Neděle 22 listopad 2020
Padouch George Soros, jeho loutka komisařka Jourová a statečný boj premiérů Orbána a Morawieckého za národní suverenitu. Velký restart se zadrhává   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 16:33:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarsko a Polsko vetovaly rozpočet a tzv. fond “pomoci” Evropské Unie. Hodily tak vidle do zločinu organizovaného mj. Georgem Sorosem. Do bezprecedentního zadlužení členských zemí, zejména pak zemí na východ od Aše. Do ekonomické likvidace příštích generací.

Základní motivací premiéra Orbána a premiéra Morawieckého sice nebyla obava o budoucnost dětí našich dětí, ale odpor proti drzému vměšování Evropské komise do vnitřních záležitostí obou zemí a nadutému likvidování zbytků suverenity Maďarska a Polska.

Ale i to má svou hodnotu! Hodnotu cti a důstojnosti v současném marasmu.

A co my? Nejenom že naše vláda nepodporuje solidárně členy V4. My se ještě můžeme pochlubit politickou komisařkou Jourovou. Ta, coby politruk nikým nevolené Evropské komise, školí právě ony dvě země. Ostudné.

A k tomu všemu se ozval George Soros – jeden z urychlovačů současného stavu. Likvidátor národních ekonomik se specializací tunelář-spekulant, organizátor barevných revolucí, ničitel národních kultur, táta chaosu a symbol korupce.

Brusel se prý nemá nechat Varšavou a Budapeští vydírat. Prostě se to zařídí tak, aby Maďarsko a Polsko dostávaly peníze z EU podmíněně. Splní nadiktované podmínky a pak se jim něco přerozdělí. Sorose nikdy nezajímala lidská svoboda, důstojnost a prosperita.

Soros je obyčejný padouch, pro něhož účel světí prostředky. Jeho zločiny prakticky poznamenaly všechny kontinenty a on sám patří před mezinárodní tribunál.

I u nás platí, že uznání může mít pouze vláda, která zastaví Sorosovy aktivity v ČR a přestane podporovat údy jeho chobotnice.

Stanislav Novotný, glosa

Zdroj: https://www.arfa.cz/padouch-george-soros-jeho-loutka-komisarka-jourova-a-statecny-boj-premieru-orbana-a-morawieckeho-za-narodni-suverenitu-velky-restart-se-zadrhava/#.X7qDGdJKiUn


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší nekorektní projev   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 16:25:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 19. listopadu přednesl bývalý člen SPD Bojko Marian tento projev:

"Nevím, pro koho tato vláda pracuje, ale určitě ne pro blaho občanů České republiky. Podařilo se vám nesmyslnými nařízeními, restrikcemi, příkazy a zákazy rozdělit společnost, postavit proti sobě rodiny. V některých rodinách odmítají návštěvy ze strachu, aby je náhodou nenakazili.

Postavili jste proti sobě mladé a seniory, živnostníky a zaměstnance, což se naposled podařilo Gottwaldovi, za jeho hrůzovlády. Nemožnost rozloučit se se zesnulými, vystrojit svým dětem krásnou svatbu je nemožné. Zajít si společně na bohoslužbu taky ne. Oslavit svátek narození Ježíše Krista, čeká nás tedy to stejné o vánocích? Zakážete rodinám se sejít? Mnohé rodiny se sejdou jednou za rok, právě o vánocích, kdy mají své děti a vnoučata práci v zahraničí. Vaše nekompetentní nařízení- zavření škol, sportovišť, hotelů, penzionů, kadeřnictví, oblečení, bot, hračkářství, knihkupectví, taxislužby...

Spousta drobných živnostníků opravdu nemá na to, aby přežila. Tohle je záměr? Ted už jsem přesvědčen, že tato pandemie je nástroj moci k ovládnutí občanů a zbývající střední třídy, která se z toho nevzpamatuje. Proč jste otevřeli jen první a druhý stupeň základní školy, proč ne další?

Nikdo nedokázal žádnými relevantními daty, že úmrtnost na covid je větší než na komplikace způsobené chřipkou. Každý rok umírá v České republice stodeset tisíc lidí. To přestali umírat s rakovinou, diabetem, po mozkových a cévních příhodách, po infarktech, pooperačních komplikacích? Jsem přesvědčen, že ne. Covid má neskutečný marketing. Dozvěděl jsem se, že za lůžka s covidem platí pojišťovny mnohem víc.

Opět se ptám- Proč se nic závažného neděje v Bělorusku? Že se tam válí mrtvoly na ulicích, kde platí jejich opozici, by vám to určitě řekla. Utrácíme miliardové částky za testy a vakcíny. Kdo na tom vydělává?

Pane premiére, nebuďte slušný, kdo na vládě vymýšlí unikátní nesmysly s tou patnáctimetrovou plochou na zákazníka v prodejně. Je to neskutečná hloupost. Do prodejny vás nepustí bez vozíku, dokonce manželé, každý musí mít svůj vozík, totéž maminky s kočárkem. Musí táhnout kočárek a ještě vozík. Fakt, super. A nehledě na to, že v supermarketech jsou i jiné menší provozy, jako pekařství, cukrářství, trafika, uzeniny, kde si po práci svačinu nemůžete koupit.

A do práce nebo děti do školy svačinu nekoupíte, protože vás tam sekuriťák bez vozíku nepustí. A navíc, většina těch lidí venku mrzne v nesmyslných frontách, takže geniální nápad. Zrušením nedělního prodeje vznikla další kumulace zákazníků v sobotu. Zákaz po jednadvacáté hodině...Čekám, jaká blbost přijde příště. Máme zákaz večer vycházet a přes naše území denně jezdí stovky imigrantů bez testu.

Vláda záměrně vytvořila atmosféru strachu, kdy je občan nejvíc ovladatelný. Roosewelt kdysi řekl- "Jediné, čeho se musíme bát, je strach." Když se ptali Goeringa, jak se mu podařilo zmanipulovat chytré a vzdělané lidi, aby dokázali provádět taková zvěrstva, tak odpověděl- "Funguje to ve všech režimech, i v demokracii, za jakékoli vlády. Vyvolat strach a dokážete-li je v strachu držet, můžete je přesvědčit, aby udělali cokoli, co chcete, a stanou se z nich ovce."

Nedávno řekl premiér, že máme svobodu. Já se ptám, jakou svobodu? Už tu pomalu není svoboda slova, projevu, svoboda shromažďování. Na sociálních sítích články, které popírají ty pandemické předpovědi o covidu, a vyjadřují se k tomu i nositelé Nobelovy ceny, tak jsou smazány nebo upozaďovány.

Když jsem viděl záběry ze Slovenska 17. listopadu, byl jsem v šoku. Když policie střílí do občanů gumovými projektily, jak tam šéf policajtů ukazuje, na koho mají střílet. Spousta jich bylo zraněných. Za tohle jsme v listopadu bojovali? A slovenský ministr obrany nazývá demonstranty fašisty a mafiány, je to nehoráznost, to je neuvěřitelné. Vlády, které zavedly brutální restrikce proti svým občanům, to je špatně.

Chtěl bych se zeptat, odkud ten virus přišel, proč to nikdo nezkoumá? Na začátku jsme byli přesvědčováni, že to zřejmě uniklo z čínské laboratoře. Je tedy uměle vytvořen? To najednou nikoho nezajímá? Mě tedy ano, proč utrácíme miliardy za testy a vakcíny. Jaký to má smysl? Vše směřuje k povinné a nepovinné vakcinaci, že nebudete moci nikam vycestovat. Věřím, že budou fronty na vakcíny, díky vystrašenosti lidí, jako jsou na testy. A to ještě stoprocentně bezpříznakoví. Kdysi jsme tomu říkali zdraví. Bylo mnohokrát odborníky zjištěno, že roušky nefungují. Přitom nutíme malé děti, aby je nosily. Je karanténa skutečně efektivní?

V minulosti jsme zažili spoustu pandemií. V roce 1969 propukla v Americe pandemie hongkongské chřipky. která zabila sto tisíc lidí. Žádný lockdown nenastal. V roce 1976 byla v Americe prasečí chřipka, na kterou zemřel jeden člověk. Na komplikace s neprověřenou vakcínou zemřelo 25 lidí. Další mají následky trvalé, soudy dodnes řeší miliardová odškodnění. Tehdy proběhla obrovská mediální masáž, aby se čtyřicet osm milionů lidí nechalo očkovat. Pro mnohé s fatálními následky. Každoročně zemře na světě milion šest set tisíc lidí na tuberkulózu. A nosíme kvůli tomu roušku? Nemoc jsme vymýtili prověřenou vakcínou. Ale vakcína proti covidu prověřená není.

Jde vám o to, udržet celou společnost v naprostém strachu a vy si můžete dělat, co chcete. Nebude existovat žádná střední třída, ale jen extrémně chudí a extrémně bohatí. Narostou počty sebevražd a násilí v rodinách. Lidé budou bez práce, bez peněz, bez budoucnosti. Kdy skončí ty nouzové stavy a restrikce? Bude třetí, čtvrtá, pátá, šestá vlna? Kdy se dostaneme na stupeň nula? Zřejmě nikdy. Hlavně, že jsme omezeni zákazy a příkazy. Odmítám, abyste nás všechny nutili k očipování."

MIROSLAV PETR /CFP

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká vláda platí vysílání korona reklamy, “ležte doma u televize”….   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 05:11:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá vláda se rozhodla bojovat proti koronaviru i bizardní reklamou. V ní stařík “vzpomíná” na koronavirovou plandemii v roce 2020, kdy prý to nejlepší pro celý svět bylo ležet doma u televize…! Ne, to opravdu není žert, podívat se můžete sami ZDE: https://3speak.co/watch?v=rair2/vcwgmtli

Jako Češi musíme doufat, že reklamu nezahlédne nikdo z “české” vlády. To by nám pak režiséři Epstein, nebo Sís z České televize mohli natočit něco podobného, Zkrátka válet se doma u televize a čekat na vakcínu, která nás má zlikvidovat, je přece hrdinství!

Skoro to vypadá, že evropské vlády se přehánějí v tom, kdo vymyslí větší pitomost. Není divu, všichni ví, že je to celé divadlo a velká lež.

Milan z Německa
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická modelka a herečka prozradí pohlaví svému dítěti až v den 18. narozenin, Hlavně aby to prý nebyl chlapec, mohl by světu vnucovat bílá privilegia…   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 05:05:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká modelka a herečka Emily Ratajkowski oznámila, že svému prvorozenému dítěti (je právě těhotná) prozradí jeho pohlaví až v den jeho 18. narozenin! Prý mu chce dopřát, aby si samo mohlo vybrat své pohlaví. Emily také vyjádřila obavu, že pokud by se jí narodil chlapec, tak by mohl světu vnucovat “bílé privilegium”.

Podle statistik je známo, že děti, které jsou vystaveny podobným genderových experimentům, mají dvojnásobně vyšší sklony k sebevraždám a většina z nich trpí psychickými problémy po zbytek života. Bravo Emily! Tak se chová dobrá máma.

Sára Stein
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAdvokátka Donalda Trumpa na tiskové konferenci vylíčila, jak se falšovaly americké prezidentské volby pomocí hlasovacích strojů...   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:53:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Advokátka Donalda Trumpa na tiskové konferenci vylíčila, jak se falšovaly americké prezidentské volby pomocí hlasovacích strojů, na kterých běží software vyrobený původně pro Hugo Cháveze firmou, kterou ovládá pravá ruka George Sorose! Do strojů lze zadávat povely pro překlápění hlasů pomocí nastavených koeficientů pro každého kandidáta, operátoři dostávali školení, jak zahazovat hlasy pro Donalda Trumpa, jak ručně vkládat stovky tisíc umělých hlasů, jak skenovat hlasy s předtištěnými puntíky pro Joea Bidena! Operátoři vkládali totožná umělá čísla v různých státech, pro Trumpa snížená, pro Bidena zvýšená! Záhadné mlčení vládních úřadů naznačuje, že systém používá CIA ve světě na ovlivňování voleb jinde!

Advokátka amerického prezidenta Sidney Powell měla společně s Rudym Giulianim již ve čtvrtek 19. listopadu tiskovou konferenci v centrále Republikánské strany (RNC) a na této tiskovce vypustila očekávaného “Krakena”, tedy zásadní informaci o falšování amerických voleb. Neměl jsem čas na zpracování jejího projevu dříve, takže přináším její projev s českými titulky až teď o víkendu, ale myslím, že to stojí zato. Sidney Powell totiž odhalila, že systém amerických voleb ve skutečnosti řídí a ovládají podivné a na zahraničí napojené firmy, které mají neprůhlednou vlastnickou strukturu, která mizí ve spleti offshore společností a není jasné, kdo je vlastně majitelem firem.


Společnosti mění svá obchodní jména, mění kanceláře, mění názvy, mění vlastnické struktury, a přesto mnohé americké státy tyto volební mašiny nakupují a ohrožují tím bezpečnost Spojených států. Kauza v USA připomíná v ČR známé cínovecké lithium, kde jsme jako první v ČR mediálně informovali o tom, že vlastnické struktury údajně australského těžaře končí ve skutečnosti v nepřehledném spletenci offshore firem vedoucích až na Britské Panenské ostrovy. Tady v případě amerických voleb ale jde o více, nejde jen o nějakou těžební surovinu, ale rovnou o změnu politických procesů v USA skrze ovlivnění výsledku voleb.

Vedení firmy Dominion se odmítlo dostavit ke kongresovému slyšení a podle informací je na útěku

Sidney Powell na tiskové konferenci vysvětlila, že všechny americké firmy, které se točí okolo voleb a elektronického sčítání hlasů, jsou de facto vzájemně propojeny. Firma Dominion Voting Systems je prázdná schránka, která funguje jako bílý kůň. To potvrzuje i zjištění, že firma ihned po skončení amerických voleb vystěhovala své kanceláře v Torontu, které sdílela s Open Society Institute George Sorose.

Jednatelé a šéfové firmy Dominion Voting Systems nejsou k nalezení a jen pár hodin před kongresovým slyšením v Pensylvánii zrušili svoji účast, nedostavili se a podle informací na americké alternativě jsou na útěku. Situace se tak dramaticky eskalovala a lidé okolo Trumpa už mluví o tom, že FBI by na představitele Dominion Voting Systems měla vydat zatykače. Firma totiž působila jako přikrývka pro úplně jinou firmu, a to Smartmatic Technology. Ta je totiž skutečným výrobcem softwaru do volebních strojů. Jenže, je to daleko komplikovanější.

Samotné volební stroje vyrábí firma Sequoia, která je iterací Dominionu se stejným názvem, jenom první slovo je jiné, Sequoia Voting Systems. Dominion Voting Systems, Sequoia Voting Systems a Smartmatic Technology je spletenec vzájemně provázaných firem se společným a nepřehledným spletencem vlastnictví vedoucích k offshore společnostem. Sequoia se soustředí na výrobu hardwaru, samotných volebních strojů, Smartmatic vyrábí software do těchto strojů a Dominion se snaží tvářit jako nová firma poté, co Sequoia v letech 2004 až 2006 měla několik skandálů. Dominion je tak nastrčená nová firma, která nabízí to samé zboží, co nabízela Sequoia.

Americké volby sčítá software, který vznikl ve Venezuele a dnes výrobce kontroluje George Soros

Nejdůležitější na falšování voleb je ale software. A ten vyrábí Smartmatic. Tato firma původně vznikla ve Venezuele a na příkaz Hugo Cháveze vyrobila hlasovací systém, který umí upravovat hlasy. O volebních podivnostech v zemích Latinské Ameriky se vyprávějí celé historky, takže to by nikoho nepřekvapilo. Chávez si prý takto ošetřoval volby, i když daleko více na voliče fungoval štědrý sociální systém a přerozdělování zisků z ropy. Tuhle agitku proti Chávezovi můžeme klidně přejít s konstatováním, že účel světí prostředky a je jasné, že když americké volby jedou na venezuelském softwaru, je to opravdu skandál pro Američany.

Jenže, zajímavější je to, že tento software a volební systém se po Chávezově smrti dostal do USA a firma Smartmatic se dostala pod křídla společnosti SGO Corporation Limited, které šéfuje lord Mark Malloch-Brown, což je pravá ruka George Sorose, protože je to bývalý viceprezident George Soros Investment Fund a rovněž současný člen představenstva Open Society Institute George Sorose, přesně té společnosti, která sdílela v Torontu kanceláře s Dominion Voting Systems, ještě před 2 týdny.

Další zajímavou postavičkou je jistý Eric Coomer. Ten je držitelem několika patentů společnosti Smartmatic. Jenže, tento Eric Coomer se jaksi netají svojí nenávistí k Donaldu Trumpovi a na webu Antify si pustil ústa na špacír a začal se tam chvástat, že nikdo nemusí mít strach, že by Trump vyhrál volby, že to mají ošéfované, že Smartmatic s Trumpem “vyjebe” a sklidil za to spoustu lajků od dalších členů Antify. To jenom, abyste měli představu, kdo stojí za firmou Smartmatic, která sčítá hlasy amerických voličů.

Trumpovi a Bidenovi vkládali stejná čísla ve 2 různých státech s odstupem 12 minut

Dalším zjištěním je, že operátoři Dominion měnili dávkově hlasy a přičítali hlasy Bidenovi pomocí stejných čísel v několika státech. Ve dvou různých státech, s odstupem 12 minut, tak přidali Bidenovi stejný počet hlasů, jako dostal Biden v jiném státě před 12 minutami, a to samé se stalo u Trumpa, kdy v jednom státě mu ubyly hlasy v daném počtu, a o 12 minut později mu ubyly hlasy ve stejném objemu v druhém státě. Toto všechno mají advokáti zmapované a doložené svědecky, což jasně ukazuje na umělé zásahy do volebního systému, ke kterým došlo po přerušení sčítání o volební noci ze 3. na 4. listopadu. Donald Trump totiž měl být původně poražen jen pomocí překlápění hlasů, jenže to funguje pouze v případě, že reálný volební rozdíl mezi dvěma kandidáty je malý a těsný.

Jenže Donald Trump vítězil masivně o stovky tisíc hlasů, a na to překlápění hlasů nestačilo. Proto muselo dojít v noci k náhlému zastavení sčítání hlasů ve stejný okamžik a naráz v celkem 5 amerických nerozhodnutých státech, v tzv. swing states. Ve všech se používají počítačové systémy vybavené programy firmy Smartmatic a běžící pod obchodními značkami Dominion, Sequoia a několika dalších. Zvenku ty stroje vypadají různě, ale uvnitř je software Smartmatic.

Sidney Powell upozornila, že nechápe, proč vládní orgány nezakročily, věděly v předstihu, že americké volby mohou být zmanipulovány, že je ovládají zahraniční firmy s neprůhlednou strukturou v cizině. Jenže mlčení amerických orgánů ukazuje na to, že tento volební systém používá CIA v mnoha podobách, pod mnoha názvy, pod mnoha krytími schránkových společností, v mnoha vazalských zemích po světě, kde potom CIA pomocí tohoto volebního softwaru ovlivňuje volby v těchto zemích.

Globalisté dostávají pomocí peněz a manipulování voleb k moci své lidi, myšleno Antifu, BLM a pirátské strany po celém světě

A proto není zájem dělat vlny okolo firem Dominion, Smartmaitc, Sequoia a dalších, které skrze spletence firem vedou přes Venezuelu až do Londýna k siru Malloch-Brownovi a k Georgi Sorosovi, ale i k jeho Antifě, kterou hlavně v USA štědře sponzoruje. No, jak myslíte, že se Ivan Bartoš a jeho Piráti dostali v roce 2017 v ČR do poslanecké sněmovny? Rozbili doma prasátka a složili se na volební kampaň za několik stovek milionů, že až i miliardáři Babišovi to vrtalo hlavou, kde na to vzali? Nenechte se vysmát, bez podpory kapitálu od oligarchů, globalistů anebo od lidí jako je Soros se nikdo do českého Knessetu nedostane. Ani Okamurova SPD, viz. naše investigativní články. Čas od času se stane, že by se do funkce nebo do parlamentu mohl dostat někdo, kdo je pro světové sionisty opravdu nebezpečný, neuplatitelný, má obrovskou podporu goyim. Takový člověk buď skončí jako JFK, anebo se volby musí opakovat, anebo jsou volby ukradeny.

Existuje ještě 4. varianta, že se volby úplně zruší, resp. odloží. To je instrument, který se používá až ve chvíli, kdy selžou předchozí 3 metody, protože 4. metoda je přiznáním selhání hry na demokracii. Není vyloučeno, že globalčiky mají tuto variantu připravenou pro rok 2021 v ČR při volbách do českého Knessetu. Už dnes si totiž poslanci vytírají s celkem 10 miliony voličů pozadí, kdy se čeští poslanci podle tweetu Dominika Feriho dohodli, že kvůli koronáči nebudou chodit do práce v plném počtu, do sněmovny jich bude chodit jenom polovina, ale plat budou brát pořád všichni ve stejné výši!

Panečku, zkuste to říct ve firmě, svému šéfovi, v podniku, že nebudete chodit do práce, že kvůli koroně bude chodit k výrobnímu pásu jenom polovina lidí ze směny, a zbytek bude sedět v bufetu, anebo rovnou zůstane doma. Ano, čeští poslanci se takto rozhodli, a SPD se k nim připojila, ani neprotestovala! Korona sem, korona tam! A tupí goyim jim to platí ze svých daní! Takže, globalčiky mají své marionety sociálně distancované i v Knessetu. Nedovedete si představit, co chystají s obyčejnými lidmi v Evropě, když bez mrknutí oka a pod dozorem Sorose právě pomáhají americkému Deep State ukrást volby obyčejným Američanům!


-VK- Šéfredaktor AE News Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýzva tureckého ministra "obrany" Řecku: Vzdejte se, nic se vám nestane!   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:42:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko vyhlásilo NAVTEX a žádá demilitarizaci ostrovů Tilos, Halki, Psara, Lemnos, Lesbos a Agios Efstratios. Turecký ministr národní obrany Hulusi Akar vyzval Řecko: „Vaše armáda musí hned odejít!“
NAVTEX je mezinárodní systém monitorování námořní dopravy, který pomáhá při navigaci a varuje před nebezpečnými změnami počasí a také například před cvičeními námořnictva.


Ankara tvrdí, že vojenskou přítomností na svých ostrovech porušuje Řecko mezinárodní smluvní závazky. Odvolává se na smlouvu z Lausanne (1923), která určovala hranice Turecka. Turecko při tom samo tuto smlouvu vypovědělo.

Ministr národní obrany Hulusi Akar prohlásil, že: "Řecko narušuje přátelství, které navrhujeme, dělá ty nejchybnější kroky. Podporujeme politické urovnání, dialog a dobré sousedské vztahy. V této věci jsme ukázali svoji dobrou vůli a budeme v ní pokračovat..." Míní tím odmítnutí demilitarizace řeckých ostrovů, které německý ministr zahraničí Heiko Maas v rámci 150 let trvající vstřícnosti Německa k Turecku označuje jako "sporné".

Akar tvrdí: "Akce, které se odehrávají na ostrovech, které nebyly v žádném případě přiděleny Řecku, jsou přehlíženy, zatímco naše vědecká a technická práce je považována za provokaci. Toto je opravdu špatný přístup, který není v souladu s dobrým sousedstvím."
Vědeckotechnickou prací míní průzkumné vrty při hledání ložisek plynu - ovšem v oblastech náležejících Řecku. "Dobré sousedské vztahy" Turecko nabízí jako ultimátum poté, kdy se vloni snažilo prolomit hranice s Řeckem na řece Evros, když chtělo do Evropy dostat další imigranty.

S odkazem na vývoj na Kypru, jehož severní část Turecko okupuje od roku 1974, Akar uvedl, že „na Kypru existuje turecká přítomnost, je nutné vidět, že tam po staletí žijí Turci. Musí jim být přiznána jejich práva.“

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký imperialismus jako hrozba aneb dnes Sýrie, Irák a Arménie, zítra Řecko a Slovanský svět...   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:32:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slované v obrazech a poezii / Slavs in pictures and poetry napsali: Národy střední a východní Evropy mají kromě spřízněnosti etnické a kulturní společnou ještě i jednu věc - téměř každý z našich států a národů si v průběhu své historie prošel obdobím cizí nadvlády, které do našeho vývoje fatálním způsobem zasáhlo a ponechalo hluboké šrámy na našich duších, které částečně formují naši dnešní kulturní identitu. Zatímco my západní Slované jsme spolu s Balty museli čelit germanizaci a německému Drang nach Osten, Slované jižní a východní spolu s dalšími národy (Maďaři, Rumuni, Arméni, Gruzíni) zažili možná ještě krutější nadvládu Turků a Tatarů, kdy miliony východoevropských a balkánských mužů, žen a dětí byly zabity či odvlečeny do osmanského otroctví. Přes veliké oběti a díky obrovskému úsilí našich předků se nám nakonec v průběhu 19. a první poloviny 20. století povedlo německý a turecký imperialismus porazit a získat svobodu....

Kdo však pečlivě sledoval události posledních měsíců, tak si musel všimnout, že z Turecka se opět stává agresivní imperialistický stát, který se nezastaví před ničím, a který si opět hodlá podmanit národy Východu. Severní Sýrie, Lybie, řecké ostrovy, Karabach - zde všude znovu mašírují turecké hordy, aby vzaly národům jejich svobodu a obnovily říši, která byla jednou z nejkrutějších v lidské historii. A znovu se tak děje za podpory Západu, který jim k tomu dodává zbraně, a který je v tom ekonomicky podporuje. Tato skutečnost bohužel není ničím novým, neboť když v druhé polovině 19. probíhal boj Jihoslovanů za nezávislost, tak se Německo s Velkou Británii postavily na stranu Turků, jejichž bašibozuci zabíjeli naše civilisty britskými a německými zbraněmi.

Turecká expanzivní politika je pro slovanský svět jednou z největších geopolitických hrozeb současnosti. Prezident Erdogan a jeho suita věrných dávají všem jasně najevo, že to myslí vážně, a že chtějí násilím zvrátit geopolitickou situaci v regionu. Kdo sleduje tureckou politickou scénu přímo z tureckých zdrojů, tak ví, že se jejich představitelé svými záměry vůbec netají a do veřejného prostoru doma i v zahraničí každý den vysílají množství znepokojivých výroků. Turecký ministr obrany a zároveň jeden z nejvyšších generálů paktu NATO Hulusi Akar s oblibou umisťuje na své oficiální účty na sociálních sítích mapy Turecka, do kterých zahrnuje i kusy Bulharska, Makedonie, Řecka, Arménie, Gruzie, Kypru, ruského Kavkazu, Sýrie a Iráku, otevřeně vyhrožuje okolním národů a mluví o jakémsi turkicko-osmanském projektu, v rámci kterého by Turecko získalo nadvládu nad všemi turkickými národy, blízkým východem i Balkánem. Prezident Erdogan zase veřejně říká, že jeho cílem je, aby Turecko začínalo u Vídně a končilo v západní Číně, kde žijí turkičtí Ujguři. A reakce západu na agresivní činy a prohlášení Turecka? Vůbec žádná, ještě jim prodávají zbraně, obchodují s nimi a snaží se jim co nejvíce podlézat a poníženě poklonkovat. Erdogan si tak pomalu a jistě podmaňuje jeden stát za druhým. Nyní je v Arménii a brousí si zuby na Řecko, ale už teď je jisté, že brzy obrátí svou pozornost i ke Slovanskému světu, zejména na Bulharsko, Makedonii, Bosnu a jihosrbské Kosovo, případně i na ruský Kavkaz a Povolží. Není otázka jestli k tomu dojde, ale kdy. Erdogan dobře ví, že jsme momentálně slabí, rozhádaní a nejednotní a bezpochyby se toho pokusí využít. Turci jsou všechno možné, ale bohužel pro nás nejsou a nikdy nebyli hlupáky...

A jak tomu všemu čelit? Především nesmí národy střední a východní Evropu zopakovat stejnou chybu jako ve středověku, kdy nedokázaly včas identifikovat vážnost tureckého nebezpečí a místo společného postupu bojovaly proti sobě navzájem v žabomyších válkách a postupně Turci obsazovali jeden stát za druhým. Proti silné koalici Turecka a jeho spojenců musíme společně s Řeky, Armény a Gruzínci postavit silnou východní koalici slovanských, baltských, ugrofinských a dákorománských národů. Dohromady máme sílu, že bychom porazili Turecko během týdne, ovšem samostatně jsme slabí a zranitelní. Samotné Bulharsko nebo třeba samotná Arménie nemají šanci se dlouhodobě tureckému vojensko-průmyslovému kolosu ubránit, ale pokud se spojíme dohromady, budeme neporazitelní. Buď si to konečně uvědomíme a podle této skutečnosti se zařídíme anebo budeme sledovat jak si Erdogan za mlčení nebo dokonce podpory Západu ukusuje kusy Řecka, Bulharska, Makedonie a dalších států. Já udělám vše, co bude v mých sílách, aby noha Osmana již nikdy nevstoupila na naší posvátnou půdu, ale aby se něco změnilo, musí se zapojit každý, kdo si toto nebezpečí uvědomuje. Choďme proto k volbám a volme správné kandidáty, agitujme, přesvědčujme lidi ve svém okolí, pišme články. Je načase skoncovat po 30 letech s érou slabosti a ponížení Východu, která umožnila opětovný vzestup Německa a Turecka na náš úkor; je načase, aby se Východ opět stal velkým, silným a obávaným, neboť pouze to zajistí našim národům svobodu, bezpečnost a stabilitu v globalizovaném světě...

Zdroj: https://www.eurabia.cz/Articles/44604-turecky-imperialismus-jako-hrozba-aneb-dnes-syrie-irak-a-armenie-zitra-recko-a-slovansky-svet-.aspx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArménie odsuzuje ničení kostelů a křesťanských památek Ázerbájdžánci v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:29:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Arménské republiky o činu vandalismu v kostele Svatého Spasitele Ghazanchetsots v Shushi (15.11.2020):

Jen několik dní po vstupu režimu příměří v platnost byl celý svět opět svědkem projevů netolerantního a rasistického postoje Ázerbájdžánu k arménskému lidu a arménskému náboženskému a historicko-kulturnímu dědictví. V ázerbájdžánské sociální mediální oblasti byla zveřejněna řada videí a fotografií o krutostech proti civilnímu obyvatelstvu Arcachu, o vandalských činech proti chačkarům, náboženským památkám a o jejich záměrném ničení.

V tomto ohledu je obzvláště pobuřující znesvěcení kostela Svatého Spasitele Ghazanchetsots v Shushi, který se stal terčem ázerbájdžánského barbarství.

Protiarménská atmosféra v Ázerbájdžánu a akce zaměřené na úplné zničení jakékoli stopy arménské přítomnosti na území Arcachu jsou do očí bijícím porušením mezinárodního práva, jsou v rozporu s obecnými hodnotami a měly by být přísně odsouzeny.

Důrazně odsuzujíc toto barbarství proti civilizačnímu dědictví, bude Arménie ve spolupráci s příslušnými mezinárodními orgány pokračovat v praktických krocích, aby uvalila na pachatele odpovědnost a plně těmto činům zabránila.

euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko zavedlo odvetné sankce proti Britům v souvislosti s „případem Magnitského“   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:20:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko v reakci na londýnské sankce kvůli „případu Magnitského“ zakázalo vstup 25 zástupcům Velké Británie, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Připomněla, že v červenci britské úřady zavedly pod vymyšlenými a absurdními záminkami národní sankce proti řadě ruských úředníků.

„Ke všem tématům souvisejícím se smrtí Magnitského jsme opakovaně poskytovali vyčerpávající komentáře a vysvětlení, kterým v Londýně zřejmě nechtějí věnovat pozornost. Není jasné, na jakém základě se tam rozhodli ‚určit‘ viníky a vyměřit jim ‚trest‘,“ říká Zacharovová ve svém komentáři.

Nelze to nazvat jinak než pokusem Velké Británie zasahovat do vnitřních záležitostí jiného státu a vyvíjet nátlak na ruský soudní systém, uvedla.

V reakci na tyto „nevlídné akce“ a na základě principu vzájemnosti ruská strana uvalila osobní sankce na 25 Britů, řekla na závěr.

Moskva v souvislosti s odvetnými opatřeními vůči sankcím Velké Británie, spojeným s „případem Magnitského“, vyzývá Londýn, aby upustil od absolutně neopodstatněné konfrontační linie vůči Ruské federaci, prohlásila v sobotu oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová.

„Znovu vyzýváme britské vedení, aby upustilo od absolutně neopodstatněné konfrontační linie vůči naší zemi. Jakékoli nepřátelské kroky nezůstanou bez nevyhnutelné přiměřené reakce,“ uvedla Zacharovová v komentáři k ruskému seznamu občanů Spojeného království, kterým je uzavřen vstup do Ruské federace. Její slova jsou uvedena na webových stránkách ruského ministerstva zahraničních věcí.

Zákon „O sankcích a opatřeních v boji proti praní špinavých peněz“ s „dodatkem týkajícím se Magnitského“ vstoupil v platnost ve Velké Británii v roce 2018, ale Londýn jej mohl použít až po odchodu z Evropské unie. Černá listina Rusů, na něž se vztahují sankce, obsahuje 25 osob. Mezi nimi je předseda vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin, bývalý náměstek ministra vnitra Alexej Aničin, soudci Alexej Krivoručko a Světlana Uchnalevová. Všichni mají zakázán vstup do Velké Británie a jejich aktiva, pokud taková jsou, jsou zmrazena na jejím území.

Sergej Magnitskij, zaměstnanec velkého investičního fondu Hermitage Capital Management, který byl ruskými orgány činnými v trestním řízení obviněn z daňových podvodů, zemřel v listopadu 2009 ve vazební věznici Matrosskaja tišina, kde se nacházel téměř rok ve vazbě. Jeho smrt způsobila široké pobouření veřejnosti jak v Rusku, tak i v zahraničí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EywhSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení z Kuala Lumpur 2020   
Pridal tk Neděle 22 listopad 2020 - 04:15:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
My, ekonomičtí vůdci APEC, stojíme jednotní v našem odhodlání umožnit asijsko-pacifickému regionu úspěšně se zotavit z pandemie COVID-19 a jeho ekonomických dopadů. Zavázali jsme se chránit životy našich lidí a chránit jejich zdraví. Rozhodli jsme se dále navigovat region směrem k oživení na cestě silného, vyváženého, inkluzivního, udržitelného, inovativního a bezpečného hospodářského růstu. Naše koordinovaná akce a spolupráce jsou důležitější než kdy jindy k překonání výzev COVID-19 a realizaci nových a vznikajících příležitostí k prosperitě pro všechny.

COVID-19 je jednou z nejnáročnějších zdravotních a ekonomických krizí naší doby. Vyjadřujeme hlubokou soustrast těm, kteří trpěli a ztratili své blízké. Jsme zarmouceni devastací pracovních míst a živobytí v důsledku rozsáhlého ekonomického narušení a jsme vděční těm, kteří slouží v první linii.

Setkáváme se prakticky poprvé v historii ohledně tématu APEC 2020 Optimalizace lidského potenciálu pro odolnou budoucnost sdílené prosperity. Sladili jsme naše úsilí s prioritami: Zlepšení narativu obchodu a investic, inkluzivní ekonomická účast prostřednictvím digitální ekonomiky a technologie a pohánění inovativní udržitelnosti.

Boj proti dopadům COVID-19 a zmírnění jeho dopadů

Budeme i nadále spolupracovat, abychom využili všechny dostupné politické nástroje k podpoře inkluzivní, efektivní a trvalé reakce na COVID-19 s minimalizací jejího dopadu na živobytí lidí. Uznáváme potřebu posílit stimulační opatření, která usnadňují hospodářské oživení a tvorbu pracovních míst. Při usnadňování hospodářského oživení zdůrazňujeme význam zlepšení fiskální udržitelnosti a transparentnosti pro podporu dlouhodobě odolného ekonomického růstu a budoucích finančních potřeb. Uznáváme potřebu podporovat rozvojové ekonomiky v boji proti COVID-19. Rovněž vítáme nedávné vytvoření digitální platformy pro koordinované sdílení informací o politických reakcích souvisejících s COVID-19. Chválíme různorodé a pokračující úsilí i příspěvek dalších zdrojů napříč APEC k boji proti pandemii a podpoře pracovníků a odvětví prostřednictvím procesu hospodářské obnovy.

Budeme spolupracovat, abychom usnadnili pohyb základního zboží a služeb jakož i bezpečný pohyb osob, při identifikaci a řešení zbytečných překážek obchodu a posílení odolnosti našich dodavatelských řetězců. Uznáváme, že je důležité spolupracovat, abychom v těchto těžkých časech zajistili plynulost obchodu a investic. Jsme povzbuzeni zaváděním opatření, která usnadňují obchod a naléhají na ekonomiky, aby zajistily, že nouzová obchodní opatření určená k řešení COVID-19 budou v souladu s pravidly WTO.

Uznáváme, že věda, technologie a inovace jsou důležité pro zotavení regionu po COVID-19. Znovu potvrzujeme potřebu konstruktivně spolupracovat na COVID-19 včetně výzkumu a vývoje, výroby a distribuce diagnostických testů, základních lékařských produktů a služeb, terapeutik a vakcín. Zdůrazňujeme význam usnadnění spravedlivého přístupu k bezpečným, kvalitním, účinným a cenově dostupným očkovacím látkám a dalším lékařským protiopatřením, která jsou zásadní pro ochranu zdraví a duševní pohody lidí, a zároveň stimulujeme inovace. Uznáváme, že rozsáhlá imunizace proti COVID-19 je zásadní pro ukončení pandemie.

Uznáváme význam rozvoje a přínosu digitálních technologií při ochraně zdraví lidí a ochraně regionu před zdravotními hrozbami a při zvyšování odolnosti, škálovatelnosti a udržitelnosti zdravotnických systémů, čímž se posouváme k univerzálnímu zdravotnímu pokrytí.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2689 sec,0.0677 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,713kB