Úterý 24 listopad 2020
Ruská loď zastavila narušení hranice torpédoborcem amerického námořnictva   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 19:05:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velká protiponorková loď tichomořské flotily „admirál Vinogradov“ zastavila narušení ruských hranic torpédoborcem amerického námořnictva Johnem S. McCainem. Po varování o nepřípustnosti akcí amerického plavidla a možnosti použít pěchovací manévr, se torpédoborec vrátil do neutrálních vod, uvedlo ministerstvo obrany.

Americká strana vysvětlila své kroky operací „k zajištění svobody plavby“. Odborníci zdůrazňují, že mluvíme především o porušení státní hranice americkou lodí.

Americký torpédoborec John S. McCain narušil ruské územní hranice v zálivu Petra Velikého. Informovala tisková služba ministerstva obrany.

„Dnes v 6:17 moskevského času torpédoborec amerického námořnictva John S. McCain, který je již několik dní v Japonském moři, narušil teritoriální vody Ruské federace v zálivu Petra Velikého a vplul dva kilometry za námořní hranici,“ uvádí se v prohlášení. oddělení.

Poté velká protiponorková loď tichomořské flotily „Admirál Vinogradov“, která prováděla přímé sledování torpédoborce, varovala posádku americké lodi „před nepřípustností těchto akcí a možností použít narážecí manévr k bránění narušení ruského území“.

"Po sdělení varování a změně kurzu válečné lodi admirál Vinogradovem na torpédoborec Johna S. McCaina, se americká loď okamžitě vydala do neutrálních vod. Americký torpédoborec se opakovaně nepokoušel vstoupit do ruských výsostných vod,“ vysvětlila ruská armáda.

Je třeba poznamenat, že „admirál Vinogradov“ pokračuje v plnění úkolů v bezprostřední blízkosti americké válečné lodi v této oblasti a zároveň byla k ochraně ruského území vysílána korveta „Perfect“.

Zátoka Petra Velikého se nachází na jihu Primorského Kraie. Na jeho březích jsou města Vladivostok, Nakhodka, Bolshoy Kamen, Fokino a největší ruský pacifický přístav Vostočnyj. Délka zálivu od severu k jihu je 80 km, v nejširší části dosahuje 200 km. Pobřeží je dlouhé 1 500 km a celková rozloha je 9 000 km.

Americká strana později vysvětlila manévry torpédoborce Johna S. McCaina operací, která měla „zajistit svobodu plavby“. Prohlášení zveřejněné velením 7. flotily USA uvádí, že nesouhlasí s ruským prohlášením, že „Zátoka Petra Velikého" je historickou zátokou v souladu s mezinárodním právem.

Možná by mělo Rusko prohlásit, že Aljaška nikdy nebyla součástí USA a znova si ji připojit ke svému území!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko dobývá ropná pole v Sýrii   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 17:37:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký útok na Sýrii se speciálními silami a žoldáckými islamisty - bombardování severně od Rakky.

Turecká armáda zahájila rozsáhlou ofenzívu jižně od zóny v severní a severovýchodní Sýrii, kterou okupovala v roce 2019 během rozsáhlé ofenzívy, která skončila po regionu Afrin a oblasti, která sahala téměř k iráckým hranicím.


Turecké speciální jednotky a obrněné jednotky ve spolupráci s tureckými okupačními silami v severní Sýrii a pro-tureckými islámskými žoldnéřskými jednotkami obléhaly a obsadily město Ain Issa Ain severně od města Raqqa, které se dříve vrátilo pod kontrolu syrské vlády.

Útoky dnes pokračovaly v oblastech severně od Rakky. Turecké síly spálily celé osídlené oblasti a prováděly cílené nálety na syrskou armádu a protiturecké syrské národní organizace.

V posledním čtvrtletí prováděly turecké speciální jednotky koordinované a „trvalé“ operace severně od Rakky. Je to poprvé, co se Turecko dostalo tak blízko k Raqqa, což se zdá být jeho strategickým cílem, protože v regionu jsou ropné vrty a bohatá ropná pole.


Ivan David, Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká “spravedlivá” justice. Za vraždu hasiče dostal muslim 4,5 roku. Za hození světlice na mešitu dostal Němec 10 let! U nás je to podobné   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:49:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Liberálně demokratické režimy mají zajímavé chápání rovnosti před zákonem. Názorný příklad předvedla německá justice. Když loni 6. prosince zabil mladý muslim německého hasiče (49) proto, že ho hasič vyzval, aby na veřejnosti nedělali nepořádek, tak dostal letos od soudu 4,5 roku vězení! Zabít bílého Němce je přece v pořádku, to byla přece jen nešťastná nehoda, že?! Že měl muslimský pachatel již v rejstříku podobné záznamy? Koho to zajímá!?

Když před časem hodil mladý bílí Němec na mešitu světlici, tak z toho byla událost roku. Nikdo sice nebyl zraněn, ale to nevadí, protože v tom byla ta “nenávist”. Němec si proto posedí ve vězení 10 (slovy deset) let! Že nebyl předtím nikdy trestán?! To soudce nezajímalo.

Podobné výstřelky liberálně demokratické justice známe i u nás. vyprávět by mohl jistý mladík, který seděl 1 rok ve vyšetřovací vazbě za vylepení samolepek. Nebo předseda strany Národní demokracie A. Bartoš za kritiku židovské menšiny, kde měl podle soudce “sice pravdu, ale nevyváženou”! Na proti tomu vidíme směšné tresty pro nebarevné imigranty. Černý uprchlík znásilní u Terezína nezletilou bílou Češku a od soudu dostane 2 roky pobytu na psychiatrii.

Bílé původní obyvatelstvo se stalo z hlediska práva a jeho výkladu druhořadým po celé Evropě. Jak z toho ven? První musí být pojmenování skutečných viníků! To nejsou žádní muslimové a další imigranti, ti jsou jen důsledek, nikoliv příčinou současného stavu.

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž je to tady! Významný britský politik, “bez koronavakcíny nebudete smět do práce, restaurace a na veřejnost”   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:47:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když kritici koronavirových “opatřen” hned od jara začali poukazovat, že se jedná o nastolení nové totality a jde pouze o politický problém, tak se jim mnozí posmívali jako “konspirátorům”. Dnes asi jejich kritikům smích začíná docházet. Skutečně se jedná o novou globální totalitu orwellowského typu, která má jako vedlejší cíl i redukci populace.

Politici se tím již přestávají tajit. Například významný britský poslanec vládnoucí konzervativní strany Tom Tugendhat prohlásil, že si umí představit, že lidé bez vakcíny nebudou smět chodit do práce, do restaurací a na veřejné akce. Lidé by podle něj mohli nosit například identifikační pásky, že jim byla vakcína píchnuta. Je tedy jen otázkou času, kdy to gojimovi uvězněnému v nekonečné karanténě, bude naservírováno “odborníky a hygieniky” jako jediné možné řešení, pokud chce zase vytáhnout paty z domova. Nechají si to lidé líbit? Zatím to tak bohužel vypadá.

Sára Stein, NYC, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský prezident vyzval k zavedení mezinárodního trasovacího QR systému v mobilních telefonech pro cestující na celém světě...   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:44:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident vyzval k zavedení mezinárodního trasovacího QR systému v mobilních telefonech pro cestující na celém světě, který by umožňoval využívat Big Data nasbíraná pomocí modulů a sensorů v chytrých telefonech a podle toho by vytvářel “semafory” pro stovky milionů cestujících podle vzoru čínského Sociálního kreditu! Bez aplikace by nebylo možné překračovat hranice, nebylo by možné cestovat letadly, vlaky, autobusy, loděmi, ani taxíky! Pokud byste aplikaci zabránili v přístupu k senzorům a modulům v telefonu, okamžitě byste tím aplikaci znehodnotili a byli byste považováni za netrasované osoby! Vznikne tak celosvětová databáze obyvatelstva pod záminkou trasování zdraví!

Pokud sledujete situaci na Slovensku, kde tamní premiér už zcela nepokrytě mluví o povinném očkování na jaře příštího roku a jeho ministr obrany prohlašuje, že neočkovaní Slováci nebudou moci volně cestovat přes hranice, a dost možná ani uvnitř Slovenska z okresu do okresu, tak vás bude určitě zajímat, odkud tyto nápady a myšlenky čerpají. Nemají to pochopitelně ze svých hlav, ale jsou to nástroje na 5. prioritě procesů globálního řízení a hlavním lídrem těchto procesů je Čína.

A právě čínský prezident Xi Jinping dnes oznámil, že Čína bude usilovat o zavedení mezinárodního trasovacího systému pomocí QR kódů na mobilních telefonech, které budou obsahovat zdravotní trasovací aplikaci, de facto obdobu eRoušky, ale s mnohem rozšířenějšími funkcemi a hlavně s platností pro celý svět. Podle čínského prezidenta aplikace zrychlí cestování v nové době po virové krizi. Jenže, odborníci varují, že tato aplikace s takovými parametry se stane de facto globální celosvětovou databází obyvatelstva celé planety.

Velký bratr v telefonu bude nahrávat pohyb člověka 24 hodin denně, samozřejmě pod záminkou ochrany před koronáčem!

Systém by měl být odvozen do čínského Sociálního kreditu (video a článek zde: https://aeronet.cz/news/video-cinsky-social-credit-system-ktery-vam-vyrazi-dech-i-se-zubama-george-orwell-tise-v-hrobe-bledne-zavisti-cina-dovedla-jeho-roman-1984-nejen-do-praxe-ale-naprosto-ho-prekonala/ ), což je de facto aplikace v mobilním telefonu, která běží nepřetržitě na pozadí a má přístup k senzorům mobilního telefonu. Telefon pomocí Bluetooth a GPS naslouchá a registruje pohyb a lokaci uživatele telefonu, hlásí obchody, restaurace, nákupní centra, ulice, autobusové a vlakové linky, letecké spoje, prostě dokonale zaznamenává denní i noční pohyb uživatele. Modul Bluetooth potom naslouchá svému okolí a sleduje, s jakými dalšími telefony, tedy jejich uživateli, se dotyčná osoba dostane do styku a do blízkosti.

Bluetooth zjistí s přesností na 3 cm vzdálenost od jiného telefonu, přičemž všechna tato setkání se hlásí do centrální sledovací databáze a informace se ukládají podle čínské opozice až na dobu 10 let. Trasovací systém tak dokáže zaznamenat soukromý život každého člověka a s obrovskou přesností určí, s kým se osoba zastavila, vedla rozhovor, do jakého obchodu vstoupila, do jakého vlaku nastoupila, a jaké zboží nakoupila, pokud osoba platila mobilem, protože aplikace Sociálního kreditu má přístup i k NFC čipu a k platební historii.

Čína navrhuje systém globálního semaforu na kontrolu pohybu obyvatelstva celé civilizace

A ke všem těmto informacím by tak měl přístup celý svět, tedy lépe řečeno globalisté, a to pod záminkou epidemiologického trasování. Za normálních okolností ještě před rokem by každý řekl, že je to obyčejná šmírovací aplikace a nikdo by si ji nenainstaloval. Jenže dnes si ji pod záminkou ochrany zdraví a kvůli trasování a styku s potenciálně nakaženými osobami instalují dobrovolně miliony tupých občanů jednotlivých zemí, a často jde o vzdělané lidi, o kterých byste si mysleli, že mají rozum a dostatečný stupeň inteligence, aby pochopili, že ochrana zdraví je zde pouze záminka, která skrývá skutečný účel sledování celé globální populace. Pokud totiž tento globální QR systém bude zaveden, potom každá země světa bude moci čerpat z globální databáze informace o vašem pohybu. Pokud chcete příklad, jak to funguje v Číně, tak se posaďte, ať to s vámi nepraští.

Při návštěvě kina v Číně, pokud máte zelený semafor na QR aplikaci v telefonu, vám bez problému prodají lístek a můžete se jít podívat na film. Jenže, protože kino je naplněno lidmi s oranžovým semaforem, automaticky již dalších 7 dní nesmíte jít na fotbal, na stadion, protože na další týden máte vyčerpaný limit rizika šíření viru. Rovněž počítejte s tím, že když jste byli v kině, nemusí vás pustit do restaurace, protože jste přišli z místa s vysokou koncentrací osob.

Dalším problémem je nákup v obchodě, kde je narváno. Aplikace okamžitě zjistí pomocí Bluetooth, že v blízkostí se nachází těsně vedle sebe další 487 telefonů namačkaných vedle sebe, což aplikace okamžitě vyhodnotí jako dav lidí na uzavřeném místě, tedy logicky jste v narvaném obchodě. Aplikace už dopředu začne řvát, že pokud do obchodu vstoupíte, přepne se váš osobní semafor ze zelené na oranžovou, a od toho okamžiku už nesmíte do kina, do školy, na úřady, do prostředků MHD.

Do narvaného obchodu s hordou neočkovaných lidí vlézt nechceš, bude radit a křičet aplikace z telefonu!

Jedinou výjimkou je, pokud aplikace zjistí přes Bluetooth, že v narvaném obchodě jsou všichni držitelé telefonů očkovaní. V takovém případě se vám semafor nezmění a můžete do narvaného obchodu vstoupit. Život v Číně je nově úplně jinak koncipovaný, protože musíte sledovat semafor na svém mobilním telefonu, který vás průběžně provází a varuje, kam nevstupovat, protože je tam velký počet lidí bez vakcíny, případně vysoká koncentrace lidí se staršími testy než 48 hodin, což vám okamžitě zvyšuje riziko překlopení semaforu na oranžový status.

Firmy a podniky však tímto přichází o zákazníky, takže u majitelů obchodů dochází k fašizaci, že svůj systém u vchodových dveří nastaví na striktní režim, že dovnitř pustí jenom zelené semafory, ale oranžové, červené a černé už nikoliv. Sociální kredit v kombinaci s trasováním viru tak vede k apartheidu, kdy v Číně lidé si zoufale střeží zelený status a úzkostlivě se vyhýbají oranžovým, červeným a černým osobám a místům. Na Slovensku začali sociální kredit testovat před několika týdny, do obchodních center pouštěli jen lidi s modrým certifikátem z celoplošného “dobrovolného” testování na Covid-19.

Zelený status v Číně znamená, že osoba je očkovaná, anebo testovaná negativně ne déle než před 48 hodinami. Oranžový status má osoba, která není očkovaná, ale má starší test než 48 hodin, anebo za posledních 7 dnů byla v místě s oranžovými, nebo červenými, nebo černými osobami. Oranžovou barvu lze chytit v kině, když je v něm více jako 20% oranžových, anebo se dostanete na menší vzdálenost než 5 metrů k oranžové, červené nebo černé osobě, což je v kině velice reálné.

Výhodou aplikace je, že vám řekne dopředu, než vstoupíte do kina, kolik lidí a s jakými semafory sedí v kině. Podle toho se můžete rozhodnout, jestli do kina půjdete. Totéž je třeba řešit na zastávce MHD, kde se lidé bojí čekat s oranžovými a dochází k jejich vyhánění z ostrůvku. Čínský systém tak primárně nutí lidi k tomu, aby se za každou cenu nechali očkovat, protože pouze očkování jim zajistí, že se jim semafor ze zelené barvy nikdy nepřeklopí na horší barvu. To je psycho, že?

Lidé si budou hlídat zelený semafor a budou křičet na lidi s jinou barvou na ulici, aby se nepřibližovali a nezničili jim zelený status!

Červená barva v čínském sociálním kreditu v nadstavbě s koronavirem znamená, že buď jste byli v posledních 10 dnech testováni pozitivně, anebo jste se dostali do kontaktu na vzdálenost menší než 5 metrů s červenou osobou, anebo jste navštívili místo s přítomností černých, bez ohledu na vzdálenost. Černá barva na semaforu označuje lidi a místa, která nelze vyhodnotit, protože se neúčastní projektu Sociálního kreditu. A protože se neúčastní, není jasné, jestli je to tam zamořené virem nebo není, takže na černé se zhlíží jako na vyvrhele a nejhorší skupinu, která je horší než červená skupina, protože ta je sice nakažená, ale aspoň se účastní trasování.

Takže, pokud vlezete do obchodu, který netrasuje své klienty a zákazníky, okamžitě se vám semafor přepne na červenou, že jste nakažení, přitom jste jenom vlezli do obchodu, který netrasuje. Aplikace vás přitom dopředu varuje, že do černého obchodu nemáte vstupovat, že budete přepnuti do červeného semaforu a bude na vás uvalena karanténa. Panečku, to je fašizace!

V Číně není dosud Sociální kredit povinný, ale je to stejné jako u Matoviče na Slovensku, kdy je dobrovolnost vynucována na obyvatelstvu drsným způsobem, a to zákazem chození do zaměstnání. A stejně tak v Číně vznikají obchody pro “černé”, kam chodí Číňané bez mobilních telefonů a obchodníci jejich semafory nekontrolují. Obvykle se jedná o tržiště a tržnice pod širým nebem, protože v kamenných obchodech jednotlivé městské vyhlášky nařizují trasování pod hrozbou pokut.

Černé obchody a černé tržnice pro černé lidi mimo systém už jsou v Číně realitou. Kdy to přijde do Evropy? Už příští rok?

Obchodníci to tak obchází způsobem, že před obchodem na parkoviště rozbalí stánky a de facto realizují stánkový prodej na otevřeném prostranství. Tržnice se dokonce stěhují na okraje měst, protože radnice ruší stánkové prodeje a vytlačují obchody pro “černé” za hranice města. Je ovšem otázkou času, kdy i toto bude zakázáno a přijde chvíle, kdy bez semaforu a mobilního telefonu s aplikací nenakoupíte. A právě proto čínský prezident oznámil, že by tento systém rád zavedl celosvětově. Osoba, která by sedla do letadla, by tak cestovala se semaforem ze své země, v cílové zemi by se semafor automaticky potvrdil a trasování by pokračovalo v této zemi.

Při odletu by se data sdílela mezi oběma zeměmi bez přerušení platnosti a validity semaforu. Obě země by tak garantovaly semafor daného člověka a sdílely by historii jejího pohybu a nákupů v obou zemích, a to až po dobu 10 let. Samozřejmě pod zástěrkou ochrany před tím zlým virem, jak jinak. Doufám, že už tak chápete, kde berou Igor z Trnavy a slovenský ministr přes “opice” a “psychopaty” nápady na své semafory, na povinná testování a očkování, a na zákazy cestování bez vakcín. Čína jako lídr globalizace jde v čele a zbytek světa ji bude povinně následovat. Fašizace, apartheid a dělení obyvatelstva na ty zodpovědné a na ty ostatní tak nevznikl na Slovensku, ale v Číně v rámci Sociálního kreditu s koronavirovou nadstavbou, kterou teď Čína chce exportovat!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa obranu Hany Lipovské   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:26:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlášení Akce D.O.S.T. k probíhající mediální štvanici

V posledních dnech jsme svědky mediální kampaně, podpořené některými politiky „demobloku“ a „věčnými petenty“ z prostředí Pražské kavárny, proti radní České televize Haně Lipovské. Není třeba se orientovat ve složitém zákulisí či jednacích řádech zainteresovaných institucí, abychom v ní rozpoznali zlovolný politický útok na Hanu Lipovskou a několik dalších členů Rady ČT za jejich snahu podrobit „Kavčí hory“ veřejné kontrole a přimět ČT k názorové pluralitě, jíž jí ukládá zákon.

Česká televize je přinejmenším od „spacákového převratu“ z před 20 lety v rukou skupiny lidí, kteří z ní učinili hlásnou troubu levicového liberalismu. Protože ani ti nejvýznamnější představitelé národně konzervativní scény z mimostranického prostředí nejsou do diskusí na půdě ČT zváni, získávají diváci falešný obraz o názorových proudech v naší společnosti. I proto je již delší dobu neobhajitelný požadavek, aby byli všichni majitelé televize zákonem nuceni finančně podporovat vysílání, které neslouží svobodné diskusi, ale mediální manipulaci a propagandě.

Dobře si uvědomujeme, v jak složité osobní situaci se Hana Lipovská momentálně nachází. Je jí spíláno i vyhrožováno za jednání, které je nejen legální, ale i plně legitimní. Podobné situaci již dříve čelili i představitelé Akce D.O.S.T., kteří stejně jako Hana Lipovská neměli mnoho možností, jak se proti oné sprostě vedené dezinformační kampani bránit.

Proto jí musíme bránit my, signatáři manifestu, vyznávající důvěru, objektivitu, spravedlnost a tradici. Podpořme ji svými dopisy na adrese hana.lipovska©seznam.cz a především sdělme svůj názor na probíhající šikanu mladé české ekonomky Radě ČT na adrese radact©ceskatelevize.cz, vedení ČT a veřejně známým osobám, kteří se na této nechutné kampani aktivně podílejí.

V Praze dne 23. listopadu 2020

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.
Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.

Zdroj: http://www.akce-dost.cz/2020/11/23/na-obranu-hany-lipovske/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponArabové - Západ musí přestat ustupovat islamistům   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:23:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami." — Mohammed al-Sheikh, saúdský spisovatel na Twitteru, 29. října 2020.

"Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii." — Hailah al-Mashouh, saúdská publicistka a politická analytička, nezávislý zpravodajský server Elaph, 5. listopadu 2020.

Muslimská světová liga (Muslim World League) varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.

Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujetím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité.

Nedávné teroristické útoky spáchané muslimy ve Francii a Rakousku by měly sloužit jako varování pro Evropany, kteří již dlouho ustupují extremistickým muslimským politikům a organizacím.

Toto varování v posledních týdnech zaznělo od rostoucího počtu publicistů, politických analytiků a politiků z arabských a islámských zemí. Jejich hlavní poselství Evropanům zní: Politický islám je hrozbou nejen pro nemuslimy, ale i pro muslimy a Araby. Evropané se musí probudit a musí začít s muslimskými extremisty bojovat.

"Za šíření nenávisti a terorismu ve světě jsou odpovědné organizace propagující politický islám," řekl saúdský spisovatel Mohammed al-Sheikh.

"Za to, že ve světě existuje nenávist a terorismus jsou odpovědné organizace propagující politický islám. Tyto organizace jsou ve většině islámských zemí zakázány, zatímco v Evropě – zejména v Británii – mohou neomezeně působit. Evropané si však za to mohou sami."

Abdel Moneim Ibrahim, přední bahrajnský politický analytik, napsal, že Francie nyní ošklivě doplácí na své "dvoření se" politickému islámu.

"Trpí teď Francie za svoji bohorovnost a laxní bezpečnostní sledování desítek teroristických organizací působících pod rouškou charitativních a islámských společností, memorování Koránu a výuky arabštiny, a desítek imámů působících ve francouzských mešitách, kteří podněcují násilí a nenávist a sympatie k džihádistickým teroristickým skupinám?"

"Ano, to je dnešní realita. Francie nese část odpovědnosti za to, že z důvodu svobody projevu a svobody náboženství tyto podezřelé organizace nezrušila..."

"Francouzská vláda velmi dobře ví, že ve Francii existují podezřelé islámské organizace podporující teroristické činy. Je také velmi dobře obeznámená s tím, že terorismus ve Francii a ve zbytku evropských zemí financují a podporují Turecko – konkrétně vláda [tureckého prezidenta Recepa Tayyipa] Erdogana – a Katar. Turecko a Katar se spoléhají na podezřelé spolky řízené Muslimským bratrstvem a dalšími teroristickými organizacemi, jako jsou Al-Káida a Islámský stát."

Pokud bude Francie s politickým islámem nadále koketovat, varoval Abdel Moneim Ibrahim, "tak budou nevinní Francouzi i nadále platit velmi vysokou cenu."

Palestinský politický analytik Adli Sadeq poukázal na to, že v mnoha západních zemích se s Muslimským bratrstvem stále zachází jako s "umírněným politickým hnutím".

Mnoho zemí, řekl Sadeq, odmítlo označit Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci, protože ji mylně považují za "umírněnou" skupinu. "Tvrdit, že Muslimské bratrstvo je centristické a umírněné, nedává smysl," argumentoval. "Mezi nimi a džihádistickými skupinami není žádný rozdíl."

Tuniský redaktor a politický analytik Alhashimi Nawiri vyzval západní země, aby své vztahy s islámskými organizacemi přehodnotily:

"Ukázalo se, že tyto [islámské] organizace jsou ve své ideologické podstatě fašistické skupiny, které nemají nic společného s demokratickými hodnotami."

"Teroristické útoky páchané na Západě, mají vážný dopad na soudržnost západních společností a států. Je to ale důsledek podpory a neomezeného působení těchto [islámských] politických hnutí. Přítomnost těchto skupin v západních zemích vrhá stín na miliony muslimů, kteří tam žijí a kteří jsou povinni (po každém teroristickém útoku) prokazovat svoji nevinu a objasňovat, že islám nenese vinu za tyto skupiny a jejich činy."

Francii za její smířlivou politiku vůči islámským organizacím vyčinila také saúdská publicistka a politická analytička Hailah al-Mashouh:

"Není pochyb o tom, že k současné vlně terorismu přispěla předchozí shovívavá politika Francie vůči [muslimským] extremistům a francouzské zákony zaručující právo na azyl a imigraci každému cizinci, který se ocitne ve Francii."

Hailah al-Mashouh také doporučila Evropské unii postavit mimo zákon a trestně stíhat všechny politické islámské skupiny – zejména ty, které jsou přidruženy k Muslimskému bratrstvu – a uvedla, že takový krok by byl v boji proti terorismu účinnou zbraní.

"Jediným možným rozhodným řešením [teroristických] útoků je kriminalizace a vyhoštění extremistických skupin," zdůraznila al-Mashouh. Dále dodala, že západní země by se měly poučit z tvrdého zákroku Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů proti skupinám přidruženým k Muslimskému bratrstvu, které byly z těchto dvou zemí vypovězeny. Varovala, že pokud tyto skupiny nebudou z Francie a dalších západních zemí vyhoštěny, tak to povede k dalšímu násilí a krveprolití.

Muslimská světová liga (Muslim World League), panislámská nevládní organizace, jejímž deklarovaným cílem je objasňovat skutečné poselství islámu "propagováním umírněných hodnot podporujících mír, toleranci a lásku", varovala, že politický islám je extremistická, nebezpečná a násilná ideologie.

Francii, Rakousku a dalším západním zemím, které umožňují Muslimskému bratrstvu, a jeho přidruženým organizacím na svém území neomezeně působit. poslala Muslimská světová liga tento vzkaz: "Myšlenky politického islámu jsou založeny na šíření nenávisti, zasahování do záležitostí států a ovlivňování jejich národní soudržnosti, jakož i na podněcování násilí v západních zemích za účelem uskutečnění jeho politických cílů." Muslimská světová liga dále varovala, že islamisté při realizaci svých politických projektů slaví nemalé úspěchy v nemuslimských zemích, pod kouřovou clonou školení imámů a financování islámských charit.

Několik dalších významných arabských a muslimských mediálních osobností a politických analytiků doporučilo Evropanům, aby si dávali pozor na finanční a politickou podporu, kterou skupiny přidružené k Muslimskému bratrstvu dostávají z Turecka, Íránu a Kataru.

Faisal J. Abbas, šéfredaktor deníku Arab News, poznamenal, že muslimským teroristům pomáhají v západních zemích "zlomyslné ruce" Turecka.

"Tyto zlovolné režimy vždy rády zneužívaly náboženství k získávání politických bodů a naprosto profesionálně v tom umí chodit například Írán," napsal Abbas. "Používají náboženství ke svým politickým cílům a k vyvolávání a podněcování nenávisti. Prožíváme těžké a nebezpečné časy."

K Abbásovu upozornění na úlohu Turecka, Íránu a Kataru při financování a podpoře islámských skupin a jednotlivců v západních zemích se přidal i tuniský spisovatel Al-Habib al-Aswad, který napsal, že "terorismus se změnil v průmysl vedený islamisty toužícími po světovládě, jejichž myšlení zamrzlo v ideologii historických islámských výbojů do zemí nevěřících a jejich okupaci."

Al-Habib al-Aswad varoval, že Turecko a Katar financují islámské organizace, milice a média na Západě a dodal: "Blíží se nová vlna terorismu, která by mohla být ještě násilnější než ta předchozí."

Mnoho Arabů a muslimů nyní varuje před současným jasným nebezpečím, které islamismus představuje pro různé společnosti, a to zejména ty na Západě. Tyto muslimské osobnosti prokazují zaujmutím takového veřejného postoje velkou odvahu a přesvědčení. Jejich doporučení, aby západoevropské státy na svém území vymýtily islamistické organizace, je životně důležité. Bezprostředním důsledkem pokračující politiky ustupování islamistům budou další hrůzné vraždy v ulicích evropských měst.

Khaled Abu Toameh sponzorovaný nadací Shillman Journalism je spolupracovníkem Gatestone Institute a pracuje jako novinář v Jeruzalémě. Za svou práci obdržel několik ocenění.

Překlad původního textu: Arabs: "Westerners Must Stop Appeasing Islamists"
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoros vyzývá EU k zásahu proti Maďarsku a jeho spojencem se stali maďarští antisemité   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soros vyzývá EU, aby začala přímo financovat maďarskou opozici. V atmosféře sporů o americké volby je docela roztomilé, ze jako důvod udává údajné volební podvody, včetně "manipulace s korespondenčními hlasy a zásahy do počítačového sčítacího programu."
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFoldyna: Vztek Kalouska a Schwarzenberga je pro občana potvrzením, že se něco dělá správně   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:10:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec Jaroslav Foldyna se vyjádřil k dopisu Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga, kde vyzývali katolické funkcionáře, aby přinutili Hanu Lipovskou k odstoupení z Rady České televize.

„Nic nevystihuje lépe, že paní ing. Lipovská plní svou práci v Radě ČT odborně a zodpovědně, než tento dopis. Pokud práce paní ing. Lipovská v Radě vadí lidem jako je pan Schwazenberg a pan Kalouskek, je to potvrzení pro českého občana, že stávající Rada rozkrývá citlivá místa,“ napsal Foldyna na svém Facebooku.

Podle jeho názoru se Rada České televize nevěnuje liberálnímu charakteru zpravodajství televize, nýbrž pouze poukazuje na nesrovnalosti v hospodaření.

„Rada nepoukazuje na příklon zpravodajství ČT k liberálním a neomarxistickým uskupením. Rada poukazuje na nesrovnalosti v hospodaření vedení České televize,“ dodal poslanec za SPD.

Ke svému komentáři připojil dopis Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga adresovaný Janu Graubnerovi, předsedovi České biskupské konference. V něm žádají, aby katolické kruhy, které nominovaly Hanu Lipovskou do Rady České televize, ji vyzvaly k rezignaci.

„Nešťastnou shodou okolností se stalo, že mezi ty, kteří se snaží Českou televizi zničit, patří lidé, které nominovala biskupská konference a katolické církevní kruhy,“ stojí v dopise adresovaném Graubnerovi.

Na dalších řádcích Graubnera žádají, aby vyzval Hanu Lipovskou k rezignaci. „Nepochybujeme, že vaší autoritě se podvolí,“ dodávají politici TOP 09.

Odvolání dozorčí komise

Rada České televize, do které patří i Hana Lipovská, odvolala před několika dny svoji dozorčí komisi. Návrh na její odvolání podala právě Hana Lipovská. Nedůvěru k práci dozorčího komise vyvolal mimo jiné problém kolem nákupu pozemků pod budovou ostravského studia ČT. Lipovská se vyslovila proti jejich nákupu. Ekonomka upozornila, že cena není v souladu s odhady a že Česká televize nemůže nakupovat za předražené ceny.

Podle místopředsedy rady Pavla Matochy existovaly vážné výhrady k práci komise jako poradního orgánu rady. Většina radních byla dle něj navíc s prací komise dlouhodobě nespokojena, což dávali komisi opakovaně najevo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ezx7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké společnosti: „Díky Číně jsme dosáhli tak dobrých výsledků!“   
Pridal tk Úterý 24 listopad 2020 - 04:07:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přestože byl vývoj globální ekonomiky a zahraničního obchodu ovlivněn epidemií, mají některé německé společnosti užší vztahy s Čínou.

Podle nedávné zprávy agentury Reuters se německý výrobce průmyslových robotů Hahn Automation zaměřuje na čínský trh a plánuje v příštích třech letech investovat miliony eur do nových továren v Číně, protože čínská ekonomika se zotavuje z epidemie nového koronaviru rychleji než jiné země. Společnost doufá, že z toho bude mít časem prospěch. Když mluvil o původním investičním záměru, Frank Konrad, generální ředitel společnosti Hahn Automation, řekl: „Pokud se chceme rozvíjet na čínském trhu, musíme vyrábět lokálně. Naším cílem je do roku 2025 zvýšit prodej v Číně na 25 %. Současný poměr je asi 10 %.“

Olaf Kiesewetter, generální ředitel společnosti UST, dodavatel automobilových senzorů ve východním Německu, má stejné ambice a doufá, že zvýší svůj prodej v Číně na 25 %. Řekl: „Můžeme jasně vidět, že Čína vychází z deprese. Bez čínského trhu by náš výkon ve třetím čtvrtletí nebyl tak dobrý. Proto není pochyb o tom, že musíme Číně poděkovat.“ Dodal, že před několika lety se Čína stala největším exportním trhem pro UST mimo Evropskou unii, přičemž tržby činily 15 %.

Podle údajů německého statistického úřadu se od ledna do září tohoto roku zvýšil podíl německého vývozu do Číny ze zhruba 7 % ve stejném období loňského roku na téměř 8 % v letošním roce. Čína také překonala Francii a stala se druhým největším německým exportním trhem po USA. Do konce letošního roku může Čína dokonce předčit USA jako největší německý exportní trh. Kromě toho je Čína také největším německým zdrojem dovozu, přičemž podíl dováženého zboží stoupl z méně než 10 % na více než 11 %.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2747 sec,0.0760 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,780kB