Pondělí 30 listopad 2020
Jan Vítek: Nebuďme tuplovaní hejlové   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 18:03:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Největší světová hospodářská krize stojí ve dveřích. Nenechte si namluvit, že nám ji nadělil Covid, neboť naši vládci na ni zadělávali celé desetiletí. Výsledkem je, že svět se topí v dluzích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů. Žijeme si nad poměry a utrácíme téměř třikrát víc než stačíme vytvořit. PROČ?

Inu, hlavně zásluhou lichvářské štědrosti bank, která vyvěrá z nepsaného zákona globálního super-kapitalismu, že úvěr musí růst, nebo systém zahyne. Tempo růstu může klesat nebo stoupat, ale přítok peněz musí pokračovat až na věky. A to navzdory zkušenosti, že každá pijatika musí jednou skončit a ráno se probudíme s těžkou kocovinou. Ta bude tentokrát mnohem bolestnější nežli jsme měli z krize levných realitních úvěrů v roku 2008, co nás přišla na bratru počítáno deset bilionů dolarů. Podle předběžných odhadů krize roku 2021 bude stát dvojnásobek, když všechno dobře dopadne.

První věc, kterou si musíme uvědomit je, že uznávaní vůdci společnosti jako jsou slavní lidé, ekonomové, vědci a politici jsou v drtivé většině loutky --- když nemluví a nejednají v souladu s cíli skutečných vládců, zmizí z radaru a jsou nahrazeni poslušnými trubadúry. OK, kdo tedy má v rukách otěže? Ten, kdo má moc vytvořit neomezené množství bohatství pro sebe a pro svoje společníky pouhým poklepáním na klávesnice počítačů — americká Federální banka spolu s jí podřízenými centrálními bankami.

Anonymní banksteři tvoří hnací sílu, která nás žene do globální totalitární společnosti.

Mervyn King, bývalý guvernér Bank of England, vysvětluje tento postup – a jeho nebezpečí - v knize Alchymie peněz (The Alchemy of Money, 2016). „Během dvacátého století vlády dovolily tvorbu peněz jako vedlejší produkt vydávání úvěrů, napsal. „Většinu peněžních zdrojů dnes vytvářejí soukromé instituce- banky. To je Achillova pata v řízení financí v naší společnosti.“

„Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“ varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. „Jedinou alternativou je volba mezi časnější krizí následkem dobrovolného přerušení přísunu úvěru, anebo pozdější krizí a naprostého zhroucení peněžního systému.“

=================================================

Národní a centrální banky jako jsou Anglická banka a americká Federální banka patří soukromým vlastníkům, banksterům, kteří si z nich udělali dojnou krávu. Naplnilo se přání Mayera Amschela Rotschilda, zakladatele bankéřské dynastie, který řekl:

„Dejte mi pravomoc razit peníze a je mi lhostejné, kdo vládne.“

=================================================

Svět je postavený na hlavu: ekonomika klesá, protože vězí v dluhové pasti a táhnou ji ke dnu splátky úroků, avšak banksteři jí předepisují stále víc úvěru! Přetlak peněz vytvořených ze vzduchu sílí. Světový finanční systém připomíná náklaďák s nitroglycerinem na silnici plné lavorů. Nevyhnutelně o nějaký drncne. Auto veze třaskavinu v lahvích a ke katastrofě postačí, když se při nárazu rozbije jen jedna. Podobně se může složit zas jen jedna banka jako Lehman Brothers neblahé paměti, nebo bouchne dluh na automobilovém trhu, či zbankrotuje velký nadnárodní koncern a jsme zas na hrnci. Každý den můžeme číst ve Financial Times a Wall Street Journal předpovědi neodvratného finančního karambolu.

Krach jedné velké banky může přivodit dominový pád systému--- odborný tisk pak napíše, že jsme vstoupili do období ničení bohatství. Tuto špinavou práci odjakživa vykonávají dvě služky-- deflace a inflace. Obě už stojí v předsíni a čekají, které z nich bude svěřen úklid. Pro nás ale to bude prašť jako uhoď.

Deflace snižuje ceny a zvyšuje skutečnou hodnotu dluhu, poptávka padá, což vede k dalšímu snižování cen a růstu dluhové zátěže. Zkrátka, jak zpívali Voskovec a Werich v letech třicátých minulého století, „všude plno zboží a nikde žádní kupci.“

O inflaci by V+W zpívali „všude plno kupců a nikde žádný zboží.“ Dnes ekonomové usuzují, že se pustí do gruntování právě ona. Páni grandi si budou zapalovat doutníky tisícovými bankovkami, protože si za ně nic nekoupí. A my jakbysmet.

Vítězové a poražení vždy byli určeni předem, tak to na světě chodí. Ledaže by nám konečně došla trpělivost a my bouchneme do stolu a vzkřikneme hromovým hlasem BASTA! Tahle legrace trvala už dost dlouho, už jsme na ní dost zaplatili, je čas s ní skoncovat. Je čas zespolečnit všechny soukromé banky jako to například udělali Švýcaři. Jejich Národní banka je akciová společnost, ve které 55% akcií je v držení veřejných institucí, kantonů a jejich bank. Zbytek je obchodován na veřejných trzích, ale samotný švýcarský stát nevlastní žádný podíl. Například my v ženevském kantonu jsme loni dostali z dividend tři miliardy franků , ale pamatuji tučnější léta. Je pravda, že zespolečnění nevyřeší kořenné problémy současného řádu, jež postihují také bankovnictví-- chamtivost a honba za ziskem; ale aspoň ty lichvářské peníze zůstanou zde doma a můžeme doufat, že něco z nich bude rozhozeno jako hnojivo na zdejším úhoru.

Každá krize otvírá příležitost, kterou je třeba uchopit za pačesy. Finanční tsunami, které přichází, smete stávající struktury. Neopakujme chybu z roku 2008, abychom je za naše peníze postavili zase znovu a pak se, po kolikáté už, opakovala stará historie se špatným koncem.

Teď je čas o tom přemýšlet, aby nás peněžní krach nezaskočil. Když dopustíme, abychom opět nastrkali miliardy dolarů do bank, které budou patřit cizincům, jsme tuplovaní hejlové a není nám pomoci. Vím, že teď se mnohý čtenář chytí za hlavu, že buntuji lidi do předem ztraceného boje… ten pocit nemohoucnosti mám také… připadá mi, že ležím na železniční trati s hlavou na kolejnici, v uších mi duní kola rychlíku, který se nezadržitelně blíží, dzum, drum, bum, brum je stále silnější a silnější, snažím se odplížit z trati, jenže jsem od pasu dolů zcela ochrnutý, napínám svaly na pažích až mi praští, zatím nehty do pražce, prsty mám do krve rozdřené, sunu se milimetr za milimetrem, centimetr za centimetrem… Jsou nás miliony a přitom každý z nás je sám voják v poli…v tom tkví kořeny naší vzteklé a prokleté bezmocnosti. Být bezmocný je jako být paralyzovaný. Léčba vyžaduje monumentální úsilí vstát a začít něco dělat…je to zatraceně těžké, ale bytostně nezbytné, neboť co když bezmocnost neexistuje? Co když je to jiné slovo pro odevzdanost, která z nás činí snadnou kořist pro novodobé otrokáře?

Začít něco dělat mohou všichni, kdo svěřili své úspory bance, která v době finančním krachu je může použít na svoji záchranu. Proto bychom měli udělat malá domů. Je to sice jen gesto, ale jedno k druhému, gesta jsou jako sněhová koule, která vyvolá lavinu. Ne že by se tím banky položily, ale už by na nás neměly mít tak velké drápky, aby nám ukládaly negativní úroky, přehnaně účtovaly každou operaci a vedly na nás rejstříky jako na nějaké kriminálníky. Kdo neví, jak jinak zabezpečit úspory, dobře udělá, když za ně koupí byt, cihlu zlata, či pár diamantů, bitcoinů, anebo pozemek.

Středověký francouzský básník a buřič Francois Villon napsal slavné dvojverší:

Kam se podějí prachy, které vyděláš?
Do putyk a ženským.


Pochopit, že i tohle je lepší, než strkat peníze banksterům, není žádná raketová věda.

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný: Sametový převrat jako demoverze barevných revolucí? Pravda, láska, srp a kladivo! Zdrcující informace!!!   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 17:52:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní role hrají: Rychetský, Uhl, Tošovský, Bakala, Dlouhý, Janeček a další…

Jak už to tak bývá, těmi nejzavilejšími kritiky minulého režimu jsou zpravidla samotní nejtvrdší exkomunisté. Dnes si rádi nasazují masku ctnostných autorit, které káží tzv. demokratické hodnoty. Jejich minulost je ale dostihuje.

U některých se minulost účelově vytahuje, u jiných se taktně zamlčuje. Podle toho, jak se to hodí k jejich glorifikaci nebo diskreditaci. Lubomír Metnar jako ministr obrany kupuje americké vrtulníky, proto se mu jeho účast v komunistickém pohotovostním pluku nepředhazuje. Stojí na té správné straně, vše odpuštěno. Ovšem takový Zdeněk Ondráček (KSČM) americké vrtulníky nekupuje, proto mu nasazují psí hlavu mlátičky v pohotovostním pluku!

Kteří polistopadoví politici dnes vykřikují o hrůzách socialismu, ale sami byli aktivními svazáky, pracovali v podnicích PZO nebo rovnou v rozvědce? Od ředitele České Televize, přes rektora Karlovy univerzity až po předsedu Ústavního soudu. Celý polistopadový režim stojí na sloupech, které podpírají komunističtí kádři. Ti se šikovně ukotvili v pravicovém spektru politiky, přebarvili na modro, z východu se přetočili na západ, a znovu uchopili moc.

Velmi rychle pochopili, kde je krajíc chleba namazaný máslem. Kariérní modrá košile bližší než rudý komunistický kabát. Abychom tak trochu oslavili výročí nedávné sametové taškařice, pojďme se podívat, kdo zinscenoval pochod z Albertova právě na Národní třídu, kdo vydal pokyn ke skartaci důležitých svazků StB, a jaké klíčové postavy utvářely rodící se drancování zlata, rabování bankovních sejfů a trhání páteřního průmyslu na kusy?

První exkluzivní rozhovor: Václav Havel v roce 1949 vstoupil do ČSM (Československý svaz mládeže ) a hrdě chodil po ulicích v modré svazácké košili. V průběhu politických procesů byl vášnivým zastáncem socialismu. Taktně se o tom mlčí.Druhý exkluzivní rozhovor se Stanislavem Novotným. Šokující, nová, dosud nezveřejněnà fakta.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLetem světem (1)   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 10:14:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský TV seriál (1994) - Letem světem (Cestovatel po zeměkouli, Lonely Planet a další názvy) představuje pozoruhodná místa na světě, dovoluje udivovat se nad životem volně žijících zvířat, navštívit chrám Sagrada Familia, ponořit se do chaosu Lagosu a v neposlední řadě inspiruje pohledy na svět z jiného úhlu života.

Název seriálu, ale i tohoto příspěvku je to poslední, na čem záleží. Podstatný je vnitřek. Především v době lákavé naděje na konec karantény a pokračování stylu života jako před ní. Mnozí vědí, že po staru se žít nedá, že život je úžasný podobně jako příroda v každém ročním období, a že neškodí čas od času pohlédnout vlastním cestovatelským srdcem na dění ve světě. Dovoluji si tvrdit, že cestování by mělo být jednou z mála nejlepších lidských činností. To již proto, že vnímavý člověk při ničem jiném na světě nepocítí svůj vlastní život víc než při cestování. To se dá lehce ztratit, jak jsme se mohli během tohoto roku sami přesvědčit.

Původní záměr dnešního příspěvku byl spojen s plánovanou účastí na konferenci v sále kardinála Berana (Arcibiskupství pražského) věnované 120. výročí narození právníka, diplomata, významného prvorepublikového podnikatele a politika, JUDr. Jana Jiřího Rückla. Nevím, zda se konference, na kterou jsem byl pozván a která byla plánovaná na 28.11.2020 se uskutečnila (pod záštitou Dominika kardinála Duky OP., Mons. Charlese Daniela Balwo (apoštolský nuncius v ČR), Mons. Jana Graubnera (arcibiskup olomoucký, předseda ČBK a velkopřevor České magistrální delegace Řádu rytířů Božího hrobu a dalších osobností).

Osobnost a životní osudy JUDr. Jana Jiřího Rückla (1900 – 1938) jsou dnes bohužel polozapomenutou epizodou českých dějin. Přepisování dějin a dění republice nedovolují vstup vzpomínkám a zdravému rozumu na scénu. Proto si dovoluji připomenout dvě na první pohled nesouvisející skutečnosti: 1) Jan Jiří Rückl, československý prvorepublikový průmyslník, právník, filozof a odborník na vědeckou organizaci práce se narodil 12. května 1900 ve Včelničce do tradiční české sklářské rodiny. 2) Papež František napsal knihu, která bude od úterý (1.12) nabízena v angličtině pod názvem In der Let us dream a od pátku (4.12) v němčině pod názvem Wage zu träumen (Dovoluji (si) snít).

Jan Jiří Rückl vystudoval práva a filozofii v Praze, komerční a politické vědy v Paříži a Mnichově. Od počátku 1. ČSR se politicky exponoval a jako člen Zemského výboru ČSL patřil k nejbližším spolupracovníkům a přátelům vyšehradského kanovníka Msgre. Bohumila Staška. Udržoval blízké kontakty s vysokými církevními hodnostáři v Praze, Paříži a v Římě. Jako mladý odborník – diplomat sehrál pozitivní roli při uzavírání Modu vivendi mezi Svatým Stolcem a Československem v roce 1928. Ve své politické, odborné přednáškové a publicistické činnosti usiloval o spojení křesťanského tradicionalismu s hodnotami moderní civilizace. V roce 1935 byl hlavním organizátorem a výkonným předsedou celostátního sjezdu katolíků ČSR. V tomtéž roce se rozhodně postavil za kandidaturu Edvarda Beneše na funkci prezidenta republiky a významně ovlivnil postoj ČSL a HSLS. Zemřel 24. srpna 1938 a byl pohřben do rodinného hrobu manželky (rozené Kolářové) na pražském Vyšehradě.

Cílem konference (podle programu) bylo zdůraznit aktivní účast katolické církve při budování československého státu ve složité a církvi nepříznivé době mezi dvěma válkami.

Papež František, ač mnohem starší než byl Jan Jiří Rückl, podobně aktivně přispívá k obohacení diskuze a kritiky stávajícího politicko – hospodářského systému a dění ve světě. Již na začátku svého působení jako papež se nechal slyšet, že kapitalismus a tržní radikalismus zabíjejí. Před několika týdny (4.10) kritizoval současný hospodářský systém ve své sociální encyklice Fratelli tutti (úvod a osm kapitol).

Těmito slovy se svatý František z Assisi obrátil na své bratry a sestry a předložil jim způsob života, který se vyznačuje vůní evangelia. Z rad, které František dával, chci vybrat tu, v níž vyzývá k lásce, která přesahuje zeměpisné a vzdálenostní bariéry, a ve které prohlašuje za blahoslaveného každého, kdo miluje svého bratra „který je mu vzdálen, stejně jako toho, který je mu nablízku, píše papež František hned v úvodu. Po té volá po lepší politice bez populismu, která není podřízena finančním zájmům, ale slouží společnému dobru, je schopna postavit do středu důstojnost každého člověka a zajistit každému práci, definitivně eliminovat hlad a obchodování s lidmi. Papež píše o Třetí světové válce bojované kousek po kousku, během kterých upadá systém zdravotnictví, roste agresivita v internetu a nacionalismus.

Ve své nové knize, která vznikla na základě rozhovorů s žurnalistou (Austen Ivereigh), s níž jsem měl privilegium se seznámit, papež požaduje nový světový řád. Nic více, nic méně. Svůj požadavek spojuje s aktuálním děním kolem covid-19, vírou, že se s virem vypořádáme a v neposlední řadě i tématem nepodmíněného základního příjmu. Akademická rada ICL (Institutu české levice, z.ú.), jejímž je autor příspěvku členem, diskutuje interně a připravuje rozhodnutí o uspořádání (on-line) konference na toto téma. Protože i papež požaduje nepodmíněný základní příjem, předpokládám, že debaty v mnoha státech budou zohledňovat jeho postoj. Osobně se stavím k tématu skepticky, protože si mohu představit komplexitu formulace a obsahu pojmu v kontextu daňového systému a s ohledem na výkony české vlády a poslanců PS ČR. To nemluvím o znalostech osobnosti největšího radikála mezi svatými, Františka z Assisi, s ním spojené symboliky a jeho nejslavnějšího díla Píseň tvorstva (Laudes creaturarum).

Toto zásadní dílo v literární historii Itálie je napsáno v umberském dialektu. Připomínám také, že František z Assisi nenáviděl chamtivost, bohatství a propagoval pacifismus, žádné zbrojení a války. Předpokládám proto, že by podporoval současného papeže v čistce ve Vatikán a.s. a také nepodmíněný základní příjem.

Papežův argument na téma nepodmíněného základního příjmu lze shrnout do následujících tří vět: 1) Příjem by mohl nově uspořádat vztahy na trhu práce, člověku garantovat důstojnost a možnost odmítnout pracovní podmínky, které mu nedovolují se zbavit chudoby. 2) Příjem by mohl nabídnout člověku potřebnou základní bezpečnost a jistotu, odstranit značnou odlišnost s negativním sociálním dopadem a ulehčit změnu pracovního místa (zvýšit mobilitu). 3) Příjem by mohl podpořit svobodu člověka a spojit příjem s angažovaností ve společnosti.

S ohledem na vlastní zkušenost ze sociálních a materiálních ztrát způsobených covid-19, hodnocení vývoje západních společností v představitelné budoucnosti a reflexi na papežův život jsem ochoten můj názor měnit. Proč? Papež totiž ve své knize dovoluje nahlédnout do svého života. V něm prožil tři krize, které spojuje s dnešní a covid-19: 1) Onemocnění ve věku 21 let. 2) Pobyt v Německu. Tam shromažďoval materiál ke své dizertaci a necítil se tam na svém místě. 3) Pobyt v Cordobě (1990 – 1992). Tam v klášteře v atmosféře podobné lockdown se rozhodl místo románů číst Historii papežů (Geschichte der Päpste seit dem Ausgang des Mittelalters) v 37 svazcích autora Ludwiga Friedricha Augusta von Pastora (1854 – 1928), prvně vydané v roce 1886.

Papežův život a zmíněné tři krize mi připomenuly můj život a krize. Nebudu se o nich rozepisovat, ujišťuji ale, že jejich podstata je podobná, včetně jeho reflexe na minulost a současnost (neautorizovaný překlad autora příspěvku): Mohl jsem také číst román nebo něco jiného a zajímavého. Když si ale dnes vzpomenu na tu dobu, tak nemohu nic jiného než se ptát, proč mě Bůh inspiroval k této lektuře. Připadá mi to, jako by mě Bůh připravil nějakým očkováním. Kdo se jednou seznámil s Historií papežů, nemůže být tím, co se dnes děje ve Vatikánu a církvi šokován. Pomohlo mi to opravdu hodně!

Doporučuji všem hledajícím klid a schopnost pomáhat v nouzi rozloučit se s falešnou nadějí na výhody z přechodu do digitalizovaného hospodářství, distančního vzdělání a kvalitního života v objetí všech možných IT, ICT a UI. Pro začátek doporučuji seznámit se s prognózami ILO, programy UNDP a zprávami BIS (Bank for International Settlement). V doplnění neuškodí se pravidelně ptát vlády a politiků podle písničky: spíš a, nebo nespíš, nebo mně neslyšíš, vládo, vládo moje? V případě lhostejnosti k dění ve světě let světem může končit v kapitalismu 19. s prvky 21. století s velkou nelidskostí a pláčem. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
29.11.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší podivnosti kolem “zázračné korona vakcíny”, které media zamlčují   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:40:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vakcína od firem BioNtech/Pfizer je prý tak citlivá, že musí být udržována v teplotě mínus 70 stupňů celsia. Přitom nikdo neví, co vlastě tahle vakcína (farmaceutické firmy jí údajně poskytnou zdarma) obsahuje a proč se musí skladovat podobným způsobem. Spíš to vypadá, že globální mafie si chce očkovací proces pohlídat a proto se bude očkovat pouze ve vybraných zařízeních, aby lidé nezačali podplácet doktory kvůli “korona certifikátu” bez skutečného očkování.

Píchat jí budou lidem zdravotníci, kteří je vůbec neznají, neznají jejich zdravotní stav, ani zdravotní historii. To je další velká podivnost. Když jdete na očkování s dětmi, tak se pediatr vždy ptá, zda je dítě zdrávo a pak ještě musíte počkat hodinu v čekárně kvůli možným vedlejším následkům očkování.

Letecké společnosti se již připravují na logistickou “výzvu”, aby dopravily podivnou vakcínu po celém světě. Je to smutný konec letecké civilní dopravy, dříve vozily letecké společnosti lidi za obchodem a poznáním, nyní jim přivezou podivnou vakcínu, která jim určitě neprospěje!

Vše ukazuje, že korona pandemie byla od začátku mířena na velmi podivné očkování masové populace, které propagují lidé, kteří současně mluví o depopulaci planety jako B. Gates. Ta geneticky modifikovaná ale je určena pouze pro bílého člověka. Aplikovat si jí může nechat jen skutečný hazardér s vlastním zdravím. Nebo půjde obchodní zástupce západních farmaceutických firem a souběžně dočasný ministr zdravotnictví a poradce předsedy vlády prof. R. Prymula příkladem a nechá jí sobě a své rodině naočkovat jako první?! To se ale nikdy nestane, on moc dobře ví, co v ní je.

-vědátor-
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropa je plynovou komorou, do které proudí jedovatý plyn multikulturní otevřené společnosti George Sorose!   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:35:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropa je plynovou komorou, do které proudí jedovatý plyn multikulturní otevřené společnosti George Sorose! Orbánův komisař pro kulturu brutálně zkritizoval Budapeští a Varšavou vetovaný 7-letý rozpočet Evropské unie ve výši 1,8 bilionu EUR, který alokuje mohutné prostředky pro neziskové organizace, nadnárodní sociální sítě cenzurující nepohodlné názory a pro agentury na dovážku migrantů do Evropy! Proč Maďarsko vypakovalo George Sorose ze své země? Protože je podle všeho “zlatým koněm” bankéřů na provádění revolucí a státních převratů pod rouškou neziskového sektoru a občanské společnosti!

Polská a maďarská vláda ve čtvrtek oznámily, že nehodlají nic měnit na svém vetu proti přijetí mamutího evropského rozpočtu pro zvládání následků virové krize, který alokuje 1,8 bilionu (1 800 miliard) EUR pro období 2021 až 2027 pro členské státy EU, ovšem za nově stanovených podmínek. Z tohoto mamutího fondu totiž nebudou moci čerpat všechny členské státy EU, ale pouze ty státy, které se řídí “demokratickými normami”, což je podmínka, kterou do podmínek čerpání z fondu zařadilo Německo spolu s Francií na podnět Open Society Institute George Sorose, který se podílel na přípravě legislativy a podmínek pro čerpání z tohoto fondu.

Tento mamutí rozpočet a úvěr poskytne Evropská centrální banka, která ovšem peníze nebude uvolňovat ze svých rezerv, ale bude se jednat o mamutí derivát poskytnutý skupinou britských a švýcarských bank. Peníze budou poskytnuty naproti výnosům ze státních bondů 27 zemí, tedy formou derivace ze zisků budoucích. Pro laické pochopení, nejedná se o půjčku, ale o čerpání peněz, které se teprve v budoucnu vytvoří, vyrobí, vytisknou a přikryjí úvěry. Jedná se o největší bankovní derivát v historii EU. George Soros jako zástupce The Rothschild Bank se proto podílel ve spolupráci s Berlínem přímo na znění podmínek pro čerpání financí z tohoto balíku.

V českých médiích se o tomto nedočtete nijak podrobně, ale z balíku půjde čerpat jen tehdy, pokud daná členská země EU nepřijímá zákony na kontrolu soudců, kteří za svoji špatnou nebo nepřátelskou práci mohou být odvoláváni, dále země nepřijímá zákony proti neziskovému sektoru a jeho působení v oblastech politiky a politických procesů, země nepřijímá zákony namířené proti veřejnoprávním médiím, země nepřijímá zákony namířené proti volné migraci, země nepopírá, že migrace je lidským právem, země nepřijímá zákony proti homosexualismu a LGBT hnutím, země nepřijímá zákony zamezující školám ve spolupráci s neziskovými organizacemi, země nepřijímá zákony na práva dítěte rozhodovat si o svém pohlaví.

Varšava a Budapešť zablokovaly mamutí rozpočet, protože ten podmiňuje jeho čerpání poslušností k Bruselu a k hodnotám prosazovaným Georgem Sorosem

Polsko a Maďarsko totiž minulý týden vetovaly tento mechanismus přerozdělování peněz z balíku a účinně tak zastavily rozpočet, který má platit od ledna. Tvrdá jednání se očekávají na summitu EU příští měsíc. Maďarský premiér Viktor Orbán a polský Mateusz Morawiecki se ve čtvrtek setkali v Budapešti, aby diskutovali o způsobech přesvědčování vedoucích představitelů EU, zejména Německa, které v současné době předsedá EU, aby opustili mechanismus podmíněnosti.

“Pro soudržnost Evropy je to extrémně nebezpečné, je to špatné řešení, které v budoucnu hrozí rozpadem Evropy,” řekl Morawiecki na tiskové konferenci. Zdůraznil, že podobné výlučné mechanismy by mohly být v budoucnu použity proti jiným zemím v jiných záležitostech. “Toto není správná cesta,” uvedl Morawiecki a konstatoval, že podmíněnost fondů není zanesena do zakládajících smluv EU.

S vetem „Hájíme jednotu unie,“ řekl Morawiecki. Viktor Orbán uvedl, že debata EU o právním státu nesmí být vázána na způsoby, jak pomoci celému bloku překonat největší hospodářský pokles v jeho historii. “Kdokoli je spojuje, je nezodpovědný, protože krize vyžaduje rychlá ekonomická rozhodnutí,” řekl Orbán. Řekl, že jedná v zájmu svého národa, když se postavil proti finančnímu mechanismu a uvedl, že porušuje maďarské národní hodnoty a suverenitu.

Orbán uvedl, že debata nebyla o vládě zákona, ale o „vládě většiny“. Oba vůdci slíbili, že se navzájem postaví proti jakýmkoli mechanismům, které považují za nepřijatelné. Budapešť a Varšava se dříve vzájemně podporovaly, když se postavily proti některým rozhodnutím přijatým Bruselem, mimo jiné o migrační politice. Ve svém společném prohlášení odmítli jakýkoli mechanismus, který by finančně sankcionoval členské státy za porušení demokratických standardů Jenže, maďarský komisař pro kulturu zašel ještě dál.

Evropa je plynová komora, do které vhání jedovatý plyn Sorošova občanská společnost

Szilard Demeter, ministerský komisař pro kulturu a vedoucí literárního muzea Petofi v Budapešti, použil příměr k popisu maďarsko-amerického finančníka George Sorose a jeho vlivu na politiku EU. “Evropa je plynovou komorou George Sorose, jedovatý plyn proudí z kapsle multikulturní otevřené společnosti, která je pro evropský způsob života smrtící.” Dále charakterizoval Sorose jako „liberálního Fuhrera“ a trval na tom, že Sorosova „liberálně-árijská armáda ho zbožšťuje více než Hitlera zbožňovali jeho lidé“. Maďarsko má totiž s působením George Sorose ve své zemi opravdu otřesné zkušenosti, zmanipulování amerických voleb, které tento měsíc zařídila Sorosem ovládaná společnost Smartmatic, jenž dodává software do volebních mašin ve 30 amerických státech, je pouze špičkou ledovce.

George Soros svými penězi, které mu ale ve skutečnosti vůbec nepatří, korumpuje vlády a politiky desítek zemí na světě, kupuje si obrovský vliv a pouze Maďarsko přijalo zákony proti vlivu neziskového sektoru na politiku. Žádná jiná země takový zákon, tedy s výjimkou Ruska, nepřijala. Pokaždé je to stejné, říkají Maďaři. Máte nějakou zemi, kde se najednou objeví občanské hnutí, které najednou má obrovskou spoustu peněz, v čele hnutí stojí mladí lidé, někdy dokonce jen studenti, kteří donedávna žili ze sociálních dávek a z peněz rodičů, najednou přerušují studia na škole a postaví se do čela hnutí, svolávají statisícové demonstrace a veřejnoprávní média jim dávají obrovský mediální prostor.

Maďarský filantrop je ve skutečnosti zlatým koněm Rothschildova celosvětového bankovního impéria

George Soros toto nazývá otevřenou občanskou společností, ale ve skutečnosti se jedná o profesionální revolucionáře, kteří jsou placeni z peněz zahraničních fondů, které jsou pouze průtokovými ohřívači peněz od těch samých bank, které poskytnou EU ten zmíněný úvěrovaný rozpočet na necelé 2 biliony EUR, tedy banky Domu Rothschild a dceřinky Rothschildova bankovního impéria. George Soros je pouze zlatým koněm těchto bankéřů, ztělesňuje poskytovatele peněz pro tyto neziskové revoluční buňky v desítkách zemích, aby na sebe strhl veškerou palbu kritiky, aby ani stín podezření nepadl na skutečné poskytovatele těchto peněz, na židovské bankéře Domu Rothschild.

Když půjdete dělat do nějaké země revoluci, půjdete zapalovat ulice a strhávat sochy zakladatelů a velikánů této země, nebudete to dělat sám. Najmete si na špinavou práci lidi. A těmto lidem poskytnete peníze. Ale nemůžete jim peníze poskytnout přímo od sebe jako bankéř, aby se potom říkalo, že podívejte se, támhle ten židovský bankéř financuje Black Lives Matter a Antifu v USA, kde zapalují ulice a strhávají sochy amerických velikánů, kteří stáli za zrodem USA. Jakmile by se to provalilo, okamžitě by začaly procesy na izolaci banky a začaly by pogromy. A tak se to udělá přes zlatého koně.

Banka si najme zlatého koně, který dostane od banky peníze, aby je potom svým jménem poskytoval konkrétním profesionálním revolucionářům a bojůvkám té slavné občanské společnosti. Tento zlatý kůň založí neziskovou organizaci a původ peněz přikryje historkou a příběhem o úspěšném podnikání ve finančním sektoru. Všude se potom píše a tvrdí, že za danou neziskovkou stojí ten a ten finančník a filantrop, který rozdává peníze. Bože, takové chucpe, židé nikdy peníze nerozdávají, pouze dobře peníze investují! Je neuvěřitelné, kolik novinářů v tom nevidí rozdíl a nechápe rozdíl. George Soros zbohatl v roce 1992, když provedl mohutný a masivní útok proti britské libře.

Jenže, tahle historka o původu Sorosových peněz má jeden háček, ten příběh je totiž smyšlený a pokřivený. George Soros totiž v roce 1992 provedl tzv. swap attack na kurzovou pozici britské libry za použití mnoha miliard liber, které si půjčil od bank, které za to ale nechtěly žádné krytí a poskytly mu více jak 10 miliard liber během jedné jediné noci. Jakmile prodal na kapitálovém trhu půjčené libry, došlo ke zhroucení kurzu britské měny, libry nakoupil zpátky, ale za mnohem nižší cenu, vrátil bankám ty libry, které mu předtím půjčily a na kurzovém rozdílu vydělal stovky milionů liber, údajně mu rozdíl vynesl 1 miliardu liber. Více najdete v článku a ve videu zde: https://aeronet.cz/news/video-george-soros-je-osobnosti-roku-podle-listu-the-financial-times-ale-v-roce-1992-malem-polozil-britskou-centralni-banku-a-oskubal-nakonec-i-britska-nemluvnata-na-jeho-prvni-miliardu-se-slozil/

Sorošův příběh o původu jeho majetku a zbohatnutí je vylhaný, maďarský rodák je pouze v roli zlatého koně

Problém s touto historkou o původu Sorosova bohatství je v tom, že je to podvrh. Je to nepravdivý příběh. Žádná banka by totiž bez zajištění nikdy nepůjčila takové objemy peněz, a především ne ve chvíli, kdy by šlo o kurzovou sázku proti nějaké měně, v tomto případě proti libře. Soros totiž nezaútočil proti libře pomocí svých peněz, ale za pomoci půjčených liber od celé řady bank, které mu podle jeho slov půjčily banky během jedné jediné noci, když Evropa spala. Každý, kdo se pohybuje ve světě bankovního businessu, tak okamžitě ví, že tato část příběhu je nepravdivá. George Soros se dostal k těmto penězům přes noc ne kvůli své genialitě, ale protože byl a stále je prostě “zlatým koněm” židovských bank, konkrétně Rothschildova impéria.

A tady si musíme vysvětlit hlavní zvláštnost této pozice, protože většina z vás o ní asi nikdy neslyšela. Zlatý kůň je označení pro osobu, která se najednou stane doopravdy a skutečně bohatou, ale ve skutečnosti ne vlastním přičiněním, ne vlastními penězi a zdroji, ale na základě plánu banky, bankovní skupiny, velkého hedgeového trustu apod. Hlavní rozdíl mezi bílým a zlatým koněm je to, že bílý kůň se pouze tváří, že disponuje bohatstvím, resp. bohatství je na něho napsané, ale sám tímto bohatstvím nedisponuje, nemá k němu fyzický přístup, nevyužívá tohoto bohatství, neutrácí z něj a hlavně, bílý kůň nemá žádné úkoly a zasvěcení.

Naproti tomu zlatý kůň je plně seznámen se svojí rolí, má zadané úkoly a úlohy, má instrukce, kam peníze investovat, komu je darovat, koho dotovat, koho má zkorumpovat, koho má podplatit, koho má získat pro spolupráci atd. Za tuto činnost poté zlatému koni náleží obrovská spousta peněz, obvykle v neomezeném objemu fondů, se kterými disponuje.

Zlatý kůň je de facto tichým společníkem banky, kdy disponuje penězi, které pochází od banky, ale má za úkol peníze používat na zadané cíle a úkoly, a to ve výši podle svého uvážení. Pokud se podaří splnit úkol a provést barevnou revoluci v dané zemi za 100 milionů dolarů, ale banka na převrat vyčlení 2 miliardy USD, potom zlatému koni zůstane 1,9 miliardy USD. Zlatý kůň však ručí za všechny operace, barevné revoluce, převraty a korupci svým vlastním jménem a vystavuje se obrovskému riziku a útokům, protože jeho jméno je spojováno s financováním těchto operací.

Stovky zlatých koňů v čelech největších globalistických korporací, které vznikly jako prostředky pro přikrytí majetků sionistického bankovního kaganátu

Zlaté koně jsou velmi oblíbené u globalistů, do čel obrovských korporací jsou nasunováni převážně zlaté koně, kteří najednou a z ničeho nic dostanou obrovské peníze od investorů na provoz tady Facebooku, támhle Twitteru, tady YouTube, támhle televizní stanice, tady něčeho jiného a analytici jen kroutí hlavou, jak mohli takové projekty a tak podivní lidé v jejich čelech dostat od velkých bank a fondů takové peníze, a jak je možné, že je dostávají i nadále, i když projekty nejsou nijak dvakrát úspěšné po komerční stránce a reklama projekty neuživí. To platí i o novinách, časopisech, zpravodajských serverech, které mají obrovské provozní náklady, ale předplatné od čtenářů a reklama jim nevydělává ani zlomek provozních nákladů. A přesto tyto noviny a časopisy nekrachují, dál vychází, dále fungují, dále mají vliv na veřejné mínění. Provozovateli těchto médií jsou totiž znovu lidé v rolích zlatých koňů, kteří kryjí ve skutečnosti provoz těchto ztrátových projektů nikoliv ze svých vlastních peněz, ale právě z peněz od sionistických bank.

Odpověď na to, jestli za projektem stojí zlatý kůň, najdete ve chvíli, kdy tyto projekty najednou a současně, synchronizovaně, jako na povel, umlčují svobodné názory, cenzurují stanoviska dokonce i amerického prezidenta, mažou příspěvky, které nevyhovují ideové agendě, a tím pádem tyto projekty ovlivňují veřejné mínění, modelují společenský narativ a provádí názorovou supresi. A tím tito různí Zuckerbergové, Dorseyové a další plní politické zadání a úkoly přesně těch investorů a bankéřů, kteří jim zpoza zákulisí sypou miliardy a miliardy dolarů. A tím najednou zjišťujete, že to nejsou geniální a úspěšní mladí podnikatelé, ale obyčejné zlaté koně, které dělají krytí skutečným poskytovatelům těchto peněz.

Proto zlatý kůň je pokaždé kádrem sionistických bankéřů, což je skutečný zdroj bohatství a peněz, kterými kůň disponuje. A proč jsou zlatí koně nezbytní? Aby nevznikly bouře a nepokoje v národech gójů, kdyby oficiálně a transparentně židovské banky vlastnily všechny sociální sítě, všechny korporace ve Forbes 500, všechny “centrální” banky téměř všech zemí světa, všechny televize, všechna média, všechny banky, všechny velké potravinářské a ropné společnosti, všechny farmaceutické společnosti, všechny soudy, všechny vlády, kterým půjčují peníze.

Bylo by to otřesné a strašné, kdyby vlastníkem a majitelem byla oficiálně jedna jediná rodina a jejich příbuzní z okruhu Rothschildova impéria. Gójové by se vzbouřili a položili by si otázku, proč jeden bankovní klan vlastní de facto celý tento svět? A tak je potřeba tohoto vlastníka zamaskovat, a k tomu slouží zlatí koníci, dětičky vychované v rodinách s židovským původem, kterým je v rané či pozdější dospělosti svěřen do ruky dohled nad částí majetku celosvětového sionistického bankovního kaganátu. Proto se nedivte, že za každou “úspěšnou” globalistickou firmou je člověk židovského původu, že každý prezident je židovského původu, a pokud není, alespoň si nasadí čepec a prohlásí sebevědomě o sobě, že je Žid, případně sionista. Zlatí koně mají mnoho podob, mnoho rolí, mnoho úkolů, na mnoha pozicích. Pokaždé je ale snadno poznáte, pokaždé se odkopou, když se zavede řeč na Izrael, na banky, anebo na majetky všeho druhu. Tam je poznáte, tam se pokaždé odkopají. Ale odkopají se ne proto, že by se prozradili, ale protože musí ukázat “barvu” na potvrzení své příslušnosti.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj:https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProfesionální cenzor Vrabel na Radiožurnálu: Miloš Zeman je největším šiřitelem dezinformací   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:20:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lucie Výborná si na 26. 11. 2020 pozvala Františka Vrabela, aby seznámil posluchače s tím, jak jeho firma rozpoznává dezinformace na digitálních sítích. V průběhu rozhovoru se jasně ukázalo, že dezinformace je to, čemu nevěří pan Vrabel. Pravdivá informace je ta, které věří. Ověření netřeba. Začal tvrzením, že : „Rusové jako agresor rozdmychali válku na východní Ukrajině.“ (2:40) Důkaz žádný neuvedl stejně jako u všech dalších tvrzení. Víme, že přes veškerou snahu se nepodařilo prokázat na východě Ukrajiny přítomnost pravidelné armády Ruské federace. Pokud míní obyvatele, kteří mluví rusky a často se sami pokládají za Rusy, pak ti rozdmychali válku asi tím, že byli cílem útoků ukrajinské armády.

Podobně hovořil o „anexi“ Krymu Ruskem“, aniž by bral v úvahu, že tam proběhlo referendum, velká většina obyvatel Krymu jsou Rusové, kteří v oligarchickém režimu Ukrajiny zažili hluboký úpadek životní úrovně. Krym „daroval“ Ukrajinské sovětské socialistické republice Chruščov v rozporu se zákony SSSR. Dezinformace je tedy definitivně to, s čím nesouhlasí cenzor Vrabel.

Lucii Výborné a posluchačům vysvětlil, že on dezinformace vyhledává „prostřednictvím myšlenek a představ“ (4:50) a používá „předefinovaných témat“. To je tak jasné, že se moderátorka dál neptala.
Pro Vrabela jsou horší než texty „deep fakes, fotky a videa“. Objektivy nejsou objektivní, objektivní je pan Vrabel, alespoň podle vlastního mínění.

Nejvíc mu vadí facebook „je to ta daleko nejhorší sociální síť“ (13:10) Co je to za pořádek, když každý může uplatnit svobodu slova?

Je hrůza, že se na facebooku vyskytují informace, kterým pan Vrabel nevěří: „Když se něco chcete dozvědět o Ukrajině, tak se tam objeví ta propagandistická videa, která přetočí realitu.“ (14:00) To je pravda, viděl jsem video, které si natočili sami členové fašistické skupiny Azov. Věší na větvi mladé manžele. Tím by se opravdu mohlo narušit pozitivní vnímání Ukrajiny.

Pořad ČRo měl být původně o tom, že si tohoto experta najalo Ministerstvo zdravotnictví, aby se zabýval dezinformacemi kolem Covid-19. To je důležité téma, neboť je pravda že o Covidu-19 říká kde kdo kde co. Dokonce i premiér a jeho ministr každý něco jiného, každý jinak se vyjadřují poslanci, novináři, vědci, i všelijací troubové podle svých dojmů… Proto si najali Vrabela, aby našel pravdu. A on se snaží: „Desinformace kolem Covid dělá převážně 20-30 webů, které pracují ve prospěch Ruska a snaží se narušit naši demokracii.“ (14:50) Škoda, že tuto svěží myšlenku opět nijak nevysvětlil. Rádi bychom věděli, která informace a jak prospívá Rusku a jak narušuje demokracii. Ale zase nic.

Vrabel nám odhalil: „Většina desinformací proti očkování pochází z německých zdrojů, které jsou pod vlivem ruských zdrojů.“ (16:20) Žádný konkrétní příklad, samozřejmě. Asi je to výrobní tajemství.
Ale Lucie Výborná byla zvědavá: „Kdybych Vás teď požádala, abyste mi to všechno dokázal, co bych uviděla, viděla bych analýzu?“ (17:00) Vrábel: „Viděla byste grafy, které by vás dovedly k těm zdrojům.“ Vida, grafy jako důkaz, že jde o dezinformaci! Jak přesvědčivý důkaz nepravdivosti!

Na výčtu podle Vrábela typických znaků desinformací není vůbec nic typického, dokonce se jedná o znaky obvyklé v tvrzeních pana Vrabela („odkaz na to, že je něco všeobecně známo, nebo na známé odborníky, emocionalita je zvýšená, kombinace s vizuálními podněty, vyvolávání strachu a nenávisti“).

Lucie Výborná: „Kteří politici nejvíc šíří desinformace?“ (22:40) „Samozřejmě tím člověkem, který má největší dopad a je v tom nejaktivnější je bohužel hlava státu. Můžeme říkat příklad s Novičokem. Nebo jak podporoval tu ruskou pozici k válce na východní Ukrajině a anexi Krymu a podobně. A potom jsou to v druhém sledu představitelé na okrajích politického spektra, když budu mluvit o Parlamentu, tak je to SPD a Komunistická strana.“ (22:30). Žádné důkazy ani příklady neuvedl. To už je nejen vrchol drzosti.

Veřejnoprávní médium si neplatíme proto, aby se v něm někdo vyjadřoval jako jakoby „objektivní znalec“ kdo je extrémista „na okraji politického spektra“. Z mého pohledu to jsou Piráti a TOP09. Ale můj pohled se do ČRo nedostane. V případě prezidenta neobjasnil, jaké konkrétní desinformace prezident šířil, zjevně se mlčky odvolává na to, že je to všeobecně známo. Hlava státu si dovolila mít na věci jiný názor než pan Vrábel, kterého nikdo nevolil, pouze si ho firmy a státní organizace najímají na špinavou práci.

„Lepší je o tom zlu nemluvit, nedělat reklamu těm jednotlivým zdrojům. Proto z mých úst tady nepadl ani jeden z těch zdrojů.“, tvrdil Vrábel. „Sputnik?“ , připomíná moderátorka Vrábelem jmenovaný zdroj dezinformací. (Jaksi zapomněla na většinou voličů zvoleného prezidenta a jmenování politických stran „na okraji politického spektra“). „Máte pravdu Lucie, jeden padl“, směje se Vrabel. Moderátorka se gesty omlouvá, že to připomněla. To se přece mezi kamarády nedělá. Oba se tomu smějí.

Jak tedy probíhá boj proti dezinformacím? „Seznam (Seznam.cz) se k tomu staví daleko odpovědněji než Google, za to si zaslouží velké uznání. Ta úroveň společenské zodpovědnosti je nesrovnatelně vyšší než u Googlu.“, míní Vrabel ((27:10) Seznam je tedy skvělý, cenzuruje důsledně.

Pan cenzor Vrabel užívá termínu „polarizační obsah“, to jsou podle něj sdělení, která polarizují společnost. (25:30) Vrabel tvrdí, že se snaží přesvědčit Google, aby v „algoritmech dávali do popředí polarizační obsah“ (aby ho potlačili). „Zatím se nám to nedaří, ti lidé nejsou v České republice, jsou v Kalifornii. Odpoledne tráví surfováním v oceánu a vůbec nechápou míru té hrozby, která existuje“, děsí se Vrabel.

Proč to pan Vrabel dělá? Kvůli finančnímu prospěchu ne, předpokládá Lucie Výborná. „Snažím se, aby ten svět se nestal místem ve kterém bych nejen já, ale i moje děti a vnuci museli žít.“

Vida, cíl máme stejný. Já zase nechci, abych já, moje ději a vnuci museli žít ve světě v němž ovládají tok informací cenzoři typu Vrabel, potlačující svobodu slova pod záminkou, že to jsou dezinformace a nenávistné projevy. Chtějí monopolně nabízet vlastní dezinformace odpovídající jejich nenávisti. Jako každá diktatura.

Celý pořad najdete zde: https://radiozurnal.rozhlas.cz/vice-nez-90...

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSchengen naprosto selhává a přes naše území proudí čím dál tím více nelegálních imigrantů zejména z islámských zemí. Řešením je ochrana našich hranic a referendum o vystoupení z EU   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:15:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Schengen naprosto selhává a přes naše území proudí čím dál tím více nelegálních imigrantů zejména z islámských zemí. Řešením je ochrana našich hranic a referendum o vystoupení z EU. Policie ČR zadržela na Vysočině minulý týden další dvě skupiny nelegálních imigrantů. Celkem 21 cizinců, kteří vstoupili na území České republiky nelegálně, ke kontrole předložili služební pasy vydané Tureckem. Jednalo se o občany Libye a Maroka.

U dvou testy prokázaly nákazu covid-19. Imigranti vstoupili na naše území v době platnosti nařízení ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví proti zavlečení onemocnění covid-19, kterým se nařizuje zákaz vstupu na území republiky pro všechny občany třetích zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu covid-19. Tito cizinci nebyli oprávněni vstoupit a pobývat na území České republiky a byli zajištěni a eskortováni do policejních cel, kde bude o ně postaráno z peněz našich daňových poplatníků.

Schengen naprosto selhává a přes naše území proudí čím dál tím více nelegálních imigrantů zejména z islámských zemí, kde není válečný konflikt. Za tuto situaci nese plnou odpovědnost ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řešením je ochrana našich hranic a referendum o vystoupení z EU. To je program SPD!

Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU: Bez očkování vás už nemusí zaměstnat!   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:13:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poradní orgán EU - Hospodářský a sociální výbor - ústy své předsedkyně Christy Schwengové dal občanům EU jasně na srozuměnou, že zaměstnavatelé (zejm. státních a korporátních institucí a podniků) budou moci odmítnout ty pracovníky, kteří se nepodrobí očkování proti Covidu.

A jakými vakcínami?

Brusel uzavřel smlouvy jen s firmami Pfizer a BioNTech, AstraZeneca, Sanofi-GSK a Johnson & Johnson. Očkování však nebude povinné. Tak si račte vybrat...

Zdroj: https://www.20minutos.es/noticia/4492847/0/europa-avisa-empresas-pueden-negar-trabajo-no-quiera-vacunarse/?autoref=true

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČím může riskovat Írán v reakci na vraždu svého vědce? „Klid tu dlouho nebude,“ říká český generál   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 04:01:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět se nyní dohaduje, jaká bude reakce Teheránu na vraždu šéfa svého jaderného programu. Nechá si režim islámské republiky líbit smrt dalšího vysoce postaveného funkcionáře? Před tvrdou reakcí Íránců varoval český generál, bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby, Andor Šándor. Podle něj se jim to ale může vymstít.

Teherán tvrdí, že za atentátem na Mohsena Fakhrízadeha stojí Izrael a íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf obvinil Tel Aviv z mezinárodního terorismu. K odvetě ale zatím nedošlo. Generál Šándor však upozorňuje, že pokud to Írán přežene, tak riskuje, že zůstane pod sankcemi i poté, co se v příštím roce ujme prezidentského křesla Joe Biden. Biden přitom v Obamově administrativě stál za jadernou dohodou s Teheránem, od níž současný šéf Bílého domu Donald Trump odstoupil.

„Pokud Írán příliš přežene svoji ‚odvetu‘ za zabití Fakhrízaheda, může riskovat, a o to Izraelcům zřejmě primárně šlo, změnu postoje Bidena a jeho ministra zahraničí vůči jaderné dohodě, a tím pádem zmírnění či plné zrušení sankcí, které zemi silně poškozují. Že může spíše zůstat u slov a činu lokálního významu, jako při zabití Sulejmáního, ukazuje i marginalizováni významu jaderného vědce oficiálními místy,“ uvedl Šándor. „Jedno je jisté. Klid tu dlouho nebude,“ dodává.

Atentát na šéfa Organizace pro výzkum a inovace Mohsena Fakhrízadeha není prvním útokem na íránské vědce, kteří pracují na jaderném programu. V Teheránu si mezitím všímají tiché reakce amerických Demokratů, kteří ve volbách vybojovali prezidentský úřad

Za zmínku stojí, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu v roce 2018 v jednom ze svých vystoupení o íránském jaderném programu na Fakhrízadeha upozornil. „Toto jméno si zapamatujte,“ pronesl tehdy Netanjahu.
Íránští funkcionáři dále tvrdí, že poslední vražda je spojena s incidentem v zařízení na obohacování uranu v Natanzu, kvůli kterému muselo dočasně přerušit svůj provoz. Podle oficiálních údajů zde došlo k požáru. Podle jiných údajů tam došlo i k výbuchu.

Velitel Íránských revolučních gard po útoku sdělil, že Írán vraždy svých jaderných odborníků vždy pomstil a učiní tak i nyní.

Poté, co začátkem roku Spojené státy zabily velitele íránských speciálních sil Kuds Kásima Sulejmáního v Iráku, íránské ozbrojené síly v odvetné akci provedly raketový útok na americké základny v Iráku. Tehdy bylo zraněno přes sto amerických vojáků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/E4Fr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdveta za vraždu vědce? Írán urychlí zvážení projektu aktivizace jaderné činnosti   
Pridal tk Pondělí 30 listopad 2020 - 03:57:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanci íránského parlamentu hlasovali pro urychlené projednání novely zákona o aktivizaci jaderné činnosti, což vyplývá ze zprávy jeho tiskové služby.

Zasedání se konalo na pozadí vraždy jaderného vědce Mohsena Fakhrizadeha 27. listopadu v blízkosti hlavního města.

Poslanec íránského parlamentu Nezam ad-Din Músáví sdělil na Twitteru, že otázka schválení novely zákona, včetně pozastavení plnění dodatečného protokolu o rozšířeném přístupu MAAE a informování o jaderných objektech země, bude projednána pravděpodobně ve středu.

Poslanci předtím přijali rozhodnutí o projednání novely zákona „strategické opatření ke zrušení sankcí“, v neděli bylo schváleno rozhodnutí o udělení projektu statutu dvojnásobné závažnosti.

Předtím byla uveřejněna zpráva, že novela zákona stanoví zvýšení obohacování uranu na 20 % a více (tento uran se považuje za zbrojní). Dnes obohacuje Írán uran na 4 % místo 3,67 % stanovených jadernou dohodou.

Mají být rovněž spuštěny odstředivky na obohacování uranu IR-2M v Natanze, a také dopraveny do objektu ve Fordó odstředivky IR-6, zatímco jaderná dohoda stanoví použití odstředivek první generace IR-1.

V návrhu se rovněž hovoří o obnovení reaktoru v Aráku v podobě, v níž existoval před dosažením dohody, a také výstavba ještě jednoho reaktoru. Dohoda však předpokládá jeho rekonstrukci na výrobu radioizotopů, aby nemohl produkovat zbrojní plutonium.

Jedna část projektu zavazuje úřady k odmítnutí dobrovolného dodržování Dodatečného protokolu k dohodě o zárukách s MAAE.

Vražda Fakhrízádeha

Útok na auto s Fakhrízádehem a jeho ochranku byl spáchán v pátek večer ve městě Ábsard, východně od Teheránu. Íránští činitelé obvinili Izrael z provedení teroristického útoku a slíbili, že smrt svého vědce pomstí.

„Teroristé dnes zavraždili významného íránského vědce. Fakta svědčí o roli Izraele a poukazují na pachatele a jejich zoufalé válečné štvaní. Írán vyzývá svět, a zejména Evropskou unii, aby ukončila trestuhodnou politiku dvojího metru a odsoudila tento čin státního terorismu,“ vyzýval šéf íránské diplomacie Mohammad Džavád Zaríf.

Ačkoli se k útoku nikdo nepřihlásil, izraelský premiér Benjamin Netanjahu v roce 2018 v jednom ze svých vystoupení o íránském jaderném programu na Fakhrízadeha upozornil. „Toto jméno si zapamatujte,“ pronesl tehdy Netanjahu.

Velitel Íránských revolučních gard po útoku sdělil, že Írán vraždy svých jaderných odborníků vždy pomstil a udělá to i nyní.

Spojené státy začátkem letošního roku spáchaly proti Íránu podobný atentát. Dne 3. ledna americký dron zaútočil v Bagdádu na íránského velitele íránských speciálních sil Kuds Kásima Sulejmáního a dalších deset lidí, včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku. Washington atentát odůvodnil tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. V reakci na smrt vysoce postaveného velitele íránské ozbrojené síly podnikly v noci na 8. ledna raketový útok na americké základny v Iráku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/E4Bn
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2608 sec,0.0806 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,842kB