Pátek 15 leden 2021
Nekorektní vzkazy pro sousedy – Svědky Covidovy, práskače a policajty   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 08:35:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Divná to doba, kdy se lidi nenávidí kvůli kusu hadry přes obličej. Kdy se podařilo rozdělit rodiny, přátele i národy. Nerad se vyjadřuji k problémům, kde se cítí být povolán vyjádřit svůj názor každý, kdo umí alespoň trochu psát na počítači. Nemohl jsem však již mlčet – napsal jsem pár značně nekorektivních, o to více pravdivých vzkazů pro imaginární sousedy, kteří stojí myšlenkově na druhé straně. Oni mají možnost hlásat svoje pravdy kdekoliv se jim zamane. Vládní moc a presstitutky z mainstreamových médií je v tom mocně podporují. Nám zbývá už jen málo možností, jak vyjádřit svůj nesouhlas s tím, co se kolem nás děje.

Nabízím vám tedy možnost, jak argumentovat svým sousedům z řad jinak smýšlejících a konajících spoluobčanů…

- Stojíte zbytečně fronty na testování, zda náhodou nemáte covid? Nedělejte to! Děláte ze sebe pouze užitečné idioty. Výsledky testu na vašem zdravotním stavu stejně nic nezmění, neboť na tuto nemoc nejsou žádné léky, zato pomůžete vládě, aby zavedla ještě větší omezení našich svobod. Svým jednáním podřezáváte větev nejen sobě, ale i ještě normálně myslícím lidem. A ti vás za to určitě nebudou milovat, tomu věřte!

- Myslíte si, že se chováte zodpovědně, když udáte někoho, kdo nenosí roušku, kdo má i přes nesmyslný vládní zákaz otevřenou svoji provozovnu nebo hospodu? Ne, nejste zodpovědný, jste obyčejný udavač a práskač. A žádný slušný člověk nemá rád udavače a práskače, takže dříve či později budete za tyto své činy muset nést odpovědnost, budete za ně spravedlivě potrestán. A nebuďte ukolébání pocitem, že vás vláda, která udavačství podporuje, ochrání. Žádný režim nevydržel věčně!

- Pokud váš soused tvrdí, že vláda dělá vše pro naše dobro, protože nás musí chránit před pandemií smrtelného viru, tak se ho zeptejte, jak přišel k takové blbosti. Protože pokud by propukla SKUTEČNÁ pandemie SKUTEČNĚ smrtelného viru, tak by to tady vypadlo ÚPLNĚ jinak!!! Denně by neumíraly stovky lidí S virem, ale umíraly by desítky až stovky tisíc lidí NA virus. Neměl by je kdo ošetřovat a pohřbívat, protože by zdravotníci a pohřebáci byli také po smrti! A věřte, že nejméně ze všeho by pomohly roušky, zavřené hospody a tzv. odborníci, strašící (v případě Flégra doslova) lidi na internetu. Tak řekněte svému sousedovi, že může být rád, že tady ZATÍM probíhá pouze hra na pandemii!

- Pro sousedy policisty: Dali jste se k policie jenom pro peníze, nebo jste skutečně chtěli POMÁHAT A CHRÁNIT? Pokud to druhé, tak komu nyní pomáháte a koho chráníte, když obtěžujete a pokutujete občany bez roušek a šikanujete zoufalé živnostníky? Já vím, dostali jste rozkaz, navíc potřebujete mít nějaké zaměstnání, protož máte děti a hypotéku. Jenže i ti lidé, kterým působíte zlo, mají děti a mají hypotéky! Nebuďte nemyslícími robocopy, ale soucitnými lidskými bytostmi. Vždyť ti lidé ve skutečnosti nepáchají žádný zločin, jenom chtějí žít normálním životem, který jim byl ukraden. A vy nyní chráníte zloděje, který druhé okrádá, a ještě přitom nehorázně lže! Vzpamatujte se, pokud nechcete, aby vás začali vaši sousedé nenávidět a viděli ve vás pouze hnusný poldy!

- Pro sousedy koronahysteriky a Svědky Covidovy: Nikdo vám nebere vaši touhu nosit celý den roušku, nestýkat se s rodinou nebo přáteli nebo nechodit do oblíbené hospody. Vy máte svoje informace a je to vaše volba. Ale jsou zde lidé, kteří vaše představy o falešné zodpovědnosti nesdílí a chtějí žít normálním životem. Přesto jsou vámi slovně a často i fyzicky napadáni a udáváni. Nedělejte to! Ve vašem zájmu zůstaňte tolerantní k jejich názorům, na které mají svaté právo. A toto právo budou uplatňovat, tomu věřte. Pokud budete i nadále své spoluobčany s jinými názory napadat, koledujete si pouze a jen o pořádný výprask, až jim jednou díky vaší agresivitě dojde trpělivost!

- Strach zabíjí. Občas tělo, ale skoro vždy zdravý rozum. Šíření strachu se stalo osvědčeným politickým nástrojem a strach ze smrti se zneužívá jako nástroj pro kontrolu občanů. Mnozí jim to rádi dovolí, protože kdo má strach, ten rád poslouchá vůdce, kteří žvaní o bezpečnosti, o boji proti viru za každou cenu a o blaho lidí. U mnoha lidí touha po svobodě rychle podléhá strachu z nemoci, která je záměrně vyhlašována za největší nebezpečí pro lidstvo.

Moudrost na závěr: Pravda je mocná věc. Proto se jí lidé tak bojí!

Autor: Aleš Přichystal
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Zprávy z imigrantských zařízení, “uprchlíci se proti koronaviru očkovat nebudou”!   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 08:24:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle informace, kterou nám do redakce zaslal civilní zaměstnanec jednoho českého azylového centra, se zatím neplánuje očkování uprchlíků proti koronaviru.

Vedení zařízení prý sice nadřízené orgány o očkování uprchlíků požádalo, ale dostalo odmítavou odpověď bez dalšího vysvětlení. Je to s podivem, uprchlíky snad koronavirus neohrožuje? Nebo jsou nové (nevyzkoušené) vakcíny jen pro původní české obyvatelstvo?!

Protože máme podobné zprávy od jednoho spolupracovníka v Německu, tak se podle všeho jedná o koordinovanou aktivitu v celé EU.

Pokud má někdo z čtenářů přístup k podrobnějším informacím o tomto tématu, pak prosíme o zaslání na adresu redakce(zavináč)ceskavec.com.

redakce
Česká věc



Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Green New Deal: Jezte červy! Evropská unie schválila novou potravinu v podobě tepelně zpracovaných červů pro koncovou konzumaci...   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 08:19:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Green New Deal: Jezte červy! Evropská unie schválila novou potravinu v podobě tepelně zpracovaných červů pro koncovou konzumaci a substrátové použití v potravinářském průmyslu jako náhradu živočišných masných bílkovin s cílem redukce emisí CO2! Je to prý kvůli pandemii Covidu-19, která narušila světový obchod s dodávkami krmiv pro jateční zvířata! Na řadě je převýchova obyvatelstva ke konzumaci červů a hmyzu kvůli Green New Deal, plánovanému nasunování nepodmíněného příjmu a zákazu chovu zvířat pro jateční účely pod zástěrkou ochrany klimatu!

Pád Donalda Trumpa v USA má okamžité a děsivé dopady na procesy v Evropě. Ta rychlost je tak obrovská, až se mi z toho opravdu dělá špatně a vám bude také nevolno, až dočtete tento článek. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) dnes oficiálně odsouhlasil a schválil přímou konzumaci a průmyslové využití červů a potravinových derivátů vyrobených z těl červů na území Evropské unie jako součást programu Světového ekonomického fóra a OSN na udržitelný rozvoj potravin a výživy v rámce Agendy 2030. Zatímco veřejnost je plně zaměstnána tématikou očkování a vakcín, která odvádí dokonale pozornost od ostatních kroků světových globalistů, Evropská unie už zahájila druhou fázi procesu totální kontroly lidské populace.

Velmi často mám obavy, že čtenáři mým článkům rozumí jinak, než co těmito články sleduji. Globalisté se nesnaží vydělávat peníze, protože oni kontrolují a vyrábí peníze. Globalisté, tedy světoví sionisté, si mohou vyrobit tolik peněz, kolik budou chtít, pamatujte na židovské ponaučení Charedim: “Peníze jsou jako voda, která zavlažuje naši věc. Voda odteče, zmizí, ale dílo nám z ní vyroste a setrvá! Kde je ta voda? Není. Nám z ní vyrostlo dílo. A to dílo nám slouží. Jenom nám! Nehledej vodu, to jen dílo zasluhuje povšimnutí!”

Současný proces světového řízení na 5. prioritě okolo viru a vakcín je pouze jedním prostředkem na totální kontrolu populace. Globalisté chtějí kontrolovat váš pohyb a k tomu slouží záminka virové hrozby, že lidé bez kontroly pohybu budou šířit zlý virus, takže je potřeba lidi za A) kontrolovat, a za B) rozlišovat. Ke kontrole budou sloužit všemožná nařízení, trasovací a monitorovací systémy, a k rozlišování v apartheidovém systému společnosti budou sloužit covidové pasy, matelky (Matovičovy modré certifikáty), mobilní aplikace s QR kódy a státní databáze se seznamy očkovaných nebo neočkovaných obyvatel.

Žerte hmyz, zachráníte planetu!

Budou přijaty zákony, které sice jako nebudou povinné vakcinace vyžadovat, ale na straně druhé zákony nebudou chránit obyvatelstvo před diskriminací ze strany soukromých subjektů a zaměstnavatelů. Bude vytvořeno kompulzivní, tedy vynucované očkování, které nebude povinné, ale pokud občan očkování odmítne, zaměstnavatel s ním ukončí pracovní poměr, nebude vpuštěn do obchodu, do vozidla MHD. Očkování, vakcíny a virová hrozba tak poslouží jako záminka k vytvoření státních databází očkovaných obyvatel a k zavedení propustek v podobě covidových pasů. Tím získají globalisté totální kontrolu nad populací. A je to proces, kterého bude dosaženo na 5. prioritě řízení, tedy na chemicko-biologické.

Jenže globalisté v EU dnes spustili druhou fázi, a to je kontrola toho, co jíte. Globalisté totiž chtějí, abyste začali jíst hmyz a rovněž červy. Oficiálně je to kvůli tomu, že prý celé planetě hrozí hlad kvůli narůstající populaci. To je samozřejmě záminka už od 70. let a nic se nestalo, ve světě hladomor nevypukl. Takže před pár lety přišla nová záminka, že prý vepřové a hovězí maso generuje příliš mnoho CO2, že chování prasat a skotu škodí zemské atmosféře.

Spotřeba hovězího a vepřového masa skutečně o něco klesla v západní civilizaci od 70. let, ale jenom kvůli tomu, že došlo k přechodu na drůbeží, především na kuřecí maso. Ještě před 30 lety byly kuřecí řízky podivností, až skoro nesmyslem, přece řízek musel být vepřový, v nejhorším případě hovězí, když se jinak nedalo, ale západní populace se mohutně přeorientovala na drůbeží a především kuřecí maso. Jenže globalistům to nestačí. Chtějí po vás, abyste jedli hmyz a červy. Otázka zní jasně: Proč?

Peníze nejsou cílem ale prostředkem k totální kontrole populace!

Pokud si myslíte, že kvůli tomu, aby se potravinářské korporace napakovaly penězi, tak jste to znovu nepochopili. Korporace patří Domu Sion a jejich rodinám. Korporace nejsou od toho, aby vydělávaly peníze, protože peníze jsou voda! Proto se spousta lidí v těchto hodinách diví, proč Twitter a Amazon ztratily miliardy dolarů na poklesu akcií po likvidaci sociální sítě Parler, lidé se radují, že obě korporace dostaly za vyučenou, ale těm korporacím to vůbec nevadí. Copak vy nesledujete agendu SJW?

Social Justice Warrior agenda a jejich Woke politics dovedly firmy a korporace k obrovským propadům a dokonce ke ztrátě přízně zákazníků, když korporace tlačí agendy LGBT v reklamách, feministickou agendu, non-binary agendu, nenávist k bílé rase, Cancel Culture, firma Gillette dokonce kvůli své podivné woke kampani čelila bojkotu, firma ztratila obrovské peníze (více v článku zde: https://aeronet.cz/news/video-holite-se-trpite-toxickou-muznosti-firma-gillette-spachala-medialni-sebevrazdu-po-uverejneni-feministickeho-videa-ktere-utoci-na-zarostle-muze-a-obvinuje-je-z-hrubeho-chovani-k-zenam/ ), ale těm firmám to nevadí a dále v té politice pokračují. Proč?


Protože tyto korporace nejsou od vydělávání peněz, protože peníze jsou voda. Tyto globální korporace Domu Sion mají za úkol udržovat totální kontrolu obyvatelstva. Mají za úkol kontrolovat chování populace, kam smí populace jezdit, kam smí létat, co smí jíst, co smí oblékat, co smí konzumovat. A kdykoliv se někde rozhodne o Velkém resetu, tak tyto globální firmy se začnou chovat naprosto neuvěřitelně, v rozporu s trhem a tržními principy, začnou si znepřátelovat své zákazníky, korporace ztrácí miliardy, ale firmy v tom pokračují, protože o peníze nejde, peníze jsou voda.

Dům Sion, který kontroluje tyto korporace, si může vyrobit tolik peněz, kolik bude chtít. Už to pochopte, tvůrce peněz nepotřebuje peníze vydělávat, tvůrce ty peníze tvoří! Peníze jsou pro něj pouze voda! Všechny globální korporace tak nesledují zisk ale pouze udržení kontroly nad obyvatelstvem v segmentu svého působení! Proto jim nevadí finanční ztráty, protože peníze jsou voda.

Globální korporace nemají za úkol vydělávat peníze, ale ukotvovat totální kontrolu populace nad příslušným segmentem trhu

Je to stejné jako s médii. Média mainstreamu si nikdy v komerčním prostoru na sebe nevydělají. Náklady médií jsou tak enormní, že kdyby se měly uživit předplatnými a reklamou, musely by mít desítky milionů předplatitelů a v tištěných periodikách by nebylo nic jiného než reklama, žádné články, jen reklama. A ani potom by média nebyla v černých číslech. A jak je možné, že ta média nezkrachují? No, protože úkolem médii není vydělávat peníze, protože peníze jsou voda. Úkolem médii je kontrolovat veřejné mínění podle zadání globalistů! Znovu vidíte, že nejde o peníze, nejde o jejich vydělávání, jde pouze o kontrolu obyvatelstva v daném segmentu působení.

Proto všechna MSM média jsou financována odjinud, nevydělají si na sebe. Proto ani Česká televize si na sebe nevydělá a čerpá přes 7 miliard korun ročně z kapes občanů. Ani ta ČT si na sebe nevydělá. A to je přitom malá a nevýznamná organizace v evropském, natož světovém měřítku. Takže všechna globální média, všechny globální korporace a všechny globální banky nemají za úkol vydělávat peníze, protože peníze jsou voda. Mají za úkol totální kontrolu obyvatelstva. A tím se dostávám k těm červům.

Evropská unie odpálila proces řízení “samopožírače” s cílem zlikvidovat chov jatečních zvířat, prý škodí klimatu

Gójové přijdou postupně i o kuřecí maso a bude zahájena snaha o to, aby lidé jedli hmyz, červy a dokonce těla svých zemřelých. O těch zemřelých už jsme psali zde: https://aeronet.cz/news/svedsky-profesor-behavioralnich-studii-prolomil-tabu-navrhl-konzumovat-mrtvoly-lidi-s-cilem-dosazeni-zavazku-na-snizeni-emisi-a-zajisteni-potravy-v-dlouhodobe-udrzitelnem-rozvoji-civilizace/ , tak daleko Evropská unie zatím nedošla, ale u těch červů a hmyzu je již hotovo. Hned v úvodu si musíme říct, že se jedná o proces řízení opět na 5. prioritě, tedy chemicko-biologické. Globalisté si našli totiž v pořadí již třetí výmluvu. Už to není kvůli přelidnění, ani ne jenom kvůli CO2, ale je to kvůli pandemii Covidu, která podle EFSA narušila dodávky krmiv pro jatečná zvířata z Číny a obecně ze světa do Evropy.

Hrozí prý tudíž v blízké době hlad, a proto se lidé v Evropě musí převychovat na konzumaci červů pěstovaných v hnoji, v kompostu, ve fekáliích, v uhynulých zvířatech, v septicích atd. Nechutný popis zdroje červů přináší na serveru EFSA přímo vědecká studie, ale kromě genotoxických rizik, které jsou ve studii označeny za minimalizované, tedy rizik pro lidský genom, se jedná plán globalistů, jak nachystat nenáročnou výživu pro zchudlou západní civilizaci, která v budoucnu bude přežívat na nepodmíněném příjmu.

Ta posedlost globalistů červy a hmyzem je v jedné věci, kterou je minimální logistika a nákladnost zpracování a práce. Červi vylézají z mrtvol a z fekálií či kompostu, které lidstvo produkuje tak jako tak. Jedná se proto o předstupeň konzumace zemřelých. Je to mezikrok. Červi jsou sice zdrojem bílkovin, ale na rozdíl od kuřat, prasat nebo krav se liší v jedné zásadní věci.

Červi vyrůstají z odpadu, rostlinného a živočišného, z mrtvol lidí a zvířat. Kuře ale z mrtvoly nevyroste. Ani prase nevyroste z mrtvoly. Červ ano! Jinými slovy, lidé budou postupně převychováváni ke konzumaci červů zrozených z mrtvol a z odpadu. Tím dojde k navození předstupně pro konzumaci zemřelých lidí, čímž se navodí uzavřený cyklus hada, který požírá svůj ocas, tedy kabalistický symbol “samopožírače” známý z Antiky jako Ouroboros. Globalisté jsou tímto symbolem doslova fascinováni a červi jsou mezistupněm.

Globalisté jsou fascinováni archetypem samopožírače Ouroboros

Teď si možná řeknete, co mají červi společného s procesem řízení a s kontrolou obyvatelstva. Na první pohled to není jasné, ale smysl je daný. Přechod potravinářského průmyslu na červy neovlivníte. Od dnešního dne je možné v EU používat červy ke konzumaci, ale to neznamená, že vám po talíři polezou hýbající se potvory, tak to nebude fungovat. Červi budou pražení a rozdrcení na substrát, který se přidá do drůbežího separátu v určitém objemu. Červ dostane vlastní éčko, tedy standardizované potravinářské označení. Podíl červů v masném produktu se bude postupně zvyšovat. Stejně tak se použije substrát i na výrobu energetických tyčinek apod. Výrobu hamburgerů z červů bude opticky ošetřena pomocí mletí a barviv.

Ve výsledku ale půjde o snížení objemu jatečního masa v potravinách. A poměr červů se postupně v mase a produktech bude rok od roku zvyšovat. Ve finální fázi klesne výroba jatečního masa s tím, jak zchudne západní civilizace. A na nepodmíněném příjmu si člověk bude kupovat jídlo, jehož značnou část bude představovat jeho vlastní recyklovaná hmota, která vznikla z jeho vlastních fekálií, z odpadu a z těl zemřelých lidí a zvířat. Nepodmíněný příjem tak bude sloužit k tomu, že si koupíte jídlo, které pochází z vašich vlastních výkalů. A to je kabalistický princip Ouroboros, i když znovu opakují, že nedokonalý, protože teprve až konzumace zemřelých lidí dosáhne skutečného 100% modelu.

Červi mají za úkol vytlačit jateční maso pod záminkou, že maso škodí klimatu. Ve skutečnosti jde o zákaz chovu jatečních zvířat vlastními prostředky na vlastním pozemku mimo kontrolu totálního gridu

Globalisté tím získají kontrolu nad spojením mezi populací a potravou, čímž zamezí nežádoucímu pohybu lidí a obyvatelstva. Jak je to možné? No jednoduše. Jestliže potrava se bude vyrábět jen z odpadu a z mrtvol lidí a zvířat, potom takové jídlo si nevyrobíte. A skutečné maso také ne, protože nebude dovoleno chovat jateční zvířata. Globalisté vám totiž zakáží chovat kuřata, prasata, slepice, krávy a další dobytek na jatečné maso, ale i vedlejší produkty jako jsou vejce ze slepic, protože budou říkat, že chování jatečních a hospodářských zvířat zvyšuje CO2 na planetě.

Stejně, jako vám globalisté zakáží okolo roku 2040 používat benzínová a naftová auta, stejně tak vám zakáží chovat a konzumovat jateční maso. Auta i maso totiž škodí klimatu! Budou vás tedy nutit kupovat potraviny z červů, protože červy si sami doma nedokážete vyrobit. Nebudete totiž mít povoleno chovat zvířata, protože emitují CO2. A protože nebudete mít zvířata, nebudete mít ani jateční maso, ani mrtvolu zvířete, ze které byste mohli vytáhnout červy. Budete plně závislí na nadnárodním supermarketu a průmyslově zpracovaných produktech červů v těchto supermarketech. Nikde jinde červy nevypěstujete, nebude z čeho a na čem.

Budete tedy mít nepodmíněný příjem a s tímto příjmem nakoupíte v globalistickém supermarketu jídlo vyrobené z červů a hmyzu. A ti červi byli získání z odpadu rostlin, z odpadu potravin, ze zemřelých zvířat a osob, z mamutích kompostů a hnojišť, kde se nachází i vaše fekálie. Dojde tak k totální kontrole obyvatelstva v segmentu potravin, protože lidé nebudou mít již možnost se odtrhnout od gridu, koupit si pozemek a začít hospodařit, protože to bude zakázané. Chování jatečního masa by ublížilo klimatu planety, budou vám říkat členové zásahového komanda, které na vás přiletí po udání, že pěstujete načerno ve stodole jedno jatečné prase.

První čeledí konzumního červa schváleného v EU je všežravý Tenebrio molitor známý jakou moučný červ, nejčastěji se ale vyskytující v mršinách přejetých zvířat na silnici

Cílem globalistů není ochrana planety, ale vytvoření totální kontroly nad vašim životem skrze potraviny, které si nebudete smět sami vyrábět vlastními silami na vlastní půdě! A to je odpověď na vaši otázku, proč? Tento brutální proces řízení na 5. prioritě je tak odporný, že nějaké vakcinování je vedle toho naprostá prkotina. Globalisté totiž tímto chtějí dosáhnout zákazu svobody člověka hospodařit na vlastním pozemku a chovat jateční zvířata.

Mnoho lidí totiž bude chtít utéct z gridu, osvobodit se od totální kontroly, utéct na venkov a tam si pěstovat a chovat rostlinnou a živočišnou produkci k jídlu. Ne! Globalisté vám to nedovolí, myslí už v předstihu i na toto, zakážou chov jatečních zvířat a označí to za klimatický terorismus. Místo jatečního masa se budou jíst červi získaní z recyklovaných odpadů obyvatelstva za účelem dosažení totální kontroly nad populací v segmentu potravin, které si člověk nebude smět a vlastně ani umět sám vyrobit, aniž by se z toho nepoblil.

V první fázi se budou prodávat mouční červi (Tenebrio molitor) a jejich krmivem budou otruby a zelenina. Pozor, čeleď Tenebrio molitor je všežravec, dokáže se vyvíjet nejen ve hnijící zelenině a otrubách, ale hlavně ve tkáních zemřelých zvířat a lidí. Evropská unie samozřejmě nemůže hned na obyvatele vybalit realitu, bude použita klasická metoda žáby, která krájí salám v pomalu ohřívané vodě v hrnci a slastně se usmívá, protože právě dostala vakcínu a už jí bude jenom dobře a potom samá pozitiva.

Tenebrio molitor může být infikován parazity, entomopatogenními houbami a viry. Žadatel o registraci této nové potraviny uvedl, že jsou zavedena opatření ke sledování přítomnosti tasemnic (třída: cestoda) Hymenolepis diminuta (dále jen „krysí tasemnice“) , Hymenolepis nana a virus newcastleské choroby. Všechny tři jsou původci zoonóz a mohou u lidí způsobit mírné příznaky, uvádí se ve studii. Tak určitě, mírné příznaky s krysí tasemnicí!

Nejprve vakcína, potom covidový pas a do huby hamburger z červů

Tenebrio molitor může být infikován jinými viry, jako je například bezobratlý duhový virus 29 (IIV-29) (Thomas a Gouranton, 1975; Kelly et al., 1979; Maciel-Vergara a Ros, 2017; Vigneron et al., 2019 ) a Acheta domesticusdensovirus (Szelei et al., 2011). K odběru larev (~ 11 týdnů) se používá mechanické prosévání, které je odděluje od substrátu, svlečené kůže larev a výkalů. Rozpadlé larvy, které mají ve srovnání s živými larvami tmavší barvu, jsou odstraněny vizuální kontrolou.

Po sklizni se zavádí minimálně 24hodinový půst larev, aby se zbavily obsahu střev. Zpracování po sklizni zahrnuje opláchnutí larev vodou, usmrcení larev vařením (ponoření na 1–5 minut do vařící vody), dehydrataci larev horkým vzduchem, následuje balení a skladování. Zabíjení vařením přispívá ke snížení mikrobiální zátěže larev a také k eliminaci potenciálně přítomných virů a parazitů. Dále tento krok snižuje aktivitu enzymů.

Nejprve vám vezmou auto na benzín a naftu, které nahradí elektrickým autem, pro které nebude dostatek elektřiny a elektráren. Takže nedojde k výměně aut za elektrická v poměru 1:1, lidé zůstanou bez aut a závislí na elektrické a kontrolované MHD. Pro pohyb po městě budete potřebovat mobilní telefon s covidovým potvrzením o očkování, jinak vás v tom městě nepustí prakticky vůbec nikam, ani do té elektrické MHD. A protože by vás mohlo napadnout utéct z tohoto Brave New World koncentráku na venkov a tam si vypěstovat svobodně šťavnatý steak, zakážou v blízké době chov hospodářských a jatečních zvířat pod záminkou, že chov jatečních zvířat škodí klimatu a je to tím pádem skoro terorismus.

Green New Deal povede ke stejné hysterii proti chovu jatečního dobytka jako je dnes hysterie a už i zákazy proti autům se spalovacími motory

A jako důvod si najdou ten samý argument jako u těch fosilních aut, že zvířata generují CO2 a planeta se dusí. Dnes to funguje tak, že zásahové komando vletí do hospody a zmlátí hospodského, že tajně točil pivo lidem v době lockdownu. Nebude dlouho trvat a vletí na vás komando, že chováte načerno prase a ohrožujete klima planety! Žer červy, dobytku! A likvidační pokuta a exekuce pošle jedince na ulici jako bezdomovce za to, že chtěl vyrobit vepřové. A globalisté nebudou stíhat lidi ani tak za to vepřové, ale za to, že se chtěli odpojit do gridu, od systému, od Matrixu, že prostě odmítali žrát červy pod kontrolou ve městě sledovaném kamerami 24 hodin denně v malém bytě, v izolaci a na nepodmíněném příjmu.

Stačily jen dva dny od pádu Donalda Trumpa v USA a ti dobytkové v EU už nám chtějí dávat na talíř červy místo masa, které prý škodí planetě. Kabala zvítězila v USA a důsledky budou fatální a strašlivé, nemá smysl vůbec rozvádět, jak strašnou události je pád Donalda Trumpa v USA. Ještě je naděje na povstání, že americký lid bude pokračovat tam, kam se Donald Trump neodvážil, protože neměl už nikoho, žádné spojence v bažině hlavního města, všichni ho podrazili a opustili, úplně všichni političtí spojenci.

Symbolika pádu posledního muže, The Last Man Standing v Alamu, je naprosto výstižná. Mnozí hledí z Evropy do USA pořád, já už ale hledím na svůj talíř a vidím na něm zlo, které už chystá Dům Sion v projektu nasunování Total Control a Green New Deal v Evropě. Agenda 2030 začala teprve 1. ledna tohoto roku a podívejte se, oni už mají v Bruselu zčásti hotovo a schváleno. Covid = Totální kontrola nad tím, kam lidé chodí a jezdí. Červi = Totální kontrola nad tím, aby lidé nemohli utéct z gridu a odpojit se od systému někde na venkově. Ta rychlost nasunování další fáze Total Control po Covidu je děsivá.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Zakladatel internetu má dost monopolu dat a cenzury. Vytvořil nový internet, kde jsou uživatelé pány svých dat   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:54:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Označován jako otec internetu, Tim Berners-Lee je člověk, který vymyslel technickou stránku internetu a vytvořil první standardy.

Teď je však 65letý Angličan znechucen tím, co se z internetu stalo. Digitální giganti, jako Google si nashromáždili obrovskou moc a libovolně zachází z osobními daty uživatelů, ani nemluvě o cenzuře a špehování lidí.

Berners-Lee se proto rozhodl, že přijde s novým konceptem, s novou sítí, která bude fungovat na open-source a kde se uživatelé sami stanou správci svých dat, která v online prostoru sdílí.

Obří korporace učinily z původně svobodného světa internetu místo, kde samy rozhodují o tom, co je pravda a co je lež, a pomocí umělé inteligence blokují, skrývají a mažou to, co se jim nelíbí, a propagují a upřednostňují věci, které uznají za hodna zviditelnění a která jim přinesou největší zisky.

Berners-Lee se chce vrátit do počátků internetu, který byl „svobodný a divoký“. Založil proto start-up Inrupt, kde společně s kolegy usilovně pracují na vývoji a propagaci svých cílů. Tento týden chce svou vizi nového internetu představit světu a v následujících měsících cestovat po světě, aby učil programátory, jak na jeho open-source platformě SOLID vyvíjet aplikace pro konečné uživatele – jedince i firmy.

Jak popisuje deník India Times, každý uživatel bude mít svůj osobní prostor na webu zvaný „pod“, který bude zahrnovat i další aplikace, jako adresář, kalendář, komunikaci s druhými, hudbu atd. Je to jako zkombinovat Google Drive s WhatsApp nebo Messengerem, Spotify a dalšími programy.

Všechno bude na jednom místě, pouze s tím rozdílem, že uživatel si bude svá data kontrolovat sám, ať už jde o to, jaké stránky navštívil, co na internetu nakupoval, kam cestoval nebo jakou hudbu či video si přehrával.

Tato data budou uložena v individuálních datových trezorech, což nebude v podstatě nic jiného než vyhrazené místo na serveru dle svého výběru. Když to srovnáme např. s Google Drive, data se nebudou nacházet na serverech Googlu, takže nebudou být moci zneužita ani odcizena.

Firmy a programy se budou moci k osobním datům dostat pouze se zabezpečeným odkazem a pouze na konkrétní úlohu, kterou uživatel schválí či neschválí, například zpracování žádosti o půjčku u banky nebo nabídnutí personalizované reklamy, poznamenává deník The New York Times. Společnosti nebudou moci data uživatelů ukládat.

Konec monopolu

Solid bude podle Berners-Leeho jakýmsi útěkem od monopolu dat, který zažíváme s digitálními korporacemi typu Google nebo Facebook. Je mu přirozeně jasné, že jeho počin se nebude „Big Tech“ líbit, ale je mu to jedno, řekl v rozhovoru s Fast Company.

„Neprosíme se jich o svolení. Neprobíráme s Facebookem a Googlem, jestli kompletní změnu, při níž budou přes noc vyvráceny všechny jejich obchodní modely, zavést nebo ne,“ prohlásil otec internetu.

Zdroj: https://www.epochtimes.cz/2021/01/11/zakladatel-internetu-ma-dost-monopolu-dat-a-cenzury-vytvoril-novy-internet-kde-jsou-uzivatele-pany-svych-dat/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Covid-19, očkování vakcínami a něco navíc   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:50:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední dny se nesou ve znamení počátku celoplošného očkování v ČR proti Covidu-19. Údajně jsme mezi posledními v počtu naočkovaných lidí, což je věc nezáviděníhodná, stejně jako jsme prý zase na špici v úmrtí na následky Covidu 19.

Obé je špatně, velmi špatně. Předně fakt, že jsme mezi posledními co do počtu naočkovaných je otázka nedostatečného nám dodaného počtu vakcín, což je sice problém, který však jde poněkud stranou v úsilí vlády v možnostech zajištění dostatečného počtu vakcín, se kterými jsme odkázání na ochotě a možnostech dodavatele a z toho plynoucí možnosti potřebného očkování.

Jakkoliv se tento problém jeví jako závažný, z jistého úhlu pohledu je to snad i dobře. Vzhledem k tomu, že jak se k nám dostávají docela závažné informace o pochybné kvalitě vakcín firmy Pfizer a Moderna, kdy kromě 93% údajné účinnosti proti Covidu-19 je to otázka jejich vedlejších účinků, které podle názoru a poznatků mnoha lékařů z domova, ale i ze zahraničí, (např. USA, Belgie, Švédska, Norska, Francie, Itálie aj.) jsou natolik závažné, že je nelze přehlížet, neboť mohou vážně a trvale ohrozit zdraví člověka.

Bohužel naši představitelé, lhostejno zda z vlády či politických stran, k těmto faktům mlčí přesto, že by mohli alespoň vyvolat diskuzi o těchto poznatcích. Nic, ticho po pěšině, dále se zabýváme očkování co největšího počtu občanů přesto, že informace o problémech (rozuměj vedlejších účincích) vakcín firem Pfizer, resp. Moderna jsou na sociálních sítích den co den.

Pokud to naši politici považují za hoax, fake news nebo proruskou propagandu, je to z jejich strany nezodpovědné, neboť ve svých důsledcích to může být v blízkém budoucnu i tragické. Zda tito politici, především však vláda, která o nákupu vakcín a následné vakcinaci občanů rozhoduje, mají svědomí, uvědomují si odpovědnost za zdraví národa, je velkým otazníkem.

Je až nepochopitelné, jak přehlížejí všechna zjištění, fakta a skutečnosti o kvalitě vakcín, přesněji jejich účinků na zdraví člověka, jak loajálně plní pokyny EU, resp. jiných zainteresovaných stran, jak intenzivně propagují potřebu urychlené vakcinace občanů, aniž by se zamysleli nad možnými důsledky očkování těmito vakcínami. Jak opovrhují poznatky zkušenostmi, se kterými přicházejí renomovaní lékaři, odborníci a jiní specialisté na tuto problematiku, jak nedbají rad, upozornění, výzev a dále se upínají ke splnění požadavku (ne-li příkazu) EU, jen aby si to s nimi jak se říká, nerozházeli.

Máme si myslet, že tito lidé jsou na vakcinaci občanů hmotně zainteresovaní? Vzhledem k tomu, jak pilně plní příkazy „shora“, jak přehlížejí, bagatelizují varování lékařů a odborníků, by tomu nasvědčovalo. Obecně nic proti očkování, pokud ale existuje jistá záruka, že vakcíny jsou pro uzdravení, že nemají ani v hlavním, ale ani vedlejších účincích žádné, natož vážné, zdraví ohrožující faktory. A to je to, co nelze, s ohledem na výše zmíněné poznatky lékařů u vakcín fy. Pfazer či Moderna, zcela vyloučit. Že by risk je zisk? Pak je otázka, kdo na čem vydělá, zda výrobci a prodejci vakcín v řádech miliard dolarů, nebo nedej bože, ve více než tristních či spíše tragických následcích z vakcín, jak je predikují lékaři?

Bohužel, veřejnosti se předkládá rádoby vysvětlení, že vakcíny od firem Pfizer a Moderna, vyvinuté v nestandardně krátké době, byly vyvinuty jako nástavba na již známých kmenech virů, takže to vše prý umožnilo urychlenější vývoj, výzkum, atestování atd., a to v řádu několika měsíců. Že lze toto vysvětlení zcela důvodně zpochybnit je zjištění, že si tyto firmy (plus BioNTech, patřící do koncernu Pfizer) si vymohly bezprecedentní výjimku a sice, že v případě soudního pojednání (žaloby) nebudou muset hradit následky na poškození zdraví lidí, způsobené jejich vakcínami. To samo je značně varující, nicméně ze strany našich oficiálních míst zřejmě bezvýznamné! Kromě toho, covidová kauza stojí strašné peníze a je tedy otázka, kde na to pojišťovny, potažmo stát, vezmou? Ty miliony vakcín jistě nebudou grátis, vždyť jen pitomá rouška stojí min. jedno euro, kolik potom bude stát jedna vakcína, jedna jehla, dezinfekce, rukavice, zřízení vakcinačních míst atd., atd.

V této souvislosti nelze ani přehlédnout nebezpečný výrok tzv. otce vakcinace, filantropa, amerického multimiliardáře Billa Gatese který veřejně prohlásil, že pokud se zamýšlená vakcinace úspěšně podaří, dosáhne se tím snížení lidské populace na planetě o 20%! To je totiž jeho prvoplánový cíl, podstata celosvětové vakcinace obyvatelstva planety. Pochopitelně o tom se nemluví, dokonce i naše drahá ČT o tom mlčí, byť o jiné zaručeně pravé a potřebné informace nemá nouzi.

A ještě jedna seriózní poznámka související s pandemií Covidu-19. Podle údajů neoficiálních, ale víceméně relevantních statistik a ukazatelů jsou některá čísla a údaje značně odlišná od těch „oficiálních“. Podle oficiální statistiky totiž od vzniku pandemie koronaviru, resp. Covidu-19 v ČR. tj. za necelý rok bylo vykázáno, že 855 600 lidí bylo nakaženo, resp. byly zjištěny příznaky, z toho 692 547 lidí bylo uzdraveno, ale je otázka čím nebo jak uzdraveno, když dosud neexistuje žádný lék kromě vakcín, ale ty určitě tento počet nemohlo uzdravit,7 267 lidí bylo či je hospitalizováno, což vyvolává další otázku, zda jsou skutečně hospitalizováni oprávněně a jen ti nejpotřebnější, nebo jen proto, že je potřeba vykázat vážné stavy, aby nenocnice dostaly náhrady od pojišťovny?

Podle údajů jistého odborného lékaře ve velmi vážném stavu je hospitalizováno (údajně) jen 25 vážně nemocných evidentně na Covid-19 tedy osob, napojených na přístrojích, ventilaci apod., přesto prý nemocnice jsou zahlceny hospitalizovanými, personál nestíhá...13 656 lidí zemřelo, ovšem zda skutečně, výlučně na Covid-19, nebo jen s přispěním Covidu-19 se neuvádí. Z celkového počtu zemřelých činí roční průměr na jeden den 37 zemřelých na celou Českou republiku, to nedosahuje ani průměr za normální situace (rozumí se bez pandemie), přesto nám je sdělováno, že krematoria nestíhají kremaci zemřelých.

Jestliže v jeden den je výjimečně např. 150 zemřelých je vyloučeno, aby krematoria v ČR nestíhaly kremace zemřelých, vždyť jedno krematorium je schopno za den zpopelnit 8 až 10 zemřelých. Kolik je v ČR krematorií? V souhrnu všech zmíněných, uvedených nebo citovaných faktorů vyplývá, že fakta, skutečnost a především tolik potřebná pravda o situaci s pandemií Covid-19 silně pokulhávají za neoficiálně zveřejňovanými, nicméně spíše objektivními, relevantními a věrohodnějšími statistikami.

Není se však čemu divit, všechno je tak nějak zahaleno do tajemna, těmi statistikami počínaje a nejistou kvalitou vakcín „made in USA“ konče. Dozvíme se, jaká je pravda?

Jiří B a ť a
13. ledna 2021

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:45:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nadále zkoumají události, které se odehrály 6. ledna na Capitol Hill ve Washingtonu, D. C.

Podle některých pozorovatelů byla do protestů zapojena také radikální organizace Antifa.

Joshua Phillipp ve svém pořadu Crossroads hovořil s Michaelem Yonem, válečným korespondentem, který se zúčastnil stovek protestů a důkladně studoval organizaci Antifa a její taktiky.




Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



"Doma máme záchod společný," naznačuje boj proti genderovým rozdílům příručka pro učitele   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:41:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Až příště uslyšíte srdceryvný příběh s genderovou tématikou, až narazíte na projekt Gender ve škole, který řeší růžové a modré stěny dětských záchodků a jiná podobně palčivá témata současnosti, vzpomeňte si, jak to vše vzniklo.

EU byl původně docela pěkný projekt, dokud v něm nepřevládli levicoví progresivisté, kteří ho zvrhli v naprosté šílenství. Nyní jsme se dostali do bodu, kdy z toho nemůže vzniknout nic jiného než nový totalitní světový řád okořeněný o trendy prvky, jako je kolektivní vina, diskriminace na ruby a zničení toho nejcennějšího, co jsme kdy měli a na čem naše novodobá společnost kdy stála. Co neprosadí tento superstát, dokážou snadno, elegantně a s mohutnou finanční a mediální pomocí politické neziskovky, a tak tímto směrem začalo proudit obrovské množství peněz. EU sama od sebe samozřejmě nic nevytváří ani neprodukuje, progresivistům tak jejich záměry a projekty přetavené do grantů platíme společně s vámi já i vy. A pak se nestačíme divit, kde se berou například všechny ty povinné kvóty na ženy, etnické a sexuální menšiny, cenzura, blokace na sociálních sítích a další a další valící se hrůzy.

Jak se u nás nároky na maturitu staly nižší, vysokoškolské vzdělání dostupnější, otevřely se humanitní obory pro každého a v takovém množství, které je v lepším případě zbytečné a v horším pro většinovou společnost nebezpečné, do kterých se vrhli především ti, co by s největší pravděpodobností nic jiného vystudovat nedokázali. A z těchto lidí, kteří by podle mě krom Člověka v tísni a genderových studií nenašli nikde jinde moc uplatnění, vznikla například Genderová expertní komora (GEK), do jejíhož strategického plánu se dostaly kupříkladu takové perly, jako že je potřeba „zvětšovat rozdíly mezi konzervativními autoritami a formálními institucemi“, že je nezbytné téma genderové rovnosti vysvětlovat, popularizovat, psát články a zasílat je do novin skrze „spřízněné osoby“. Jinými slovy, všichni ti lidé si samozřejmě uvědomují, že genderová témata u nás nejsou tou nejdůležitější věcí na světě, a proto je třeba problém nejprve uměle vytvořit.

Jednou ze spřízněných osob se v roce 2018 stává Tomáš Pavlas z politické neziskovky Otevřená společnost (odčerpáno od státu přes 50 milionů korun) napojenou na další politické neziskovky a legrace mohla začít. Podařilo se jim „dosáhnout členství“ zástupkyně GEKu v Radě vlády pro rovnost žen a mužů a náhoda tomu nejspíš chtěla, že v témže roce dostávají od Úřadu vlády drobný příspěvek ve výši 160 040 Kč. Navazují spolupráci s levicovým Deníkem Referendum, a od státu žádají dotaci na mediální školení svých členů, aby nám to uměli správně všechno podat.

Zajímavé jsou jejich výroční zprávy. V roce 2017 například řešili to, že jejich dotační program je v permanentním ohrožení, a tak poslanec Jakub Janda z ODS usiloval o to, aby se 7 milionů převedlo do jiné rozpočtové kapitoly, zabývali se tím, že slovo „gender“ začalo získávat poněkud negativní nádech a že je velmi překvapuje, že proti genderovým tématům u nás, v ateistickém Česku, brojí církev, a taky je trápila novela vysokoškolského zákona, protože v přímém ohrožení byla podle mě vcelku zbytečná katedra Gender Studies UK. Především ale v roce 2018 chtějí, aby bylo co nejvíce informací předáváno od státu, sociálních partnerů, ale i akademických pracovišť politickým neziskovkám. Což je pochopitelné, když je to všechny živí.

Co chtěli loni, nevíme. Výroční zprávu za rok 2019 dosud nezveřejnili. Jisté je jen to, že dosadit na klíčové pozice své osoby, přisát se na státní granty a dotace a uměle vytvořit problém jim jde zatraceně dobře. V Příručce pro budoucí i současné učitelky a učitele, na níž s Otevřenou společností spolupracovali, se tak například dozvíme, že oddělené WC pro muže a ženy je zřejmý příklad společensky vytvářených významů, které se otiskují do fyzické podoby prostoru, a že například doma máme obvykle záchod společný a nemáme pisoár a také například to, že bychom se měli vyvarovat běžných stereotypů, jako je umístění zrcadla pouze na holčičích toaletách. Je to tuze přínosný a podnětný materiál plný nápadů a postřehů, jak vymýtit genderové rozdíly na školách.

Má to i jiný rozměr. Chapadla této chobotnice nepřestávají udivovat. Paní Vandas Maufras Černohorská, předsedkyně Genderové expertní komory, v zatím nevykázaném roce 2019 působila jako produkční Konference integrace, kterou pořádalo Integrační centrum Praha (od roku 2012 odčerpáno od státu minimálně 122 321 750,39 Kč), jejichž partnerem je mimo jiné i Organizace pro pomoc uprchlíkům, o.s., která nyní chce těch nechvalně slavných 360 000 Kč za nemajetkovou újmu pro uprchlíky od Ministerstva vnitra, ale to je už jiný příběh.

Natálie Vachatová

Zdroje:

https://www.otevrenaspolecnost.cz/knihovna/otevrenka/prosazovani-genderove-rovnosti/gender-ve-skole-ucitele.pdf
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=56043699&subjektId=901826&spis=986357
https://konferenceintegrace.cz/tiskova-zprava/
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/migranti-soud-pardubice-neziskova-organizace.A201106_001952_pardubice-zpravy_lati

Článek vyšel 16.12.2020 na blogu Natálie Vachatové.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Z moci soukromé zavřeno   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:35:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokus o dobytí amerického Kapitolu trumpisty, altrightisty, qannonisty a jinou patologickou sedlinou 6.1.2021 skončil po pár hodinách, pěti mrtvých a spoustě rozbitého skla tím, že se na nevýhře Donalda Trumpa v prezidentských volbách nic nezměnilo. Nejhmatatelnější výsledek tohoto povstání ve sklenici piva tak nakonec bylo zablokování skoro všech účtů stále ještě pár dní úřadujícího amerického prezidenta na sociálních sítích, jeho první jednoznačná deklarace, že úřad Bidenovi předá, a zděšení Američanů z toho, jak chutná jejich vlastní medicína. Tedy ne že by si to oni sami většinově uvědomovali, ale zbytek světě vidí jasně, že útok na Kapitol se odehrál přesně v intencích barevných revolucí a dalších USA podporovaných hnutí požadujících z ulice revizi výsledků voleb, a to včetně organizace protestů na sociálních sítích. A tím se dostáváme k jádru pudla…

Tou sociální sítí, na které se útočníci zorganizovali, byl totiž Parlel, síť, o níž jsem doteď ani nevěděl, že vůbec existovala. Ten minulý čas je zcela na místě, protože už reálně neexistuje. Efektivně ji zlikvidovaly velké internetové korporace, když Google její aplikaci odstranil ze svého aplikačního storu a následně jí Amazon vypnul servery. Potrefené husy samozřejmě hned začaly kejhat o omezování svobody slova, aniž by si uvědomili, že obě soukromé firmy jen uplatnily svoje právo dělat si se svým majetkem, co je napadne, tedy právo, které ti samí lidé jinak považují za absolutně nejsvatější. Tak třeba teď alespoň části z nich dojde, jak je nedotknutelnost soukromého vlastnictví problematická, zejména jde o vlastnictví infrastruktury.

Sice bych nejspíš měl být rád, že fašistům (minimálně na část z nich toho dnes již poněkud zprofanované označení sedí jako prdel na hrnec) konečně někdo šlápnul na krk sebral jim možnost snadné organizace a propagace, ale nejsem. Nejsem, protože mi v hlavně na pozadí pořád zní Niemöller se svým: „Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista. Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid. Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář. Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant. Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.“ Dnes sice umlčeli bílou lůzou, ale zítra mohou korporace takto umlčet ekologické aktivisty či bojovníky za sociální spravedlnost, práva žen, rovnost homosexuálů a vlastně každého, o kom usoudí, že jim kazí nebo by mohl kazit kšefty. Na každého se dá totiž aplikovat ta část smluvních podmínek těchto korporací o „nečinění zlého“, o níž jsem si až doteď myslel, že je tam kvůli tomu, aby firmy mohly zasáhnout proti těm, kteří využívají jejich infrastrukturu k ofenzivím útokům na další služby či infrastrukturu, jako jsou útoky typu DoS či provozování phishingových serverů, botnetů etc. Firmy se ale zjevně nežinýrují vztáhnout tato ustanovení i na služby, které na nikoho neútočí, ale jen zprostředkovávají závadný obsah.

Samozřejmě, že Parler se může zařídit podle dobré rady, kterou měla pravice zatím vždy připravenou pro levici, když ji vyháněla z médií: založte si vlastní a pište si tam. A Parler s tím podle vlastních slov také hned začal. Jenže i když si Parler nakoupí vlastní servery, jakou má záruku, že mu je opět pod záminkou porušení bodu smluvních podmínek o „nečinění zla“ nevypne majitel hostingového centra, kam je Parlel umístí? Dobře, servery si můžou šéfové Parleru dát do svých garáží, ale kde mají jistotu, že jim majitel drátů pod stejnou záminkou neodstřihne internetové připojení? Nebo elektrárna elektřinu pro pohon serverů? I kdyby si pořídili skoro všechno vlastní, jednu věc vlastní nikdy mít nemohou: internet. Pořád bude něco, co jim může někdo pod záminkou porušení smluvních podmínek upřít a znemožnit jim tak fungování.

A není jen internet. Představte si, že vám operátor zruší SIM, protože jste telefonovali někomu, kdo je nějakém blacklistu.

Kde je hranice mezi tím, co si soukromý vlastník ještě dovolit může, a co už nesmí, i když jde o jeho majetek? Otázka stejně stará, jako dělnické hnutí samo. Za sebe to vidím tak, že provozovatel webu nebo sociální sítě, kterou provozuje pod svojí značkou, jako je třeba Twitter, může příspěvky i účty mazat (byť by toto své právo měl využívat velmi střídmě a uvážlivě), ale majitel hostingu nemůže vypnout server, které někdo provozuje pod svojí značkou, stejně jako majitel přenosové infrastruktury nemůže odmítnout spojení, která na závadový server vedou, jenom proto, dotyčný provozuje něco, co se majitelům infrastruktury nelíbí. Alespoň ne bez soudního příkazu.

Jako společnost na jednu stranu potřebujeme mít možnost regulovat aktivity, které nás ohrožují (obchod s drogami, dětskou pornografii a krácení daní také regulujeme a vyjma kriminálníků a hrstky zákonně zlých myslitelů na tom nikomu nic špatného nevidí), na druhou stranu potřebujeme ochranu před svévolí a aktivismem korporací, aby nemohly vypnout každého, kdo se jim znelíbí, třeba tím, že bude kritizovat pracovní podmínky v některé z jejich divizí. (Ano, na tebe myslím, Amazone.) Toto vybalancovat bude těžké, ale měli bychom na tom začít usilovně pracovat. A zcela přitom ignorovat koncept nedotknutelnosti soukromého vlastnictví, protože je-li někdo tak velký a silný, že má moc nad ostatními, musí být regulován, stejně jako musí být regulována možnost imunizovat podněcování násilí a nenávisti odvoláváním se na svobodu slova.

Přemýšlím o tom, tak jako by o tom měl přemýšlet snad každý, ale zatím jsem nevymyslel nic víc, než co jsem vám teď předložil. Ale jak říkají Číňané: „I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.“ Tak bychom měli vyrazit. Máme před sebou jedno z nejdůležitějších dilemat, která musíme rozhodnout, dilema, které je ve své podstatě velmi staré a stále nevyřešené, a které se teď jen připomíná v nové formě, umocněné technologickým pokrokem: Jedinec, nebo společnost? Veřejné, nebo soukromé? Právo, nebo povinnost?

Hlavně nenechme se zaslepit tím, že velké soukromé korporace pro jednou stojí zdánlivě na té správné straně.

Zdroj: https://tribun.red/2021/01/11/z-moci-soukrome-zavreno/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Zákaz očkování vakcínou Pfizer!   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:29:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dozorní zdravotní úřad Ruské Federace opětovně zdůraznil, že americkou vakcínu Pfizer je zakázáno dovážet a aplikovat, a to i v soukromých klinikách, nakolik nemá zatím potřebné schválení. Tento týden Pfizer teprve vyslal signál, že by mohl v Rusku požádat o schválení. O vakcíně Pfizer zatím panují pádné pochybnosti stran její bezpečnosti.

Nakolik výrobci Sputniku V jednají o jeho schválení v EU a evt. zřejmě i v USA, a z vakcín se stalo pregnantní politikum, bude ruský dozorní orgán jednat jako obvykle zrcadlově ke schvalovacím procedurám ruské vakcíny na Západě.

Zdroj: https://iz.ru/1111287/2021-01-14/roszdravnadzor-zapretil-chastnym-klinikam-ispolzovat-vaktcinu-pfizer

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Na světě se za měsíc objevilo nejméně 7 mutovaných kmenů nového koronaviru   
Pridal tk Pátek 15 leden 2021 - 07:25:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polovina prvního měsíce roku 2021 uplynula. V poslední polovině měsíce se globální epidemická situace nadále zhoršovala a čísla jsou šokující. Nejnovější údaje zveřejněné Světovou zdravotnickou organizací dne 14. ledna ukázaly, že celkový kumulativní počet potvrzených případů nového koronavitu dosáhl 91.061.072. Od 14. prosince 2020 se na světě objevilo nejméně sedm nových mutovaných kmenů koronaviru, z toho dva ve Velké Británii, jeden v Jižní Africe, jeden v Nigérii, jeden v Japonsku a Brazílii a dva ve Spojených státech. V současné době byly mutantní viry nalezeny ve více než 70 zemích po celém světě.

14. prosince 2020 britská vláda oznámila WHO, že v zemi byl nalezen mutovaný nový virus. Tento virus byl později pojmenován jako varianta viru B.1.1.7 a poprvé se objevil v Kentu v jihovýchodní Anglii 20. září 2020. Podle výpočtů je přenosová kapacita tohoto viru asi o 70 % vyšší než u původního kmene.

Další mutantní nový koronavirus byl objeven ve Velké Británii 23. prosince a jeho šíření je silnější než toho předchozího! Světová zdravotnická organizace uvedla 13. ledna 2021, že nový mutantní koronavirus objevený ve Velké Británii se objevil v 50 zemích a oblastech po celém světě.

18. prosince 2020 Jižní Afrika detekovala virovou variantu s mutací N501Y a Jižní Afrika ji označila jako variantu „501Y.V2“. Rychlost a infekčnost tohoto viru se významně zvýšila a mladí lidé budou náchylnější! Světová zdravotnická organizace uvedla 13. ledna 2021, že tento nový mutantní koronavirus se objevil ve 20 zemích a oblastech po celém světě.

Africké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvedlo 24. prosince 2020 místního času, že v Nigérii se objevil nový mutovaný kmen koronaviru, který nesouvisí s mutovanými viry dříve nalezenými ve Velké Británii a Jižní Africe.

10. ledna 2021 japonská vláda uvedla, že zjistila novou variantu nového koronaviru, která se liší od těch, které se objevily ve Velké Británii a Jižní Africe, od čtyř cestujících vstupujících do Japonska. Tito 4 cestující jsou z Brazílie. Brzy poté brazilští vědci objevili v Brazílii také další podobný mutantní nový koronavirus. Takashi Wakita, ředitel japonského Národního institutu infekčních nemocí, uvedl, že o infekčnosti viru a závažnosti infekce po infekci stále není jasné, a proto se provádí další výzkum.

Dne 13. ledna 2021 místního času vydali vědci na Lékařské fakultě Ohio State University zprávu, že objevili dvě varianty nového koronaviru, které mohou pocházet ze Spojených států. Podle zprávy se jeden z virů rychle stal, asi za tři týdny od konce prosince 2020 do začátku ledna 2021, hlavním kmenem nového koronaviru v hlavním městě tohoto státu Columbusu. V současné době výzkumný tým provádí nepřetržitý výzkum těchto dvou mutantních virů.

Odborníci říkají: Z mutace viru není třeba dělat paniku, ale je třeba vyvinout úsilí ke snížení jeho šíření

V současné době vědci v mnoha zemích po celém světě sledují genetické změny viru. Jak se epidemie vyvíjí, může se objevit stále více mutantních virů. Vědci tvrdí, že mutace není překvapující.

Již 21. prosince 2020 řekl generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, když hovořil o mutovaném viru, který se objevil ve Velké Británii, „Virus bude mutovat v průběhu času, což je přirozené a očekávané.“ WHO zároveň vyzvala lidi ze všech zemí, aby nepropadali panice.

Hlavní vědkyně WHO Soumya Swaminathan zdůraznila, že lidé by se měli zaměřit na snížení rychlosti šíření viru. Protože čím více se virus šíří, tím větší je šance na mutaci. Nelze dopustit, aby se virus šířil mimo kontrolu mezi populací, jinak nelze snížit výskyt genetických mutací.

Poté, co Spojené království, Jižní Afrika, Nigérie a další země postupně oznámily objev nového mutantního koronaviru, mnoho zemí rychle přijalo opatření na reakci, včetně zákazu vstupu letů ze Spojeného království a Jihoafrické republiky.

Odborníci dále vyzvali lidi ze všech zemí, aby trvali na základních preventivních opatřeních proti epidemii, jako je nošení roušek, dodržování hygieny rukou a udržování sociální vzdálenosti.

Od vzniku mutovaných virů se pro země stala velkým problémem „otázka, zda budou vakcíny stále užitečné“.

Podle posledního stanoviska odborníků ze Smíšeného výboru pro očkování ve Velké Británii je mutantní virus nalezený ve Velké Británii vysoce infekční, údaje ukazují, že inhibiční účinek stávajících vakcín na něj nebude oslaben.

Pokud jde o mutantní virus nalezený v Jižní Africe, jihoafričtí lékaři dříve uvedli, že stávající vakcíny, jako jsou Pfizer a Oxford, mohou být proti němu neúčinné. Dosud však neexistuje žádný oficiální závěr, relevantní výzkum stále probíhá a analytická data mohou být zpracována během několika týdnů.

13. ledna místního času Michael Ryan, vedoucí projektu zdravotní pohotovosti WHO, připomněl, že na severní polokouli, zejména v Evropě a Severní Americe, lidé vstupují do vnitřních prostor kvůli chladu a sociální shromáždění se zvýšila. Existuje také řada faktorů, které v mnoha zemích zesílí šíření viru. „Budoucí epidemická situace může být vážnější,“ řekl Michael Ryan.





Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Přejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1921 sec,0.0320 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,387kB