Pondělí 23 listopad 2020
Caitlin Johnstone: Jen ti, co lžou, najdou v západních médiích uplatnění   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 18:37:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidé, kteří teprve začínají uvažovat nad tím, co je se světem v nepořádku, podléhají často představě, že novináři západního zpravodajského mainstreamu prostě jen vědomě vtloukají své lži do hlav svých konzumentů. Že se prostě dají tak nějak dohromady a vymýšlejí způsoby a cesty, kterými by své publikum ošálili až tak, že to pak ochotně kývne na války, na vládu oligarchů i na svůj útlak, který jde ve prospěch jejich plutokratických pánů.

Když ovšem do věci blíže nahlédnete, zjistíte, že to takto nefunguje. Převažujícím důvodem který vede novináře mainstreamu k hlásání nepravd je ten, že podmínkou k přijetí do mainstreamového média je třeba přeprogramovat vaši mysl tak, aby ladila s panujícím velmocenským světonázorem, anebo abyste takto fungující mysl už předem měli. Čili abyste měli mysl, která upřednostňuje lež před pravdou.

Nabídka zaměstnání korespondenta deníku New York Times (NYT) v Rusku, zveřejněná v NYT stávajícím korespondentem listu v Moskvě Bryanem MacDonadem, ilustruje tuto pravdu nadmíru přesvědčivě. Zní takto:

„Příběh Putinova Ruska zůstává jedním z největších světových příběhů. Rusko vysílá své čety, vyzbrojené nervovými plyny proti svým nepřátelům, naposledy proti opozičnímu vůdci A. Navalnému. Svými kyberhrozbami zasévá chaos a disharmonii v západním světě s cílem pošpinit jeho demokratický systém, a současně s tím podporuje svoji falešnou verzi demokracie. Po celém glóbu nasazuje soukromé dodavatele vojenského materiálu a tajně rozšiřuje svůj vliv. Doma se jeho nemocnice plní pacienty s Covidem-19 a Putin se skrývá ve své vile.

Jestliže ti tohle zní jako něco, o čem bys chtěl psát, máme pro tebe dobrou novinu. Přijmeme nového moskevského korespontenta našeho listu , protože Andy Higgins přebírá post předsedy naší právě zakládané kanceláři pro východní Evropu, která začne fungovat s nástupem Nového roku“.


Co myslíte? Zareaguje na tohle někdo jiný, než člověk s tím nejvyhraněnějším nepřátelským postojem k Rusku? Není ta nabídka de facto vyhledáváním jedince s chorobně nenávistným viděním světa, či přesněji jedné části tohoto světa? Vždyť už její znění dává jasně najevo, že list hodlá přijmout jedině protiruského hysterika, který svým psaním z Ruska bude prosazovat dlouhodobé geostrategické zájmy západních mocenských struktur a pomlouvat Rusko, co to dá. Že bude se zápalem referovat o ruském vměšování, o vraždách novičokem, o tom, že se Putin ukrývá ve své vile, když se v Moskvě dobře ví, že je každý den v Kremlu.

Samozřejmě normální člověk o takovouto nabídku pracovního místa zájem neprojeví, takže práci korespondenta NYT v Rusku převezme jedinec už předem nenávistí k Rusku indokrinovaný. Nu a podle toho bude jeho zpravodajství z Ruska též vypadat. Bude o Rusku lhát, až se budou hory zelenat, aniž by si byl vědom, že lže.

Což je úkazem jevu, kdy se ortodoxie mainstreamového establishmentu stává spíš náboženstvím, než čímkoli jiným. A jestliže chcete pracovat v mainstreamové politice či v mainstreamovém médiu, musíte demonstrovat, že právě toto je to náboženství, které vy vyznáváte. A pokud z každého vašeho řádku bude vyzařovat: Já jsem věřící, Já jsem členem víry, bude vaše další kariéra v mainstreamovém médiu zajištěna.

Takže už aspoň zčásti víte, proč New York Times a vůbec všechny americké listy píší tak, jak píší?

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: https://www.rt.com/op-ed/507403-nyt-western-propaganda-operates/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNetanjahu tajně navštívil Saúdskou Arábii, píší izraelská média   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 13:51:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tajně navštívil Saúdskou Arábii. Setkal se tam s korunním princem Mohammedem bin Salmanem, informovala izraelská média. Přítomen měl být i americký ministr zahraničí.

„Předseda vlády Benjamin Netanjahu a ředitel Mosadu Yossi Cohen se včera setkali v Saúdské Arábii se saúdským korunním princem,“ informovala izraelská média.

Kancelář izraelského premiéra odmítla tyto informace komentovat.

„My nebudeme tyto zprávy komentovat,“ uvedli zástupci kanceláře pro Sputnik.

Mike Pompeo

Další osobou, se kterou se měl izraelský předseda vlády setkat, je americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo.

Tajná schůzka se podle izraelských novinářů měla odehrát v Neomu, nově plánovaném saúdském městě, které se nachází jen několik kilometrů od jižní hranice Izraele.

Tyto zprávy přišly několik dní poté, co americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyjádřil naději, že více arabských zemí má zájem o normalizaci vztahů s Izraelem. Svá slova Pompeo uvedl poté, co první izraelský komerční letoun využil saúdský vzdušný prostor při své cestě do Spojených arabských emirátů. Let proběhl v září, kdy americká a izraelská delegace navštívili Abu Zabí.

Netanjahu to označil za „obrovský průlom“, který pomůže turistice a ekonomice země.

Americký prezident Donald Trump v srpnu řekl novinářům, že věří, že Saúdská Arábie bude další zemí, která se připojí k mírové dohodě mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty.

V roce 2018 izraelská televize Hadashot uvedla, že Netanjahu má zájem o zlepšení formálních vztahů mezi jeho zemí a Saúdskou Arábií. Předtím, jak přiznal, měl Izrael „kontakty“ se Saúdskou Arábií, které „byly uchovávány jako tajemství“.

V minulosti izraelský náčelník generálního štábu Gadi Eisenkot rovněž uvedl, že jeho země již s Rijádem sdílela zpravodajské informace, aby bylo možné „čelit Íránu“. Ten Izrael, ale i Saúdská Arábie považují za hrozbu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EzdM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Campbell: Příklady, které radí a varují (5)   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 12:49:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příspěvek - Příklady, které radí a varují (4) skončil konstatováním, že PES a jeho pán představují pár a příklad, po kterém… v příštím roce neštěkne ani pes. V tomto ohledu je na tom Maxipes Fík mnohem lépe: Od roku 2005 se každoročně slaví v Kadani narozeniny Maxipsa Fíka a lze se tam projít po Nábřeží Maxipsa Fíka. Maxipes Fík je příkladem fráze, která se v právu užívá, jestliže k určitému následku dochází automaticky, bez nutnosti splnění dalších podmínek: Ipso facto. Jinými slovy, ze samotné skutečnosti.

Ke dnešnímu dni o ipso facto ve spojení s úspěchem vakcín a očkováním psát nedává smysl. Bude tomu tak i v představitelné budoucnosti s pravděpodobností hraničící s jistotou. Především s vakcínami spojených s narušením imunity, které způsobuje covid-19. Ty jsou zahaleny v tajemství zabaleném v konspiračních teoriích pod kontrolou veřejných médií. Vznikají v utajení v doprovodu vědeckého jazyka a dostávají se k občanům v nepřítomnosti vědců a autorů s pomocí sólových vystoupení výkonných a finančních ředitelů. Ti ihned nebo krátce po svém vystoupení prodají s nemorálním ziskem své akcie ve společnosti, kterou řídí a přenechají osud vakcíny marketingovým mágům. Remdesivir (cena cca 55-56 tisíc korun za 5 denní léčbu bez garance), vyznamenání spolu-vynálezce panem prezidentem a současný boj s SZO (WHO) o zařazení jako lék opravdu pomáhající, nechť slouží jako jeden z mnoha příkladů. Varujících příkladů. Proč?

Protože jeho dosavadní úspěch a s ním spojené naděje vznikly zcela mimo ipso facto. Tak tomu bude s pravděpodobností hraničící s jistotou i s novými vakcínami založenými na neprověřených technologiích (mRNA). Proč jinak se začalo mluvit o výhodách pro ty, kdo se nechá očkovat? Proč potřebuje vláda tzv. vzdělané, svobodné, liberální, věcně nezávislé a hodnotově neutrální společnosti produkovat vynucenou nezaměstnanost, vynucenou solidaritu, vynucenou povinnost a administrativními příkazy bez zohlednění názorů kriticky myslících, pomáhat společnostem fungujících na kapitalistických principech k ziskům a úspěšnosti vědecké vymoženosti v nejcitlivější lidské sféře, zdraví? Nebyl přece vyhlášen válečný stav. Nebo ten se již také nevyhlašuje a stačí pouze vyhlásit nouzový?

Když již ne všichni autoři modelu PES, o vládě, Parlamentu a Senátu nemluvě, tak alespoň habilitovaný pediatr - ministr se měl podívat na tři roky staré video dětské kliniky Plus Pediatrics v Pensylvánii (USA), srovnat si cíl videa s více než žalostnými výsledky očkovací kampaně a zohlednit je v komunikaci s občany (věřícími lékařské autoritě), skeptiky, kritiky a odpůrci očkování. Není pochyb, že vynález vakcíny v minulosti a jako takové má epochální význam. Není pochyb, že člověk má strach, že žijí lidé vědoucí o skandálech ve farmaceutickém průmyslu, ale i o pramenech skepse proti očkování, například z roku 1877. Přesto lze předpokládat, že v případě úspěšné vakcíny (ipso facto) těch 25 -35 % (možná i více) obyvatel Evropy, kteří preferují alternativní a komplementární medicínu, lze získat pro dobrou věc správně vytvořenou komunikační strategií lékařů, zástupců netradiční medicíny a v neposlední řadě i náboženských osobností. Vlády v demokratickém systému, jejichž legitimitu a autoritu určuje formálně kvantita lidu, nikoliv obsah a jeho kvalita, konají bez nezbytné morálky. Výsledek takového konání můžeme pozorovat dnes, zítra i pozítří.

Komunikační strategie

Úspěšná strategie nikdy nebude ignorovat respekt, někdy i strach člověka před znalostní převahou a přesilou lékaře v době nouze pacienta. Ta ho nutí věřit v naději na vyléčení a zcela oddat se lékaři. Očkovat lék, prakticky do zásoby zdravému organismu ale zcela jistě neodpovídá principům lékařské etiky, zdravého rozumu a posvátné přirozené morálky.

Za to ale principu kapitalismu, z něho metastázující korupci (materiální, intelektuální a ideové) a nedostatku legitimity státní moci a demokracie. Legitimity ve smyslu duchovním (harmonizačním), kulturním (hodnotovém) a občanském (vůle majority občanů). Protože legitimita demokracie představuje produkt (lidského rozumu a spekulace) s deficitem autentického historického zázemí patří v kontextu dělby moci, suverenity lidu a lineárního myšlení, jako základních kamenů západní demokracie, do kategorie mýtů. Jim propadl nejenom Fukuyama. Proto včerejší návrh prezidenta Si na on-line summitu G20 vytvořit celosvětový zdravotnický systém s QR kódem, umožňujícím lépe zvládat bezpočetné krize způsobené covid-19 to nebude mít jednoduché na Západě. Tím jsem se dostal ke strachu ze státu, z moci elit a morálky, a současně i k doporučení seznámit se s historií očkovací povinnosti a s ní spojených referend v Evropě. A také ke strachu ze sociálních tlaků, z trestů různých Bohů (věřících) a snaze zastavit pandemii s pomocí vakcín a očkování.

Úspěšná komunikační strategie by měla zohlednit i skutečnost, že v případě covid-19 se nejedná o evoluci viru, ale evoluční výběr lidí. S přicházejícím chladným počasím se covid-19 bude chovat podle principu, čím (nám, lidem) chladněji, tím (jemu, viru) lépe. Proč? Stačí si připomenout, kde a za jakých podmínek se skladují viry. Viry, stejně jako bakterie se podřizují všem známým zákonům přírody. V kontextu napsaného to znamená, že kolektivní imunita prakticky od nás nezávisí. Naše nevzdělanost, chování, ignorování doporučení a skutečnost, že jeden zvládne nemoc bez symptomů, druhý s lehkým, třetí s těžkým průběhem a čtvrtý s jeho pomoci zemře, podporují předem definovanou tézi. Zohledním – li vysoké reprodukční číslo (1 : 4-5), že ke dnešnímu dni onemocnělo cca 55-56 milionů lidí a odborná tvrzení, že kolektivní imunita potřebuje 65-75 procent společnosti onemocnět znamená to, že na planetě by muselo onemocnět cca 5 - 6 miliard lidí, abychom mohli mít realistickou naději na kolektivní imunitu přirozenou cestou. Opakované onemocnění covid-19 neberu na zřetel. Jejich dosavadní počet (cca 5) není statisticky relevantní. Očkování ve dvou fázích, nevylučitelná kontaminace v laboratořích a neznalost doby trvání imunity nedovolují profesionální hodnocení. Za to lze odhadovat délku procesu k získání kolektivní imunity. Ta je cca 10 - 12 let. Taková délka procesu je skutečným důvodem pro rychlou maximalizaci zisku farmaceutických společností, neochotu Západu spolupracovat s Východem a represivní strategie. Ty brzo dokáží vlastní nesmysl a přivedou západní demokracii k její nevyhnutelné smrti. To již proto, že průměrnost (politiky, politiků a konání), se kterou se setkáváme každý den, deficit vize a ideálů tkví ve výhradní svrchovanosti vůle většiny lidu v demokracii.

Protože vůle většiny většinou nevzniká morálně, výhradní svrchovanost vůle vede k pohrdání, opakování frází a únavě lidu z demokracie. Přesvědčujeme se o tom každý den.

Jedinečnost příběhu covid-19

SARS-CoV-2 má nízkou rychlost (slepé) evoluce a představuje sjednocení vlastností, včetně cytokinové bouře (dis-regulace imunitního systému), vzniku trombů (Ebola, HFRS (Hantavirus hemorrhagic fever with renal syndrome), horečky dengue a dalších), které byly v minulosti prokázány u mnoha jednotlivých virů, nikdy ne u jednoho. V této souvislosti připomínám, že ztráta čichu, chutě atd. není výlučným symptomem způsobeným covid-19, ale více než 20 jiných virů. Připomínám také genocidu norka v Dánsku. Tu organizovali politici na základě onemocnění cca 20 procent populace, bez předchozí karantény, bez ohledu na platnou legislativu a jakéhokoli testování. Uvedené indikuje, že se prakticky nikdo ve v demokraciích nezabývá veterinární expresní diagnostikou a vývojem veterinární vakcíny, přestože norka na farmách očkují, pokud se nemýlím, asi proti 5 onemocněním. Nevím, kdo z politiků zná něco málo o historii farem. Není přece tajemstvím, že ČLR (a region Wu-chan) je jedním z 5 hlavních producentů norků na světě. To ale nestačí k označení ČLR jako prvního pramene nákazy. Kdo napověděl médiím, že nositelem viru byl netopýr, nevím. Za to víme, že svět tomu věří a současně ignoruje, že i domácí kočka může onemocnět covid-19 a proto může být i šiřitelem viru. Podobně je tomu s psem. Vím z vědeckých prací, že koronavirus byl identifikován u koček v začátku 30, u psů v konci 30 let. V 60 létech byly identifikovány dva koronaviry u člověka. Začátkem roku 2000 byly identifikovány další dva. Od té doby víme, že tyto čtyři koronaviry způsobují ostrá respiratorní onemocnění u cca 20 – 25 procent populace. Víme, že koronaviry byly s námi století, možná i tisíciletí, a že s vakcínou neodejdou. Ptám se: Co dělala věda celá desetiletí od identifikace koronavirů? Proč nemá současná věda vize, koná reaktivně a závisí na grantech, jejichž smysl a použití definují instituce a nepostižitelné osobnosti orientované většinově na rychlý úspěch a zisk?

Slepota evoluce neznamená, že nezačne vidět. Vidí a stane se viditelnou v okamžiku, kdy projde sítem a octne se ve změněném a příjemném prostředí. Podobně praví Bible, Jan 9, 1-11: Cestou uviděl člověka, který byl od narození slepý. Jeho učedníci se ho zeptali: Mistře, kdo se prohřešil, že se ten člověk narodil slepý? On sám, nebo jeho rodiče? Ježíš odpověděl: Nezhřešil ani on ani jeho rodiče; je slepý, aby se na něm zjevily skutky Boží. Musíme konat skutky toho, který mě poslal, dokud je den. Přichází noc, kdy nikdo nebude moci pracovat. Pokud jsem na světě, jsem světlo světa. Podobně tomu bude i v budoucnosti s covid-19 vezmu-li na zřetel své působení a zkušenosti z Malajsie, návštěv v ČLR a jinde. Vím totiž něco málo také o nandinii (Nandinia binotata). Tato malá šelma se pěstuje kvůli masu, kůži a použití při výrobě léků a léčivých přípravků. Pro většinu z nás nepředstavitelný přechod viru z netopýra na nandinii (v době člověkem organizované produkce) se objevil virus atypické pneumonie v roce 2002. Nevylučuji, že v posledních letech nedošlo k podobnému zázraku přírody a evolučnímu výběru. Ten nezná nepatogenní variantu. Proto hodnotím dnešní onemocnění jako trest civilizaci, která se odvrátila od jednotného vědění (v minulosti) a neuvědomuje si, že planeta Země je kosmická loď.

Civilizace, která ztratila smysl pro pokoru, soucítění a pochopení různorodosti, a ignoruje, že svoboda neexistuje bez povinnosti a morálky žije ve falešné naději na vítězství nad pandemií a pokračování života jako v minulosti. Vláda, politici a PES pana ministra-pediatra propásly možnost šířit příběh s poučením, že strach je špatný rádce, protože vede k psychické smrti, a že evoluce nás nestvořila pro většinu věcí a konání, které dnes praktikujeme. Nepodléhejte strachu, nechte ho projít jako bouři okolo Vás, protože po bouři zůstanete Vy. Tak nějak hlásal americký spisovatel Frank Herbert (1920 – 1986) proslavený románem Duna. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
22.11.2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVakcína od AstraZenecy na bázi šimpanzího virálního vektoru je méně účinná než jiné vedoucí vakcíny   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 11:14:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Účinnost vakcíny proti covidu-19 od firmy AstraZeneca dosahuje 70 % a je menší než u ostatních tří vedoucích vakcín, a sice americké farmaceutické společnosti Pfizer, ruské vakcíny Sputnik V a další americké vakcíny od firmy Moderna. To činí vakcínu AstraZenecy nejméně efektivní ze všech čtyř vakcín, jejichž účinnost byla ohlášena tento měsíc.

Průběžná analýza klinických studií vakcíny britské farmaceutické společnosti AstraZeneca prokázala její průměrnou účinnost na úrovni 70 %, píše Bloomberg.

Dne 9. listopadu firma Pfizer oznámila, že účinnost její vakcíny proti covidu-19 je větší než 90 %. Moderna dne 16. listopadu sdělila, že její vakcína je účinná na 94,5 %. Obě tyto vakcíny jsou založeny na principu takzvané mediátorové RNA (mRNA).

Mezitím ruská vakcína Sputnik V demonstrovala ke dni 11. listopadu 92% účinnost během třetí fáze klinického testování. Sputnik V využívá lidské adenoviry, které mohou způsobit obyčejné nachlazení, coby nosiče k přenosu genu ze spike proteinu koronaviru do lidské buňky. Tato technologie se využívá již několik desetiletí a prokázala svou neškodnost na více než 10 milionech lidí, kteří se nechali naočkovat vakcínou založenou na lidských adenovirech.

Vakcína od společnosti AstraZeneca, jejíž účinnost byla oznámena v neděli, rovněž patří do třídy adenovirových vakcín. Nicméně britská společnost k jejímu vývoji využila šimpanzí virální vektor.

Tento postup má pomoci překonat přirozenou imunitu vůči lidskému adenoviru. Bude to však poprvé v dějinách, co cizí, zvířecí, a sice šimpanzí, virus bude využit coby vektor k vytváření vakcíny. Přitom nedošlo k žádnému dlouhodobému výzkumu, který by pomohl ověřit bezpečnost tohoto postupu.

To vyvolává obavy ohledně spolehlivosti vakcíny od společnosti AstraZeneca a možných vedlejších účinků. Kromě toho panují obavy ohledně zadokumentovaných případů, kdy řada lidských nemocí byla způsobena zvířecími viry.

Nedávný průzkum provedený mezinárodní agenturou YouGov v 11 zemích, které dohromady představují 30 % světové populace, zjistil, že devět z deseti lidí by se raději nechala očkovat vakcínou založenou na lidském adenoviru než na adenoviru šimpanzím.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EyYb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (XIV.) PROJEV V TÁBOŘE   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 02:11:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po téměř roce strašení, vypouštění lží, dezinformací, fake news, hoaxů a poplašných zpráv chceme slyšet něco nadějeplného. Ne o tom, že bude zázračná vakcína, která nás všechny zachrání, ani obligátní „bude lépe“, dokonce nechceme slyšet už ani to, že bude hůře. My chceme slyšet to, že se život v naší zemi vrátí do normálu a že budeme moci dělat věci, které jsme dělali dříve a nebudeme muset dělat věci, které musíme dělat nyní.

Od žádného politika to ale neslyšíme. Politici se jen přetahují o to, kolik dní ještě bude trvat nouzový stav, kolik lidí má být na kolik metrů čtverečních prodejny, jestli má být v neděli otevřen nebo zavřen krám, ale nikdo nemá odvahu říci, že to nejlepší, co bychom pro naši zemi mohli v této situaci udělat, je přestat se bát, všechno otevřít, začít normálně žít a normálně dýchat.

Přesně to by udělala naše politická strana, kdyby měla tu možnost a měla vládní zodpovědnost. A protože jsou příští rok volby, slibuji vám, že přesně s tímto slibem do voleb půjdeme. Kromě jiného…

Covid je podvod, ale každý podvod jednou vyjde najevo, a ti, kteří se na něm podíleli a mastili si na něm kapsy, za to ponesou plnou odpovědnost. Doma i v zahraničí.

Nejsme tu proti vládě Andreje Babiše, nepatříme k Milionu chvilek, nepotřebujeme covidu zneužívat proti Babišovi, ale – a to nás odlišuje od těch milionů chvilek – nám opravdu záleží na tom, aby nám nikdo nebral svobodu a zdraví a nedělal z nás laboratorní krysy. Chvilkaři a jiní se pouze chtějí zbavit Babiše a covid je jim k tomu dobrý.

Tím neříkám, že se vláda v této situaci chová správně. Nechová. Bohužel. Právě proto tu jsme. A nechceme si nechat vnutit vládní nařízení, která považujeme za špatná a škodlivá. Ale dobře si také uvědomujeme, že (s prominutím) magoři nejsou jen v naší vládě, ale nesmysly, proti kterým dnes protestujeme, se odehrávají ve většině západního světa. Vlády na tom celosvětovém podvodu spolupracují částečně proto, že nevědí, o co přesně jde, částečně proto, že z toho mají profit – mocenský a finanční. Takže tu vyjadřujeme odpor ani ne tak proti Babišovi, jako proti Bilu Gatesovi, Georgi Sorosovi a dalším mezinárodním mafiánům, kteří za tímto podvodem stojí. Je nám také více než jasné, že kdyby se k vládě dostala opozice (jakkoli některá dnešní vládní nařízení na oko kritizuje), chovala by se stejně, ne-li hůře. I ona by podlehla vábení moci, i ona by nad námi s chutí vyhlásila stanné právo apod. Nemůžete zkrátka věřit nikomu. Ani Babišovi, ale ani Kalouskovi, Fialovi či pirátu Bartošovi.

Právě to, že frontální útok na naši svobodu probíhá celosvětově, tedy ve všech zemích západního světa, činí věc složitější. Není to pouze záležitost nekompetentnosti naší vlády, je to celosvětový pokus prosadit takový nový světový řád, který však bude výhodný pouze pro elity, zatímco pro nás, občany, bude vysoce nepohodlný až otrocký. Ubránit se něčemu takovému nebude jistě jednoduché, ale musíme se o to pokusit.

Covid je příležitostí pro nadnárodní elity, aby na nás a našich národech prováděly své laboratorní pokusy a testovaly, co si vůči nám mohou dovolit. Chtějí krize zneužít k tomu, aby prosadily svoji agendu, která je protilidová a protinárodní.

Ale současná krize, kterou vytvořili, může být příležitostí i pro nás – nejen otevřít konečně oči a zjistit, jak se věci opravdu mají, ale po tom šoku, který to bezpochyby vyvolá, začít přemýšlet, jak z té šlamastyky ven. Může pro nás být příležitostí, abychom se probrali z netečnosti a začali konečně hájit své vlastní zájmy, nenechali se už dále vysávat a ponižovat. Jako lidé, jednotlivci, i jako národ, jako celek.

Národ je rozdělen, někdo tomu všemu fanaticky věří, někdo tomu nevěří ani pramálo, a mnoho lidí se pak nachází někde mezi. Naším úkolem není přesvědčit ty, kteří tomu věří, o opaku, ale mluvíme hlavně k těm, kteří tomu nevěří, ale kteří zároveň nevědí, co s tím. K těm, kteří nevěří, ale kteří se bojí – ani ne tak jakéhosi viru, ale všeho toho, co pod záminkou boje proti viru na nás ještě chystají. Nechceme přesvědčovat už přesvědčené, ale chceme nabídnout řešení.

Ono řešení je účinné pro každou další vlnu této i jakékoli jiné podobné „nemoci“, protože se nedá vyloučit (a už se dnes takové zprávy objevují), že tu bude na jaře (pro změnu) Covid-21 a že celá krize potrvá minimálně ještě několik let. Tedy – pokud to dovolíme. Pokud se tomu vzepřeme, žádný Covid tu mít nebudeme…

Naše řešení spočívá v tom (a je úplně obyčejné), co už jsem naznačil výše. Že se zkrátka vrátíme do normálního života. Všichni. Rizikové skupiny sice budeme hlídat a budeme vůči nim ohleduplní, ale jinak celou zemi otevřeme, vrátíme do ní život. Nesledujme televizi a média hlavního proudu, která jen dnem i nocí nestydatě lžou a šíří poplašné zprávy. Namísto toho, abychom od sebe drželi odstup, se navštěvujme, sdružujme, upevňujme mezilidské vztahy, rodinné i další. Nenechme si vzít to, co si nechat vzít nechceme, nenechme si vnutit nic, co si nechat vnutit nechceme. Garantuji vám, že by se s naší zemí nic špatného nestalo a pandemie by skončila tak rychle, jak zničehonic začala, kdybychom se podle tohoto zařídili.

Už nyní můžeme svůj život, život svých blízkých a tudíž i život našeho národa ovlivnit tím, jak smýšlíme, tím, že se přestaneme bát, přestaneme se stresovat, začneme myslet na normální věci, vymůžeme si návrat do normálního života. Situace je vážná, ale když si nenecháme poraženeckou náladu vnutit, můžeme zvítězit nejen nad covidem (nad ním samozřejmě také), ale hlavně a spíše nad těmi, kteří chtěli covidu zneužít k tomu, aby nám vzali vše, co jsme měli rádi. Strach, kterému nás dnes a denně vystavují, nás má ochromit. A budeme-li se bát, skutečně takoví – totiž ochromení – budeme, a pak jim budeme vydáni všanc. Ale když se bát nebudeme a udržíme si chladnou hlavu, nikdo s námi nebude moci manipulovat.

Nastal čas, abychom – my, občané – převzali iniciativu a nenechali se už déle oblbovat různými odborníky či politiky a novináři. Nastal čas ukázat, že si nenecháme vnutit jejich totalitní zákazy a příkazy, ať je to zákaz vycházení, neustálé nošení roušek, nebo vakcinace, ke které to celé směřuje. Nesmíme dopustit to, co se děje na Slovensku, plošné testování, rozdělování obyvatel do dvou kategorií, pronásledování těch, kteří se testovat či očkovat nebudou chtít. Dle Ústavy máme právo na občanský vzdor.

Musí se nás ale samozřejmě ozvat co nejvíce, protože s hrstkou odbojníků si hravě poradí. Ale když se vzepře celý národ, jejich plány nevyjdou. Nečekejme, až ono NE řekne za vás soused, nebo váš oblíbený politik, nebo dokonce nějaká celebrita. Tato krize může skončit už dnes, když dnes řekneme, že toho máme dost. Začněme psát novou budoucnost našeho národa.

Společně to musíme zlomit. Musíme odhalit tu obludnou lež, musíme si na to posvítit a volat k zodpovědnosti ty, kteří nás do té mizérie dostali.

Každý z nás si píše příběh vlastního života, a společně pak píšeme příběh našeho národa. Budeme mít takový život, jaký dopustíme, jaký si vybereme. Nic se neděje proti naší vůli, protože i když to tak vypadá, vždy máme možnost s naším osudem něco udělat. Dokonce i tehdy, když to vypadá, že naše možnosti jsou omezené, i tehdy máme stále ještě dost příležitostí svoji budoucnost ovlivnit. Je to jen na nás.

Chcete domácí vězení? Chcete roušky? Chcete povinné testy? Povinné vakcíny. Zákazy vycházení? Trasování? Slídění ve vašem soukromí? Chcete přijít o hotovost? Pokud ano, budete to mít. Pokud ne, nemůže nám to vnutit nikdo – ani Prymula, ani Biden, ani papež František či Antonio Fauci. Ani Babiš, ani von Lejnová. Nikdo.

A nebo snad chcete život, jaký jsme měli a dokonce ještě lepší, protože když už budeme v tom, tak samozřejmě zjednáme nápravu i v tom, co bylo dříve špatně? Chcete zase hospody? Chcete dýchat čistý vzduch? Chcete se navštěvovat s rodinami a s kamarády? Už máte dost sociálního distancu? Chceme, aby nás vláda přestala buzerovat? Pokud ano, pak se to stane. Uděláme to rozhodnutí už nyní a zde, a od této chvíle se to začne měnit. Každým vaším krokem, každým vaším statečným postojem půjdeme naproti naší svobodě a budeme se vzdalovat totalitě, kterou na nás nachystali. A až budou za rok volby, nesmíte udělat tu chybu, že to zase dáte těm, kteří tam jsou dnes. Musíme si zvolit úplně jinou politickou reprezentaci, takovou, která bude myslet na lidi a na národ. Jestli chcete, aby se váš život vrátil do normálu, musíte příště volit Národní demokracii…

Říká se, že po covidu nic nebude jako dříve a spousta elitářů se na to doslova třese – o to jim přece jde, aby nic nebylo jako dříve. Proto my, jako jediná strana v ČR, naopak říkáme, že nám všem vrátíme život, na který jsme byli zvyklí, ale nebudeme to podmiňovat nějakou vakcínou, budeme to podmiňovat jen vaším volebním hlasem.

Když nám ho dáte, budou zase otevřené hospody, budou otevřené podniky, obchody, nebudete muset nosit roušku nikde, stát vás nebude špehovat, nebude vám strkat špejli do nosu, nebude vás očkovat, nebude vás zavírat do karantény, nebude vám bránit se navštěvovat, sdružovat, nebude vám zakazovat to či ono.

Někomu může připadat, že slibuji málo, že toto vše se zase vrátí samo, automaticky. Ale ono se to samo, automaticky, nevrátí. Pokud s tím něco neuděláme, bude to jen horší. Návrat života, jak jsme ho znali, není v plánu globálních elit a jejich domácích pohůnků. Takže pokud ho chceme, musíme pro to něco udělat.

Dnes, tady, v Táboře, jsme udělali první krok na té dlouhé cestě. Bude dlouhá, bude těžká, ale nakonec zvítězíme…

Děkuji za pozornost!

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie


Projev v Táboře na demonstraci proti omezování svobod pod záminkou koronaviru, proti vakcinaci, za návrat normálního života, 21. listopadu 2020.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký prezident Steinmeier se raduje z diverzifikované armády a požaduje ještě víc imigrantů a žen v ozbrojených složkách   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 01:48:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý spolkový prezident W. Steinmeier se při příležitosti oslav 65. let od založení Bundeswheru zaradoval z diverzifikované armády. Prý je ale potřeba, aby v armádě bylo ještě více imigrantů a žen. Jak taková integrace a přínos cizinců vypadá, předvedl před časem voják Abdul, který za peníze vyzrazoval vojenská tajemství.

Vojáci imigranti zrovna velkou loajalitou k německé armádě a národu totiž netrpí a tak se určutě nejedná o ojedinělou událost.

Diverzifikovaný Bundeswehr určitě odradí případné útočníky. Ti se budou třást strachy z vojaček, Abdulů a zástupců 134 různých pohlaví.
Na potlačení odporu německého bílého obyvatelstva proti multikulti totalitě to ale asi stačit bude.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVětšina studentů sociálních věd je proti svobodě slova. Německý výzkum přinesl překvapivé závěry   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 01:46:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němečtí výzkumníci v oblasti sociálních věd Matthias Revers a Richard Traunmüller provedli rozsáhlé zkoumání názorů na svobodu slova a názoru mezi německými studenty ( „Kölner Zeitschrift für Soziologie und Sozialpsychologie“ . Band72, Ausgabe3, September 2020). Jednalo se o rozsáhlý vzorek 1000 studentů. Skoro polovina z nich vyjádřila názor, že by nemělo být dovoleno vystupovat řečníků s neschváleným názorem na islám, pohlaví a imigraci. Ještě vyšší je počet studentů, kteří by podobným lidem nedovolili na univerzitách vyučovat. Jedna třetina studentů by vyřadila knihy podobných autorů z knihoven a zakázala jejich publikování. Podobné názory jednoznačně převažovaly mezi studenty sociálních věd jako sociologie, politologie, genderová studia, mezinárodní vztahy atd. Většina z těchto studentů se sama označila za levicové studenty (v neomarxistickém smyslu slova).

Univerzity již dávno nejsou místem svobody a termín “akademické svobody” je zcela prázdný a zbytečný. Na evropských univerzitách již žádná svoboda slova dávno nepanuje a ty české a slovenské nejsou výjimkou.

Moudrého člověka to ale nepřekvapí. Tyhle společenské pavědy (sociologie budiž odstrašující případ) přece někdo záměrně vymyslel, někdo je začal podporovat a prosazovat a zavádět na univerzitách. Kdo byl ten někdo? Odváží se někdo na něj konečně ukázat prstem?!

Akademik
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak zákazem demonstrací bojovat proti pandemii   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 01:41:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stoupenci „Nekonvenčního myšlení“ (Querdenken) vedou spory s úřady, nenosí roušky, a proto jsou německou kontrarozvědkou považováni za extremisty.

V Německu dochází k neustálým sporům ohledně koronaviru. Na jednu stranu vláda oznámila, že zemi brzy zasáhne „druhá vlna“ a zavedla nová částečná opatření. Na druhou stranu národ začal projevovat svoji povahu.


Všechno začalo demonstrací v Lipsku o minulém víkendu. Pro tentokrát se na víkend ani nečekalo. Začalo se už v pátek. Nejprve ve Frankfurtu vystoupily 2 tisíce lidí s posměšnými nápisy na bundách a urážkami na adresu demokracie. Objevovaly se nápisy, jako např.: „Vakcína osvobozuje“. Nebo zcela bez okolků: „Doktor Mengele“ vyobrazený jako jedna vysoce postavená německá ředitelka. A další podobné odchylky, které společně s absencí roušek a vzdáleností mezi lidmi pobuřují strážce zákona.

Policisté zkrátka a dobře rozháněli demonstraci ve Frankfurtu vodními děly, načež se oháněli obušky. Zároveň ve dvou bavorských městech členové tohoto hnutí „Nekonvenčního myšlení“ vyšli na důstojnou protestní demonstraci, ale protože se zde shromáždil větší počet lidí, než kolik bylo povoleno, policie odváděla demonstranty stranou, aby je přivedla k rozumu. Odvedení protestující uráželi svým chováním policii, z čehož vzniklo celkově 300 případů k vyšetřování. To se stalo v Bavorsku. A v Karlsruhe se skupina asi tisíce stoupenců „Nekonvenčního myšlení“ dopustila celkem 200 případů narušení veřejného pořádku, přestože se chovala slušně.

Nicméně velká města nejsou v tomto případě správným ukazatelem. Takovým se stalo malé městečko Aurich, kde se dříve obyvatelé scházeli jen proto, aby se pobavili. A dnes, k našemu údivu, asi 50 stoupenců „Nekonvenčního myšlení“ - místních a známých obyvatel, zorganizovalo protestní vystoupení. Avšak policie ihned pochopila, k čemu to všechno spěje. Dnes drobné demonstrace, zítra demonstrace větší a hned si můžeme všimnout, jak se to dál stupňuje. Ale vždyť co je typické: stříkají svými vodními děly, buší do hlav svými údernými zbraněmi a místo toho, aby dali najevo pochopení, chovají se protiústavně. K tomu to tedy spěje - ke změně ústavního systému! Z toho důvodu se minulou sobotu sešli představitelé všech oblastních odborů kontrarozvědky (BfV) na videokonferenci a usnesli se, že stoupenci „Nekonvenčního myšlení“ jsou pravicoví extremisté.

Tak to i přímo řekli. V tomto případě se veřejnost zhrozila: kdybychom dali dohromady celkový počet účastníků hnutí „Nekonvenčního myšlení“, napočítali bychom asi milion lidí. To znamená tolik extremistů? Ano, je to tak, potvrdil zástupce ministerstva vnitra: „Tak zvané hnutí „Nekonvenční myšlení“, nebo alespoň jeho vůdci, organizují akce, na kterých se scházejí pravicoví extremisté“. Zástupce ministerstva vnitra je však úředník, jehož jazyk je suchý a nevýrazný. Zato ministerský předseda Bavorska Markus Söder se vyjádřil l silně, barvitě a nezapomenutelně: „Vidíme, že roste konglomerát pravicových extremistů, antisemitů, absurdních stoupenců spikleneckých teorií, kteří obviňují politiky ze satanismu. BfV musí pozorně, doslova přes lupu, vyzkoumat, co se tam opravdu děje, protože mnohé tyto skupiny si přejí jinou vládu“.

Vše se nějakým způsobem najednou objasnilo. Členové hnutí „Nekonvenčního myšlení“ jsou vlastně nepřátelé ústavního systému a je opravdu na čase se jimi zabývat. Výběr u demokracie v tomto případě není veliký. O tomto přímo promluvil v rozhovoru pro Rheinische Post první starosta Hamburku Peter Tschentscher: „Zakázat jejich demonstrace je k ničemu“. Tento Tschentscher, člen německé Sociálnědemokratické strany (SPD), objasnil, že právo na demonstrace je základním právem každého německého občana, jestliže však německý občan nesouhlasí s postupy úřadů, bojujících s „pandemií“, bez tohoto práva se obejde, protože se neumí chovat. Nenosí roušku, nedodržuje rozestupy a bije příslušníky policie a novináře. Mimochodem, na protestech v Lipsku došlo k opravdovému honu na čarodějnice. Účastníci demonstrace předčítali ze sudů seznamy žurnalistů, usvědčených ze lži a podvodů.

Ve skutečnosti se nejedná o roušky a o sociální odstup. Správnou otázkou je, zda Němci věří nebo nevěří v nutnost karantény. Tedy věří, ale s velkým úsilím. Tím spíše, když Institut Roberta Kocha pro infekční nemoci (RKI) neustále pracuje pod vedením vlády a není jasné, pro koho pracuje:pro vládu společně s farmaceutickými koncerny nebo pro Hippokratovu přísahu. A tato přísaha předpokládá, že nemocné nelze klamat. Nakonec vláda nová opatření zavádí a RKI oznamuje, že počet nakažených klesá. Minulý týden bylo nemocných 23 tisíc a tento 13 tisíc. Jak se říká, pocítíte rozdíl!

V té chvíli se do éteru dostává věhlasný epidemiolog Klaus Stöhr, který byl v nedávné minulosti vedoucím programů WHO pro výzkum respiračních infekčních onemocnění. Tento Stöhr poskytl pro stanici NTV velký rozhovor, který se rozlétl po všech sdělovacích prostředcích. Stöhr samozřejmě uznává existenci viru, ale přitom je podivné, proč je kolem toho tolik rozruchu? Proč prý vláda vyhlašuje výjimečný stav, když je v nemocnicích 90% lůžek intenzivní péče volných?

Dále se tento Stöhr pouští do nepřípustných úvah. V zimě r. 2017 – 2018 byla prý epidemie chřipky. Každý den onemocnělo průměrně 8 tisíc lidí. Přibližně tolik, jako teď při koronavirové epidemii, kdy bylo diagnostikováno 330 tisíc nemocných. Z nich se 60 tisíc dostalo do nemocnice. Přitom se žádný výjimečný stav nevyhlašoval a život šel normálně dál. A hlavně, nedocházelo k žádným kolosálním výdajům na náhradu ekonomických škod, sociální podporu atd. Nikdy se za tak krátký čas v Německu neutratilo tolik peněz. Bohužel, říká se, že žádná analýza prospěšnosti těchto výdajů se neprovádí. Navíc je škoda, že žádné jiné varianty boje s koronavirem se nepřipouští. A na závěr tento epidemiolog vyslovil banální myšlenku, kterou prohlašují všichni lékaři, kteří nezapomněli na Hippokratovu přísahu: „Pandemie skončí, až většina obyvatelstva získá imunitu. Jako při všech typech chřipky. No a do té doby bude docházet k sezónnímu šíření. Jen chránit před ním je potřeba nikoliv všechny jednoho po druhém, ale bezbranné občany – seniory a nemocné, kteří umírají i na jiné nemoci častěji než ostatní. V podstatě epidemiolog Klaus Stöhr nahrál celým projevem stoupencům hnutí „Nekonvenčního myšlení“ a teď očividně riskuje, že se dostane na seznam BfV jako pravicový extremista.

A to by ještě nic nebylo: mocný průmysl německých sdělovacích prostředků taková vystoupení vymazával z myšlení měšťanů. Ale jak být s Maďarskem a Polskem, které právě vetovaly balíček EU „o váze“ 1,8 tril. eur, zahrnující finance na kompenzaci škod, způsobených pandemií, určený pro všechny země společenství? Je možné samozřejmě toto všechno vysvětlit konfliktem mezi nimi a Bruselem kvůli nedodržování některých státoprávních principů. No ano, nedodržují tyto principy. Nezávislost soudů je u nich poněkud bídná, stěžují si tisku. To je jasné a my je odsuzujeme. Nelze však pochopit jinou věc: když se na zemi řítí katastrofa (pandemie!), vláda země obvykle přijímá pomoc. A oni to odmítají. Asi nechápou, co za katastrofu je postihlo?

Měly by být zapsány mezi extremisty a vyloučeny ze seznamu příjemců pomoci, bez ohledu na ústavu Evropské unie. A proč ne? Jestli se demonstrace stoupenců hnutí „Nekonvenčního myšlení“rozhodli zakázat, proč mít potom slitování s Maďary a Poláky? Potom by se všechno nějak urovnalo. Vakcíny by se začaly dobře prodávat, očkování dobře očkovat a potřební jedinci by dostali velké kompenzace za škody způsobené koronavirem.

Dmitrij Sedov

Как запретом демонстраций бороться с пандемией vyšel 18.11.2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8510-jak-zakazem-demonstraci-bojovat-proti-pandemii.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvě myšlenky k letošním prezidentským volbám v USA   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 01:37:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Považuji za vrchol cynické drzosti prohlašování, že Trump měl „sklapnout kufry“, uznat výsledek hlasování a odejít z Bílého domu. Za vyloženou sprostotu pak různé jeho zesměšňováni, že se chová jako trucovité děcko, a ne jako chlap a podobné mediální výkaly. Všímám si totiž, že se tak vůči němu chovají v prvé řadě všichni ti, kdo v celých předešlých čtyřech letech fakticky neuznali výsledek minulých prezidentských voleb. Veškerou tu dlouhou dobu Trumpa osočovali z volebních manipulací a dokonce jej neustále vyšetřovali, sabotovali mu výkon prezidentské funkce, cenzurovali jeho názory a uvalili embargo na pozitivní informace o něm a jeho činnosti.

Pravá podstata povolební zuřivé nenávisti vůči Trumpovi kvůli tomu, že se zdráhá uznat výsledek hlasování je však zapotřebí hledat jinde. I když se s velkou pravděpodobností nepovede zvrátit výsledek voleb, činnost Trampových právníků způsobí mnohočetná zranění politické třídě USA. Za prvé znevěrohodní zvolení Bidena, takže doma i v zahraničí bude mít svízelnou pozici. Za druhé ještě důkladněji se prohloubí již tak silné rozdělení společnosti v zemi. Za třetí bude definitivně tak otřesen zastaralý volební systém země, že bez radikální změny se neobejde. Za čtvrté celý politický systém zastupitelské demokracie v USA bude znevěrohodněn v očích vlastních občanů. Za páté občanům země účinně zviditelní, kdo vlastně v zemi vládne. Za šesté nebývale poškodí prestiž Demokratické strany a je možné, že dokonce otřese důvěrou v systém dvou stran. Ale hlavně a zásadně. USA ve světě ztratí nimbus vzorové demokracie a je možné, že se na ně provalí, kde všude a jakým způsobem Spojené státy severoamerické, ovlivňovaly volby. To všechno je prakticky nenapravitelná ztráta důvěry v celou politickou třídu USA jak doma, tak na mezinárodním poli. Tolik k současnému chování Demokratů.

Republikáni ale na tom nejsou nikterak lépe. Hlavní chybou Trumpa, jeho volebního týmu a celé Republikánské strany bylo, že umožnila korespondenční hlasování a když už, že se na něho důkladně nepřipravila. Tento naprosto nový a ve velkém měřítku dosud neprováděný způsob totiž mnohonásobně zvětšuje prostor na manipulace nejen ve volební místnosti při sčítávání hlasů, ale na celé trase od voliče po centrální sčítací počítačový systém. Nejhorší totiž je, že některé z těchto manipulací jsou v současném nastavení systému neprokazatelné, takže chybí-li důkaz o podvodu, hlasovací lístek je platný.

Aktivita Trumpových právníků je sice záslužná, leč příliš pozdní. Současné výsledky jenom těžko ovlivní. Snad jenom pomůže vytvořit systém, který v budoucnosti nebude mít tak široké pole pro manipulace. Dá se mimo jiné totiž předpokládat, že soudy budou rozhodovat podle stranické příslušnosti, ba dokonce osobních preferencí soudců. V informační blokádě vůči Trumpovi se veřejnost asi nikdy ani nedoví reálný stav právního odporu Trumpova týmu. Možná, leč velice pozdě, se doví o reálné hloubce všech manipulací a podvodů, ale to bude tak asi všechno

Tristní je i doprovodná aktivita Trumpových „fanoušků“. Myslím tím videa, která byla následně jako pochybná stažena ze sítě. Neustále měněné „zaručené zprávy“ o připravenosti Trumpova týmu na podvody, jakým bylo údajné označování korespondenčních lístků. S velkou pompu odhalované získání nezpochybnitelných důkazů o manipulativních počítačových programech ve sčítacím centru a podobné. Vnímám je všechny spíše jako zoufalá přání aktérů, než reálné události.

Jedno je už dneska jisté. Současní přední aktivisté obou politických stran, čti nejvyšší představitelé celé politické třídy v zemi, nebývale poškodili renomé USA ve světě. Nechtěně svým občanům prozradili skutečný vliv „deep state“ na politiku v zemi. Odhalili perverzní praxi zasahování USA do voleb v jiných zemích. A pro samotného Trumpa se poněkud absurdně zvrtla jeho politika „America First“.

Stanislav A. Hošek
Důchodce, člen posledního FS ČR za ČSSD


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFakta o anti-arménské a rasistické politice Ázerbájdžánu   
Pridal tk Pondělí 23 listopad 2020 - 01:35:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Arménské republiky k projevům barbarství ázerbájdžánskými ozbrojenými silami (19. 11. 2020): Po prohlášení o příměří z 9. listopadu pokračují ázerbájdžánské ozbrojené síly ve své typické „válce“ proti arménskému historicko-kulturnímu a náboženskému dědictví, ničí a nerespektují historická místa a památky. Mezi cíle Ázerbájdžánu patřila socha arménského Sparapeta Vazgena Sargsyana, národního hrdiny Arménie a Arcachu ve městě Shushi.

Ponižující přístup ázerbájdžánských vojáků ke starému občanovi Artsachu na základě jeho etnického původu je velmi pohoršující. Tato akce, stejně jako její další glorifikace ázerbájdžánskou společností, je otevřeným odmítnutím obecně přijatých morálních hodnot.

Fakta o anti-arménské a rasistické politice Ázerbájdžánu se nashromáždila dennodenním zveřejněňováním videí oslavujících válečné zločiny spáchané ázerbájdžánskými ozbrojenými silami na území Arcachu, které je v současné době pod ázerbájdžánskou okupací.

Je třeba zdůraznit, že dodržování mezinárodního humanitárního práva a respekt vůči civilnímu obyvatelstvu, je to co by mělo odlišovat pravidelné jednotky od nelegálních teroristických bojovníků a od teroristických organizací.

Nedávná zvěrstva páchaná ázerbájdžánskou stranou vycházejí z anti-arménské politiky podněcované a podporované po desetiletí vedením Ázerbájdžánu, jejímž cílem je provádění etnických čistek a genocidní úmysly proti arménům z Arcachu.

Zdroj: https://www.mfa.am/en/interviews-articles-and-comments/2020/11/19/Statement_barbarism/10661
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2209 sec,0.0516 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,805kB