřilo 250 miliard korun. A pokud na mě bude spáchán atentát těmi, kdo daňové výjimky prosazovali, vzpomeňte si na mě a ať ten prapor rušení daňových výjimek za mě zdvihne někdo jiný.

Děkuji vám za vaši pozornost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLockdown a restriktivní opatření vlády kvůli koronaviru budou stát českou ekonomiku podle ekonomů stovky miliard korun a v nejčernějším scénáři se může jednat o propad až o 14 procent HDP meziročně   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 05:13:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lockdown a restriktivní opatření vlády kvůli koronaviru budou stát českou ekonomiku podle ekonomů stovky miliard korun a v nejčernějším scénáři se může jednat o propad až o 14 procent HDP meziročně. O práci může přijít sto tisíc lidí. Navíc polovina malých a středních podniků v Evropě může v příštím roce zbankrotovat, pokud během něj nedojde k ekonomickému oživení. Musíme si uvědomit, že řada lidí kvůli vládním opatřením přijde o své firmy, řada lidí přijde o práci a přijde mnoho lidských tragédií. Též si musíme uvědomit, že když ekonomika nebude produkovat hodnoty, nebude dostatek financí ani na zdravotnictví. Volba není ekonomika, nebo lidské životy. Lockdown znamená, že bude méně peněz na zdravotnictví, protože lidé budou mít méně peněz a méně peněz vybere i stát. Čili na všechna tato opatření musíme nahlížet v mnohem širších souvislostech.

Hnutí SPD říká, že opatření musí být proporčně vyvážená a musí zohledňovat všechny faktory, ne pouze jeden. Také musíme opustit všechna šílená opatření Bruselu na eurodluhopisy a boj proti CO2 a podobně, která dále šíleným způsobem zatíží naši ekonomiku. Hnutí SPD konstruktivně podporuje kompenzace podnikatelům a sociální pomoc lidem. Chceme podpořit ta opatření vlády, která jsou rozumná, přicházíme s vlastními návrhy pomoci.

Navíc polovina malých a středních podniků v Evropě může v příštím roce zbankrotovat, pokud během něj nedojde k ekonomickému oživení. S odvoláním na výzkum společnosti McKinsey & Company o tom píše agentura Bloomberg. Studie dále tvrdí, že jedna z pěti firem ve Francii a Itálii skončí v následujících šesti měsících v insolvenčním řízení. V současné době se až 70 procent menších evropských podniků kvůli pandemii potýká s nižšími příjmy. Ve státech jižní Evropy je jich ještě více.

„Odhadujeme, že kvůli dalším opatřením může být celkový propad HDP okolo 10 až 12 procent, namísto původních osmi procent, která jsme předpovídali před měsícem. Záleží však na tom, jak dlouho budou opatření nakonec trvat, v jakém rozsahu či jak se celková situace podaří stabilizovat,“ uvedl prezident Svazu průmyslu ČR Jaroslav Hanák.

„Jestliže by měla druhá vlna závažný průběh, takže by zásadně poznamenala nejen druhou půli října, ale také listopad, případně dokonce alespoň část prosince, ekonomika by se propadla nikoli o 6,5 procenta, což byl její pravděpodobný propad před vyhlášením nynějšího nouzového stavu, ale o osm až devět procent a kritickém scénáři dokonce o 13 až 14 procent,“ sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

Pokud by vládní opatření proti koronaviru měla trvat až do konce roku, česká ekonomika by podle ekonomů přišla o stovky miliard korun. "O práci by v takovém případě přišlo až sto tisíc lidí a také hrozí oslabování koruny, protože by investoři byli znejistělí ohledně toho, zda vláda je schopna vůbec tu situaci nějakým způsobem řešit,“ informoval ekonom Lukáš Kovanda.

Hnutí SPD říká, že opatření musí být proporčně vyvážená a musí zohledňovat všechny faktory, ne pouze jeden. Také musíme opustit všechna šílená opatření na eurodluhopisy a boj proti CO2, která dále šíleným způsobem zatíží naši ekonomiku. Hnutí SPD konstruktivně podporuje kompenzace podnikatelům a sociální pomoc lidem. Chceme podpořit t opatření vlády, která jsou rozumná, přicházíme s vlastními návrhy pomoci.

Radim Fiala / SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci hrozí ministru vnitra smrtí!   
Pridal tk Pátek 13 listopad 2020 - 05:11:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po neutuchajících teroristických útocích vyhlásily zasažené evropské země válku islámistům. Nicméně islamističtí uprchlíci zvedli státem hozenou rukavici a vyhlásili boj proti představitelům těchto států. Po výhrůžkách smrtí francouzskému prezidentu Macronovi, obdržel nyní výhrůžky zabitím i rakouský ministr vnitra Nehammer.

Po protiislámistických raziích a uzavření radikálních mešit vyhrožují Karlu Nehammerovi a jeho rodině islamističtí uprchlíci zabitím. Ochranka specnazem WEGA byla nyní přidělena i jeho ženě a dětem. Nehammer se tak ocitá v křížové palbě. Do zad na něj urputně útočí opozice, že islámistický terorizmus podcenil, čelem stojí peklu islamistických hrozeb.

Ministr Nehammer má nicméně pro strach uděláno, a prohlásil, že toho nezalekne on ani jeho rodina, že to dnes v Evropě patří k jeho povolání a v žádném případě se tím nenechá v boji proti islámistické scéně ani ovlivnit ani zastavit.

Zdroj: https://www.oe24.at/video/politik/nehammers-familie-unter-polizeischutz/453745025

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3935 sec,0.2060 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,784kB